star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Малкият мъж на PPP се роди!
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малкият мъж на PPP се роди!  (Прочетена 73928 пъти)
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #250 -: Декември 06, 2010, 16:47:14 »

искам да ви питам, какво ви е мнението за оставянето на детето в детска стая от ранна възраст. ето например ние когато приключим ремонта живи и здрави другата година есента примерно, Бобчо ще е на годинка и половина, според вас добре ли е детето да си е в отделна стая от толкова мъничко, както го свикнеш или не сте съгласни от толкова рано?! това ми е голяма чуденка още от сега, знам че има време, но искам да разбера вашето мнение, вие как сте в вашите деца? нашата спалня иначе ще бъде врата до врата с детската стая, но някои хора пак се изказват негативно. ще ми е интересно да прочета и други мнения по въпроса  Kiss
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #251 -: Декември 06, 2010, 17:07:02 »

Пети, ние още лятото отделихме Мариела да спи сама в стаята си. Нямаше проблеми, не се промени начина й на заспиване или съня й, само ако се размърдаше или мрънкаше за нещо, ставах да давам сок, вода или да я слагам на гърнето. Но тогава не се тревожех, че ще се отгъне, защото беше топло и нямаше опасност да се простуди ако се напишка примерно  Rolling Eyes Но в нейната стая бяхме сложили и голямо легло, когато боледуваше да съм при нея, а не да куквам по коридорите.
Сега зимата пак е при нас, за да не топлим другата стая, но още щом спрем да се отопляваме преминаваме към същата процедура. Няма да е малък Бобчо, година и половина е много подходяща възраст, стига да не е болезнено привързан към вас. Аз малко за това се тревожа, че малката свикна да спи с баща си, мен не ме иска  Lol и не знам дали на лято няма да си се ширя на голямото легло сама  Cheesygrin
Какво те притеснява? Ако е изкоренил нощното хранене и не ти тежи да ставаш по няколко пъти на нощ, няма лошо да го научиш. Не виждам нищо негативно, особено както имате условия да го отделите. По-скоро ако беше бебок, но тогава не бих се навила от гледна точка на това, че не е практично и за самата майка - да ставаш непрекъснато, за хранене или кърмене, за смяна на памперси и т.н. бебешки процедури.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #252 -: Декември 06, 2010, 22:43:35 »

Зависи си от детето, Пете. Тя и Пупи го е казала - ако така или иначе не се буди  и не ти се налага да ставаш много, и имате възможност, какво пречи да пробвате. Макар, че при нас дори като не се буди, пак за нещо поне веднъж на нощ ставам - дали той ще се събуди, дали аз да го видя завит ли е или нещо такова и доста би ми тежало да ходя чак до другата стая, но това сигурно пък си отминава. Иначе и да имах възможност, не знам дали бих го отделила, просто не ми пречи - като си спи спокойно, си спя и аз, ако е неспокоен, няма да ми е по-лесно в друга стая. Просто има време до тогава, сто пъти ще си смени и режима на заспиване, на спане и т.н., като ти се намести възможност, просто пробвай да видиш дали ще ви е добре.
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #253 -: Декември 07, 2010, 00:08:45 »

още има време до тогава, но ме притеснява едно нещо на което аз сама си го научих и то от две-три седмици насам  Rolling Eyes нощем се събуждаше по веднъж детето, но няколко вечери подред или бях много уморена или ме мързеше да стана да му парвя мляко (докато се кърмехме нямахме такива "проблеми") и си го гушвах между нас двамата и той за минутка две заспиваше... и естествено се сещате, че ми беше доста по-приятно да го гушна и да заспи, вместо 5 мин да му приготвям мляко, през това време той да се съдира от рев, защото при нас такава е процедурата нощем  Lol и той си свикна май така... сега като се събуди и го гушна, уж заспи и аз посягам да го оставя в креватчето му и все едно пирончета има там, не ще, та не ще  Razz и пак го гушвам при нас.... оххх и не знам докога ще продължи това сега, ама то си ми е от главата... защото много знаех да се "подигравам" на приятелки дето мъжа им спи в хола на дивана, а те на спалнята с двегодишно дете.......... алоуууу къде ви е интимния живот бе хорааа? все така си казвах... и то взе че ми се навя  Surprised
не, че ние го шравим по късните нощи де, ама все пак...
та не знам с това как ще се преборим до тогава... иначе не ме е страх да го отделя, така да се каже, и според мен няма да е малък, но си е малко кофти със ставането, вярно няма да е кърмаче, но пак за нещо да го провериш или ще се разплаче нещо и вместо да си е до теб, ще припкаш до другата стая...  Rolling Eyes
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #254 -: Декември 07, 2010, 03:38:01 »

Аз не бих се притеснявала за това нощното "прибиране". Като цяло изобщо не е добре да свикваш с мисълта, че веднъж, ако го научиш да си спи сам и това ще е. Все има разни периоди, когато дали от болест, дали нещо друго, ще е неспокоен, и пак ще си иска такава занимавка. Важното е като е спокоен да го пробваш да го връщаш в леглото. Но и Дариян така и сега си има периоди, в които просто се буди през нощта и не става, ако не го взема при нас. Някой път се пробужда и с говорене, погалване, пак се унася, друг път явно е разстроен и не минава номера. Особено като е болен, за да не го мъча и почти цялата нощ е откарвал при нас, а после като му мине и почне да спи спокойно, не се сеща да се буди. Така, че не се притеснявай чак толкова, когато искаш да си угодиш и да мине по-леко нощта, според мен пък е много по-добре, че се успокоява с заспиване при вас, отколкото с мляко, защото така един вид може да му махнеш лесно нощното хранене, което не е малко.
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #255 -: Декември 07, 2010, 08:11:59 »

именно и това последното което пишеш исках да постигна, да му премахна нощното хранене, за сега сме добре, снощи пак си се гушихме, но пък не е пил мляко нощно време от 1 седмица.
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #256 -: Декември 07, 2010, 08:33:49 »

Пете, както казах, Мариела доста често спи при баща си ( познайте аз къде спя  Razz) Но пролетта беше подобно положението, спеше все при нас и за няколко дни си свикна сама, дори не бих казала, че й се е отразило някак. Аз пак сутрин към 7 лягах при нея, за да я понатискам да спи до по-късно. Но да, за боледуване, когато е неспокойна, когато трудно заспива, спях при нея. Иначе ставането не ми е тежало, свикнала съм така или иначе да се надигам за сок, вода, гърне, да я загъна, ако е по-хладно. Но не е толкова често, за да ми развали съня.
Нашата основна причина да я отделим беше хъркането на баща й  Red face, много неспокойно спеше заради него и трябваше да предприемем нещо. Сега дали защото баща й намали цигарите и не хърка толкова, а и тя спи по-дълбоко, не се буди така често. И пак догодина ще я оставим самичка, защото ми е по-удобно да я свиквам от сега със своята стая.
Ахаха интимен живот, ами то след като се роди детето, интимния живот мина на заден план, пък и умора, недоспиване, ослушване дали детето не се е пробудило...ама и с това свикнахме, все остава време за нас  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #257 -: Декември 07, 2010, 09:09:42 »

Оф аз пък не мога да спа от хъркането и на двамата, просто ще полудея. Даже баща му не хърка толкова, колкото него. Тъкмо му се отпуши нослето с бърз курс с Коларгол и сега айде пак. Хем ме дразни, хем, защото ми е мъчно и просто не мога да се отпусна да заспя, докато и той не заспи спокойно.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #258 -: Декември 07, 2010, 09:33:21 »

Мариела похърква само при определени пози и като я побутна, уж да я завия и спира. но баща й е по-тежък случай, той не чува нищо, дори ако малката се разцърка...спи като пън! Пробвала ли си да му смениш възглавничката, или да му сложиш такава, ако няма. А спи ли с отворена уста? Така и не разбрах от какво се получава това хъркане, според мен няма връзка с носа й, чист е, не е запушен, за да й пречи  Rolling Eyes Дори и сливиците й не са увеличени. Докторът все ме успокоява, че е нормално, но понякога наистина се позасилва без видима причина Rolling Eyes
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #259 -: Декември 07, 2010, 09:38:21 »

А вие успявате ли да се наспите качествено, докато малките са при вас? Аз имам чувството, че постоянно ще треперя и няма да ми е спокойно. Сигурно изобщо не бих се осмелила, ние и двамата буквално се бием по цяла нощ - лакти, ритници, много бурно спим...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #260 -: Декември 07, 2010, 09:45:17 »

Със сигурност зависи и от начина по който спите. Преслав както казах спи като пън, заспи и не мърда. Не се и върти толкова в леглото, аз ако съм отстъпила мястото на Мариела, се намествам в нейното легло  Lol Няма просто как да я затиснем, по-скоро тя ни мята по някой крак или ръка. Но не ми пречи на съня по никакъв начин, сега остана само сока и гърнето. Пие сок 3-4 пъти през ноща, цоква няколко пъти и си заспива, става още поне 2 пъти за гърнето, но това са все процедури за по минута-две, после заспивам без проблеми. Преди ми пречеше непрекъснатото надигане, пробуждам се, дебна я, ослушвам се за всяко въртене, ставах по 100 пъти на нощ, но накрая свикнах. Не е малка, нито ще падне от леглото, нито й пречи, че се е загънала през глава  Rolling Eyes Иначе като беше бебе определено повече се притеснявах, с времето се свиква.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #261 -: Декември 07, 2010, 10:13:57 »

Ами, Пупи, от много неща е хъркането - и от сливциата, дето тръгва да се развива, някой път секрети има назад, но както казваш - носа му е чист иначе. Ето снощи и аз не можех да дишам, затъкнал ми се беше носа, но нямам сополи, като сложа капки, директно в гърлото си отиват и после се пооблекчих, така, че и от въздуха може да е и не знам и аз какво друго. От скоро го слагам на възглавничка, няма кой знае какъв ефект, той просто спи постоянно по корем, което прави цялата работа с дишането още по-трудна.

Иначе за спането - аз в момента не мога да го изтрая в нашето легло, защото още повече се върти, застава напряко, обръща се наобратно, рита, дърпа ни нашите възглавници, той да си легне на тях, просто полудявам, затова го правя само на него нещо като му има. Докато като беше новороден сме спали спокойно и напук всички правила за безопасност, просто беше много спокоен и не мръдваше. Държала съм го от външната страна на леглото, без дори да слагам възглавница зад него, само подпъхвам завивката, спал е между нас, Краси успяваше да го опази и без да го предупреждавам, че съм го сложила там даже. От завивки не съм го пазила, просто си го кърмех и откъртвах (а казват и в никакъв случай да не заспиваш кърмейки). Лори, аз дори първата нощ в болницата, знаеш колко са леглата там, го оставих да спи до мен, а аз се обърнах на другата страна да спя  Red face Cheesygrin

Не спях спокойно само, като си беше в леглото, защото исках да го виждам постоянно, спи ли какво прави и само се надигах.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #262 -: Декември 07, 2010, 10:40:44 »

Нашто дзвер още спи при нас. В смисъл в нашата стая, но в нейното си легло. Не сме имали традиции да спи между нас, защото мен лично ме е страх да не я затиснем. А и тя си иска да си спи в нейното легло , харесва си го и си го обича. Само когато е болна се намъква: "Мамо, може ли да спя при теб?" и се гуши. Ама то си е нормално ,мисля, когато не му е добре на детето да търси топлинка.

А иначе не ми пречи , че е при нас. Даже ми е много приятно и уютно да сме си тримцата. Вярно , будя се нощем понякога да я завивам, но съм свикнала и не ми нарушава съня. Само тука от няколко дена, откакто започна да хърка много се будя да я местя, да и пръскам в носа и т.н. , а и тя се буди , защото не може да диша.

Пък интимния живот го живеем в други помещения. Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #263 -: Декември 07, 2010, 10:53:35 »

Между другото, това обяснявах и на приятели, които се възмущаваха на концепцията ни с долепените легла - за мен е безкрайно удуволствие да я гушкам, да е до мен и да усещам дишането й в лицето си  Cheesygrin Сега ми се е паднало да си я мачкам и да е толкова близо до мен, знам ли кога ще й щукне, че е голяма и ще ми забрани глезенето  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #264 -: Декември 07, 2010, 10:55:35 »

Ами аз през нощта наистина не мога да го изтрая, но сутрин, ако се буди рано и го вземем, се гушим и спи спокойно и е много сладко. Целува ме като за лека нощ, един път ми каза "бичам" Wub Мисля, че мисълта, която ме кара да не полудея как ще се справя с 2, е че ще имам 2, които на мляцкам по сладките муцунки.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #265 -: Декември 07, 2010, 10:56:23 »

Пък интимния живот го живеем в други помещения. Cheesygrin

Малеее, нашият интимен живот освен в банята, не знам къде другаде ще се пренесе! На терасата ще е малко кофти...  Lol Предчувствам, че детето ще прекарва доооста време с бабите  Lol
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #266 -: Декември 17, 2010, 16:26:07 »

Бобчо може би от 2 седмици не ми се е събуждал нощно време, камо ли да иска да спи между нас, което ми харесва. Но пък от време на време аз се будя да го проверявам и винаги се е измъкнал от завивките и всеки път го завивам, и на сутринта пак същото. Страх ме е да не се простуди милото. И още нещо, вече му се гледа бяло връхче на долен резец  и много му се радваме и само го тормозим детето да му го глецкаме... хихи дано все така спокойно пробива зъбето  Smile ще се хваля като пробие.
(в момента се е присламчил до мен и повтаря "мама"  Cheesygrin )
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #267 -: Декември 17, 2010, 16:37:12 »

Lol Аз ти казах,че това дете расте като гъбка. Днеска МАМО, утре ДАЙ МАМО  Lol
За температурите не се трежови, особено ако е една и съща през нощта и не се променя рязко. Мариела пък свикна да спи с тонове завивки и не е ли омотана като мумия изобщо не спи спокойно. Пък се върти много и се отгъва и започва да мрънка, че й е студено  Lol
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #268 -: Декември 17, 2010, 16:56:13 »

Брех той рано-рано проговаря. Моите не казваха "мама" до 13-14 месеца. Браво на Бобчо. Пете, стана ли на 9 месеца или още не? Вече опитва ли се да ходи? Рови ли из шкафовете Cheesygrin ох, усещам, че и при теб започва "забавното" Cheesygrin
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #269 -: Декември 17, 2010, 17:07:53 »

охоооооо забавното започна преди месец  Lol не само бърка в шкафовете, ами и си затиска пръстите и за това вече нямаме нито една дръжка на шкаф.. изправя се сам и се държи за най-близкото нещо, но не смее да се пусне, но и като го хвана за ръчичките не се кефи да прави много крачки, прави 3-4 и кляка  Smile раничко му е още сигурно. а най се кефя на редовните му белички така да го кажа, пипа навсякъде и то където не трябва, пада, реве яко и след минутка пак е там и пак същото... направо ме разбива това диваненце.. очертава се голям палчо, а вчера пуснах едно клипче във фб, във кротката му форма, която не се задържа повече от 5 мин  Lol много е сладък, ако не сте го видяли, хвърлете по един поглед в клипчетата ми.
още няма 9 месеца, на 24ти ще ги направи и ще започне 10ти.
Пупче това за гъбката е много сладко коментарче  Kiss
иначе вечер намалявам Т на климатика с 1-2 градуса, а през деня е на 25 настроен. Странно ми е, че не му е студено, а напротив, много сладко си спинка...
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #270 -: Декември 17, 2010, 22:16:59 »

Аз съм забелязала, че бебчетата спят по-добре на хладно. Ние вкъщи държим денонощно на 21 градуса и им е много добре.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #271 -: Декември 17, 2010, 22:24:02 »

Бебчетата да, ама явно малката ще се метне на баща си. Той от края на август е с родопското одеало  Lol
Иначе Мариела миналата зима изкара с една олекотена завивка, значително по-тънка от нашите завивки.
Пете, няма как да не пипа. Любопитни са, изучават всичко с интерес, абе всичко им грабва погледа  Cheesygrin Нека пипа, за да свикваш и ти, че и момченцата са тенденциозно пакостливи  Lol
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #272 -: Януари 15, 2011, 22:09:53 »

изби и второто зъбче на Бобо  Cheesygrin зор си беше снощи, но е имало за какво! не спахме добре, но минахме без медикаменти..
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #273 -: Януари 15, 2011, 22:29:09 »

Заяц Бобчо Smile))

Като му кажеш "Бобчо" и ме подсещаш и за любимото ми пациентче евър и съвсем се разкапвам, честно  Cheesygrin
« Последна редакция: Януари 15, 2011, 22:31:43 от katerina » Активен
kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #274 -: Януари 16, 2011, 01:22:30 »

ее голям мъж си имате вече Smile сладурко ..
Активен

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: