star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Добре дошла, мъничка шушулке!!! <3
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Добре дошла, мъничка шушулке!!! <3  (Прочетена 10844 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17649

A believer

« -: Юли 24, 2019, 09:43:05 »

Вчера на бял свят се появи малката, прекрасна шушулка Ема на мама Корни, с перфектните мерки 3030гр, 51см!  Wub Wub Wub

Мама и бебе са добре, малката е очаровааааателно красива, можете да завиждате, че си я гледам на снимка в момента  Cheesygrin

Добре дошла, Ема! Расти здрава, щастлива и уверена, и не подлудявай Корни ако може - полага ѝ се едно бебе еднорог Cheesygrin

P.S: Ще ревна от вълнение
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7797

Heart follower

« Отговор #1 -: Юли 24, 2019, 11:12:50 »

Честито и тук, Корни! Нека бъде здрава и да ви носи много радост тази прекрасна принцеса!  Wub И да спи, и да яде   Big grin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Юли 24, 2019, 12:55:05 »

Честито, Корни! Да е много здрава, спокойна и щастлива малката Ема! Приказно детство ѝ пожелавам, с куп бели, сътворени с батко ѝ!
И нека бъде кротка, поспалива и еднорог в най-бебешките си месечинки  Kiss
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 545

« Отговор #3 -: Юли 24, 2019, 13:52:04 »

Честито, Корни! Нека Ема расте здрава и щастлива! (това е и моето име за момиче  Smile  Wub) Бързо да се възстановяваш  Kiss
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 662

« Отговор #4 -: Юли 24, 2019, 13:54:39 »

Честито, Корни! Да е здрава и много щастлива!
Прекрасно име Wub
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1762

« Отговор #5 -: Юли 24, 2019, 23:22:48 »

Честито, Корни! Да е много здрава и прекрасна мъничката Ема! Да е борбена, щура и да опознава света с любопитство и с помощта на батко ѝ. Бързо възстановяване на теб! Името е разкош.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8617

« Отговор #6 -: Юли 25, 2019, 07:40:38 »

Честита дъщеря на Корни и семейство  Kiss Да ви е здрава, послушна, да ви дарява с много усмивки и поводи за гордост  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2741

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #7 -: Юли 25, 2019, 09:12:13 »

Честито рожбе, адаш  Wub Clover
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
pupe6
Newbie
*
Публикации: 88

« Отговор #8 -: Юли 25, 2019, 10:32:27 »

Честито момиченце Smile Чудесна дата и име!
Да расте здрава и весела и да бъдете щастливи всички Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9274

« Отговор #9 -: Юли 25, 2019, 16:52:29 »

Много благодаря на всички, приятно съм изненадана, че има толкова възкръснали форумисти Smile)
Ще пусна и разказ за раждането до няколко дни, че през тела ми е трудно...
Започвам постепенно да го осъзнавам, още я гледам влюбено ей така с часове, да видим докога ще ме държи Smile)
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 1023

« Отговор #10 -: Юли 26, 2019, 00:23:27 »

Честита дъщеричка, мила Корни. Да расте здрава и щастлива, и много да се слушкат с батко си  Wub
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #11 -: Юли 26, 2019, 11:03:45 »

Ама вдигайте по-шумни всенародни тържества, значи, изтървала съм рождения ден на детето!
Честита дъщеричка, Корни! Да е благо и спящо бебе и да ви е безкрайно щастливо с нея! Нямам търпение да я видим и да разкажеш! Ооо, и името  Wub
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #12 -: Юли 27, 2019, 19:24:40 »

Полудявам вече от скука, та телефон или не, ще пиша, а вие ще търпите грешките  Razz
Значии на 22ри вечерта бях на преглед, всичко ок, пребърка ме инза разкритие-3.5 см. Каза, че съм идеална за индукция (защото не биваше да чакаме много поради проблеми с кръвотока). Аз се навих след ден да се ражда и прекарах щастлива еуфорична вечер в парка и на ресторант с мъжс и детето до късно...
Викам си- хубаво ще се наспя тая нощ. Обаче веднага щом легнах, почнаха болки в корема. И преди имах подготвителни контракции и не се впечатлих. Обаче мина над час и не спират, започнах мазохистично да им се радвам.. и чакам да спрат, че да спя. Ама вчесто да спрат, го засякох на 15, 10, 7 минути... викам си- болката е търпима, няма да будя мъжа и детето. Издържах до 6 и тръгнахме за болницата. Влязох за преглед и очаквах следнцяла нощ контракции разкритието да е пораснало поне 2-3 см.. пак си беше 3.5-4. Но казаха, че ме приемат, пратих мъжа да закара детето на майка ми и се качих горе с багажа. Следваха 2-3 часа скука- на тоновете нюню контракции, разредиха от нощните... чудех се колко време ще ментърпят так, ама си чакаха, не ме натискаха за система.
Стимулираха ме да скачан по топката и да ходя и не спирах... изведнъж нещо текна, част от водите, и след броени минути стана страшно- контракции на 2-3 мин, мнооого болезнени... мъжът беше дошъл вече онго стисках здраво Cheesygrin почнах да подвиквам за упойка, по едно време акушерката дойде и ми каза- ами да изчакме твоята лекарка, от 1 е на смяна. И така ме обрече на още час мъки...
Накрая дойде, прегледа ме, 6см и каза- ако искаш упойка, сега е моментът и до час си родила. Аз определено исках, но се пазарих за по- лека доза, че бързо вървеше и да ме пусне за напъните.. май прекалиха с малкта доза, защото болката намаля за 40 мин инсе върна със зверска сила... и напън. Прегледаха ме, слязло бебе, започнаха да преобразуват стола в родилен и да се събират около мен, а мен ве яко ме напъва... после ми се губят моменти, сториха минсе ужасни напъните, понеднонвреме бях убедена, че ме режат с ножове, а то главата ме разширявал...мъжът примрял на стола (там го пратиха), аз почнах да викам- не мога и малко след това проплака Ема. Свършвам засега, че се кърмим...
« Последна редакция: Юли 27, 2019, 19:27:01 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #13 -: Юли 28, 2019, 11:41:48 »

Хахаха, мъжът примрял на стола
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #14 -: Юли 29, 2019, 17:22:38 »

Ми примрял си беше, то е ужасно да гледаш как някой близък се мъчи, без да можеш да му помогнеш, това ми е голям кошмар...Замислям се вече дали е добра идея мъжете да присъстват на всичко, ама късно  Cheesygrin

Ние сме вече вкъщи, вчера беше много напрегнато, баткото си е все същата лигня и фурия, крещи, скача, лигави се и трудно се сдържам да не го хокам, а мъжът ме гледа лошо и замазва да е мил с него, че все пак не му е лесно в новата роля да е все големият и отговорният, знам...

Днес ми е малко по-спокойно, малката спи повече (вчера рева от 22 до 3 през нощта с паузи за сукане...май й влезе въздух от силиконовите зърна). Сами сме в момента, тя спи и аз имам време за мен си, идилия. Много е малка и сладка, прекарвам понякога време само да я гледам и галя, май първия път не бях така...ама вече знам как бързо растат. А и това не реве постоянно и е по-лесно да му се радваш  Cheesygrin

Кърменето очаквах да е по-лесно, нали втори път и ей така да тръгне, ама не е баш така...малката е с кофти захапка, само зърно, разранила ме е и я уча да хваща по-добре, понякога се получава :Д въпреки всичко сме си само на кърма още от болницата и ака на всяко хранене, така че явно яде, макар и да е технически невъзможно само сучейки зърно :Д явно си хваща малко ареола.
Пробвам различни неща- пози, цедене, силиконови зърна, в краен случай ще викам консултант, а и винаги има АМ (макар че този път дори не се сетих да купя, явно много си вярвам :Д). Та, нещата не са перфектни, ама все ще се оправят някак и гледам да не се вглеждам.
Няам търпение да започнем да ходим по разходки и изобщо да живеем някакъв по-нормален живот...че от 7 дена не съм излизала и правила над 10 крачки, като някакво мекотело се чувствам.
написах за архивите, толкова засега от нас.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3565

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #15 -: Юли 31, 2019, 15:21:26 »

Корни, честита дъщеричка! Бъдете здрави, щастливи и сплотени! Прекрасно име Smile
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1460

« Отговор #16 -: Юли 31, 2019, 15:41:52 »

Честито Smile
Активен
alexia
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #17 -: Август 07, 2019, 18:52:56 »

Корни, честито и от мен! Да ти е здрава, добричка, да ви носи щастие, да ви допълва, но и да е по своему уникална, интересна и вълнуваща, да бъде най-добрата ти приятелка 😘 Как сте? Започна ли да спи?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Август 10, 2019, 09:06:17 »

Мерси за хубавите думи, Алексия  Kiss
Спи си прилично нощем, буди се на 2-3 часа да яде, ама това е ок. Тая нощ от 4 до 8 яде на всеки час по гърда Lol  но пък спа от 10 до 1 и от 1.30 до 4, за мен си е добре.
С кърменето още съм на кантар дали да се хваля, като цяло е 90% на гърда вече, но пък са много меки и в следобед и/вчеррни часове преглъщането е малко, т.е не преливам от кърма... но пък нощем и сутрин си има, так че все ше узкараме няколко месеца, дори да не се увеличи драстично. И при вас ли с второ дете гърдите спряха са стават твърди толкова рано? Много ми е странно...
Щр взема да кача някоя снимка в групата тия дни Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 10, 2019, 10:27:46 »

Оправиха ли се нещата със захапката?

Никога не са ми ставали твърди гърдите, само при пропускане на хранене, след 6 часа пауза. Нямам излишна кърма, при цедене нищо не излиза, но организмът явно си знае работата и явно си им стига, защото все са били добре охранени децата и кърмени по минимум година. Е, имат по-честичко кризи на растежа, хранят се по-често понякога и нямат кой знае какъв режим, ама аз упорствам. Сега приучвам малката по веднъж на ден да пие ам, виждам разликата и разбирам защо много хора прибягват до такова хранене - дори не си изпива цялата доза, ляга по гръб като преяла пуйка и спи 4 часа, а ти си спокоен, че детето е нахранено. Но и с неспането и мрънкането, когато е само на кърма, пак си е завидно пухкава, така че ще се мъча до годинката пак ("мъча", щото кърменето не ми е от най-любимите неща в живота).
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 10, 2019, 11:04:47 »

Оправиха ли се нещата със захапката?

Никога не са ми ставали твърди гърдите, само при пропускане на хранене, след 6 часа пауза. Нямам излишна кърма, при цедене нищо не излиза, но организмът явно си знае работата и явно си им стига, защото все са били добре охранени децата и кърмени по минимум година. Е, имат по-честичко кризи на растежа, хранят се по-често понякога и нямат кой знае какъв режим, ама аз упорствам. Сега приучвам малката по веднъж на ден да пие ам, виждам разликата и разбирам защо много хора прибягват до такова хранене - дори не си изпива цялата доза, ляга по гръб като преяла пуйка и спи 4 часа, а ти си спокоен, че детето е нахранено. Но и с неспането и мрънкането, когато е само на кърма, пак си е завидно пухкава, така че ще се мъча до годинката пак ("мъча", щото кърменето не ми е от най-любимите неща в живота).
Все едно аз съм го писала! Точно така и при нас, не мога да изцедя, меки гърди, няма излишък, ама някак яде и наддава (и ака като луда, по 10 пъти на ден). И също виждам плюса на АМ, ако дохраня, заспива моментално и кара поне 3 часа... но гледам да избягван или накс веднъж на ден, докато съм сигурна, че сме ок с кърменето.
И аз искам между 6м и 1г, ама не смея да правя планове вече..
Захапката е по-добре, по болката разпознавам, ако е захапала само зърно, че е зверска... ако боли малко и минава след минута, значи е захапала и налко ареола. Още трябва да я следя и насочвам, но не съм разранена вече. Абе избутахме най- трудното като че ли, но още е далеч от това да е лесно и приятно...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #21 -: Август 10, 2019, 11:28:07 »

Корни, съвсем нормално е следобед и вече да има мн малко. Пикът е нощем и рано сутрин. А за мекостта, знаеш, че не е критерий. Справяш се супер.

Лори, що я приучваш умишлено на АМ?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 10, 2019, 12:16:01 »

Лори, що я приучваш умишлено на АМ?

За да спи/живее няколко часа сигурно :Д или да излезе и да може да я остави. А и нищо лошо няма в една доза АМ, не знам защо се анатемосва така. И аз съм давала на Борис понякога и сега сигурно ще давам.
 Оставям Лор да си каже де, това е мое мнение.

ПП трудно се пише с една ръка, ама пак ми спи в ръцете, иначе рев...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Август 10, 2019, 12:24:08 »

Ми любопитно ми е, какво, Ади не искаше са помирише АМ, оставяла съм изцедена кърма (от няколко цеденета)
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 10, 2019, 13:07:16 »

Е приучвам е силно казано, ама ще трябва да я оставя за един ден другата седмица и искам да съм спокойна, че ще си яде. Обаче смятам и занапред да си имам една кутийка ам за всеки случай, защото досега всеки път като трябваше да храня навън или да я оставя, се почваше едно епично цедене от предния ден за едни мижави 130 мл.
Активен

Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: