star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 154   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 557930 пъти)
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #50 -: Януари 07, 2011, 16:10:51 »

иначе на нас при сополи или запушен нос само дишане на пара от лайка и сода над тенджерето ни помагаха да спи спокйно Бобо. даже мисля след малко и аз да си я направя тази процедура...
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #51 -: Януари 07, 2011, 16:13:17 »

Захласна се онзи ден, ама от сериозен удар в леглото. И аз да бях си чукнала така жестоко главата, щях да се скъсам от рев  Rolling Eyes Нещо се е постреснал малкия, но важното е, че си му намерила бързо цаката, макар сигурно да ти се е сторило цяла вечност  Unsure
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #52 -: Януари 07, 2011, 16:17:31 »

Пете, брат ми често е имал подобни захласвания и не е дишал до посиняване. Най-ефикасното средство на майка ми е било да го подхвърли във въздуха и веднага му се отваряли дробовете.
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #53 -: Януари 07, 2011, 16:22:47 »

олелее той ми се отпусна направо в ръцете... това най-много ме уплаши, а най-тъжното беше, че ме прегърна, вкопчи се в мен докато не можеше да диша.....  Sad това му беше второто такова захласване и предния път пак водата му помогна..
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #54 -: Януари 07, 2011, 16:31:07 »

Какво е това захласване Unsure? Аз за първи път го чувам.
Активен
PPP
Newbie
*

« Отговор #55 -: Януари 07, 2011, 16:46:08 »

ами както си плаче, не може да си поеме въздух и остава с отворена уста и посинява и т.н. все гадни неща... по-принцип четох, че трябвало да може сам да си поеме въздух и по-добре да се остави детето да го направи само, ама от къде тази смелост да го чакам сам да го направи...
Активен
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #56 -: Януари 07, 2011, 16:47:46 »

Много ужасно звучи... Не ми се е случвало никога.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #57 -: Януари 07, 2011, 16:51:10 »

По принцип си минава от самосебе си, но истината е, че инстинктивно духваш. Когато ни се случи за първи път, беше много мъничка и понеже не сетих за друг начин,( а и не бях чела), по който да й помогна за дишането й, само духнах в лицето. Тогава стана, а и онзи ден подейства също. Случва се от уплаха, от много рев, а съм чувала и от халосване, задържайки си въздуха. Гадничко е като преживяване, после само трепериш да не се повтори.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17649

A believer

« Отговор #58 -: Януари 07, 2011, 17:32:29 »

Братовчедка ми го правеше това години наред, беше много гадно. Чела съм, че ако духването не помогне, в краен случай, се хваща детето за краката и се обръща с главата надолу. Дано не се налага, че е адски ужасна гледка наистина, но се израства Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #59 -: Януари 08, 2011, 12:33:30 »

Една майка скоро ми каза, че профилактично през ден първите, примерно 10 дни в месеца в банята слага лайка да ври, за да се смесва нейната пара с тази от водата. Детето й от 6 месечно през има-няма месец е с бронхиолит, пък и момченце, но тя доста сериозно се старае да го "лекува" максимално естествено и природно и сподели, че голям напредък имат.

Това да не е някоя муковисцидоза? Много подозрителен толкова чест бронхиолит.
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #60 -: Януари 08, 2011, 17:26:33 »

Еми не. Но има атопици в семейството и вероятно ще излезе астматиче.

Някои деца като се захласнат и ако не им въздействат по някакъв начин правят гърч от хипоксията. Наистина изглежда и звучи много патологично, но бебешката нервна система до към година и половина съзрява доста динамично и всичко това е израз на повишената чувствителност и незрелите потискащи механизми, не е болестно (в чистия си вид). Други варианти освен духването и обръщането са пляскане по ходилцата или рязко щипване по гръдния кош. Продишват моментално.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #61 -: Януари 08, 2011, 18:45:53 »

Блоуче, аз това с  тенджерката и билките го правя като я слагам близо до главата му като е болен, по време на сън. Че лайка не знам как мога да варя в банята, докато го къпем Cheesygrin Но така или иначе и да се разкисне носа от банята преди лягане, то пък става обратното, защото му е влажно и сополиво и пак едвам диша, докато му премине. Че и често замръзва.
Ама май му хванахме цаката с къпането, днес по обяд преди сън и хем е по-топло, нито замръзна, нито се разсополиви.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #62 -: Януари 09, 2011, 13:40:50 »

Айде и ние да не се цепим от форумното боледуване. Тази сутрин майка на пожар се обади, елате си вземете детето, с 38 градуса е Blink Изобщо не знам какво се случва, изкара едни странни пенести секрети от устата и носа, дори повръщане не мога да го нарека, темп я смъкнахме без панадол, спа 2 часа и все едно нищо не е било. Сега пак спи, но е игрива, весела, дори не кашля. Докторът дойде, прегледа я, изписа символично лечение, колкото да не я оставяме без лекарства. И как ме наплаши заради нектарите, които пие в промишлени количества. Било масово 3-4 годишните да боледуват от гастрит, само фрешове и чайчета, никакви купешки сокове, било то и детски.
Изписа и едно правено лекарство за носа, че много хърка. Да сме пробвали него поне 2 седмици и ще мислим други по-сериозни алтернативи. Ох да се маха тая зима, че ми омръзна вече. Че и как все събота-неделя ще се разболее, че да се чудя къде да го търся лекаря  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #63 -: Януари 09, 2011, 14:23:17 »

Ама то и аз бих ти се карала за тия купешките сокове Rolling Eyes Айде, за разнообразие и инцидентно, няма значение, ама в промишлени количества..Мен още ми се е набило за един приятел на Краси, дето си е прогорил хранопровода от системно пиене на купешки сок.
Иначе фрешове и аз не бих тръгнала да правя вкъщи, освен, ако не е нещо с лечебна цел, в смисъл, че абсурдно ми е да си занимавам за ежедневна консумация. А и 100 пъти по-добре ми се вижда да яде направо плодове, вместо само сока. И без това, колкото и да съм се пробвала преди, просто не го иска или пие 2 глътки и другото после, а то файдата заминава. Можеш да й разнообразяваш с компотчета, домашни нектари, ама аз пак си държа на водата и чайовете и като цяло соковете за деца не ги тача много като алтернатива. Дано да е нещо инцидентно, че звучи страшно с тия пяни.

А можеш ли да споделиш съставките на това за носа, ориентировъчно, да рапитам и аз, а и да кажеш дали помага.
Иначе аз на Дариян не му дадох Аб-ка, вярно, целия ден беше умрял, вдигна 2 пъти висока Т, но пък за първи път само с 2 давания на Панадол се размина,т.е. държа го много време. И още през нощта беше спрял да кашля, носаму се изчисти, вярно, пак вдигна, но се радвам,че устисках, защото от вчера е просто коренно различен - свеж, бодър,  кашля доста по-малко и не е вдигал. И пак, явно от температурата му се изчисти добре носа и изобщо не хърка нощем, пу-пу. Сигурно и това ще му мине бързо, де, но просто светкавично се оправи, сега остава и сиропа за кашлица да си е свършил работата и утре ще го заведа да го чуят дали се подобрява.

Не знам от клеевата ли е, или от това, че от много време не е пил, а и по принцип не е пил по-сериозни лекарства, а може би просто имунитет, но напоследък доста бързо се възстановява от болестите.

И при нас все събота-неделя се получава, но пък аз съм доволна, защото така има време да се позакрепи на спокойствие вкъщи и под мое наблюдение, че иначе никой не смее ни капки да му слага, ни в гърло да му бърка.

Айде, пиши за капките пак скоро и да се оправя малката.

Забравих да пиша по повод бързото възстановяване - вече второ шишенце Умкалор купувам, вярно скъпичко е - около 15 лв, но не се дава постоянно, а само при симптоми и боледувания. Билков екстракт, някакъв нов и модерен,много го хвалят. Специално за инфекции на дихателните пътища, при бронхити особено се препоръчва, че и отхрачването спомага. Не е имуностимулант, по-скоро подпомага оздравяването. За хрема не мога да кажа колко точно му е помагало да не развива, защото той и да му спрат сополите, хъркането си остава,но е факт, че от първия ден на температурата го атакувах с него. Сега дали и той е помогнал мога само да гадая, но мисля да продължа да го давам при такива случаи.
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 14:29:36 от bizzare » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17649

A believer

« Отговор #64 -: Януари 09, 2011, 14:27:20 »

за един приятел на Краси, дето си е прогорил хранопровода от системно пиене на купешки сок.

Стига бе, сериозно ли Blink Blink Blink
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #65 -: Януари 09, 2011, 14:31:25 »

за един приятел на Краси, дето си е прогорил хранопровода от системно пиене на купешки сок.

Стига бе, сериозно ли Blink Blink Blink

Е, той и повечко се е тъпкал, изпивал е литър Сонда (това май с морковите) и е ходил да си ляга. Та, легналото положение много е помогнало, но докторът изрично е посочил сока като важната отрова в случая.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6353

« Отговор #66 -: Януари 09, 2011, 14:33:53 »

То по тази логика фрешовете от цитруси са брутални за зъбите. На една колежка майка й е стоматолог и има пациентка, която всеки ден пие фреш и поради тази причина вече емайл по зъбите си няма.
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #67 -: Януари 09, 2011, 14:38:40 »

Да, и това е вярно, все пак си е киселина, нормално. То с нищо не трябва да се прекалява. Е, ако пиеш фрешове от не толкова киселинни плодове, е ок, но пак е по-добре да си изядеш плода. Аз по заведения много обичам да пия, защото са ми наготово. Но вкъщи, дето ще вадя и мия сокоизисквачката, по-добре да си го изям (че и мен яденето на плодове ме затруднява от мързел).

Иначе имам рецепта за полезен за зимата фреш, в гриповите сесии - ябълка, целина, цвекло и морков. Потресаващо е на вид и вкус, но на гладно е много полезно. И пак трябва да си супер ентусиаст да се занимаваш. Айде, че ще закъснея за работа. Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #68 -: Януари 09, 2011, 14:42:39 »

Ами пие си през нощта, какво да я правя, не минава само с водата. Сега натискам през нощта да е само на чай, без мед, но като писне инатът, че иска сок, ще пробуди целия блок. Пък и нали взимам детски, често и бебешки сок. Баси да не си сигурен в тия бебешките продукти  Unsure Колкото до зъбите, не че ме успокоява, но тя пие само преди да заспи, или ако се сети през нощта. През деня си пие само сок. Та за това се чудя как ще я караме с фрешовете  Rolling Eyes
Биз, нищо не разчитам по рецептата, само едно име е, явно наименованието на готовия продукт. Като го поръчам в аптеката, ще разпитам повече, Интересното е, че се изготвя само в една определена аптека в града, но като знаеш съставките и ако прецените, че ще ви върши работа и ако не го намерите, не е е проблем да ви пратя. Дано наистина е ефикасно.
Наспа се, бодра, леко киселка и раздразнителна, но това бих го отдала на всичко друго, но не и на инцидентно качената температура.
За добавки разни - категорично ги отрича нашия лекар. По-добре плодове и фрешове, от колкото бонбонести витамини, питах го и за Ескимото и за Умкалора, за второто изрази по-хубаво мнение, но според него е за доста по-кекави и предразположени към боледуване деца. явно моето не е такова по неговите разбирания  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #69 -: Януари 09, 2011, 14:54:28 »

О, на Ескимото си държа аз. Много рядко успявам да правя риба, пък и колко ще хапне, важно е за нервното развитие, според мен.
А соковоете нощем определено могат да й навредят, чай с мед е къде къде по-добре.
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #70 -: Януари 09, 2011, 15:11:22 »

много добри съвети давате направо сте супер! аз също не съм купувала никога купешки сокове, просто защото не ми се дават пари за тях, иначе свеки му е купувала може би точно 3 до сега и точно снощи отворих един и му дадох 120 мл за разнообразие, но другото ще го хвърля така като ви чета!
а какви чайчета купувате за децата? какъв да купя за Бобчо? предполагам не става такъв какъвто пием ние билков  Smile
също да питам и за този Умкалор, дали става за почти 10 месечни като Боби?
иначе Бобчо с Т е ок, не е вдигал, но снощи и днес ми кашля... утре ще ходим да го преслушат...
много ви благодаря за всички съвети и дори "скарването" на Мина, че наистина много се бях филмирала с тия боледуваници и много се плашех, но може би съм наплашена най-вече от баба ми, която много го пази Бобо и все ми повтаря да го обличам хубаво, да е с елек удома, да не го изваждам по студа, то вярно че е права за повечето неща, ама чак пък толкова. определено се бях стресирала, но след като прочетох всичките ви мнения, които са кои от кои по хубави и верни някак си по-спокойно го карам вече и ги приемам по-нормално нещата, така че може да сте спокойни, че сте си изпълнили мисията и не сте писали напразно съвети  Kiss много ви обичам ей!
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #71 -: Януари 09, 2011, 16:11:53 »

Е аз тенджерата с изпаренията само имах предвид да слагаш.  Big grin Браво, че сте устояли с антибиотика. Аз съм твърдо да се вземат тея неща в крайно тежки случаи и най-вече при обикновените боледувания - ако 3 дни не свали температурата.
Иначе този Умкалор е много добър , екстракт от някакъв корен беше, обаче то няма ли алкохол вътре?
Пуп, мисля, че Бобчо е прекалено малък да му даваш. Май след 1 година може. Но нека мамите да кажат,де.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #72 -: Януари 09, 2011, 16:17:23 »

Пупи, а през деня само сок ли пие наистина? Вода? Не ми стана ясно...ама внимавай, защото само от такива сладки напитки ще й се скапят зъбите...

А понеже беше станало въпрос за мед, а не проследих и не помня вече мненията-Бобо е малък за мед, преди годинка не е много редно да се дава.
Активен
PPP
Newbie
*

« Отговор #73 -: Януари 09, 2011, 16:40:28 »

кате, за меда знам, че е след годинката
но ми е интересно Блоу защо вече за втори път ме нарича Пуп, и все си мисля, че е към Пупи, а се оказва, че е към мен обръщението  Lol
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #74 -: Януари 09, 2011, 17:02:39 »

Хаха Блоу, с това Пуп  Lol
Кате, пие сок само за заспиване на обед и вечер главно, или ако се сети през нощта. На яслата например заспива без проблем без сок  Rolling Eyes През деня пие вода, но не чак толкова много, та си мисля, че за това през нощта пие толкова често, за да компенсира. Просто като се заиграе не се сещам и аз да дам и тя да си каже. Често се сещам като тръгна да й глася нещо за ядене, но и тогава избягвам да давам течности, че поне да се нахрани качествено. А между другото сока й винаги го разреждам 1:1 с вода, защото беше започнала да придобива оранжев тен от морковите  Blink
Пети, чай давам най-обикновен, най-често мащерка, че е против кашлица, лайка, сега взехме някакъв Родопски, гледам да е все на Биопрограма, най-истински ми изглежда. Иначе има и разни инстантни бебешки чайчета, като беше бебе съм й взимала на Хип, Хумана и Бюбхен. За меда сте малки, но спазвам едно правило от баба ми - слагам го в чая само когато поизстине, а не докато е горещ. Или направо й бутам лъжицата с меда в устата, а чая го пие натурален  Cheesygrin
Надявам се сега да й втръсне да пие неподсладен чай по нощите и да си остане само на вода. Все ми се въртят разни натрапчиви мисли, че от тия сокове товаря стомаха й  Rolling Eyes
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 154   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: