star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Да си препоръчаме!(женска тема)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 90   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си препоръчаме!(женска тема)  (Прочетена 311658 пъти)
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #25 -: Януари 15, 2007, 13:16:31 »

мацки кажете някой хубав лосион,който мирише на портокал или мандарина  моля ви  Cheesygrin  Kiss
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15678

« Отговор #26 -: Януари 15, 2007, 14:12:40 »

Цитат на: "Bambina"
предвидливо си оставих един от тях в гардероба, много сладко мирише вътре вече  Big grin

А, ето една отлична идея!
Мерсич Kiss
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15150

« Отговор #27 -: Януари 15, 2007, 14:41:25 »

Толкова неща съм  пробвала ...но наистина ще споделя само ефикасните.

* Крем-шампоанът за косопад на Ducray - единствения, който наистина ме спаси от косопада
* Душ-гелът на Нивеа ...ама как беше - с някакви липиди, за кадифена кожа ли какво беше - Невероятен !! Много хубава става кожата от него
* с 300 ръце за сапуните на Рефан. В момента имат разкошна розова серия (от рози) с едни много красиви сапуни, като с розови цветове вътре, леле как миришат !
* пак на Рефан - масло за тяло (използва се и за вана и за масаж), аз го използвах като го нанасях на влажна кожа след баня
* течните кристали на Биофарма, от много време не ползвам балсам за коса, половин капка от тях ми е достатъчна, за да не са ми сухи и заплетени краищата
* малко идиотско за споделяне, но напоследък съм удивена и от дамската самобръсначка Venus на Жилет, отдавна се каня да си взема, минавам се по 100 пъти на контра и накъдето и да е, и изобщо не ми дере кожата

Иначе в момента усилено съм се насочила само към натурална козметика. След като си спрях косопада, по съвет на всички ви, си взех шампоан на Па-Па, ама ще ме извинявате, но изобщо не ми измива косата, пълен провал. Затова сега съм с Фитовал и след време сигурно ще го сложа към горните подточки, искам само да проверя дали освен хубавия вид на косата се отразява и на дължината и гъстотата и.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #28 -: Януари 15, 2007, 14:43:41 »

Цитат на: "bizzare"

* Крем-шампоанът за косопад на Ducray - единствения, който наистина ме спаси от косопада

Къде мога да го намеря. Цена. Confused
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #29 -: Януари 15, 2007, 14:44:59 »

Ами там, където продават качествена медицинска козметика. Взех си го за 16 лв, но си струва определено и е доста икономичен, аз съм с дълга коса.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #30 -: Януари 15, 2007, 14:46:57 »

Оф между другото много искам да си подкарам косата ми да расте :(
Знам, че сега не и е сезона, и че, колкото повече я следя колко е порастнала, толкова по-бавен ще ми се струва процеса, но ми се иска ...ако някой се сеща за нещо ефикасно да сподели.
Шампоанът, който споменах е за похранване и укрепване по принцип, взех си и хининова вода, чудя се дали има и още нещо, което пропускам.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #31 -: Януари 15, 2007, 14:49:18 »

Ами там, където продават качествена медицинска козметика. Взех си го за 16 лв, но си струва определено и е доста икономичен, аз съм с дълга коса.

Аха. Благодаря ти, ще се огледам...
Знам, че си с дълга - по-дълга доста от моята Wink

За бърз растеж на косата -
http://www.actavis.bg/Products/Geritamin+Neo.htm
Геритамин Нео
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #32 -: Януари 15, 2007, 14:53:43 »

Подкрепям Ducray с пет ръце.Въпреки, че съм бременна , да чукам на дърво, косата ми не пада.
Препоръчвам на същата фирма една маска-Lactocerate- много съм доволна.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #33 -: Януари 15, 2007, 14:54:20 »

Оф между другото много искам да си подкарам косата ми да расте :(
Знам, че сега не и е сезона, и че, колкото повече я следя колко е порастнала, толкова по-бавен ще ми се струва процеса, но ми се иска ...ако някой се сеща за нещо ефикасно да сподели.
Шампоанът, който споменах е за похранване и укрепване по принцип, взех си и хининова вода, чудя се дали има и още нещо, което пропускам.

Някакви спрейчета без отмиване. Може би този на Basler с костния мозък или от същата фирма с витамини и кератин. Имат специални за растеж. Можеш да ги намериш във фризьорски салон,който поддържа качествена професионална козметика за коса. Моята коса расте с около 5 см всеки месец,подстригвам я с един. Когато бях в преиода на косопад я отрявах в 10 пръста,сега си е на същата дължина.Горещо ги препоръчвам. Струват между 18 и 25 лв.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #34 -: Януари 15, 2007, 15:02:16 »

Цитат на: "Blow"
[ Моята коса расте с около 5 см всеки месец,подстригвам я с един. Когато бях в преиода на косопад я отрявах в 10 пръста,сега си е на същата дължина.Горещо ги препоръчвам. Струват между 18 и 25 лв.

Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Ще те позлатя, ако имам и на 1/3 същия ефект ! При все колко пари съм дала за глупости покрай тази коса, ако това наистина има такъв ефект, изобщо няма да се колебая ! Като говорим за позлатяване, забравих, че имам едно обещание към теб  :(  Не се сърди, ще го направя, ама все забравям  Kiss
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #35 -: Януари 15, 2007, 15:07:18 »

Фей, в аптеки Ремедиум със сигурност.
Аз ползвам пък на Ducray за честа употреба за финна коса, че косата ми беше станала една... думи нямам.

- Иначе за лице ползвам измиващ гел Normaderm acne prone skin на Vichy, ексфолианта за лице Apricot Scrub на St.Ives и крема Oligo 25 на Vichy
- За тяло - на LED - Duoskin и Kerapil. Имам и флуида Sedax - ей това е чудесното нещо за раздразнена, сърбяща кожа.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #36 -: Януари 15, 2007, 15:07:40 »

Цитат на: "Blow"
[ Моята коса расте с около 5 см всеки месец,подстригвам я с един. Когато бях в преиода на косопад я отрявах в 10 пръста,сега си е на същата дължина.Горещо ги препоръчвам. Струват между 18 и 25 лв.

Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Ще те позлатя, ако имам и на 1/3 същия ефект ! При все колко пари съм дала за глупости покрай тази коса, ако това наистина има такъв ефект, изобщо няма да се колебая ! Като говорим за позлатяване, забравих, че имам едно обещание към теб  :(  Не се сърди, ще го направя, ама все забравям  Kiss

Cheesygrin Тъкмо си мислех,че мейлът ми отново стачкува спрямо мен,а пък то къде се кореняла липсата. Cheesygrin
И в този ред на мисли(относно козметиката) искам да добавя,че всякаква добавка,била тя маска,срещу цъфтеж,срещу косопад и прочее,е хубаво да е неизмиваща се. Просто когато косата е мокра,тя по-лесно адсорбира съставките на препарата.

Продуктите на Баслер,Биген и на ПроТек Профешънал са най-хубавите за растеж. Аз моят го меря според естествената ми коса,която расте под белите ми кичури. Слава Богу,че не са най-отгоре на темето,за да ми се виждат прораспялице.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #37 -: Януари 15, 2007, 15:12:39 »

прораспялице -  Shocked
 Cheesygrin

Само...наистина не съм сигурна на Баслер къде да ги търся, защото ги чувам за първи път :/ В магазини, специализирани за коса ? Или само в салони ...да знам да се подготвя за обикаляне Smile В Капанов дали ще ги има ?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #38 -: Януари 15, 2007, 15:19:20 »

Цитат на: "Xpucu"

Аз ползвам пък на Ducray за честа употреба за финна коса

Твоята коса фина Shocked С този обем Blink Моята е фина бе човек...Тънък косъм и капе на поразия...Незнам какъв точно шампоан ми е нужен, зцащото проблемът ми е комплексен Blink  Razz

Що се отнася до растежа на косата - според мен е по-важно как го провокираш вътрешно, отколкото външно! Пък и скромният ми опит говори, че колкото по-малко неща си мацаш по косата, толкова по-добре се чувства тя...Особено в мръсна София, където върху мазилото се налепва 100 тона прах и мръсотия и ставаш като с каска...
Така че пак ще кажа -

За бърз растеж на косата -
http://www.actavis.bg/Products/Geritamin+Neo.htm
Геритамин Нео
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #39 -: Януари 15, 2007, 15:20:05 »

Прорасляците Cheesygrin

По-вероятно е в салони. Не може да няма преставителство във Варна. Просто се оглеждай за плакати на тази фирма. Може да има и лепенки и реклами. Ако питаш,може да те насочат някъде. Ако не намериш-казвай да пращам.

Този спрей има и фиксиращ ефект. Аз като си го сложа и след като изсъхна съм толкова обемна,че съм възхитена от себе си 2 дни след това(докато косата ми не полепне по темето отново).
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #40 -: Януари 15, 2007, 15:27:21 »

Ето и как изглеждат:

http://free.hit.bg/blowwww/Photo-0047.jpg
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #41 -: Януари 15, 2007, 15:33:25 »

Вадя тефтерче и записвам,защото и моята коса милата е много захабена.Едно от боядисванията,от пяните,от машите-пресите-сешоарите!!!А и по ген ми е тъничка,ама расте доста бързо.И ставам като Дейви Крокет с шапка от енот.

Наскоро ми препоръчаха да си купя конски витамини-АДе3е.Уж имали невероятен ефект,ставала гъста и дълга и прочие и прочие.Взех си ги и миришат гадно,след месец ще ви обадя дали имат някакъв ефект.Между впрочем аптекарката много се засмя като чу какво иска,каза "Третата за днес,а конете никой не ги глези" Tongue
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Януари 15, 2007, 15:37:27 »

Фей, имам геритамин вкъщи, но го ползвам въшно. Малко се притеснявам от такава вътрешна употреба на такива витамини, защото в повечко, особено вит А е токсичен.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #43 -: Януари 15, 2007, 15:39:08 »

Аз имам едно предложение-като хвалим някой продукт поне да казваме цената,мен лично много би ме улеснило.А не след всеки хубав продукт да питам-а това колко струва,а това,а това откъде е.
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #44 -: Януари 15, 2007, 15:41:13 »

Фей, имам геритамин вкъщи, но го ползвам въшно. Малко се притеснявам от такава вътрешна употреба на такива витамини, защото в повечко, особено вит А е токсичен.

Blink Ха...Аз па незнаех, че се ползва И външно...То аз се канех да си го купувам...и да почвам, че от 5 места чух, че косата много растяла Blink
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #45 -: Януари 15, 2007, 15:44:31 »

Едни от любимите ми сапуни са Kappus, особено момината сълза...страхотни са. Като се замисля всичко що е глицеринов сапун е хубава, а и аз други не мога да ползвам Smile
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #46 -: Януари 15, 2007, 15:56:52 »

Цитат на: "Fei4ka"
Твоята коса фина Shocked С този обем Blink Моята е фина бе човек...Тънък косъм и капе на поразия...Незнам какъв точно шампоан ми е нужен, зцащото проблемът ми е комплексен Blink  Razz

Той обема е защото е ми е супер гъста косата, саможива и чуплива. А и хайде сега, ти се виждала веднъж и тогава тъкмо беше изсъхнала след миене :-P

Предполагам, че този против косопад, който Бизар препоръча, ще ти подейства добре.

Але, предложението за цените е добро. Нека се отчета:
- гелчето на Vichy (normaderm acne prone skin) май беше около 15лв, но не съм сигурна
- Apricot Scrub-а на St.Ives последно го купувах за 8 лв
- Oligo 25 на Vichy - 25лв
- DuoSkin за тяло на LED е 20лв
- Kerapil на LED е 14лв
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #47 -: Януари 15, 2007, 16:07:13 »

За съфорумките , с мазни, но за сметка на това дехидратирани кожи на лицето, искам да препоръчам крема, който ползвам в момента-

Аrctic aqua на Lumene- 18лв.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #48 -: Януари 15, 2007, 16:47:44 »

Дами, аз след 15-тина мин. ви казвам "чао" и се отправям към любимото си място - аптеката Cheesygrin да се сдобия с магичния шампоан "Ducray" и с "Ясмин" (ако и този 3-ти вече месец имам проблеми с тях, ще ги заклеймя публично Razz ), а туко виж и с още нещо... Big grin, че тая тема размаля дисциплината простУ Tongue
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Януари 15, 2007, 17:26:30 »

Blow, нещо ударих на камък.
Може ли да ми препишеш точно името на продукта от опаковката, моля  Kiss  Kiss
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 90   Нагоре
  Изпечатай