star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Трудно забременяване
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трудно забременяване  (Прочетена 28764 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 7319

Just Married!

« -: Февруари 07, 2007, 15:09:23 »

Нямаме такава тема в раздела, а мисля, че е доста актуална за много жени(не говоря за само редовните потребителки, а и за случайно попадали тук, търсещи помощ млади кандидат-майки).
Истината е, че понякога, колкото и да искат двамата души да имат дете, то не се получава никак лесно.
Какви може да са причините за това? Само физиологични, или И на психологическа основа?
Дано на никой не се случи, но това може да е голяма трагедия.
Ще си позволя да копирам 1-2 кратки статии, мисля, че са добре написани.
« Последна редакция: Септември 30, 2007, 20:43:02 от lioness » Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #1 -: Февруари 07, 2007, 15:13:43 »

Какво представлява безплодието

Това е невъзможността на една двойка да има дете след едногодишни опити за забременяване. След тези 12 месеца двойката е добре да потърси консултация с лекар.

Какви са възможните причини за безплодие при жените

Причините за безплодие при жените са по-разнообразни, тъй като жената играе по-голяма роля в процеса на възпроизводство.

Най-честите проблеми са с овулацията, поликистозни яйчници, механични запушване на маточните тръби, проблеми с шийката и матката, нелекувани инфекции. В около 10% от случаите обаче причина за безплодието не се открива.

Проблем с овулацията

Около 20-30% от случаите на безплодие при жените се дължат на този проблем. Тя се регулира от хормоналната активност и затова някои хормонални проблеми могат да попречат на овулацията, оплождането или имплантирането на яйцеклетката.

Поликистозни яйчници

Този синдром се предизвиква от хормонален дисбаланс. Високи стойности на мъжки хормони прекъсват зреенето на яйцеклетките в яйчника.

В резултат, по повърхността на яйчника се образуват множество малки кисти и овулация не настъпва. Симптомите са нередовен мензис, повишени нива на мъжките хормони в кръвта, наднормено тегло, акне и уголемени яйчници.

Какво е ендометриоза

Това е доста разпространено заболяване, което се характеризира с появата на клетки от лигавицата на матката на нетипични места: в матката, маточните тръби, яйчниците, червата и коремната кухина, пикочния мехур, по-рядко в по-отдалечени органи.

Симптомите на ендометриозата са различни, в зависимост от местоположението на уврежданията и в зависимост от степента на заболяването. Най-честите симптоми са: тазова болка, смущение в менструалния цикъл, обилно менструално кървене, болка при сексуален контакт.

Ако имате някои от тези симптоми, трябва на всяка цена да посетите гинеколог, който да направи необходимите изследвания. Разбира се, не е задължително да имате ендометриоза, но при наличие на подобни симптоми, очевидно нещо със здравето ви не е наред.

Изобщо, редовните гинекологични прегледи са просто задължителни.

Как се отразяват нелекуваните инфекции върху безплодието

Инфекциите на женските гениталии обикновено се предават по полов път. Нелекуваните инфекции често водят до проблеми със забременяването. Често срещани болести, предавани по полов път са гонорея, хламидия, стрептококи и ентерококи.

Бактериите увреждат маточните тръби и в тях се образуват сраствания. Температура, болки в корема, кръвенисто зацапване и/или вагинално течение са най-честите признаци на инфекцията.

Понякога симптомите са слабо изразени и не се забелязват или минават от само себе си. За жалост много то болестите, предавани по полов път нямат никакви симптоми.

Какви са възможните причини за безплодие при мъжа

При мъжа причините могат да бъдат хормонални проблеми, фактори от околната среда, които засягат производството на здрави, подвижни сперматозоиди, или пък пречки, които възпрепятстват „доставянето“ на семенна течност.

Какво е „несъвместимост между партньорите“

Имунолигична несъвместимост при единия или двамата партньори представлява отделянето на антитела срещу половите клетки, които пречат на оплождането.

Преведено на прост език, това означава, че женският организъм приема сперматозоидите на мъжа като чужди тела, които трябва да бъдат унищожени.
Активен

aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #2 -: Февруари 07, 2007, 15:22:37 »

лъвице, адмирациии!

аз мога да кажа, че ние влизаме в единият %, които забременяват планирано от един път /първи/, но останалите наистина нямат този шанс.
трудното забременяване е наболял проблем на днешното стресирано общество, в което жените забременяват във все по-късна бременност. твърде много фактори обуславят точния момент да се окаже печелившо нацелен.
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 11308

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3 -: Февруари 07, 2007, 15:28:25 »

Цитат
в което жените забременяват във все по-късна бременност

извинявай, това не го разбрах.
Колкото до проблема, имам позната, която трудно забременява. За капак, има няколко аборта, и наскоро операция за извън маточна бременност. До колкото разбрах, ставало дума за миома, това е възпрепятствало бремнността.
Аз се надявам да имам късмет, когато ми дойде времето да се бебя. Искрено се надявам на никой да не му се случва. Просто е съсипващо
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #4 -: Февруари 07, 2007, 15:30:17 »

В момента бързам, но по-късно ще се включа по-подробно. Темата не е положителна, но не можем да отбираме само хубавите емоции. Дано заинтригува по-широка аудитория.
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #5 -: Февруари 07, 2007, 15:32:05 »

чисто физиологично организмът на жената е най-подготвен да износи безпроблемно бремеността между 18-24 години. след това възстановяването е много по-бързо и лесно и опасността от усложнения клоняща към минимум.
после с годините, организмът на жената става по-неспособен да износи безпроблемно дете. появяват се много фактори /най-малкото високо кръвно/, които са притеснителни.
ако си бременна на 30 и след те вписват в специална графа 'рискова бременост'.

нищо лично. още малко и аз шях да съм в тая графа.
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 7104

« Отговор #6 -: Февруари 07, 2007, 15:53:04 »

Ох, аз много се притеснявам за този проблем, защото...имаме някои случаи в рода на безплодие...там си има причини, но аз се замислям- дали това е генетично?

Иначе и аз мисля, че невъзможността да имаш деца е по-лошо дори от ранно и непланувано забременяване (стига последното да не е недай си Боже при изнасилване или със случаен човек)

Но искам да кажа, че най-важното е да не се натоварвате психически да се причислявате към графата 'проблеми при зачеване', а да сте спокойни и уверени, че това ще стане. май се изразих неясно, но имам предвид, че ако няколко месеца опитвате да забременеете и не успявате, това не значи нищо, стига самата двойка да не му придаде значение. Да не се комплексира, да се депресира, да мисли само за това по време на секса...Просто да се държи сякаш всичко е наред, защото най-вероятно наистина Е наред- за пример, майката на мой приятел е забременяла след 2 години 'опити', и после има 2 деца (и то прекрасни). Тъй че всичко си е до оргазнизъм. Ако лекар ви е казал, че всичко е наред, правете спокойно и с желание секс, и рано или късно ше стане ;)

Само да не се превъща в задължение, както се казва в любим мой филм "бебе се прави със страст, а не по разписание".

Стискам палци за всички ни да забременеем без проблеми и всичко да е наред.

И моля който знае да ми каже за това дали се предава генетично безплодието :(
Активен
aleks
Newbie
*

« Отговор #7 -: Февруари 07, 2007, 16:08:30 »

аз не знам, но ако не е породено от болест, която се не предава генетично, няма логика да е.

нека катето или блоу кажат.
Активен
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #8 -: Февруари 07, 2007, 17:11:07 »

преди време пуснах такава тема .Защото сестра ми има такъв проблем , надявам се в най-ското време всичко да е наред.
Тя мина операцията - лапароскопия преди известно време , имаше усложнение след това , но уж го опарвиха .Пие хапчета все още.

Иначе има ги и двата проблема според мен - и физически и психически.Да се говори за психическия проблем според мен от непрофесионалисти (като нас) е неправилно , защото мисля че и при всеки човек е различно , всеки има собствени проблеми и нагласа към нещо.Но че го има и този проблем на психическа основа го има.
Според мен има и нещо друго , което малко трудно мога да обясня . че когато някой не може да забременее в дадена връзка , а няма физически проблем в нито единия .
И ако се раздели дадената двойка и двамата могат да имаТ деца , само че с други хора.
Т.е. май тук става въпрос за привличане и отблъскване на хормони.Нещо такова беше май .Не мога да говоря терминологично и моля да бъда извинена , малко съм боса в тази област , но мисля че се разбра какво имам предвид ;)
Активен

Don’t feed the forum trolls
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #9 -: Февруари 07, 2007, 17:16:35 »

Корни мисля че го има това и се предава .Но не съм напулно сигурна.
При нас баба ми с години не е могла да забременее , имала е проблем , след време родила 2 момчета.
Сега и сестра миима проблем , надявам се и при нея всичко да е наред.
Нека при всички нас и нека никоя жена не се сблъсква с такъв проблем,много е тежък :(
Активен

Don’t feed the forum trolls
Mina
Newbie
*
Публикации: 9202

« Отговор #10 -: Февруари 07, 2007, 20:22:36 »

Над 35 е рисковата бременност  Wink След тази възраст задължително се прави амниоцентеза- изследване на околоплодните води, показващо наличието или неналичието на всякакви аномалии.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 3976

« Отговор #11 -: Февруари 07, 2007, 22:51:29 »

Тази тема и мен ми е интересна.
Но съм гола вода по всякакви теми за бебета и бременеене.

Набелязала съм си няколко темички да попиша като се осободя и теми за тук ще потърся Smile
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #12 -: Февруари 08, 2007, 01:37:22 »

Стерилитетът няма генетична наследственост.

И зависи от какво е породен-липса на яйцеклетка или невъзможност за задържане на ембриона. За първото има безброй причини-от венерически болести до хормонални отклонения. За второто-от самото разположение на матката до прихическото състояние на жената.

Освен,ако нямаш наследтвено от родителите си някой синдром,чийто странични ефекти да включват и стерилитет,проблемът не е в поколението. А ако имаше-повярвай ми,щеше да си разбрала. Wink

И не провъзгласявам мнението си за 100% компетентно. Дано не съм прозвучала категорично.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #13 -: Февруари 08, 2007, 02:08:50 »

Чувство за непълноценност, празнота, самота, нещастие, подтиснатост и т.н.
Дано никой не го усеща, но малко са по-тежките неща.
« Последна редакция: Септември 30, 2007, 20:45:08 от lioness » Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #14 -: Февруари 08, 2007, 07:44:19 »

Имам въпрос- предполагам, че ще можете да ми отговорите. Обърнатата матка фактор ли е за по-трудно забременяване? Аз дори не съм сигурна, че ми е обърната. Една гинеколожка ми беше казала, че била "изкривена", но не обърната. Тогава я бях питала това проблем ли ще е един ден, и тя ми каза: "зависи от случая, но при тебе не е напълно обърната, така че няма страшно."
Миналата година започнах да ходя при друга лекарка, и тя ми каза, че е напълно обърната  Confused  Но ме успокои, че в общия случай не било проблем забременяването, но било по-сложно при абортите-възниквали повече усложнения и можело да се наложи да се повтори манипулацията.
Все се каня да потърся нещо повече в нета и все ми излиза от акъла. Довечера като съм малко по-свободна ще се разровя обстойно.
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #15 -: Февруари 08, 2007, 08:41:44 »

лъвице, много жално ми става като споделяш такива неща. изхождайки от собствената си радост, мога да преценя каква ли мъка има в сърцата на твоите познати. а никой, никой не заслужава такова наказание - да остане без деца.
чинка ми след смъртта на чичо ми остана сама и по нея мога да преценя колко страшно е да си самотен в края на живота си.

стискам палци, че всичко ще си дойде на мястото.
наскоро твърде много се радвах на една позната, която също мислеше, че няма да има деца, а благодарение на усърдието и вярата си, успя и сеща е щастлива бременна.

иначе мина е права за изследванията. на нас на курса за бременни ни обясниха, че жени на 30-35 се вписват в графа рискова бременност и се следят по-осторожно. а тези след 35 направо си се следят с голямо внимание, преглеждат се по-често и им се правят допълнително изследвания.

а иначе за обърнатата матка - идея си нямам.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #16 -: Февруари 08, 2007, 09:33:33 »

Лъвице, много неприятно :( За съжаление повечето хора не знаят , че след дълъг съвместен живот (когато и двамата партньори са напълно здрави) забременяването мнооого трудно, по простата причина , че организма на жената си изгражда нещо като ..имунитет...към семенната течност на мъжа.Гаранция давам , че ако твоята приятелка лесно би забременяла от друг мъж,щом всичко и е наред. Цаката при тях в случая е не време , а мнооого секс и следене на овулации, цикли, и т.н.Докато стане.
А при теб...какво да ти кажа.Пробвай и ще разбереш Cheesygrin Абе мисля си , че няма да имаш проблем
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #17 -: Февруари 08, 2007, 10:11:53 »

Цитат на: "Mina_21"
А при теб...какво да ти кажа.Пробвай и ще разбереш Cheesygrin Абе мисля си , че няма да имаш проблем

Миленке! На теб съвсем са ти изпушили бушоните от тези хормони! Още има толкова неща за подреждане. За момента ми е доста рано. Но като цяло - искам да бъда млада майка. Мисълта не ме плаши, и на този етап ако нещо се случи- няма и да помисля за аборт(изключвам случаите, които каза Корни - изнасилване например Unsure , или ако нещо не е наред и се налага поради медицински причини). Просто като виждам какво е да не се получава и ми минават за кратко мрачни мисли и страхове Unsure .
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 08, 2007, 10:17:39 »

Лъвице, от холестерола е  Cheesygrin  Cheesygrin
Винаги има какво да се подрежда, защото все ти се струва, че има нещо ,което не си довършил. Аз се надявам обаче, като решите, всичко да си е на мястото и да избачкате едно бебунче, да е компания на мини Мини, Алексиел и Ентиел  Cheesygrin
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #19 -: Февруари 08, 2007, 10:27:37 »

mini, имаш ли скорошни снимки, мила?
аз имам едни с нарисуван корем....мога да ти пратя...това е подкуп да ми пратиш и ти.

довечера съм на преглед. и после на курс за бременни. ако имате някакви конкретни въпроси, кажете - ще ги задам и после ще ви кажа какво да ми обяснили докторите.
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #20 -: Февруари 08, 2007, 10:55:03 »

Обърнатата матка може ли да е проблем за забременяването? Или е строго индивидуално и не може да се направи генерално заключение.

Ще ти бъда много благодарна   Smile Kiss Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 11308

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #21 -: Февруари 08, 2007, 11:13:38 »

До колкото знам, няма проблем нито за забременяването, нито за износването на плода. Аз също съм с обърната матка, а това ми го разясни гинеколожката! За свое успокоение, защо не си попита докторката? Тя би трябвало да ти обясни недостатъците!
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #22 -: Февруари 08, 2007, 11:16:45 »

лионче: Значи като четях преди за подходящите пози ми направи впечатление, че има такива и за обърната матка. Изобщо не се притеснявай, адски много са с такъв фактор и хората са имислили какво да се прави в такъв случай. Както каза кака Минка - секс и сперматозоиди му е майката и овулация де Smile

Относно психологическия проблем, аз лично съм сигурна, че играе важна роля. Сигурна съм, че сте попадали на статии за двойки, които с години се опитват да имат бебе, минават 7..8 години, накрая подават документи за осиновяване, отпускат се, вече виждат бъдещата рожба в ръчичките си и какво е учудването им като разберат, че жената е бременна..? ама много такива случаи има. И искам да ви кажа, че стрес винаги има. Ако не забременееш от първия път, задължително си казваш - ето имам проблем. И това е заради многото информация, която имаме. Вече знаем наизуст симптоми и болести, само се следим ние в коя графа попадаме. И думата стерилитет НЕ означава, че НЯМА да имаш дете..както съм мислела аз винаги. Това е по-скоро проблемно забременяване, затова са и клиниките по стерилитет и т.н. И бъдещи мамчета, знайте, че медицината напредва все повече и повече. При поликистоза пием противозачатъчни - хващаме овулация, пробваме. При запушени тръби - те се продухват и др. звучи елементарно - е, не е. Но решения има много. Така че НИКОГА не се отчайвайте. И заповядайте в отбора ни.
бтв малко офф: за първи път днес повърнах  Shocked  Blink
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #23 -: Февруари 08, 2007, 12:34:58 »

Алекс, нямам нови снимки.Само тези с корема , които ти пратих. Но ти можеш да пратиш ,де  Cheesygrin Цунки на бебко и майка му Kiss

Енти, не ти ли е малко късно да повръщаш? Blink
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #24 -: Февруари 08, 2007, 16:15:31 »

mini, ще ти пратя довечера от домашния комп.

много съм разочарована, защото мъж ми закъснява и няма да можем да идем на преглед днес. оказа се, че работата на пампорово е по-важна от бебко.
направо ми се дорева.
и с цялата си наглост не ме пуска сама да ида. а пък часовете са толкова кът. ще има да си чакам.......

ейййй, голяма гад са тия мъже.
мини, енти, вашите мъже държат ли на 100% да са с вас на преглед?

въпросите ще ги задам на курса. незнам кой ще ми води лекция тази вечер, но се надявам да е по темата.
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: