star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Направи си сам
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Направи си сам  (Прочетена 59281 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #25 -: Февруари 25, 2007, 10:56:27 »

Цитат на: "Eli"
Цитат на: "Smiley"
Последното шиене беше в детската градина - роклички за куклите  Lol Не съм много сръчна с тези неща  Razz Даже ги ненавиждам. На мен ми дай ютия, прахосмукачка, но не и игла и конец Cheesygrin
Иначе като стана въпрос за валентинки... Аз измайсторих тази година @ валентинка  Cheesygrin
http://img384.imageshack.us/img384/8295/headerob0.gif

Одобриха я Cheesygrin

Smiley, много хубава картичка. Това с някаква специална програма ли?

А, глупости програма  Cheesygrin Случайно влязох в сайта с картичките на ICQ и това което виждате като рамка на снимката беше зададено като фон. Имам навика когато си харесам нещо от фона на някои сайтове да си го сейф-вам. http://img81.imageshack.us/img81/3072/headervu3.gif
Ето това се запази. И ми дойде на ум да наложа снимка и това да стане акто рамка. Измерих и изрязах снимка. Странното е, че когато дадох пейст снимката се оцвети в розови тонове  Confused Но все пак стана идеално. И така се получи картичка с любимия му цвят  Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #26 -: Февруари 25, 2007, 11:15:34 »

яйцата на Етка бяха страхотни ... тази година и аз ще се опитам да направя нещо интересно  Cheesygrin

За съжаление не мога да зашия и едно копче както трябва. Голям срам, баба ми е шивачка ... Като малка плетях пуловери, жилетки (на две куки) ... но сега мога само шалчета и одеалца за котките. Плетенето ме успокоява страшно много.

С една колежка ни хрумна да се опитаме да направим чичко-тревичковци в различни форми на животни ... и в момента проучваме как може да стане. Тази седмица ще жертвам един, ще го разфасоваме да видим с какво го пълнят вътре.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #27 -: Февруари 25, 2007, 11:24:21 »

А ти колко красиви нещица си си направила в магазинчето... отдава ти се! Аз например не мога :(
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #28 -: Февруари 25, 2007, 11:50:17 »

Цитат на: "Eli"
А ти колко красиви нещица си си направила в магазинчето... отдава ти се! Аз например не мога :(

да не мислиш че е лесно да нямаш работа по цял ден  Lol Открих неподозирани умения в себе си  Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #29 -: Февруари 25, 2007, 12:51:49 »

Ох,и мен хич не ме бива в шиенето  Shame ..затова пък ако нещо ми се скъса приятеля ми го оправя Cheesygrin

А как искам да дойде Великден..още си спомням хубавата темичка за яйчицата миналата година и вкусния козунак,който направих и самата аз се очудих от резултата Big grin

Лиони,какво е линкчето за темата,че не си спомням моите яйчица Kiss
Активен
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #30 -: Февруари 25, 2007, 13:19:30 »

И аз имам много идеи за това какви да бъдат дрехите ми, но не съм ходила на шивач/ка никога. Сигурно изобщо няма да ме разберат какво искам, а сама не мога да си направя нищо.  Cheesygrin Не мога да плета, не мога да шия, но много искам да се науча. Засега само копчета и някой скъсан терлик.  Lol Защото съм толкова привързана към някои терлици, които баба ми е плела, че не ги оставям до последно.  Cheesygrin
Иначе баба ми може да плете и ако имам някоя по-шантава идея, я карам да ми я осъществи. Едно лято тя ми беше изплела мрежа, но не просто на дупки, а като паяжина. Не знам как точно да го обясня, но тази ми дреха има много привърженици и събира много погледи.  Cheesygrin Ако някога се снимам с нея, ще ви я покажа.  Cheesygrin
Мисля това лято да накарам баба да ме научи да плета, поне да мога някое и друго шалче да си изплета или някой и друг терлик.  Cheesygrin

А относно нашите малки творенийца - обожавам сама да правя подаръци или поне опаковката им.  Cheesygrin Доставя ми огромно удоволствие да творя и още по-голяма радост, когато видя усмивката, изписана на лицето на приятели ми, когато им подаря нещо специално направено за тях и разбира се, уникално.  Cheesygrin
Ще ви дам снимчици на нещата, които съм снимала. А съм снимала само двечки. Mad
Arrow Първото, което ще ви покажа е една картичка, направена за бившия ми приятел за Св. Валентин.  Cheesygrin Поиграх си малко със снимчиците на фотошоп и ги залепих.  Cheesygrin сгъната, разгъната отпред, разгъната отзад.  Big grin
Arrow За 8-ми марта миналата година бях направила на моите приятелки едни мини картички под формата на сърце, в които бях написала най-различни пожелания, мисли, дори и кратки приказчици.  Cheesygrin мини картичката, сгъната, разгъната 1, разгъната 2  Cheesygrin
Arrow За миналата Коледа пък бях направила на една приятелка албумче със снимки. Бях взела едно мое старо албумче и украсих кориците. Бях извадила много нейни снимки и ги наредих по хронологичен ред. Като тук-таме бях вмъквала на някоя страница листче, на което да пише или някой бъзик относно снимката, или някоя мъдра мислА.  Cheesygrin
Arrow Пак миналата Коледа на една друга приятелка бях взела малко по-голям картон и бях налепила нейни и общи снимки и се получи нещо като плакат. Smile Беше много оригинално.  Cheesygrin  
 Arrow Иначе и други неща съм правила, но по-мънички. Тези, които изброи са такива, които съм замисляла и съм правила повечко време. Иначе  съм рисувала много картички - със и без повод. Cheesygrin А и много оригинални опаковки за подарък съм измисляла. И то са ми идвали идеите от кутийките за салати например.  Lol Просто пробода ги някъде, така че част от подаръка да се вижда, пооблепя ги малко и готово.  Cheesygrin

А иначе, бизар, ще ми бъде много интересно да видя твоите картички за Св.Валентин.  Cheesygrin И поздравления за калинката. Вдъхнови ме и аз този Велик ден да направя нещо по-различно.  Cheesygrin
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
nadet
Newbie
*
Публикации: 25

« Отговор #31 -: Февруари 25, 2007, 14:55:45 »

От стари дънки стават страхотни дънкови чанти.Особено когато се добавят и малко капси.Не си струва да давате по 20-50 лв.Когато може да ви излезе не повече от 7лв. Wink
Активен

ожеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #32 -: Февруари 25, 2007, 14:58:08 »

Аз имам една чанта от джинсов плат (от старо сако на майка ми). Стана доста сполучлива. Аз само измислих модела, майка довърши с машината.  Cheesygrin
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #33 -: Февруари 25, 2007, 15:41:42 »

Цитат на: "angel_sin"
яйцата на Етка бяха страхотни ... тази година и аз ще се опитам да направя нещо интересно  Cheesygrin

За съжаление не мога да зашия и едно копче както трябва. Голям срам, баба ми е шивачка ... Като малка плетях пуловери, жилетки (на две куки) ... но сега мога само шалчета и одеалца за котките. Плетенето ме успокоява страшно много.

С една колежка ни хрумна да се опитаме да направим чичко-тревичковци в различни форми на животни ... и в момента проучваме как може да стане. Тази седмица ще жертвам един, ще го разфасоваме да видим с какво го пълнят вътре.

Със съвсем обикновена пръст за цветя,Фан. Увиваш я в чорапогащник. Smile

Може да сложиш очилца,веждички,мустачки и всякакви други измишльотини от цветна тел. Или обикновена,която да оцветиш. Можеш от плат на направиш някакви неща,косичка от прежда или мулине,да залепиш мъниста или пайети.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #34 -: Февруари 25, 2007, 15:53:37 »

не е пръст ... според нас са трици, но не сме много убедени.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #35 -: Февруари 25, 2007, 15:58:27 »

Цитат на: "angel_sin"
не е пръст ... според нас са трици, но не сме много убедени.

Микробиологично изследване ли ще им правиш на триците? Cheesygrin

Аз съм правила с обикновена пръст за цветя три броя Тревичкота и вече 2 години са живи. От опит ти казвам,че става!
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #36 -: Февруари 25, 2007, 16:11:21 »

а не цапа ли като го поливаш ?
Активен

kiki
Newbie
*
Публикации: 518

« Отговор #37 -: Февруари 25, 2007, 17:46:47 »

баба ми шие и плете страхотно, а аз съм много скарана с тези неща. всичко, свързано с рязане и разчертаване да не ми се дава Exclamation
но иначе умея да правя бижута, бях го забравила това занимание в тийнейджърските си години, но мисля да се захващам пак  Stuart
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #38 -: Февруари 25, 2007, 18:27:20 »

Ще обяснявам по картинката, че ми е по-лесно Smile То в сайта, където го гледах имаше обяснение, долу-горе съм го спазила, но при краката беше невъзможно.
Та - най-важното нещо от всичко е лепилото. Вкъщи всички сме сръчковци, та, лепила в изобилие има много, аз си ползвам едно за плексиглас от на баща ми табелите. Но спор няма, че най-добре е с онзи силикон, който използват с пистолети, но такова нещо нямам.
Като цяло ви трябва лепило, което да успее да залепи нещо върху яйцето Cheesygrin Затова и трябва да го почистите хубаво със спирт първо, за да не е мазно.
За козината е ясно, че се ползва памук. Аз залепвам първо горната част, както е на картинката. Малко от малко е хубаво да се пооформи, което не е трудно, за да не изглежда точно като памук, лепнат върху яйце Smile
Краката ми бяха най-гадната част честно казано. Оригинално се използва някаква специална тел, която тук така или иначе няма. Затова използвах по-широка розова сламка. Режа крачетата, като ги правя 2 по две - първо задни, после предни, за да нагласям стойката.
Аз лично ги правех по следния начин - като имам въпросното малко парче сламка, го цепвах от едната страна, така, че като разделя цепнатите крайчета се получават нещо като крилца. Така имам по-голяма площ да залепя крачето и става по-стабилно. Така лепя 4 крачета отдолу. Като ги залепя, тогава залепям и долната част от козинката, като се постарах да скрия основата на крачетата.
Накрая се правят 2 ушички, които просто се изрязват в същата форма, като на снимката, от някоя цветна хартия и се лепват, рисуват се очи и уста. Накрая направих топка от памук за опашката и това беше.

Всъщност не е нищо кой знае какво - гледаш и правиш по снимката, а ако някой изобрети нов, лесен начин за краката, да споделя Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #39 -: Февруари 25, 2007, 18:31:06 »

Аз имам едно дървено яйце и познай каква ще му е съдбата в близките дни.Мерси за подробните инструкции  Big grin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #40 -: Февруари 25, 2007, 18:33:16 »

Ха, с дървено може и да е по-добре. Но трябва да е някакво розовичко, нали ?
Иначе не знам дали го обясних добре, честно казано...но аз в процес на работа ги доизпипвам нещата, исках само да обясня, че не е някаква кой знае колко тайна технология.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Февруари 25, 2007, 18:36:59 »

Аз си мисля , за облицовка на копитцата да накълцам на ситно малко кафяв вълнен конец.Може и да стане добре.
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #42 -: Февруари 25, 2007, 18:38:38 »

Що бе, има и черни/кафяви овци. Cheesygrin
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Февруари 25, 2007, 18:39:39 »

Ами звучи добре, аз не съм се замисляла да ги довършвам, просто защото ми скъсаха нервите, докато ги закрепя така, че овцата да може да стои на тях и не смеех нищо повече да бутна Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #44 -: Февруари 25, 2007, 18:43:07 »

Измислих още нещо за краката.Може да се направят от шишчета-тези дървените и на краищата им да се забучи по едно зърно кафе.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Февруари 25, 2007, 18:48:06 »

Как ще залепиш шишчетата ?
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #46 -: Февруари 25, 2007, 18:50:24 »

Ами...първо ще ги отрежа горе-долу правилно и след това мисля да ги ...незнам как е глагола за това действие Blink ... ще "разроша " дървото отгоре.И после с моментно лепило. "С Капчица го залепи, после ти не му мисли" Cheesygrin  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Февруари 25, 2007, 18:54:34 »

Ами дано да стане, но моето виждане е, че яйцето не е чак толкова леко нещо и едва ли 4-ри клечки ще успеят да го задържат, трябва много добре да закрепиш крачетата, а ако са тънички, нямаш достатъчно повърхност. Но ще пробваш и ще видиш де. На мен сега за пружкинки ми щукна, ама абсурд да стане Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #48 -: Февруари 25, 2007, 19:30:58 »

Блонди, ето темичката  Big grin
http://www.ladypill.com/forum/read.php?f=1&i=109273&t=107135#reply_109273
Бизар, ами муцунката как я направи?  Confused
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Февруари 25, 2007, 19:35:53 »

Коя муцунка бе, муцунке Cheesygrin
2 точки от флумастер са това Cheesygrin
Активен

Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: