star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Преса за коса
Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Преса за коса  (Прочетена 77990 пъти)
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« -: Март 18, 2007, 10:27:31 »

Искам да си купя хубава преса за коса. Имам една, но тя не прави абсолютно нищо. Според вас коя марка е най-развита в този бранш? Каква трябва да е пресата? Колко вата? Каква е разликата между парната и обикновената?

Вчера си харесах две и бих искала да чуя мнението ви и за тях:)

Първата- http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021866
Направи ми впечатление, че плочите и са доста големи и е 50 вата.

Втората- http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021867
Тази е с пара, но е само 15вата?!

Бтв сега видях, че има разлика в цената. В сити центъра бяха по 80 или 90 лв....ЛоЛ

Благодаря за помощта предварително:)
Активен

Моето име е Любов.
blonde
Moderator
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #1 -: Март 18, 2007, 10:40:36 »

Ели , евтиното винаги излиза по-скъпо ..в този смисъл ,първият ми съвет е да си купиш наистина добра марка . Моите предпочитания клонят към Phillips  , Bosch , Remington..

Виждам , че си се ориентирала към керамичното покритие ,то спомага за равномерното разпределение на топлината Cool Thumbup А мислила ли си за преса с йонизирано покритие? Значително намалява изтощаването на косата..или поне така казват Smile
За разликата м/у парната и обикновенната не мога да ти кажа , освен че в първата се сипва вода и вдига пара до небето Lol  Shame
Доколкото знам , от ватовете зависи  самата температура..но може и да се лъжа Rolling Eyes
И още нещо - вземи си някакво защитно спрейче , за да не ти се гори толкова косата и не го прави често Smile
Активен
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #2 -: Март 18, 2007, 10:44:11 »

elinka , мисля че някъде на дълго и широко обсъждахме тази тема .
Аз бях дала доста инфо .Само ще ти кажа , че хубава преса няма , на каквато и да е марка.И тази с парата се води че прави по добре косата , само че смятай колко повече я гори .Все едно да си напръскаш косата с малко вода и давай с пресата , не че ще гори , ами ще цвърчи даже.
Аз преса не бях слагала от юли,август месец и след това чак на нова година .Ако го правиш го прави рядко.
Активен

Don’t feed the forum trolls
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #3 -: Март 18, 2007, 11:18:44 »

Блонде, парите не ме притесняват. Вчера като бях в Ситито първото, за което се хванах беше цената- тази двете преси бяха най-скъпи и понеже не разбирам въобще реших, че щом цената е такава трябва и да са най-добрите:) Иначе съм наясно за ватовете, но не знам колко вата са достатъчни...и идея си нямам Rolling Eyes

Смети, помня, ченякъде беше разисквана темата, но не намерих нищо. Инначе и аз мисля, че щарната ще да е по-вредна...Не мисля да я ползвам постоянно, но от много време ми се иска да си купя...
Активен

Моето име е Любов.
blonde
Moderator
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #4 -: Март 18, 2007, 11:24:49 »

Защо не се консултираш с фризьора си?  Smile
Активен
Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #5 -: Март 18, 2007, 14:30:07 »

Най-доброто на пазара в момента..е това:    http://www.ghdhair.com/go/shop-uk/product_info.php?cPath=21&products_id=124

И понеже имам щастието да я имам ти казвам, че не може да се сравнява с нищо, което продават в техномаркет и тем подобни. Моят съвет е, ако все пак не ти се дават 300лв да намериш фирми, които продават преси за фризьорски салони - само за професионална употреба. Цените им трябва да са към 90-100лв, но поне купуваш нещо, което ти изправя косата като от салон. Аз преди изпозлвах такава и бях супер доволна. Разликата с новата ми е, че новата загрява за 30сек. и е достатъчно едно минаване, макс 2 и косата ми е перфектна. Даже и изкуствената, която преди не се поддаваше много много на домашно изправяне, сега става изкусителна за няколко минути  Smile

елито: сега погледнах линковете, които си дала. Нито едната, нито другата преса ще ти свърши работа. Особено втората е "мижи да те лъжем". Виж, в техномаркет или технополис има подобни на тази, която съм дала аз - мъничка, тъничка, керамична, мисля че на филипс бяха и хората са доволни. В никакъв случай не взимай тези стари модели, които си дала..пример: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013842
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 18, 2007, 15:39:43 »

Енти, забелязах една тънка и малка в Ситито. Като видя какъв модел е ще ти я покажа, за да си кажеш мнението. Мислех, че е по-добре да е по-голяма плочката, ама явно не Rolling Eyes
Активен

Моето име е Любов.
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #7 -: Март 18, 2007, 16:33:16 »

Аз с моята нацелих кьоравото-няква гръцка е като гледам,30 вата,2 приставки,керамична,с някви йонни защити,загрява малко по-бавно 10-15 мин,но тва не ми пречи,а върши супер работа,не ми наелектризира,държи ми докато си измия пак косата(мия я два пъти седмично)...
Активен
Enti
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 18, 2007, 17:26:28 »

Цитат на: "elito"
Мислех, че е по-добре да е по-голяма плочката, ама явно не Rolling Eyes

големите плочки -> в миналото Smile
Виж марката и модела на пресата и ще й гледаме характеристиките после  Smile
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #9 -: Март 18, 2007, 23:21:54 »

Цитат на: "Enti"
Най-доброто на пазара в момента..е това:    http://www.ghdhair.com/go/shop-uk/product_info.php?cPath=21&products_id=124

Damn right. Т'ва е най-добрата преса на всички времена. Иначе ели, тия дето си си ги избрала са меко казано ... зле. Аз съм с ремингтън 2x protection с керамично покритие и тефлон. Доволна съм ужасно много, ефекта е почти като на Good hair day. Wink
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
Enti
Newbie
*

« Отговор #10 -: Март 19, 2007, 09:46:12 »

боже тва ghd това ли означавало Smile
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #11 -: Март 19, 2007, 12:30:12 »

Енти, а тази която ти имаш то къде си я взела, че нещо ме заинтригува Smile
Активен
euphoria
Newbie
*

« Отговор #12 -: Март 19, 2007, 14:16:25 »

боже тва ghd това ли означавало Smile

Мдам, Good hair day. Smile
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #13 -: Март 19, 2007, 18:38:07 »

Цитат на: "euphoria"

Damn right. Т'ва е най-добрата преса на всички времена. Иначе ели, тия дето си си ги избрала са меко казано ... зле. Аз съм с ремингтън 2x protection с керамично покритие и тефлон. Доволна съм ужасно много, ефекта е почти като на Good hair day. Wink

Днес обърнах внимание в Пикадили за тези мънички преси,които описвахте и видях точно същата. Струва 63лв. Ели,отивай и я взимай,щом така я хвалят.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #14 -: Март 19, 2007, 18:58:42 »

Цитат на: "Blow"
Цитат на: "euphoria"

Днес обърнах внимание в Пикадили за тези мънички преси,които описвахте и видях точно същата. Струва 63лв. Ели,отивай и я взимай,щом така я хвалят.

Сериозно! Кажете дали е хубава, плсс!!! След 25ти мога да си я взема, но то е скоро:) В кое Пикадили? В ситито ли?

Едит: Блоу, нещо бъркаш! Тази струва 300лв по думите на Валето:) Нещо не ми се отваря линка обаче:(
Активен

Моето име е Любов.
euphoria
Newbie
*

« Отговор #15 -: Март 19, 2007, 19:11:20 »

Абсурд да струва 70 лв. ghd. Тук струва 100 паунда, невъзможно е да е по-малко в БГ. Тук нещата са по-евтини както всички знаете. Освен ако не е някое менте. Smile
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #16 -: Март 19, 2007, 19:16:52 »

Абсолютно същата беше. Черна кутия,снимана на нея пресата, пишеше едно върху друго Keramic
                                            +
                                         Teflon
2xprotection,Ремингтън и т.н. Абсолютно същата. Ако искате да ви я снимам и да умрете от яд. Razz

Да,Ели. В Ситито,в Пикадили.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
euphoria
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 19, 2007, 19:25:22 »

ААбеее кажи че говориш за ремингтън-а, не за ghd. Ели, аз съм доста доволна от нея. Искаш ли да избарам снимка с права коса и да ти пратя да видиш как изправя?
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #18 -: Март 19, 2007, 21:05:53 »

Блоу, благодаря ти! Ще си я взема!

Лора, искам искам!
Активен

Моето име е Любов.
Tedi
Newbie
*
Публикации: 132

« Отговор #19 -: Март 19, 2007, 23:40:43 »

Още един глас за Ремингтън  Cheesygrin  много е добра, загрява за 60 секунди и се изправям идеално за максимум 20-30 минути. Преди това имах парна на Елит...няма по-голям боклук изобщо нищо не правеше.
Активен
euphoria
Newbie
*

« Отговор #20 -: Март 20, 2007, 01:05:16 »

Wink
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #21 -: Март 21, 2007, 17:51:08 »

20-30 мин?бе моята коса е 3-4см над кръста ми и с моята привидно посредствена преса я оправям перфектно за 15мин не знам дали има...

Иначе на мъничките преси предимството е,че могат да се оправят разни детайли,бретони и такива...
Активен
Sahne
Newbie
*

« Отговор #22 -: Март 21, 2007, 18:48:29 »

Цитат на: "katerina"
20-30 мин?бе моята коса е 3-4см над кръста ми и с моята привидно посредствена преса я оправям перфектно за 15мин не знам дали има...

Иначе на мъничките преси предимството е,че могат да се оправят разни детайли,бретони и такива...
кате ,  кога успя да ти порасне толкова косата  Blink  На последните снимки , коио гледах аз не беше толкова дълга .Имаш ли снимки , ако имаш ще те помоля да ми изпратиш , че ми стана интересно  Smile
Активен

Enti
Newbie
*

« Отговор #23 -: Март 21, 2007, 19:05:49 »

Алинче: една приятелка ми я поръча от Германия и ми я донесе, ако аз си я бях поръчала от тук 50 евро щеше да ми е доставката. Иначе мойта фризьорка има същата, аз от нея я знам де, та принципно ако искаш мога от нея да ти поръчам или нещо от сорта, 300лв си е цената..
Сметанке, ми пораснала й е..за 30 мин в салона  Lol
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #24 -: Март 21, 2007, 19:13:41 »

Енти незнаех , че по този начин  Lol
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай