star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Направи си сам
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Направи си сам  (Прочетена 59264 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« -: Февруари 24, 2007, 21:35:44 »

Тема за шев и кройка  Lol
Умеете ли ги тези занаяти? Имам една приятелка, която редовно си шие разни роклички и поли, чисто любителски- но доста добре се получава. Винаги съм искала да си купя дънкено бюстие, или по-скоро потник, но така и не съм си намирала нещо подходящо. Бабчето е шивачка, каза, че ще ми ушие, но иска да и дам кройка  Unsure А аз мога да рисувам само несиметрични сърца, конуси, призми и пирамиди  Unsure
Кажете вие сътворявали ли сте нещо сами? Може и снимки да сложите  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #1 -: Февруари 24, 2007, 21:39:30 »

дънкено  Surprised  Lol  Lol  Lol  Lol

Аз имам такова дънкено бюстие , много е яко , ама е купено Smile Иначе нямам нищо лично производство  Rolling Eyes
Активен

Don’t feed the forum trolls
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #2 -: Февруари 24, 2007, 21:43:07 »

Последно исках да сложа снимка на валентинките, които правих - 20 парчета, които започнах в 16.30 следобяд и едвам смогнах до 20.30, за да не закъснея много за купона Smile Все пак ще издиря някоя отделно и щя е снимам. Мога и от миналогодишните Smile
Тези неща ги умея, иначе не се занимавам вече с друго, преди бродирах, но това беше преди да се създадат компютрите и интернета Smile
Като цяло се занимавам с разни непрактини красотички, стига да имам време.
Иначе мама е шивачка и тя шие Smile
Обещавам снимчици, ако намеря.
(А сетих се - в розовия форум имам снимки на великденските ми яйца, ако се брои Cheesygrin )
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3 -: Февруари 24, 2007, 21:49:02 »

О, да ! Яйцата ги помня  Smile

Добре де, Сметанке, дънкено  Razz
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #4 -: Февруари 24, 2007, 21:54:06 »

Цитат на: "lioness"

бе ти си сладка бе  Cheesygrin  пиперки , деънкени бля бля  Kiss  Cheesygrin
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #5 -: Февруари 24, 2007, 21:56:02 »

Да, мога да тропосвам. Това е по въпроса за шеф и кройка.  Lol

Обичам да си правя сама разни неща, но те не са дрехи.
Снимки нямам.  :(
Правила съм сама картички, изкуствен бонзай, преправяла съм някакви бижута.
Много обичам такива неща, а и са уникати.  Big grin
Обичам сама да си правя разни украси. ако вложа много желание и търпение се получават страхотни неща.  Smile
Обичам да ги подарявам на приятелите си без повод, особено ако са ги харесали. Понякога ми е трудно да се разделя с някаква вещ, ако много си я харесвам, а после ми е невъзможно да я направя същата отново, защото в процеса на правена ми изникват нови идеи и крайният резултат е по-различен.  Cheesygrin

Един приятел има много интересно хоби - прави свещи - за свое успокоение и радост. Има страхотни модели и много се възхищавам на идеите му.  Stuart

п.п. И копче мога да шия.  Lol  Lol  Lol

п.п2. Яйцата и аз помня. Бяха много красиви. Още помня един син фаворит, който ме спечели от един поглед.  Stuart
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #6 -: Февруари 24, 2007, 21:57:51 »

Последното шиене беше в детската градина - роклички за куклите  Lol Не съм много сръчна с тези неща  Razz Даже ги ненавиждам. На мен ми дай ютия, прахосмукачка, но не и игла и конец Cheesygrin
Иначе като стана въпрос за валентинки... Аз измайсторих тази година @ валентинка  Cheesygrin
http://img384.imageshack.us/img384/8295/headerob0.gif

Одобриха я Cheesygrin
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #7 -: Февруари 24, 2007, 22:03:33 »

Азз съм малко странна.Когато имам нужда примерно от блуза и ходя по магазините винаги си представям какво искам, как да ми стои и така..Никога не намирам обаче тва което ми изниква в съзнанието  Mad Обаче никога и не го рисувам нито пък ходя по шивачки да го шия...  Rolling Eyes
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
lioness
Newbie
*

« Отговор #8 -: Февруари 24, 2007, 22:10:12 »

Цитат на: "Sahne"
Цитат на: "lioness"

бе ти си сладка бе  Cheesygrin  пиперки , деънкени бля бля  Kiss  Cheesygrin

Исках в този пост да се поправя на дънково, но явно вътрешният ми глас ми говори друго  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #9 -: Февруари 24, 2007, 22:15:00 »

Аз за яйцата по-скоро имах предвид калинката, че ми е голяма гордост. Другите са мацаници, не е кой знае какво творчество Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #10 -: Февруари 24, 2007, 22:24:19 »

Бизар, тази калинка, нали  Cheesygrin

Страхотна е, спор няма!
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #11 -: Февруари 24, 2007, 22:28:09 »

Калинка!!!  Shocked  Shocked  Shocked Много е готина ! Как я направи?

Иначе мога да шия, мога да плета, мога да рисувам и да си правя диадеми от подръчни материали , но...много ме мързи Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #12 -: Февруари 24, 2007, 22:28:34 »

Леле откъде я изрови, направо да те разцелува човек Cheesygrin
 Kiss  Kiss
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 24, 2007, 22:29:15 »

А видях я  Lol много е яка  Big grin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #14 -: Февруари 24, 2007, 22:29:51 »

Мина, ами с боички и рисуване Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #15 -: Февруари 24, 2007, 22:31:51 »

Е, не се ли размазват Blink Отгоре грундираш ли ги с нещо?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #16 -: Февруари 24, 2007, 22:33:16 »

Надушвам ги нещата  Lol  От цялата тема за яйцата само няколко картинки бяха останали и едната беше на калинката  Smile Има и макет на овца, ако се сещаш Smile

Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Февруари 24, 2007, 22:34:48 »

О, дайте овцата , моля ви се!!!  Surprised Аз имам мания по овцете...
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 24, 2007, 22:37:52 »

ахахах и овцата е страхотнаааааа Smile Мина и аз имам мания по овците , е тука върху компа имам една и ме гледа Stuart  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #19 -: Февруари 24, 2007, 22:39:23 »

Ами овцата така и не я снимах :(
Все си мисля как преди да подаря нещо трябва да го снимам за архива и забравям.
Излизам сега, обещавам утре да обясня как е правих, защото не е много лесно.
А за калинката - боите са за стъкло Smile
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #20 -: Февруари 24, 2007, 22:41:10 »

Добре! Но да не забравиш, моля те. Изведнъж добих желание да допълня колекцията си от овце със собственоръчно направена такава Smile
Активен

A.I.
Newbie
*
Публикации: 593

« Отговор #21 -: Февруари 24, 2007, 23:17:25 »

Яйца... за последно правих 1 в началното училище..още е вкъщи  Blink
ето гооо http://xs112.xs.to/xs112/07086/P2080008.JPG  Big grin
За Св. Валентин реших сама да ушия едно сърце на моя човек и да му избродирам специалните думи на него..май не стана мн прекрасно , но все пак.. специално  Cheesygrin .Понякога много обичам да си правя разни работи , но се ме мързи или ми бяга талант.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #22 -: Февруари 25, 2007, 00:07:05 »

Ау, че сте сръчни. Аз отдавна не съм се занимавала с подобни нещица  Unsure
Иначе мога да плета на една кука, с двете съм скарана. Мога и да бродирам. И до дръти години шиех рокли за кукли. И това е Smile

Калинката и овцата са страхотни. Направо ми изпълниха сърцето  Kiss
Активен

Hecate
Newbie
*
Публикации: 55

« Отговор #23 -: Февруари 25, 2007, 02:15:40 »

Шия, даже на себе си... но ме мързи все по-често. Въпреки това, ако просто трябва да си извадиш кройка за бюстие, препоръчвам BURDA- тези списания са си класика в жанра, взимаш си мярката и си вадиш готовата кройка, ако си харесаш бюстие на картинка.То естествено няма да е дънково, но ти можеш да си го направиш такова. Наистина е просто, ако имаш проблеми с немския- насреща съм.
Активен

url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #24 -: Февруари 25, 2007, 10:45:52 »

Цитат на: "Smiley"
Последното шиене беше в детската градина - роклички за куклите  Lol Не съм много сръчна с тези неща  Razz Даже ги ненавиждам. На мен ми дай ютия, прахосмукачка, но не и игла и конец Cheesygrin
Иначе като стана въпрос за валентинки... Аз измайсторих тази година @ валентинка  Cheesygrin

Одобриха я Cheesygrin

Smiley, много хубава картичка. Това с някаква специална програма ли?

Иначе аз плета от време на време, но напоследък ме мързи. Шия също. Ще снимам както се прибера и ще ви показвам Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #25 -: Февруари 25, 2007, 10:56:27 »

Цитат на: "Eli"
Цитат на: "Smiley"

Одобриха я Cheesygrin

Smiley, много хубава картичка. Това с някаква специална програма ли?

А, глупости програма  Cheesygrin Случайно влязох в сайта с картичките на ICQ и това което виждате като рамка на снимката беше зададено като фон. Имам навика когато си харесам нещо от фона на някои сайтове да си го сейф-вам. http://img81.imageshack.us/img81/3072/headervu3.gif
Ето това се запази. И ми дойде на ум да наложа снимка и това да стане акто рамка. Измерих и изрязах снимка. Странното е, че когато дадох пейст снимката се оцвети в розови тонове  Confused Но все пак стана идеално. И така се получи картичка с любимия му цвят  Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #26 -: Февруари 25, 2007, 11:15:34 »

яйцата на Етка бяха страхотни ... тази година и аз ще се опитам да направя нещо интересно  Cheesygrin

За съжаление не мога да зашия и едно копче както трябва. Голям срам, баба ми е шивачка ... Като малка плетях пуловери, жилетки (на две куки) ... но сега мога само шалчета и одеалца за котките. Плетенето ме успокоява страшно много.

С една колежка ни хрумна да се опитаме да направим чичко-тревичковци в различни форми на животни ... и в момента проучваме как може да стане. Тази седмица ще жертвам един, ще го разфасоваме да видим с какво го пълнят вътре.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #27 -: Февруари 25, 2007, 11:24:21 »

А ти колко красиви нещица си си направила в магазинчето... отдава ти се! Аз например не мога :(
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #28 -: Февруари 25, 2007, 11:50:17 »

Цитат на: "Eli"
А ти колко красиви нещица си си направила в магазинчето... отдава ти се! Аз например не мога :(

да не мислиш че е лесно да нямаш работа по цял ден  Lol Открих неподозирани умения в себе си  Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #29 -: Февруари 25, 2007, 12:51:49 »

Ох,и мен хич не ме бива в шиенето  Shame ..затова пък ако нещо ми се скъса приятеля ми го оправя Cheesygrin

А как искам да дойде Великден..още си спомням хубавата темичка за яйчицата миналата година и вкусния козунак,който направих и самата аз се очудих от резултата Big grin

Лиони,какво е линкчето за темата,че не си спомням моите яйчица Kiss
Активен
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #30 -: Февруари 25, 2007, 13:19:30 »

И аз имам много идеи за това какви да бъдат дрехите ми, но не съм ходила на шивач/ка никога. Сигурно изобщо няма да ме разберат какво искам, а сама не мога да си направя нищо.  Cheesygrin Не мога да плета, не мога да шия, но много искам да се науча. Засега само копчета и някой скъсан терлик.  Lol Защото съм толкова привързана към някои терлици, които баба ми е плела, че не ги оставям до последно.  Cheesygrin
Иначе баба ми може да плете и ако имам някоя по-шантава идея, я карам да ми я осъществи. Едно лято тя ми беше изплела мрежа, но не просто на дупки, а като паяжина. Не знам как точно да го обясня, но тази ми дреха има много привърженици и събира много погледи.  Cheesygrin Ако някога се снимам с нея, ще ви я покажа.  Cheesygrin
Мисля това лято да накарам баба да ме научи да плета, поне да мога някое и друго шалче да си изплета или някой и друг терлик.  Cheesygrin

А относно нашите малки творенийца - обожавам сама да правя подаръци или поне опаковката им.  Cheesygrin Доставя ми огромно удоволствие да творя и още по-голяма радост, когато видя усмивката, изписана на лицето на приятели ми, когато им подаря нещо специално направено за тях и разбира се, уникално.  Cheesygrin
Ще ви дам снимчици на нещата, които съм снимала. А съм снимала само двечки. Mad
Arrow Първото, което ще ви покажа е една картичка, направена за бившия ми приятел за Св. Валентин.  Cheesygrin Поиграх си малко със снимчиците на фотошоп и ги залепих.  Cheesygrin сгъната, разгъната отпред, разгъната отзад.  Big grin
Arrow За 8-ми марта миналата година бях направила на моите приятелки едни мини картички под формата на сърце, в които бях написала най-различни пожелания, мисли, дори и кратки приказчици.  Cheesygrin мини картичката, сгъната, разгъната 1, разгъната 2  Cheesygrin
Arrow За миналата Коледа пък бях направила на една приятелка албумче със снимки. Бях взела едно мое старо албумче и украсих кориците. Бях извадила много нейни снимки и ги наредих по хронологичен ред. Като тук-таме бях вмъквала на някоя страница листче, на което да пише или някой бъзик относно снимката, или някоя мъдра мислА.  Cheesygrin
Arrow Пак миналата Коледа на една друга приятелка бях взела малко по-голям картон и бях налепила нейни и общи снимки и се получи нещо като плакат. Smile Беше много оригинално.  Cheesygrin  
 Arrow Иначе и други неща съм правила, но по-мънички. Тези, които изброи са такива, които съм замисляла и съм правила повечко време. Иначе  съм рисувала много картички - със и без повод. Cheesygrin А и много оригинални опаковки за подарък съм измисляла. И то са ми идвали идеите от кутийките за салати например.  Lol Просто пробода ги някъде, така че част от подаръка да се вижда, пооблепя ги малко и готово.  Cheesygrin

А иначе, бизар, ще ми бъде много интересно да видя твоите картички за Св.Валентин.  Cheesygrin И поздравления за калинката. Вдъхнови ме и аз този Велик ден да направя нещо по-различно.  Cheesygrin
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
nadet
Newbie
*
Публикации: 25

« Отговор #31 -: Февруари 25, 2007, 14:55:45 »

От стари дънки стават страхотни дънкови чанти.Особено когато се добавят и малко капси.Не си струва да давате по 20-50 лв.Когато може да ви излезе не повече от 7лв. Wink
Активен

ожеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #32 -: Февруари 25, 2007, 14:58:08 »

Аз имам една чанта от джинсов плат (от старо сако на майка ми). Стана доста сполучлива. Аз само измислих модела, майка довърши с машината.  Cheesygrin
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #33 -: Февруари 25, 2007, 15:41:42 »

Цитат на: "angel_sin"
яйцата на Етка бяха страхотни ... тази година и аз ще се опитам да направя нещо интересно  Cheesygrin

За съжаление не мога да зашия и едно копче както трябва. Голям срам, баба ми е шивачка ... Като малка плетях пуловери, жилетки (на две куки) ... но сега мога само шалчета и одеалца за котките. Плетенето ме успокоява страшно много.

С една колежка ни хрумна да се опитаме да направим чичко-тревичковци в различни форми на животни ... и в момента проучваме как може да стане. Тази седмица ще жертвам един, ще го разфасоваме да видим с какво го пълнят вътре.

Със съвсем обикновена пръст за цветя,Фан. Увиваш я в чорапогащник. Smile

Може да сложиш очилца,веждички,мустачки и всякакви други измишльотини от цветна тел. Или обикновена,която да оцветиш. Можеш от плат на направиш някакви неща,косичка от прежда или мулине,да залепиш мъниста или пайети.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #34 -: Февруари 25, 2007, 15:53:37 »

не е пръст ... според нас са трици, но не сме много убедени.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #35 -: Февруари 25, 2007, 15:58:27 »

не е пръст ... според нас са трици, но не сме много убедени.

Микробиологично изследване ли ще им правиш на триците? Cheesygrin

Аз съм правила с обикновена пръст за цветя три броя Тревичкота и вече 2 години са живи. От опит ти казвам,че става!
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #36 -: Февруари 25, 2007, 16:11:21 »

а не цапа ли като го поливаш ?
Активен

kiki
Newbie
*
Публикации: 518

« Отговор #37 -: Февруари 25, 2007, 17:46:47 »

баба ми шие и плете страхотно, а аз съм много скарана с тези неща. всичко, свързано с рязане и разчертаване да не ми се дава Exclamation
но иначе умея да правя бижута, бях го забравила това занимание в тийнейджърските си години, но мисля да се захващам пак  Stuart
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Февруари 25, 2007, 18:27:20 »

Ще обяснявам по картинката, че ми е по-лесно Smile То в сайта, където го гледах имаше обяснение, долу-горе съм го спазила, но при краката беше невъзможно.
Та - най-важното нещо от всичко е лепилото. Вкъщи всички сме сръчковци, та, лепила в изобилие има много, аз си ползвам едно за плексиглас от на баща ми табелите. Но спор няма, че най-добре е с онзи силикон, който използват с пистолети, но такова нещо нямам.
Като цяло ви трябва лепило, което да успее да залепи нещо върху яйцето Cheesygrin Затова и трябва да го почистите хубаво със спирт първо, за да не е мазно.
За козината е ясно, че се ползва памук. Аз залепвам първо горната част, както е на картинката. Малко от малко е хубаво да се пооформи, което не е трудно, за да не изглежда точно като памук, лепнат върху яйце Smile
Краката ми бяха най-гадната част честно казано. Оригинално се използва някаква специална тел, която тук така или иначе няма. Затова използвах по-широка розова сламка. Режа крачетата, като ги правя 2 по две - първо задни, после предни, за да нагласям стойката.
Аз лично ги правех по следния начин - като имам въпросното малко парче сламка, го цепвах от едната страна, така, че като разделя цепнатите крайчета се получават нещо като крилца. Така имам по-голяма площ да залепя крачето и става по-стабилно. Така лепя 4 крачета отдолу. Като ги залепя, тогава залепям и долната част от козинката, като се постарах да скрия основата на крачетата.
Накрая се правят 2 ушички, които просто се изрязват в същата форма, като на снимката, от някоя цветна хартия и се лепват, рисуват се очи и уста. Накрая направих топка от памук за опашката и това беше.

Всъщност не е нищо кой знае какво - гледаш и правиш по снимката, а ако някой изобрети нов, лесен начин за краката, да споделя Smile
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #39 -: Февруари 25, 2007, 18:31:06 »

Аз имам едно дървено яйце и познай каква ще му е съдбата в близките дни.Мерси за подробните инструкции  Big grin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #40 -: Февруари 25, 2007, 18:33:16 »

Ха, с дървено може и да е по-добре. Но трябва да е някакво розовичко, нали ?
Иначе не знам дали го обясних добре, честно казано...но аз в процес на работа ги доизпипвам нещата, исках само да обясня, че не е някаква кой знае колко тайна технология.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Февруари 25, 2007, 18:36:59 »

Аз си мисля , за облицовка на копитцата да накълцам на ситно малко кафяв вълнен конец.Може и да стане добре.
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #42 -: Февруари 25, 2007, 18:38:38 »

Що бе, има и черни/кафяви овци. Cheesygrin
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Февруари 25, 2007, 18:39:39 »

Ами звучи добре, аз не съм се замисляла да ги довършвам, просто защото ми скъсаха нервите, докато ги закрепя така, че овцата да може да стои на тях и не смеех нищо повече да бутна Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #44 -: Февруари 25, 2007, 18:43:07 »

Измислих още нещо за краката.Може да се направят от шишчета-тези дървените и на краищата им да се забучи по едно зърно кафе.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Февруари 25, 2007, 18:48:06 »

Как ще залепиш шишчетата ?
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #46 -: Февруари 25, 2007, 18:50:24 »

Ами...първо ще ги отрежа горе-долу правилно и след това мисля да ги ...незнам как е глагола за това действие Blink ... ще "разроша " дървото отгоре.И после с моментно лепило. "С Капчица го залепи, после ти не му мисли" Cheesygrin  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Февруари 25, 2007, 18:54:34 »

Ами дано да стане, но моето виждане е, че яйцето не е чак толкова леко нещо и едва ли 4-ри клечки ще успеят да го задържат, трябва много добре да закрепиш крачетата, а ако са тънички, нямаш достатъчно повърхност. Но ще пробваш и ще видиш де. На мен сега за пружкинки ми щукна, ама абсурд да стане Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #48 -: Февруари 25, 2007, 19:30:58 »

Блонди, ето темичката  Big grin
http://www.ladypill.com/forum/read.php?f=1&i=109273&t=107135#reply_109273
Бизар, ами муцунката как я направи?  Confused
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Февруари 25, 2007, 19:35:53 »

Коя муцунка бе, муцунке Cheesygrin
2 точки от флумастер са това Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #50 -: Февруари 25, 2007, 19:37:54 »

Ама че съм загубена  Lol  То това било дупето на яйцето  Lol  Аз мислех, че е някакво картонче  Lol
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #51 -: Февруари 25, 2007, 19:39:24 »

а не цапа ли като го поливаш ?

Ами не. Защото не го поливам чак толкова обилно. А и то поливането в началото беше трудно,защото пръсттта странно защо не се мокреше. Сега се е намокрила до един етап,предполагам до към корените на тревата,и дотам си поема водичката.
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #52 -: Септември 02, 2008, 20:32:05 »

Как да си направим хартия за декорация?

Следва една простичка рецепта за това как да си направим деко-хартия в домашния условия. Когато свикнете с техниката, може да експериментирате с други влакна, та дори и фолиа. Може да се експериментира за получаването на различни текстури и цветове. Някои от опитите ще са успешни, други ще са пълен провал. Важното е да се забавлявате и да дадете свобода на креативността си.

Видове хартия:
* табулограми
* вестници (ако искате да се получи сивкава хартия)
* списания
* картони за яйца
* стари карти (ако искате да получите по-тежка хартия)
* тоалетна хартия
* хартиени пликове
* канцеларска хартия
* носни кърпички (ако искате да получите фина хартия)

Помощни средства:
* гъба
* мрежа против комари (за формата за отливка)
* дървена рамка (стара рамка за картина също би свършила работа) (за капак)
* пластмасова ваничка (достатъчно голяма, за да можем да потовпим рамката вътре)
* миксер (за да постигнем равномерна консистенция)
* кърпа (парче фланелен плат)
* кламери или телбод (за да закрепим мрежата за рамката)
* сгъстител (optional)

Упътване:
1. Изберете си вид хартия, от която да изготвите деко-хартията. Ако искате да постигнете нещо съвсем неповторимо, можете да смесите различни видове хартия.

2. Накъсайте хартията на малки парченца и я поставете в миксера (до около половината на обема). Напълнете останалата част от съда с хладка вода. Включете миксера, като постепенно увеличавайте скоростта, докато се получи мека еднородна смес (30-40сек.). Проверете дали все още има късчета хартия в миксера. Ако е така, то е необходимо да включите отново миксера.

3. Следващата стъпка е да направите форма за отливката. В нашия случай тя се състои от мрежа, която е захваната възможно най-опънато върху дървената рамка.

4. Напълнете пластмасовата ваничка до половина с вода и излейте 3 съда със миксираната смес вътре. Разбъркайте.

5. Ако предвиждате да пишете на тази хартия, то е необходимо да добавите в така разбърканата смес сгъстител за хартия (лепило за тапети). В противен случай мастилото ще попива и написаното няма да се чете. Сложете две лъжички сгъстител във ваничката и разбъркайте сместа.  Потопете рамката в готовата смес докато рамката се покрие с течност. След това започнете да движите рамката бавно напред и назад, докато власинките, които са се събрали върху мрежата, се загладят. В зависимост от това колко си движил рамката, ще се получи различна дебелина хартия.

6. Повдигнете рамката бавно, за да е над повърхността на течността. Изчакайте водата да се изцеди.

7. Когато от рамката вече не капе вода, поставете фланелената кърпа внимателно върху хартията. Вземете гъбата и попийте колкото се може повече вода.

8. Сега идва трудният момент. Обърнете рамката, хартията и фланеления плат и повдигнете внимателно рамката. Сега хартията трябва да е върху плата. Ако хартията е останала във формата за отливки, то не си  попил достатъчно вода от хартията и тя е била прекалено мокра.

9. По този начин можете да приготвите няколко къса хартия. Поставете  късовете един върху друг, като между всеки два поставяйте по лист хартия за печене. Когато натрупате цяла купчинка, поставете фланелената кърпа отгоре и натиснете, за да попиете останалата вода.

10. Разделете листовете хартия един от друг внимателно и ги поставете върху вестник, за да изсъхнат.
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #53 -: Септември 03, 2008, 13:32:42 »

Искам да си направя нещо от миди  Wink Идеи?
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #54 -: Септември 03, 2008, 13:36:19 »

Герданче?
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #55 -: Септември 03, 2008, 13:44:00 »

Салата?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #56 -: Септември 03, 2008, 13:48:41 »

Искам да си направя нещо от миди  Wink Идеи?

Не знам защо реших, че е готварския форум и щях да ти обясня как да ги свариш и т.н. и щеше да получиш още един цветен отговор Smile

Иначе вкъщи само събирам и още не съм ги реализирала всичките. Това, което направих е да сложа камъчета и миди на една поличка в банята, което е много морско и хубаво, според мен. Сложила съм друга част в една стъклена ваза и много ми харесва, когато я напълня с вода и вътре сложа отделни китки, не букет. На стъклото в банята съм лепнала от тия вакумчета и на тях съм закачила миди, като идеята ми беше на всички миди да им лепна вакумче и да ги разлепя из цялата баня. Можеш да ги ползваш да ги слагаш върху почвата на саксиите, или да си облепиш нещо. Много идеи има, със сигурност най-лесните са да ги разхвърляш някъде, където няма да ти пречат и да красят.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #57 -: Септември 03, 2008, 13:54:02 »

Мислих си за завеси (но ще ми трябват мнооогооо) или от онези дрънкала, които шумят при вятър. Само че ми липсва техническа мисъл:
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #58 -: Септември 03, 2008, 13:58:55 »

Дрънкалата са лесни. Единият вариант е да пробиеш мидите, но ти трябват доста специални инструменти, за да не ги счупиш. Другият е с добро лепило просто да ги залепяш на канап например. Една под друга, може и възелчета да вържеш и други неща да мушнеш. Правиш ги няколко такива въженца с различна дължина, връзваш ги на пръчка и си готова. Или на някакъв обръч.
А завесата може да я направиш като вземеш готова основа - някаква мрежа - дали по-мека или по-твърда, зависи за какво ти трябва, и на нея залепиш мидите. Аз и за такова имах идея, но не знам как да намеря картинка да ти покажа. Общо взето представлява голяма широка лента мрежа, разделена напречно на няколко големи правоъгълника с клечки/пръчици. И в правоъгълниците се лепят морски звезди, мидички, такива неща Може и от страни на ленатата като кант да измислиш нещо и се получава пано, което можеш да сложиш, където решиш.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #59 -: Септември 03, 2008, 14:18:20 »

Мерсииии, дължа ти бира- такова де, лимонада  Lol  Kiss
Въпросът е как да прикрепя тези неща към тавана? Куки?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #60 -: Септември 03, 2008, 14:28:40 »

Е за това не знам, питай мъжа си. Не знам дали ви се пробива, може от лампата да го пуснеш.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #61 -: Септември 03, 2008, 14:33:00 »

Аз вече като видя нещо направено от морски животинки, веднага се сещам за китайските боклуци по пазара и ме навежда към асоциации за кич. Затова и аз като Бизар си пълня разни купички и вазички или просто ги разпръсквам някъде, докато ми омръзне да им бърша праха и им намеря по-подходящо място. Най-яко ми стои една кръгла купа, като аквариум - 1/3 от нея съм напълнила с мидички и заоблени стъкълца от бутилки, които съм си събирала по плажовете, 1/3 с вода и отгоре плуват свещи или цветя, в зависимост от настроението.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #62 -: Септември 03, 2008, 14:38:06 »

Аз видях такова, саморъчно направено и беше супер.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #63 -: Септември 03, 2008, 15:02:46 »

Майка ми сега се е амбицирала, облепва едни кутийки с пясък и миди Smile)) Много сладко става
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #64 -: Септември 03, 2008, 15:46:57 »

А някой да има някаква представа как се пробиват миди? По моя метод става много бавно и хващам мускулна треска направо. Единственото, което ми идва на ум е някаква бормашинка.
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #65 -: Септември 03, 2008, 15:48:23 »

Сещам се само за зъболекарска машинка. Smile
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #66 -: Септември 03, 2008, 15:52:16 »

Бе не ги пробивай, с топъл силикон или ако нямаш, моментно лепило или обикновен силикон е доста по-лесно.
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #67 -: Септември 03, 2008, 21:50:04 »

Краси, чакаме да се похвалиш с Еди, в тази тема  Whistling
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #68 -: Септември 03, 2008, 22:43:06 »

Какво е Еди?
И има ли нещо общо с Мейдън?  Cheesygrin
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*