star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Великденски майсторлъци ....
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Великденски майсторлъци ....  (Прочетена 68600 пъти)
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #300 -: Април 23, 2011, 20:47:50 »

Накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл! Cheesygrin Cheesygrin
Адела, много си креативна, признавам та! Lol
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #301 -: Април 23, 2011, 22:17:32 »

https://picasaweb.google.com/110237953402532107667/Apr232011?authkey=Gv1sRgCPWuguPxhZO6kgE&feat=directlink

Това всичко е от днес, кръглото е рулото на Йоли не знам защо мойто стана огромно  Cheesygrin Cheesygrin. Другото е панетоне само дето нямах по-малка съдинка за да стане по-висок, а малките са раздаване на приятели (не ми се правеше повече) Признавам изобретателството за центрофугата ще го пробвам, ама ще гледам никой да не разбере.
А агнешко ще готвите ли утре и как ?
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #302 -: Април 23, 2011, 22:40:45 »

Шуши, страхотни яйчица! Много ми харесаха..а за такива кулинарни вкусотии ще си мечтая само да мога да творя и аз някой ден  Smile Прияде ми се!!!  Sad
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #303 -: Април 24, 2011, 00:53:39 »

Христос Воскресе, мили съфорумници! Да бъдем здрави, да вярваме по-силно, да раздаваме безрезервно доброта и да има мир и благополучие в домовете ни! Светъл да е празникът!
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #304 -: Април 24, 2011, 02:49:59 »

Воистина Воскресе! Желая ви да подхранвате светлината в душите, сърцата и домовете ви жива! Хубав празник!
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #305 -: Април 25, 2011, 10:58:30 »

Христос Воскресе, птеродактилки!  Smile Smile Smile Smile Бъдете все такива разкошни дами и разпръсквайте очарованието си без да му се чудите! Черпя с връз-сладкото ми панетоне, че сложих без да искам една нула повече в грамажа на захаросаните плодове и за Чук и Пук сега вероятно наистина е Велик ден!  Cheesygrin
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #306 -: Април 25, 2011, 12:24:11 »

Честит празник! Надявам се да сте си прекарали много хубаво! Ние отказахме всички покани за празнуване и цял ден си мързелувахме в къщи, много готино беше. Само дето, няма да повярвате, ама едно яйце не сме изяли за Великден, защото никой не ни подари  Sad eyes Нашите нали не се ядат, та се надявахме поне някой да ни даде. Раздадохме на съседи (които са ни роднини), на роднини (които не са ни съседи) и никой не ни даде, много тъпо. Сега чакам нашите да ми дойдат на гости, та поне те да донесат.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #307 -: Април 25, 2011, 13:14:30 »

Така, да са живи и здрави мама и тати, вече съм доволно наядена с яйца и питка!  Cheesygrin Щеше да е чудно ако можех и козунаци да ям, но се оказа, че предизвиквали адски киселини  Razz За сметка на това ми донесоха домашна торта и шоколадови зайци на Линд, така че щастието все пак е пълно  Cheesygrin
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #308 -: Април 25, 2011, 13:19:21 »

Ние имахме страхотен празник! Обиколихме всички скъпи хора, занесох козунаци и яйца, чукнахме се, поседяхме на слънчице по дворовете. Снощи бяхме в кумците на богата трапеза, а днес посрещаме наши приятели. На драго сърце продължавам да шетам и да пълня трапезата, правя всичко с празнична лекота.  Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #309 -: Април 25, 2011, 14:44:58 »

Христос Воскресе! Бъдете силни, щастливи и здрави!
Аз нали не съм по яйцата, изядох само 1  Lol Обаче малечка ни изпотрепа с яйцето си, направо не е истина какво се казва борец и как победи всички до един Cheesygrin
И ние попътувахме малко, страхотно си изкарахме семейно, цял следобед на едно одеало под разкошното слънце. Чак не ми се иска утре да съм на работа  Razz
И на пук на всичките ми закани за торти, кифлички и козунаци, тази година реших да съм само консуматор. Друг път ще се вихря, имах нужда от тази прекрасна почивка  Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #310 -: Април 25, 2011, 14:51:29 »

Лорет, как да не се ядат нашите яйца? Да съм умряла от неядене тогава, аз предпочитам да си ям домашните яйца и отбягвам тези, които са ми донесли. Особено след миналата година, когато поне 3 от подарените ми като ги обелих и миришеха на развалено или бяха лепкави.
Успокоих се, че си писала, тъкмо щях да проверявам от кога не си влизала във форума  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #311 -: Април 25, 2011, 14:59:31 »

Лъвче, мисля че Лори имаше предвид, че конкретно техните не могат да се ядат, заради украсите и факта, че са си мини произведения на изкуството и служат по-скоро за украса  Smile Не знам дали съм разбрала правилно де..  Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #312 -: Април 25, 2011, 15:02:59 »

Да, така ми звучи по-логично  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*

« Отговор #313 -: Април 25, 2011, 15:23:26 »

Да, малко са отровнички с това лепило Smile
Иначе си знам, че от близките си получаваме само пресни домашни яйца, боядисвани в събота и съхранявани в хладилник, та не ги мисля, ям си ги спокойно.

Само много ме е яд за козунака - как през цялата бременност нямах никакви киселини (само съвсем лекички от банани) и точно от козунак, дето толкова ревах, че ми се яде, направо ми се събраха очите какво си причиних. Мъжът ми една вечер беше решил да ме изненада и ходил посред нощите в една пекарна да издебне като вадят козунаците и ми донесе - ама той чуден - горещ, на конци, с мармалад, супер вкусен, намуах се като прасенце и до сутринта беше ад. За закуска го доизядох  Lol После реших, че не може да е от самия козунак, сигурно е от мармалада, и си хапнах от един с шоколад, който прати свекървата  Lol Мда, от козунака си беше. Щото накрая, за да се уверя окончателно, ядох и от един без никакви плънки  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #314 -: Април 25, 2011, 15:27:23 »

Тъкмо щях да предположа, че е от мармалада. Остави си го за догодина, тъкмо и детето ще клини към 1г и ще може да яде глутенови храни, та ще тъпчете семейно козунаци  Cheesygrin
А отровковците после какво ги правите? Съхранявате ли ги? Яйцата кухи ли са, варени ли са, не се ли вмирисват? И ако ги хвърляте, въобще с какви дава сърце да ги метнете в коша  Rolling Eyes
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #315 -: Април 25, 2011, 15:34:18 »

Нормални варени яйца са си. Всичките ги раздаваме и гледам, че нашите и свекърите не ги хвърлят, имат поне от 3-4 години назад и не миришат, само малко се обезцветяват. А майка ми беше счупила едно старо яйце случайно и вътре си беше идеално мумифицирано и не миришеше изобщо.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #316 -: Април 25, 2011, 15:38:16 »

Уеуе, последното ми изречение е твърде неразбираемо   Lol
Ние прибирахмее други години 2-3 яйца, но в предната квартира случайно усетихме някаква воня в хола. След щателно ровене и търсене на източника, установихме, че е от страрите Великденски яйца. Та от тогава не пазим  Rolling Eyes
А с продухване дали няма да стане най-сигурно  Rolling Eyes
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #317 -: Април 25, 2011, 20:50:56 »

Уеуе добре, че сме си умни та го разбрахме Lol
Ние някоя година като запазим яйце и е имало случай, в които след месеци почва да мирише и ми трябва около седмица да разбера от къде бъхти в стаята. Други години си изсъхват и изкарват до следващия Великден, нали тогава се чупи да се види какво е яйцето и се гадае по него каква ще е следващата година.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: