star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Домашна козметика
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Домашна козметика  (Прочетена 8691 пъти)
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6198

« -: Септември 10, 2006, 16:08:19 »

По идеята на Шуш започвам и аз....

1.Тъй като преди разчитах на това, че ако реша да си правя някоя домашна маска мога да използвам търсачката...сега нямам нито една рецепта:)
Ще съм благодарна, ако препоръчате маски за коса и лице...защо пък не и тяло...каквото се сетите!
Припомнете ми рецептата с тривитамол, моля:)

2.Имаше тема за преси за коса. Аз имам една, но въобще не действа. Колко мощна трябва да е и какви марки препоръчвате:) Как запазвате прическата- с лак?

ПС Приятно писане:)
Активен

Моето име е Любов.
6u6inka
Newbie
*
Публикации: 425

« Отговор #1 -: Септември 10, 2006, 16:11:51 »

Ели, аз не харесвам пресите, защото след време косата ще заприлича на метла. Мойта коса я правя само с малко пяна и застава както я направя, но ако си с права коса е проблем. Аз имах отварки за косопад, но едва ли ще се сетя къде са ми. Всичко, което имах беше в оня форум, мамка му.
Единственото, което се сещам за лице е маска с мед. Само мед - размазваш го по лицето, малко си го търкаш и после е мекичко като бебешко дупе.
Активен

Ако понякога се чувстваш безполезен,  депресиран или обиден…
Винаги помни, че ТИ някога си бил най-бързият и най-способният победител измежду милиони малки сперматозоиди.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 13711

« Отговор #2 -: Септември 10, 2006, 16:13:29 »

А, Елито ме изпреварила...Тъкмо и аз тия дни имах спешна нужда от маска за коса, а няма ни кой да попитам, ни къде да видя...Помнех, че има някаква много хвалена във Форума, но не изобщо не се сещах каква...(именно таз с витаминола). Ох, че е хубаво да има пак с кого да обсъждаш ВСИЧКО!
Аз се чудя...Дали да не ида да си взема една пастичка...мммм, яде ми се сладичкуууууууууу... Oops
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #3 -: Септември 10, 2006, 16:14:47 »

Ето я маската с Тривитаминола.

2суп.л. тривитаминол
1суп.л. мас - обезсолена или зехтин
1 суп.л. ракия или спирт
1суп.л. оцет
2-3 капки газ - няма проблем за изрусените понеже 2-3 капки няма да окажат влияние.
1 жълтък, мед или кисело мляко - хубаво е да се редуват

И доколкото Тривитаминола-този,който си купувате от ветеринарните аптеки е предназначен за инжектиране на овце. Да,съдържа витамини,но също така и активни съставки,които отключват тяхното действие едва след контакт с плазмата. Не отричам тази маска за коса,напротив,и аз съм чувала много хубави отзиви,но бих препоръчала вместо Тривитаминола,да си вземете от аптеката витамините,които съдържа в чист вид-А,Е,Д
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

private dancer

« Отговор #4 -: Септември 10, 2006, 17:17:32 »

Още ги няма Блонд и Бизар на се раздадат в тая тема Smile

Моята преса се зове Hair majesty-много гръмко а?Не знам що за марка е тва,керамична за 35 пари и изправя и прави всичко чудесно,има някви йонни защити,много съм доволна.

Обаче фризьорката-чудо ме изправи блестящо със сешоар и кръгла четка с естествен косъм.Въпос-по колко вървят тия четки?
Активен
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #5 -: Септември 11, 2006, 12:35:18 »

Катенце, къде е тази фризьорка магьосница в Пловдив? Аз твърдо съм решила да си сменям визията Lol Дай някакво телефонче или адресче Confused
Активен
katerina
Newbie
*

private dancer

« Отговор #6 -: Септември 11, 2006, 15:54:36 »

Фризьорката е в Кати стил зад Халите.Ели Николова се казва,сладурка и половина,горещо препоръчвам.А шампоанът...някъв луд Лореал за нормална коса в огромна туба беше.Чудя се сега дали има и нормални разфасовки и как вървят,май ще ходя да питам.
Активен
лошото_момиче
Newbie
*

« Отговор #7 -: Септември 11, 2006, 22:50:40 »

Кате, имаш ли и номера на телефона?
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #8 -: Септември 11, 2006, 22:52:11 »

Кате кажи и за шампоана- как точно се кава:)

А към Софийските съфорумчета- къде бих могла да си намеря ХУБАВА преса:)

Мерси:)
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14840

bizzetka

« Отговор #9 -: Септември 11, 2006, 22:58:49 »

Честно казано в момента грам нямам време да се занимам с това и ми е много мъчно.
Взех си  тривитаминола съвсем наскоро и аз лично го смесвам само със зехтин и стимуланта на икаров, просто не ми стига времето за по-сложни маски, а и да ги чакам да действат.
Да не говорим, че в последно време се прибирам в 10 вечерта, набързо се изкъпвам и лягам.
Искам да си сгъстя косата. Фризьорката ми препоръча лосионът с чемерика на Себорал Форте и след баня се мацам с него.
Иначе като ми остане време пак за маски, мисля да добавя и аспирин - уж усилвал растежа, ще видим.
Та засега ще следя само темата, честно казано нищо ново май не съм прилагала напоследък точно поради липса на всякаква възможност.
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #10 -: Септември 11, 2006, 23:05:18 »

Тъй като темата е за домашна козметика, а аз от стария форум бях видяла една маска за лице и ще я напиша тук.

Става дума за маската за лице на Бизар, която много харесах. Не вярвах, че ще има такъв ефект.

Аз ползвам само мед и канела. Защото не помня дали имаше други съставки.
Но по съвет на Бизар слагаш канела в малко количество мед. Колкото да стане като кашичка. Клепваш се на лицето, изчакваш малко. Аз чакам около 15 минути, защото отново не помня колко трябваше. И преди да я махнеш от лицето си се обтриваш старателно, защото канелата действа като ексфолиант.
Въобще не очаквах, че е толкова ефективна. По принцип си ползвам мед за устните като се присетя, но маската с мед и канела ми действа много добре. После ми е гладичко и мекичко лицето. Smile
Активен

Tedi
Newbie
*
Публикации: 132

« Отговор #11 -: Септември 11, 2006, 23:41:35 »

Elito, не знам точно от къде можеш да си купиш преса от София, но ще ти кажа аз от коя съм страшно доволна. На Remington e, струва около 70 лева, керамична с тефлоново покритие. С нея се изправям за максимум 15 минути като се има в предвид, че косата ми е средна дължина.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #12 -: Септември 12, 2006, 07:04:36 »

Хахаха тая маска с мед и канела била голям фурор  Cheesygrin
Дори е единствената, която не съм краднала отнякъде. Просто по едно време страшно се влюбих в канелата, един следобед тъкмо си бях направила мляко с мед и канела и ми хрумна да видя какво ще стане. Едва по-късно разбрах, че тя наистина е интересна съставка за маски и има полезни свойства.

А - сега се сетих нещо и за маските за коса, като казахте. Аз на Фани и казах, не знам дали и тя е пробвала и дали е доволна.
Та, някой път, когато не ми се бърка домашна маска, преди баня, на суха коса, си намачкавам косата с готовата маска (която по принцип нали се нанася на измита коса, като балсам). Стоя, колкото преценя и тогава измивам и честно казано така съм доста по-доволна. Защото лично при мен, когато я слагам на измита коса и тогава само я изплакна, наистина я разресвам по-лесно и става по-гладка, но и пък си губя обема. А така я държа доста по-дълго време да се подхрани и когато я измия с шампоан, става хем хубава, хем чистичка.

Някой, ако иска да пробва. Обещавам, че не вреди. Аз дори имам колежка, която си прави прическата - намачкана коса - точно с такава маска и после суши със сешоар - вместо с пяна например Wink
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #13 -: Септември 12, 2006, 13:22:43 »

Като си купувате преса е добре да пише, че е за професионална употреба, другите от техно маркет и не знам си какво са бошлаф работа. Само ще си дадете парите, че и цените им не са ниски. Моята я взех от склад за фризьорски принадлежности и струваше 100 и нещо, но сега може да са паднали цените, тъй като минаха 2 години.
Този шампоан, за който спомена катето в огромната туба е професионален на л'ореал и струва към 17-20лв. Толкова струва и балсама от серията.
Маска за коса аз лично си правя от хума, жълтъци, рициново масло и витамин А на ампулка, последните ги купувам от аптеката. Може и мед да добавите или бира. С няколко такива процедури спасих косата си след обезцветяване. Преди година си купих една книжка на няква немска авторка "природна козметика". Ще я потърся и ще напиша всичко, което съм пробвала.
Да ви кажа, че всички плодове, които имате вкъщи като ги намачкате едно хубаво на пюре и си ги залепите на лицето - си доставяте витамини в огромни количесва. И свежест.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 13711

« Отговор #14 -: Септември 12, 2006, 13:48:13 »

Цитат на: "Enti"
Този шампоан, за който спомена катето в огромната туба е професионален на л'ореал и струва към 17-20лв.
Маска за коса аз лично си правя от хума, жълтъци, рициново масло и витамин А на ампулка, последните ги купувам от аптеката.

Имам въпрос - от къде да намеря този професионален шампоан на Лореал?!? (в София)

Какви са пропорциите на хумата, жълтъка (предполагам, че е един) и рициновото масло - в лъжички моля! И колко ампулки вит А!

Моята коса напоследък много пада, станала е вяла и си е загубила обема...Искам да я подхраня, да й върна жизнеността и да стимулирам разстежа й.
Активен

katerina
Newbie
*

private dancer

« Отговор #15 -: Септември 12, 2006, 16:05:28 »

Лошичката-ами нямам и телефон,но мини през Кати стил и просто си запиши час при Ели,никакъв проблем.

А за шампоана-да баш,професионален си е,ама в по-нормални туби не се ли продава-и отде да го намеря?17-20 пари за голямата туба?То направо ша е изгодно-при положение,че ми държи толкова време чиста косата...
Активен
лошото_момиче
Newbie
*

« Отговор #16 -: Септември 12, 2006, 16:20:58 »

Благодаря ти Катенце Kiss  Много ти е хубава шапчицата а ако си вдигнеш и ръчичките, кой знае каква ще е гледката Big grin
Активен
katerina
Newbie
*

private dancer

« Отговор #17 -: Септември 12, 2006, 16:31:27 »

Моля Smile Абе тая шапка не е моя Smile на един пич от компанията ми я нахлупи на кратуната,още не знам чия е
Активен
blonde
Moderator
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #18 -: Септември 13, 2006, 22:37:26 »

Ето ме и мен,макар и с малко закъснение,за да дам за пореден път маската с Тривитаминола  Lol

2 с.л. Тривитаминол
1 с.л. жожоба
1 с.л. ром/спирт (може и ракия,но мирише кофти)
3 с.л. кисело мляко
1 с.л. мед
1 жълтък

Колкото повече се седи,толкова по-добре...аз лично нямам нерви за повече от час,защото се разтичам  Big grin

П.С. Трябва да се измиете много добре,за да не лепкате и да не миришете на къпано кученце  Wink
Активен
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #19 -: Септември 14, 2006, 03:30:38 »

Аз маската я харесвам,но има два малко кофти момента:)Меда няма миене от моята коса-залепвам цялата...И тези жълтъци-после "ухая" на тях 2 дена!
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #20 -: Септември 14, 2006, 07:30:15 »

Аз снощи капнах от витаминола в готовата ми маска, стоях с нея час и нещо и се измих и от тогава спах с вързана коса, надявам се като я пусна след малко преди да отида на работа ефектът да не е отчайващ Smile  Cheesygrin

Много ми се занимава с косата иначе, да я глезя, за да може да ми се отблагодари, но имам чувството, че по времето, когато не я клепах толкова - преди да купя витамините, сякаш беше по-добре. Иначе горе в корените е страшно бляскава и здрава, но аз съм на кичури и в краищата нещо все повече се опърпват. А имам чувството, че колкото повече я глезя, толкова по-лошо, защото сега като и сложа едни кристали, за да я разреша добре и имам чувстовото, че още на следващия ден там е полепнала мръсотия.

А аз мога ли да помоля някой да ми даде идея за аксесоари за средно дълга коса ..нещо, което да си слагам всеки ден и хем да е хубаво, хем да е практично. Нещо като диадемка, фибички, каквото се сетите. Идеята ми е - нещо, което вие ползвате, ако има и снимков материал - още по-добре Big grin Ако сметнете за необходимо - можете да пуснете нова тема
До скоро, момиченца
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #21 -: Септември 14, 2006, 16:23:53 »

И аз имам един въпрос:) Колко стрват витам а, е, д(приблизително. Откакто си направих тези кичури косата м е УЖАСНА :( И трябва да направя нещо:) На всичко отгоре утре искам да я изправя и накрая ще стана като пилете от улица Сезам:)
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #22 -: Септември 14, 2006, 16:45:35 »

Аз си ги взех за 4.70
А какво имаш предвид под ужасна - суха ли е, опърпана ли е ?
Витамините няма да ти възстановят вече повредената от блондора коса, това ти го гарантирам. В момента повече наблягай на козметичния ефект (освен лечебния разбира се)
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #23 -: Септември 14, 2006, 17:32:13 »

Напавих си кичури и ме изправиха- коасата ми беше просто ПЕРФЕКТНА- лъскава, гладка, подредена.....Сега като се искъпах и я оставих сама да изсъхне- принципно избягвам сушенето, е като гръмнал бойлер в тръстика- хвърши(като наелектрезирана, но закаш косъма е начупен), МНОГо суха...оплита се. Правих си някаква маска с кокосово олио...но нищо:(

Бизар, ти с какво би ми препоръчала да я подхранвам и с какво да я правя да изглежда сравнително добре Sad eyes
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #24 -: Септември 14, 2006, 17:49:38 »

Аз лично задържам влагата в косата си, като след като се изкъпя стоя поне един час с хавлията на главата(ако имам време). Иначе каквото и да я правя, след като изсъхне се разхвърчава. Можеш да ползваш кристали в краищата.
Иначе си вземи зехтин и поне два пъти седмично си мажи косата без корените и спи така.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #25 -: Септември 14, 2006, 18:00:21 »

Имам и зехтин и кристали- дано нещо стане от тази слама:(
Активен

Моето име е Любов.
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #26 -: Септември 14, 2006, 18:40:39 »

На мен пък напоследък не ми остава време и нерви за маски и просто си купих много хубави шампоан, балсам -Лекме (благодарение на Минчето Smile ), три вида флуиди - на биопоинт със силикон и протеини, на рене футерер за обем и блясък и отделно на янсей за разресване.

Ефектът е супер, гарантирам.И не се занимавам с бъркане и мазане Smile
Ако си слагам маска е винаги преди къпането- на суха коса, за около час.
Активен
Tess
Newbie
*
Публикации: 1364

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #27 -: Септември 14, 2006, 19:41:54 »

Супер сте с тези маски Smile Ще взема и аз да си направя скоро някоя Smile Моята коса пада адски много,ама наистина много! Сега съм си купила ампули за растеж на Ревалид и една с жен -шен.Слагам ги след баня на мокра коса, както пише.... Скоро ще получа заплата и ще си купя най-сетне тези прекрасни и толкова бленувани кристали..... Smile Иначе аз съм чувала,че може да прибавяте бадемово масло към шампоана и балсама, имало добър ефект, след измиване и преди слагането на кърпата, поливате с отвара от корпива с малко оцет вътре. Косата става наистина много хубава!
Активен

Аз и леглото ми се обичаме много..но будилникът не иска да ни разбере.. !!
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #28 -: Септември 14, 2006, 22:01:15 »

Започвам таблетките на Ревалид и една тяхна маска. Направих си я преди малко- косицата ми е мека като на новоизлюпено пиленце перушинката. Да видим какво ще стане:)
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #29 -: Септември 14, 2006, 22:04:21 »

Offtopic Bambina, дано разбираш първата ти картинка каква гавра е
(моля те, кажи ми, че не си знаела, че е колаж)
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #30 -: Септември 14, 2006, 22:45:30 »

Offtopic Бизар, ще обясниш ли за какво става дума?
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #31 -: Септември 15, 2006, 08:38:01 »

Снимката е на тъпия позьор Дейвид Бекъм,а сложили са главата на Уенуърт Милър. Аз като видях оригиналната снимка с Бекъм ми стана гнусно, много мразя снимки на мъже, които се изживяват като момичета на Плейбой, а сега под формата на колаж е просто Crazy

Малко пресилено реагирах, но просто мразя Бекъм.
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #32 -: Септември 15, 2006, 13:55:00 »

Big grin

http://chick-chat.org/index.php?topic=46.50
« Последна редакция: Март 23, 2008, 16:37:58 от Xpucu, Причина: поправка на линка » Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

katerina
Newbie
*

private dancer

« Отговор #33 -: Септември 15, 2006, 14:04:58 »

Аз направих тъпотията да си купя шампоан и балсам 2 в едно и сега косата ми е мека та не се трае,мразя балсами,мразя да ми е мека косата,как да я "втвърдя" по дяволите...искам нещо,от което да става жилава и хлъзгава...
Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #34 -: Септември 15, 2006, 14:57:48 »

Взех си маска на Арома за 1.55 лв и понеже нямах мн време си намзах косата докато беше суха по съвет на бизар и сега ще чакам около положин,един час и ще я измия ;) Дано стане добре,че после съм на работа :Д цункам виииии
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #35 -: Септември 15, 2006, 16:21:06 »

Бизар , само спокойно Smile

Айде даже заради тебе я махам.Happy? Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #36 -: Септември 15, 2006, 21:50:01 »

Цитат на: "Bambina"
Бизар , само спокойно Smile

Айде даже заради тебе я махам.Happy? Smile

Prosto ludostta e losho neshto, 'sha znaesh  Cheesygrin
(sorry za latinicata, ne sym si u nas)
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 16, 2006, 10:12:09 »

Подейства ми страхотно маската! Балгоадаря, бизар!
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #38 -: Септември 16, 2006, 10:40:27 »

За нищо Wink
И аз съм много доволна, защото хем стоя много време с нея, хем после я измивам и го няма онзи лигав ефект на току-що изплакната маска
Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: