star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Великденски майсторлъци ....
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Великденски майсторлъци ....  (Прочетена 68599 пъти)
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #275 -: Април 21, 2011, 21:43:46 »

Хубави цветове.

Ето резултатът, мнооого е вкусен  Cheesygrin :

http://img816.imageshack.us/i/21042011831r.jpg/
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #276 -: Април 21, 2011, 22:09:40 »

Oф предизвика ми контракции с тоя козунак  w00t От няколко дни рева за козунак, а никой не ми носи  Sneaky
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #277 -: Април 21, 2011, 22:35:05 »

Пращам веднага  Kiss Станаха 2 от тестото, леко разлети, защото нямам правоъгълна форма, но след като вече има само един, значи формата няма голямо значение  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #278 -: Април 22, 2011, 07:32:33 »

И ние вчера си боядисахме яйцата, но съм такъв заплес, че помислих кристалите за жълта боя  Cheesygrin Първо обвинявах домочадието, че ги е загубило някъде, после взех да броя бурканите и накрая обърнах кофата за боклук и видях празното пакетче. Понеже слагам по 2 прахчета в буркан и ги нахаках още в самото начало. И жълтите ми яйца станаха чудесни - като златни  Cheesygrin Сините ми бои само излязоха смотани.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #279 -: Април 22, 2011, 11:10:58 »

Хубави цветове.

Ето резултатът, мнооого е вкусен  Cheesygrin :

http://img816.imageshack.us/i/21042011831r.jpg/
Страхотно изглежда Am-am
Вие пак ми събрахте очите с тез яйчица Cheesygrin
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #280 -: Април 22, 2011, 13:46:43 »

Моите пък едни принцесени станахааа,едни ми ти розови,бебешко сини с блясък.Никакво наситено зелено,нито пък червено...разочарована съм.
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #281 -: Април 22, 2011, 16:58:36 »

Само споделям, че Йоана този път ме разби: http://www.kulinarno-joana.com/2011/04/easter-basket-and-nests/
Активен

C’est tout!
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #282 -: Април 22, 2011, 18:19:05 »

Днес точно си страдах тихо за пореден път като ви четях вкусната шарена креативна великденска тема, че тази година дори нямам кухня да си боядисам яйца и ще Великденосвам сред учебниците .... и на закуска открих тукашните козунации  Cheesygrin Страшно приличат на вкус на нашите и имат стафидки, боровинки и разни такива плодови неща вътре .. Като малко дете им се радвах  Cheesygrin  Cheesygrin

Разликата е, че са по-малки и на нашите тестото май е повече на конци.. Не знам не разбирам от теста Cheesygrin
« Последна редакция: Април 22, 2011, 18:21:58 от Tatty Teddy » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #283 -: Април 23, 2011, 10:13:02 »

Ето ги моите яйца, този път не ми се играеше с декорации и рисуване, пробвах с разни техники от моето време - свещ, шаблони, за да има малко шарки. Нямах концепция, иначе, ако бях започнала от началото с шаблоните, щеше да е интересно, ама се сетих към края, когато се уморих вече. Абе не са кой знае какво, ама са шаренки.

Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #284 -: Април 23, 2011, 10:15:53 »

Биз, много са хубави яйцата. Аз тоя Великден май ще го проспя. Яйцата не са боядисани, дори не знам колко имам в хладилника, манджата още не съм я започнала, защото снощи установих, че нямам ориз за сармите.
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #285 -: Април 23, 2011, 10:55:34 »

След като в петък ми се спукаха около 20 от 30 яйца, боите ми бяха някакви никакви и ми идваше да метна здравите през балкона, днес съм сложила още 8 яйца да се варят, за да има какво да занеса като ходя на гости. Този път даже са бели яйцата и можете да ударите една молитва към бога на яйцата с мен  Clover

Едит, току що дядо ми се втурна към мен(бях на мивката) и изми едно от здравите яйца, защото било нацапано със сол, то се разтече....-1. Солта са кристали.
« Последна редакция: Април 23, 2011, 10:57:36 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #286 -: Април 23, 2011, 11:26:59 »

Хепииии, не ти върви Cheesygrin айде скискам палци
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #287 -: Април 23, 2011, 12:25:05 »

Всичките са здрави, да. И всичките са някви едвам хванали цветове, защото са бели, да.

Активен

Моето име е Любов.
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #288 -: Април 23, 2011, 17:57:29 »

Само споделям, че Йоана този път ме разби: http://www.kulinarno-joana.com/2011/04/easter-basket-and-nests/

Това вече е просто нечовешко. Ако не ме мързеше толкова много , бих се захванала веднагически.

Аз тази година нещо не се спретнах както трябва за Великден. Яйцата още не са боядисани, преди малко ги сложих да се варят. Цял предиобяд се мотах да си търся яйца от пъдпъдъци , и обиколих света общо взето , докато накрая намерих в Карфур, някакви самотни 2-3 кутийки, които, слава богу, ме чакаха чинно да ги взема.
После тръгнах да правя козунак, оказа се , че нямам мая. Тръгнах за мая , и не намерих...само суха. Та ще видим каква гадория ще сътворя. Язък ми за приказките само...
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #289 -: Април 23, 2011, 18:09:41 »

Аз тази година нещо не се спретнах както трябва за Великден. Яйцата още не са боядисани, преди малко ги сложих да се варят. Цял предиобяд се мотах да си търся яйца от пъдпъдъци , и обиколих света общо взето , докато накрая намерих в Карфур, някакви самотни 2-3 кутийки, които, слава богу, ме чакаха чинно да ги взема.
После тръгнах да правя козунак, оказа се , че нямам мая. Тръгнах за мая , и не намерих...само суха. Та ще видим каква гадория ще сътворя. Язък ми за приказките само...

И ти ли, бруте? Аз реших, че е по-добре да се възползвам от хубавото време и да се попека. Като се стъмни ще боядисвам яйца  Cheesygrin
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #290 -: Април 23, 2011, 19:29:35 »

Аз днес изринах кочинката вкъщи и като за първи път от 15 години без да ходя на църква днес вечерта реших да си направя козунак. Много хубаво мирише тестото, сега го чакам да втаса, пуснах го в пералнята на центрофуга 12 минути и много хубаво се омеси. Сега като го гледам какво в пухкаво и на конци направо ще умра от страх да не ми се прецака нещо.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #291 -: Април 23, 2011, 19:31:26 »

пуснах го в пералнята на центрофуга 12 минути и много хубаво се омеси.

Тва сериозно ли?  Confused  Big grin Big grin
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #292 -: Април 23, 2011, 19:34:03 »

Да, много добре стана.  Smile Пък и тея огромните машини месачки са на същия принцип според мен.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #293 -: Април 23, 2011, 19:37:24 »

Хахахха оф разсмя ме! За първи път чувам за такава техника! Голяма си иноваторка! Дано после като си вадиш дрехите от пералнята нямат парченца козуначено тесто по тях..ама и да имат голяма работа - тъкмо ще миришеш на вкусно сладко тесто и ще навяваш похотливи мисли на мъжете, които те .... подушват  Cheesygrin (нали им минавала любовта през стомаха се пак..  Stuart )
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #294 -: Април 23, 2011, 19:41:19 »

Ааа, в плик го сложих, даже в два.  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #295 -: Април 23, 2011, 19:49:06 »

Тестото се слага в кесийка  Cheesygrin И майка е правила така, ама вече машината за хляб заменя пералнята. Нашите първи кифлички не се получиха, сбити станаха, но пък са вкусни.
А боядисването на яйцата беше много диво изживяване  Lol Мариела си боядиса 3 яйца сама, станаха просто прекрасни и после доволна се фука на всички, защо са й цапани ръцете  Lol Ще ги наснимам тия дни, че наистина тази година нацелихме страхотни бои, наситени и ярки  Cheesygrin
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #296 -: Април 23, 2011, 19:56:28 »

Да запомниш какви са боите, Пупе. И снимка на тортата обеща. Абе чудя се и аз дали да не забъркам едни куфлички, така и така съм се отдала да готвя днес. А за утре ще правя твойте гъби с галета.

Ей сега сплеток козунака, то не е точно козунак де, панетоне правя, че тея дни съм много италиано настроена.  Cheesygrin

Католиците боядисват ли яйца?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #297 -: Април 23, 2011, 20:00:37 »

Пляскам я тука, не че й е мястото, но ме присети  Lol
Пък дано гарнитурата с гъбите ти хареса. После да споделиш впечатления.
Опаковката от боята отиде в коша, догодина пак ще се рискува  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #298 -: Април 23, 2011, 20:09:34 »

Хахахха оф разсмя ме! За първи път чувам за такава техника! Голяма си иноваторка! Дано после като си вадиш дрехите от пералнята нямат парченца козуначено тесто по тях..ама и да имат голяма работа - тъкмо ще миришеш на вкусно сладко тесто и ще навяваш похотливи мисли на мъжете, които те .... подушват  Cheesygrin (нали им минавала любовта през стомаха се пак..  Stuart )
Аз щях да кажа, че ще мирише на кифла, ама ти по-нежно си се изразила  Cheesygrin
Какъв е този плик, ами ако се спука и разтече? И на каква програма го пускаш? Аз само от любопитство питам, няма да пробвам, че както ми се отдават тия неща най-много да пера бебешки гащи на ръка после  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Blow
Newbie
*

« Отговор #299 -: Април 23, 2011, 20:29:41 »

Сложих тестото в 2 плика, за по-сигурно и в 10 може да се сложи, но аз просто реших, че тези големите от дебел найлон са достатъчно надеждни. А на пералнята имам отделно центрофуга, тя само си върти, не пуска вода, не е някаква по-специална. Тестото се омеси страшно, само дето отделянето от вътрешния плик ме изнерви тотално, но пред перспективата да ръчкам 2 часа на ръка този метод ми се струва идеален!
Активен

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: