star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Великденски майсторлъци ....
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Великденски майсторлъци ....  (Прочетена 68620 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« -: Март 23, 2007, 11:39:30 »

Знам, че е доста рано още, но точно заради това реших да пусна таква темичка ...
За да можеш през оставащите 2-3 седмици да си разменим малко идейки, да си препоръчаме материали - не само за самите яйца, но и за украси и всякакви такива неща.
Предполагам, че ще обменим достатъчно опит и, когато дойде време няма да стоим и да се чудим "А сега какво да правя с тези яйца" Cheesygrin

Обещавам да се включа, когато имам повечко време, а и от вкъщи, защото съм понасъбрала малко идейки...

Та, споделяйте всичко, което ви хрумне - от сайт, от списание ...Ако някой има конкретна идея, но не знае как да я изпълни - можем заедно да измислим начин Smile

Аз тази година съм решила да правя по едно уникално яйце на всеки от близките ми приятели, така, че определено ще ми трябва солидна подготовка.

Рецпети за начинаещи готвачи също са добре дошли Smile

Приятни седмици на великденската подготовка  Clap  Clap
« Последна редакция: Април 23, 2008, 18:10:17 от bizzare » Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #1 -: Март 23, 2007, 11:48:16 »

Ех , че хубава тема Clap

Аз очаквам мама да ми прати боички от България , защото тук Великден се отбелязва с криене на шоколадови яйца и барбекю Blink  Lol Ако не се лъжа се пада на 8-ми април (католическия) .

Вчера като отидох да купувам франзелки ми стана толкова мило - беше пълно с ръчни шоколадови кокошчици , пиленца , зайчета , кошнички и разноцветни яйца.. толкова го обичам този празник Wub

Миналата година си изкарахме много весело , на гости ни дойдоха приятели от Монтпелие ... хапнахме агнешно с картофки , салатки.. за десерт бях направила козунак , който стана страхотен Smile Ако знаете колко съм тренирала , защото си е голяма играчка и отнема няколко часа. Но рецептата хич не е за начинаещи Smile

Нека тук пускаме и снимчици на яйчицата , както в миналата тема в лейдипил ...спомням си , че имаше много красиви Smile

П.С. Трябва да измисля някаква роля и на Айката , за първа година ще бъде Великденски заек Cheesygrin
Активен
kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #2 -: Март 23, 2007, 11:52:49 »

темата наистина е много сладка, ще я проверявам с голям интерес.
аз съм смотана и нищо по ориганално не мога да измисля от обикновенното боядисване  Cheesygrin , а дори и да измисля няма да мога да го направя посмъртно  Cheesygrin .

аз искам да разбера как направи красивата калинка и овцата  Cheesygrin ...охх толкова бяха хубави, кой знае таз година какви красоти ще измислиш бизаре  Cheesygrin .

искам снимки на всичките ти яйца  Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #3 -: Март 23, 2007, 12:34:09 »

Супер празници идват.
Аз в последно време си купувам от магазина от тези ваденки, които се намушкват на яйцето и се лепят.
Харесвам много яйцата с оцет Confused тези, които стават на люспи и много шарени.
А какви зайчета от слама има по магазините Wub
За сега толкова от мен. С идеи скоро пак ще се включа. Stuart
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #4 -: Март 23, 2007, 12:48:14 »

Ихууууууу!
Супер темичка! Най-обичам Великден! И яйцатааа и козунацитеее!

Аз сега за сега кой знае какви идеи нямам... Unsure И аз като Котето съм кръжок Пречат ми ръцете, та оставям готваческите и боядисвачески дейности на мама. Тя има диплома за готвач (и не напразно де) и прави всичко най-вкусно на света! Има супер дебели папки с рецепти (не само готварски) и на всеки празник прави по нещо уникално, с което да ни изненада и да разкраси дома ни. Тя прави страхотни яйчица и обещавам да има снимки! Най-харесвам тези с кристалите.

Аз съм харесала една кошничка в розово с розово зайче (Блоучо може да потвърди колко е сладка). Ще взема една за вкъщи и една за семейството на миши.
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #5 -: Март 23, 2007, 12:49:23 »

Събирам и рецепти за хубав пуфкаф козунак със стафиди. Ако на някой баба му прави такъв да свирка, мисля да се впусна в кулинария тази година.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 23, 2007, 12:56:46 »

Мирзмата на козунака Am-am
Обожавам италианските Панетонета Am-am
Активен
aLeX
Newbie
*
Публикации: 562

« Отговор #7 -: Март 23, 2007, 13:04:41 »

Замислям да опороча темата, като пусна снимки и на моите яйца  Cheesygrin  Razz Оф добре де няма. Дано да видя някоя идея различна от памуците, парафина, кристалчетата и мрежата с листенце  Cheesygrin Наистина съм изчерпан Rolling Eyes а виждам че тук има професионалисти в жанра  Wink
Активен

img]http://alabalanica.hit.bg/000977660.jpg[/img]
alin
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 23, 2007, 13:07:27 »

Преди 2 години майка ми прави оцветяване с грис, ама сега не се сещам, но беше много готино. Ще я питам и ще кажа.
Активен
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #9 -: Март 23, 2007, 13:19:10 »

Ние с приятеля ми миналата година боядисахме и пъдпъдъчи яйчица за красота (те са и много вкусни), ето ги:

А ето и още яйца от миналогодишните ни:

Big eggs

Baby egg
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #10 -: Март 23, 2007, 13:28:52 »

Пърли, много са хубави Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #11 -: Март 23, 2007, 13:48:57 »

Аз пак да направя бързо включване ...Smile
Значи, аз по принцип яйца не боядисвам - тази работа на мама я оставям. Аз ..как да кажа - занимавам се с по-творческата част - рисувам яйца, които няма да са за борене, а за украса или за подарък. Точно заради това се отпускам да правя какво ли не, защото знам, че няма да са яйца, които ще се ядат и мога да използвам всякакви материали и бои (защото иначе трябва да са такива, които не вредят на яйцето през черупката).

По принцип най-добрите боички за такъв тип рисуване са акрилните, но за толкова години така и не си взех. Сестра ми има боички за сткълопис и ползвам тях, нищо, че не са най-удачния вариант, защото не са плътни и бавно съхнат, но поне цветовете са ярки. Калинката я пеарих с такива бои.
Тази година съм решила да си взема темперни боички, защото с тях могат да се правят и по-релефни украси и изобщо като цяло изглежда доста интересно.

Друг вариант е да използвате лак за нокти, автоспрей (имам един сребърен вкъщи и стават наистина като сребърни). Може да се използва каноколит, за да се залепват мъниста, парченца плат и други красотички.

Това е за сега от мен, довечера ще се включа със снимков материал.
Активен

deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #12 -: Март 23, 2007, 13:54:07 »

Ако ползвате темперни боички, да знаете че цапат, може би някакъв безцветен лак отгоре ще бъде добре:)
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #13 -: Март 23, 2007, 13:57:29 »

Ето ги и нашите миналогодишни яйчица (сините са правени от приятеля ми и много се гордееше с тях Cheesygrin )

Активен
Mermaid
Newbie
*

« Отговор #14 -: Март 23, 2007, 14:03:55 »

Красиви са Smile))
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #15 -: Март 23, 2007, 14:15:41 »

Цитат на: "Pearly"

Wub  Wub  Wub  Wub  Wub  Wub  Wub  Love eyes  Shame  Shame  Red face

Baby egg е много симпатично.  Shame Нещо се разнежих.  Shame

Всички яйчица са много хубави. Когато ми остане повечко време ще опиша и аз техики и идеи. Може на някой да са му интересни. Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #16 -: Март 23, 2007, 14:32:30 »

Аз съм голяма мания в рисуването на яйца! Мога по цял ден това да правя. Преди ги правех основно с темперни бои, но от 2-3 години използвам и лак за нокти - става много ефектно (но негодно за консумация, естествено). Оръжието на труда обикновено е клечка за зъби, въпреки че изисква много нерви. А едно от любимите ми произведения е синьо яйце, цялото налепено с онези сребристите звездички в безцветните лакове. Става лесно (бавно!) и е уникално красиво!
Друга идея е да нарисувате китайски канджи - например върху червено яйце с черен туш. А и все пак имат и послания - за здраве, любов, късмет или там какво си намерите. Макар и да няма особена връзка между китайците и Великден....
Може и да си правите човечета - с коса, очички (дори ако намерите от тези пластмасовите, дето вътре им се мърда черничкото, ще е още по-яко). Или пък овца - облепяте го с памук, вълна, слагате някакви ушета, очи и готово!
Абе идеи да искаш...
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 23, 2007, 14:33:57 »

Цитат на: "Лора"
Може и да си правите човечета - с коса, очички (дори ако намерите от тези пластмасовите, дето вътре им се мърда черничкото, ще е още по-яко). Или пък овца - облепяте го с памук, вълна, слагате някакви ушета, очи и готово!
Абе идеи да искаш...

Тези идейки ми допадат Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #18 -: Март 23, 2007, 15:14:42 »

Темичкат е супер Clap  Аз този Великден няма да съм си у нас (за първи път през живота ми) и няма да се включвам в боядисването, което не ми пречи да запаметявам разни идейки.... Като четох поста на Бизар се сетих че имам маслени боички от няколко седмици и както още не съм им се нарадвала май все пак ще се развихря над поне 2-3 яйца ако не повече

Цитат на: "alin"

Харесвам много яйцата с оцет Confused тези, които стават на люспи и много шарени.

Какви са тези яйца с оцет?  Confused  може ли повече подробнисти за невежата  Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 23, 2007, 15:19:07 »

Ами идеята е да е киселинно нещо, за да могат да станат на люспи примерно. Принципно имаше някаква киселина ли, лимонтузу ли Confused
Активен
marilena
Newbie
*
Публикации: 292

« Отговор #20 -: Март 23, 2007, 15:55:02 »

В Била продават страхотни кошници с цветя и украса за Великден. Вие щом обичате да си ръкоделствате -давайте! Аз обикновено боядисвам яйца с памук и винена киселина (може и едновременно). Козунаци задължително купуваме, не правя, и сладки също купуваме. Тази година живот и здраве трябва да съм в Германия на Великден и ще ям шоколадови великденски зайци.
Активен
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #21 -: Март 23, 2007, 15:55:14 »

Брей, че сте домакини Cheesygrin
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #22 -: Март 23, 2007, 15:59:09 »

С памук стават невероятни яйцата. После ги минаваме с олио и стават като гланцирани. Но тази година си взехме едни плетенки нещица, които като се сложат на яйцето приличат на кокошки. Адски са сладки и много ефектни  Lol
Вкъщи сме традиционалисти, не ги рисуваме с темперни бои или разни такива. Рядко ползваме парафин или кристали. А и самите кристали правят яйцата грапави. Като са гладки са много по-красиви  Lol
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #23 -: Март 23, 2007, 16:17:50 »

Цитат на: "alin"
Ами идеята е да е киселинно нещо, за да могат да станат на люспи примерно. Принципно имаше някаква киселина ли, лимонтузу ли Confused

нещо не схващам пак  Confused  какво я правя тая киселина - в боята ли я слагам, на яйцето отгоре ли...  Confused    Unsure  Как???  
Наистина за първи път го чувам това, а ако е лесно и ефектно си е голям пропуск  Mad
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #24 -: Март 23, 2007, 16:19:05 »

Цитат на: "syanna"
нещо не схващам пак  Confused  какво я правя тая киселина - в боята ли я слагам, на яйцето отгоре ли...  Confused    Unsure  Как???  
Наистина за първи път го чувам това, а ако е лесно и ефектно си е голям пропуск  Mad

Киселина се слага при варенето.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: