star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Направи си сам
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Направи си сам  (Прочетена 59268 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #50 -: Февруари 25, 2007, 19:37:54 »

Ама че съм загубена  Lol  То това било дупето на яйцето  Lol  Аз мислех, че е някакво картонче  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #51 -: Февруари 25, 2007, 19:39:24 »

Цитат на: "angel_sin"
а не цапа ли като го поливаш ?

Ами не. Защото не го поливам чак толкова обилно. А и то поливането в началото беше трудно,защото пръсттта странно защо не се мокреше. Сега се е намокрила до един етап,предполагам до към корените на тревата,и дотам си поема водичката.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #52 -: Септември 02, 2008, 20:32:05 »

Как да си направим хартия за декорация?

Следва една простичка рецепта за това как да си направим деко-хартия в домашния условия. Когато свикнете с техниката, може да експериментирате с други влакна, та дори и фолиа. Може да се експериментира за получаването на различни текстури и цветове. Някои от опитите ще са успешни, други ще са пълен провал. Важното е да се забавлявате и да дадете свобода на креативността си.

Видове хартия:
* табулограми
* вестници (ако искате да се получи сивкава хартия)
* списания
* картони за яйца
* стари карти (ако искате да получите по-тежка хартия)
* тоалетна хартия
* хартиени пликове
* канцеларска хартия
* носни кърпички (ако искате да получите фина хартия)

Помощни средства:
* гъба
* мрежа против комари (за формата за отливка)
* дървена рамка (стара рамка за картина също би свършила работа) (за капак)
* пластмасова ваничка (достатъчно голяма, за да можем да потовпим рамката вътре)
* миксер (за да постигнем равномерна консистенция)
* кърпа (парче фланелен плат)
* кламери или телбод (за да закрепим мрежата за рамката)
* сгъстител (optional)

Упътване:
1. Изберете си вид хартия, от която да изготвите деко-хартията. Ако искате да постигнете нещо съвсем неповторимо, можете да смесите различни видове хартия.

2. Накъсайте хартията на малки парченца и я поставете в миксера (до около половината на обема). Напълнете останалата част от съда с хладка вода. Включете миксера, като постепенно увеличавайте скоростта, докато се получи мека еднородна смес (30-40сек.). Проверете дали все още има късчета хартия в миксера. Ако е така, то е необходимо да включите отново миксера.

3. Следващата стъпка е да направите форма за отливката. В нашия случай тя се състои от мрежа, която е захваната възможно най-опънато върху дървената рамка.

4. Напълнете пластмасовата ваничка до половина с вода и излейте 3 съда със миксираната смес вътре. Разбъркайте.

5. Ако предвиждате да пишете на тази хартия, то е необходимо да добавите в така разбърканата смес сгъстител за хартия (лепило за тапети). В противен случай мастилото ще попива и написаното няма да се чете. Сложете две лъжички сгъстител във ваничката и разбъркайте сместа.  Потопете рамката в готовата смес докато рамката се покрие с течност. След това започнете да движите рамката бавно напред и назад, докато власинките, които са се събрали върху мрежата, се загладят. В зависимост от това колко си движил рамката, ще се получи различна дебелина хартия.

6. Повдигнете рамката бавно, за да е над повърхността на течността. Изчакайте водата да се изцеди.

7. Когато от рамката вече не капе вода, поставете фланелената кърпа внимателно върху хартията. Вземете гъбата и попийте колкото се може повече вода.

8. Сега идва трудният момент. Обърнете рамката, хартията и фланеления плат и повдигнете внимателно рамката. Сега хартията трябва да е върху плата. Ако хартията е останала във формата за отливки, то не си  попил достатъчно вода от хартията и тя е била прекалено мокра.

9. По този начин можете да приготвите няколко къса хартия. Поставете  късовете един върху друг, като между всеки два поставяйте по лист хартия за печене. Когато натрупате цяла купчинка, поставете фланелената кърпа отгоре и натиснете, за да попиете останалата вода.

10. Разделете листовете хартия един от друг внимателно и ги поставете върху вестник, за да изсъхнат.
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #53 -: Септември 03, 2008, 13:32:42 »

Искам да си направя нещо от миди  Wink Идеи?
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #54 -: Септември 03, 2008, 13:36:19 »

Герданче?
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #55 -: Септември 03, 2008, 13:44:00 »

Салата?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #56 -: Септември 03, 2008, 13:48:41 »

Искам да си направя нещо от миди  Wink Идеи?

Не знам защо реших, че е готварския форум и щях да ти обясня как да ги свариш и т.н. и щеше да получиш още един цветен отговор Smile

Иначе вкъщи само събирам и още не съм ги реализирала всичките. Това, което направих е да сложа камъчета и миди на една поличка в банята, което е много морско и хубаво, според мен. Сложила съм друга част в една стъклена ваза и много ми харесва, когато я напълня с вода и вътре сложа отделни китки, не букет. На стъклото в банята съм лепнала от тия вакумчета и на тях съм закачила миди, като идеята ми беше на всички миди да им лепна вакумче и да ги разлепя из цялата баня. Можеш да ги ползваш да ги слагаш върху почвата на саксиите, или да си облепиш нещо. Много идеи има, със сигурност най-лесните са да ги разхвърляш някъде, където няма да ти пречат и да красят.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #57 -: Септември 03, 2008, 13:54:02 »

Мислих си за завеси (но ще ми трябват мнооогооо) или от онези дрънкала, които шумят при вятър. Само че ми липсва техническа мисъл:
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #58 -: Септември 03, 2008, 13:58:55 »

Дрънкалата са лесни. Единият вариант е да пробиеш мидите, но ти трябват доста специални инструменти, за да не ги счупиш. Другият е с добро лепило просто да ги залепяш на канап например. Една под друга, може и възелчета да вържеш и други неща да мушнеш. Правиш ги няколко такива въженца с различна дължина, връзваш ги на пръчка и си готова. Или на някакъв обръч.
А завесата може да я направиш като вземеш готова основа - някаква мрежа - дали по-мека или по-твърда, зависи за какво ти трябва, и на нея залепиш мидите. Аз и за такова имах идея, но не знам как да намеря картинка да ти покажа. Общо взето представлява голяма широка лента мрежа, разделена напречно на няколко големи правоъгълника с клечки/пръчици. И в правоъгълниците се лепят морски звезди, мидички, такива неща Може и от страни на ленатата като кант да измислиш нещо и се получава пано, което можеш да сложиш, където решиш.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #59 -: Септември 03, 2008, 14:18:20 »

Мерсииии, дължа ти бира- такова де, лимонада  Lol  Kiss
Въпросът е как да прикрепя тези неща към тавана? Куки?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #60 -: Септември 03, 2008, 14:28:40 »

Е за това не знам, питай мъжа си. Не знам дали ви се пробива, може от лампата да го пуснеш.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #61 -: Септември 03, 2008, 14:33:00 »

Аз вече като видя нещо направено от морски животинки, веднага се сещам за китайските боклуци по пазара и ме навежда към асоциации за кич. Затова и аз като Бизар си пълня разни купички и вазички или просто ги разпръсквам някъде, докато ми омръзне да им бърша праха и им намеря по-подходящо място. Най-яко ми стои една кръгла купа, като аквариум - 1/3 от нея съм напълнила с мидички и заоблени стъкълца от бутилки, които съм си събирала по плажовете, 1/3 с вода и отгоре плуват свещи или цветя, в зависимост от настроението.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #62 -: Септември 03, 2008, 14:38:06 »

Аз видях такова, саморъчно направено и беше супер.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #63 -: Септември 03, 2008, 15:02:46 »

Майка ми сега се е амбицирала, облепва едни кутийки с пясък и миди Smile)) Много сладко става
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #64 -: Септември 03, 2008, 15:46:57 »

А някой да има някаква представа как се пробиват миди? По моя метод става много бавно и хващам мускулна треска направо. Единственото, което ми идва на ум е някаква бормашинка.
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #65 -: Септември 03, 2008, 15:48:23 »

Сещам се само за зъболекарска машинка. Smile
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #66 -: Септември 03, 2008, 15:52:16 »

Бе не ги пробивай, с топъл силикон или ако нямаш, моментно лепило или обикновен силикон е доста по-лесно.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #67 -: Септември 03, 2008, 21:50:04 »

Краси, чакаме да се похвалиш с Еди, в тази тема  Whistling
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #68 -: Септември 03, 2008, 22:43:06 »

Какво е Еди?
И има ли нещо общо с Мейдън?  Cheesygrin
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*