star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Музикалните ви страсти
Страници: [1] 2 3 ... 8  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Музикалните ви страсти  (Прочетена 51515 пъти)
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« -: Януари 20, 2007, 00:08:09 »

Абе в тоя раздел само за филми ли ще се говори? Аз пускам тема за музика Exclamation  Понеже съм страстен почитател на музиката и не мога без нея в тази тема нека всеки направи ретроспекция за себе си в музикално отношение. Нека се опознаем и видим дали има сродни музикални души.
Аз още утре ще направя анализ на любимите си музикални жанрове и любимите си песни и изпълнители през годините, но сега оставям на вас да започнете 8)
Кажете кои са любимите ви музикални стилове, като желателно е да са повече от 1 и по-малко от 10 Lol
Направете класация на своите топ 10 песни на всички времена, като не е желателно да са само от един жанр и от една година на пръкване.
Любимите ви групи или изпълнители.
Мислете по темата музикално Wink  Wink
Активен

las cuentas
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 646

lof Ico

« Отговор #1 -: Януари 20, 2007, 00:11:11 »

Обичам гръцка и арабска музика. Има доста песни, които много ме кефят. Слушам също метал, поп, много малко чалга и общо взето денс парчета Smile
Активен

I want to spend my lifetime loving you,Ico!
Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #2 -: Януари 20, 2007, 00:14:46 »

Цитат на: "Tolkova_Sladi4ka"
Обичам гръцка и арабска музика. Има доста песни, които много ме кефят. Слушам също метал, поп, много малко чалга и общо взето денс парчета Smile

На такива като теб и мен им викат "музикални свине". Слушам почти всичко без чалга. Най вече хаус.
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #3 -: Януари 20, 2007, 00:18:37 »

Слушам май всичко,баси и баналното обяснение.Минавала съм през всякакви етапи,та мисля,че съм си запазила от всеки по малко.

Любими песни,на примависта:

Placebo-Every You,Every Me.
Righteous brother-Unchained melody
Shiller-двоумя се между I've seen it all, I miss you,I feel you...абе Шилер обожавам.
Madonna-Isaac
Moby-Why does my heart feel so bad
Ирра-Няма никой друг  Confused
Sugababes-Too Lost in you
Everything but the girl-Missing
Mariah Carey-Sweetheart...

Егати и разнородния списък,а имам още много,но не ми се изрежда целия ми уинамп.
Активен
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #4 -: Януари 20, 2007, 00:19:42 »

Цитат на: "Candy"

На такива като теб и мен им викат "музикални свине". Слушам почти всичко без чалга. Най вече хаус.

Не бих се оприличила като свиня... А като човек отворен към всякакви стилове .. о всъшност пропуснах ... как можах да забравя великата си колекция от класическа музика Smile
Лека
Активен

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #5 -: Януари 20, 2007, 00:22:13 »

Не бих се оприличила като свиня... А като човек отворен към всякакви стилове .. о всъшност пропуснах ... как можах да забравя великата си колекция от класическа музика Smile
Лека

Разбирай малко повече от майтап момичеее! Как ме ядосваш само. Повече няма да ти говоря  Lol  Lol
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #6 -: Януари 20, 2007, 00:37:58 »

въъййй   Stuart

обичам "любовна музика" без значение от какъв стил е , важно е да е смислена , ритмична и да ме кара да пея  Red face  - испанска музика харесвам с всичките й горещи текстове и танци , обичам сръбско (като бебе съм заспивала на сръбска музика , явно ми е оказало влияние), също си падам и по кючеците (не са български , също и  арабски , турски , бе всички на които тялото си прави каквото му се иска и както усеща ритъма Smile )
Също обичам и македонска музика Smile

класация за всички времена топ 10 (я да видим колко ще успея да събера) Smile

1.Aerosmith - i don't want to  miss s thing
2.Dirty dancing -  - I've had the time of my life
3.Brian Adams - Have you ever really loved a woman
4.Bryan Adams - Please forgive me

5.Aventura - Obsession
6.huanes - adios le pido

7. Branka Sovrlic - Mazo,mazo ( Lol )
8.Ivan Diakov - Star merak  ( Lol )
9.Raina i Konstantin - Tejka diagnoza ( Lol  - svurzvam go s mene si )
10. kiu4eci  Lol  Lol  Lol

eee imam o6te hilqda pesni da vuveda  Cheesygrin
Активен

Don’t feed the forum trolls
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #7 -: Януари 20, 2007, 00:44:59 »

оха, страшна тема   Kiss

знам, че тук няма друг с музикални вкусове като моите, но има няколко с близки ;) както и да е .... ретроспективно, не знам от къде да почна. Може би от по-осъзнатите ми години  Cheesygrin След 6-ти клас почнах да харесвам страшно много East 17, Boyzone и още едни, на които обаче не помня името. След това дойде времето на Nirvana и подобни, продължи около 2-3 години. После се заплеснах по техното - цели 7 години  Lol Там любимите ми стилове все още са минимъл, хард транс и изобщо по-тежките неща. Любими групи и DJ-и нямам, може би само Стивън, който познавам лично и е невероятен човек ;).

Следва залитането ми по alternative, вече 5-та година друга музика не може да ме грабне. Тук вече имам много любими групи като Silverchair, Muse, Radiohead, Korn, Seether, Incubus, Cold Play, HIM, Hoobastank, Dark New Day и много много други. Смятам, че това е музиката, която ще ме влече цял живот, защото освен мелодичността, текстовете са прекрасни.

Топ 10 ... по-лесно ще ми е да направя топ 100  Lol  Lol  Lol

И все пак:

1. Silverchair - Asylum
2. Chris Cornell - Can't Change Me
3. HIM - Gone with the sin
4. Nirvana - The man who sold the world
5. Radiohead - Fade out - много любим клип
6. Placebo - Without you i'm nothing
7. Creed - Inside us all
8. Hoobastank - More than a memory
9. Incubus - I miss you
10. Korn - Somebody Someone

не мога да не добавя и тази - Muse - Soldier's poem

разбира се, имам и много други любими песни, които не са от този стил. По принцип харесвам музиката на 70-те и 80-те ....

ай сиктир, що не станаха половината линкове !!!
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #8 -: Януари 20, 2007, 01:26:15 »

Разбирай малко повече от майтап момичеее! Как ме ядосваш само. Повече няма да ти говоря  Lol  Lol

Blink  Ааа аз пък искам (тропане с краче)  Hammer

Аз не съм ти се вързала просто си пробвам чалъмите  Kiss

А и още нещо изпуснах харесвам също и аз романтична музика... а и хип-хип и рап.... Тея песните с бас много ме кефят... Много ми пасват по време на секс особенно ако леглото е зле... идеално прикриват..   Wink
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #9 -: Януари 20, 2007, 01:50:58 »

Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me  Him -Join me ...на тая песен съм се порила навремето и ми е ужасно истинска.

Другата,която обичам е на Coldplay-CLocks-да знам,че е супер банално и комерсиално,но има нещо в музиката,която ми успокоява душата.Когато бях в болница слушах само тази песен и не ми омръзваше.
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #10 -: Януари 20, 2007, 03:25:48 »

Ооо не. Абсурд да направя класация. Имам сууупер много най- любими и не мога просто  Big grin

Слушам всичко, стига песента да ме впечатли с нещо.
Любими групи- Evanescence, Korn.

Много обичам сдухващи песни/текстове. Фаворитът ми е Damien Rice, следван от  James Blunt ;)

По-лежерни- Delirium, Enigma.

A беее, отказвам се. Сещам се още и още  Lol
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #11 -: Януари 20, 2007, 04:40:48 »

Уаууу , страхотна тема.
ТОЙ -  Kiss
преди около 4 години слушах само evanescence. Буквално само тях и изкарвах извън релси всички наоколо. Lol
Сега се поъпгрейднах малко.
Безспорни фаворити: Depeche mode , Enigma , Delerium , Massive attack. Sade също понаслушвам. Падам си и по рока-на Whitesnake имам 2 особено любими песни. Guns 'n' roses, Scorpions - класика. Също обожавам dubstepa. За пояснение - UK grime. Зациклящо с доста дълги сетове. Gypsy kings харесвам , както и Buddha bar и източни ритми. Турските кючеци наистина са атракция , ама хубав , оригинален кючек изигран от туркиня. На нова година гледах-лелеее.
Сантиментални за мен песни са:
dm-only when i lose myself
dm-personal jesus
dm-the sweetest condition
dm-rush
dm-macrovision
dm-higher love
dm-in your room
dm-clean и още около 90 техни парчета

delerium-silence (оригинала!!!)
delerium-heaven's earth(оригинала!!!)
delerium-innocence(оригинала!!!)
delerium-lamentation
delerium-orbit if me
delerium-euphoria

enigma-by the moon и почти всички останали , но към By the moon има специално отношение

massive attack-risingson
massive attack-aftersun

Filter - Hey Man Nice Shot (1995)

tool-jimmy
tool-schism

U2 - Sometimes You Can't Make It on Your Own

sarah mclachlan-i love you

Scorpions-wind of change
scorpions-lonely nights
scorpions-you and I

sting-desert rose
sting-brand new day
sting-mad about you

и още доста , но за сега това
п.с. ебати списъка

И тей... общо взето май съм Music whore. Cheesygrin Lol  Blink
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #12 -: Януари 20, 2007, 10:29:08 »

Ми обожавам най-вече балади, имам всякакви стилове и доста парчета, нали съм емоционална мазохистка, става ми тъжно и пак си ги слушам Smile

И ретро песнички от 70те, 80те, 90те...Много съм запалена.
От време на време някое съвременно денс парче, по-комерсиално (от тези, които и да не искаш да ги слушаш, няма как ) Lol

Освен това имам техно и метъл за кофти настроения и класическа музика-Бетовен, Лебедово езеро и такива неща за лиричната ми душа  Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_eye
Newbie
*
Публикации: 161

« Отговор #13 -: Януари 20, 2007, 11:05:18 »

Слушам предимно рок (от по-старичкия), джаз, класическа. Имах един период, в който по цял ден слушах само едно единствено парче и се хипнотизирах с него - първия дует от Stabat mater на Pergolesi. В друг период пък не можех да понасям почти никаква музика и минах на айриш (понеже винаги ме е затрогвала) и латино (щото и да свири  да не свири, все ми е 200). Та иначе харесвам и Depeche Mode, Moby, Dead Can Dance, Evanescence, една испанска банда Amaral... В момента предпочитам саундтраци на филми - фаворити са ми Hair, Brokedown Palace, Chocolat, Arizona Dream, The Piano, LOTR и др.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #14 -: Януари 20, 2007, 11:23:16 »

На мен ми личи по аватара!  Cheesygrin
Аз съм абсолютен музикален маниак. Почти през цялото ми детство живяхме в една къща с още едно семейство, които, също като моите родители, са израстнали с музиката на Пърпъл, Зепелин, Юрая Хийп и т.н. Съответно, ние също сме възпитани в този дух. От малка са ме мъкнали по рок събори, концерти, джулаят ни е абсолютна традиция. Китарите, песните край огъня до някоя дива хижа в Пирин винаги са били неизменна част от живота ми. Резултатът - не мога да живея без стария класически рок от 70-те и 80-те. Още като бях в пети клас си превеждах текстовете на Металика, Менъуор и Мейдън и с часове съм си тълкувала и съм разсъждавала върху определени фрази. Мисля, че голяма част от житейската ми философия е изградена по този начин.
Няма смисъл да казвам колко невероятно съм щастлива, че все повече и повече рок групи идват в Бг. А моментите когато съм била на сантиметри от Дио, Скорпиънс, Пърпъл, Уайтснейк (мале, Дейвид колко е секси на живо!!!!), Назарет, Юрая, Сабат и т.н. са най-великите в живота ми. Съответно един от най-нещастните ми дни беше, когато не можах да отида на концерта на Металика (за пояснение - Джеймс е как да кажа....абе толкова съм луда по него и гласа му, че нямам думи наистина...).
И така... Мога да говоря мнооого за музика, ама хайде от мен да мине, няма да ви занимавам повече!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #15 -: Януари 20, 2007, 12:12:43 »

Ее ако трябва да изброя любимите си песни, ще се получи километричен списък. Най-обощено: гръцки балади, хаус, доста песнички от '90те (няма такива хитове просто!), чалга, когато съм на маса.
За сега наблягам на
Кeith Urban-Tonight i wanna cry
Andy & Lucas - Son De Amores
Dj Andi feat.Aida - For the first time
Ceca-Pile
Elena Paparizou - To fws stin psyxi
Elli Kokkinou & Nino - Thelo tosa na sou po
И много Morandi
Това е, което слушам от няколко дни непрекъснато. Просто хвана ли някоя песен я слушам до втръсване  Cheesygrin
Активен

weronika
Newbie
*
Публикации: 56

« Отговор #16 -: Януари 20, 2007, 12:21:51 »

ceca
eminem
the rasmus
вероника
Активен

img]http://tn3-1.deviantart.com/fs8/300W/i/2005/318/4/4/Scent_Of_The_Obscene_by_TheTragicTruth_Of_Me.png[/img]
Жени
Newbie
*
Публикации: 395

« Отговор #17 -: Януари 20, 2007, 12:36:34 »

Трудно бих направила класацията....от толкова години и информация, много предпочитания са се натрупали в компютъра ми  Cheesygrin
Обичам да слушам на живо джаз, имам и тук разни неща, но на живо си ми е най-любимо....Какво още - chill out, или разни сетове по любимите ми клубове....Латино?-може, може...чувствам ритъма и пулса на тази музика....и тя върви в комплект с дансинг и високи токчета
Слушам също пънк, ска и рок....имам моменти, в които ми се слуша предимно това....Много обичам ретро диско партита....ох, не ми става по-лесно  Stuart Ако трябва да поговорим в имена на групи и изпълнители веднага се сещам за няколко много любими гласове - Jamiroquai, Aaliyah, Jeorge Michael, Madonna, Justin Timberlake, Barry White....и още Madness, Depeche Mode, U2, Daft Punk, FatboySlim, Moby, R.H.C.P. (къде без тях), Skunk Anansie, Chemichal brothers....макар че това са популярните имена, има и разни формации, които намирам чрез приятели или хора, занимаващи се с музика. Истината е, че разнообразието ми от настроения изисква съответно много и различна музика Walkman
Активен
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #18 -: Януари 20, 2007, 12:46:10 »

TOI, браво за темата Cheesygrin

Обичам много Sting, Queen, Guns 'n' roses, Sade, Abba, Kelly Clarkson, Roxette, Nickelback, Dido, Enigma, George Michael, James Blunt, INXS, Joe Cocker, Lenny Kravitz, PCD, U2 и ужасно много други...

И конкретно любими песни 100% ще са над 10  Stuart
1. Sting - Field of gold(най-доброто просто  Cheesygrin ), Shape of my heart, Desert rose, King of pain, Fragile;
2. Queen - Too much love will kill you(винаги като чуя и се присещам за концерта в памет на Фреди Cry ) и всички останали, тия хора просто нямат слаба песен. Винаги съм си мечтала да отида на техен концерт, но с Фреди. Ясно е, че съм пропуснала възможността. Този човек просто е знаел как да вледее публиката и да побърква хората.  8) QUEEN...
3. Guns ' n' roses - Sweet child o'mine. Повечето хора ги свързват с две други песни, който почти са ми писнали Tongue Абе не мислите ли, че Slash е бил много як тогава, щото аз направо потичам от кеф пред екрана като го гледкам  Love eyes
4. Abba - Knowing me, knowing you. Не случайно им дават милярд да се съберат, но не мисля, че нещата ще бъдат същите...
5. Kelly Clarkson - Всичко й харесвам. Млада и много артистична Big grin
6. Roxette - Queen of rain + всички други!
7. Nickelback - като чуя Far away, Photograph направо изтръпвам. Как ги правят тия песни, дето чак ти бъркат в душата и остават там Confused
8. Dido - Here with me(свързвам с една сцена от Наистина любов и весело и тъжно  Rolling Eyes ), Hunter;
9. Enigma - Dream of the dolphin(най-успокояващата ме песен), I love you... I'll kill you и в момента ги слушам Smile
10. George Michael - Don't let the sun go down on me, As. Страхотен е, знае как да прави музика Stuart
11. James Blunt - Goodbye my lover
12. INXS - Never tear us apart, жестока песен и също толкова жесток клип, а Майкъл Хътчинс - красота!!!
13. Joe Cocker - Summer in the city, дотанцува ми се Stuart
14. Lenny Kravitz - харесвам му абсолютно цялото творчиство, Stand by my woman, Believe in me и всички останали Cheesygrin
15. PCD - яки мацки, яко танцуване, сега съм се зарибила по Wait a minute
16. U2 -Beautiful day, Electrical storm, One...

Сега видях, че съм пропуснала Eros и Nelly Furtado Red face
Активен

Stilno_f
Newbie
*
Публикации: 3531

« Отговор #19 -: Януари 20, 2007, 12:49:28 »

Слушам всичко,което ми харесва Smile

Metallica-Nothing Else Matters
Guns N'Roses - Don't Cry
Lenny Kravitz-Believe in me
Сашо Роман-Цвете моеj
Justin Timberlake - Like I love You
Justin Timberlake - Cry Me A River
Dr.Dre & Eminem - Forgot About DRE
Спенс-Дамата в зелено
Кристали-Телефони
Няколко ревливи песни
Няколко хауса
Активен

img]http://img233.imageshack.us/img233/7523/adrianalimasmallphoto00rv5.jpg[/img]
[size=18]PASS:[/size][size=18]I`M NOT ALONE[/size]
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #20 -: Януари 20, 2007, 12:50:29 »

Ау, Lenny Kravitz-Believe in me, страшен секс! Бях я забравила тая песен  Love eyes
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #21 -: Януари 20, 2007, 13:20:34 »

Класация не мога да направя -абсурд !

Мога да кажа ,че си падам по по-секси музика като цяло.
Lenny Kravitz ,Geore Michael, Toni Braxton, Prodigy ( даа ,знам ,че не се връзва, просто да отбележа  Smile ) ... и от този тип - това за ретрото.Макар че тук мога да наслагам още поне 30.

Супер близка ми е черната музика.Ама да се разберем ,че не говоряза Сф Маринова и Кондъо  Lol , а за R&B, hip hop etc. Pop слушам също, но всъщност е по-скоро "слушах"

Но пък от около 2 години не мога да погледна нищо друго освен house, progressive house и dance.Неописуема страст са ми.

чалга не слушам.Единственото, което ми се брои за подобно балканско залитане е може би Ceca.

В моемнта съм нмного впечатлена от това  Rolling Eyes  : Jose Gonzalez - Heartbeats ... нежно
Активен
amorita
Newbie
*
Публикации: 467

« Отговор #22 -: Януари 20, 2007, 13:21:52 »

харесвам поп музиката, чалга не слушам, напоследък много харесвам Evanescence Big grin
Активен

quot;La tristesa es el vacio del alma por la aucensia del ser amado"
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #23 -: Януари 20, 2007, 14:18:34 »

Бах маа му Shocked  Не очаквах такова разнообразие и наклон към неща дато даже не съм ги чувал. Тука във Варна има един лав "изкорах Lol " Та Фаничка кво е тва чудо дето го слушаш Blink  Shocked  Unsure  Shocked  Blink

Иначе за мен. По принцип Кендито го каза най-добре "музикално пиги Lol " Е с някой изключения харесвам всичко. Но все пак любимите ми стилове са ЛАтиното във всичките му измерения като започнем от Бразилските самби и ламбади, които могат да те подлудят и свършим до романтичните кубински салси. Страшно харесвам и регетон. Харесвам и RNB тея песнички дето мацките се кълчотят по дискотеките Tongue . РАзбира се Ретрото и по-специално 90-98 г. обожавам този диско период.

Любими групи и изпълнители. Всичко на Каома, обожавам всичко, което излиза из под пръстите на Джипси Кингс. Харесвам много Симпли Ред, Фил Колинс, Бари Уайт. Обичам да слушам много Кени Джи, Авентура, Иштар, Джордж МАйкъл и Майкъл Болтън.
Има четири женски гласа, които като чуя и се разтапям- Тони Бракстън, Уитни Хюстън, Марая Кери и Селин Дион. Просто  са кралици.

И на мен като на останалите ми е трудно да направя класация, но ще се опитам да спретна нещо, което определно трудно мога да подредя правилно, но все пак:

1. Tony Braxton - Unbreak My Heart
2. Whitney Houston - I Will Always Love You/ I Have Nothing
3. Papa Dee- Angel
4. Kaoma-DancaTagoMago
5. Puff Daddy - I'll  be missing you
6. Stevie B - Funky Melodiy
7. Samira Said-Youm Wara Youm- специално благодаря на г-ца Владимирова
8. Aventura - Cuando volveras
9. Upsurt Feat. Beloslava-I Tvoita Maika Syshto
10. Nelly Furtado- Say it right- специални благодарности на г-ца Велчева

Това разбира се е представителна извадка на топ 100, който мога да спретна без да се замисля.

И накрая разбира се да не забравя да спомена любимите балкански ритми. Сръбско (Плачи земль незабравимо). Всичките уникални изпълнения на Брегович от саундтрака на Ъндърграунд. Просто покъртително и в тоя ред на мисли специален поздрав с Fanfare Ciocarlia - Asfalt Tango за г-ца Ковачева.

Обожавам и страхотната гръцка музика. Преклон пред Василис КАрас, Г. Мазонакис, Зиг Заг и много други знайни и незнайни войни на гръцката романтика. В тоя ред на мисли специални поздрави с Zorba - Sirtaki originale за г-ца Урумова.

Е няма как да не спомена и чалгата, но тук ще се въздържа от коментар понеже има страшно много песни, които харесвам. По принцип харесвам дуетни изпълнения на Софка и Устата и разните там DJ изяви напоследък. Любимки са ми Десислава, Ивана, Кондьо Lol . Стига за чалгата.
Толкова за сега
Активен

las cuentas
Stilno_f
Newbie
*
Публикации: 3531

« Отговор #24 -: Януари 20, 2007, 14:24:38 »

A ДА щях да забравя
Цитат
10. Nelly Furtado- Say it right- специални благодарности на г-ца Велчева
Big grin  Big grin  Big grin
И Justin Timberlake-What goes around
Активен

img]http://img233.imageshack.us/img233/7523/adrianalimasmallphoto00rv5.jpg[/img]
[size=18]PASS:[/size][size=18]I`M NOT ALONE[/size]
Страници: [1] 2 3 ... 8  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: