star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Да си препоръчаме!(женска тема)
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 90   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си препоръчаме!(женска тема)  (Прочетена 417192 пъти)
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #1125 -: Април 29, 2009, 23:23:27 »

ами очите са ми кафяви, нищо интересно, съвсем класическа форма Cheesygrin

не искам точно опушен грим, а по-интензивно черно, но дори не си намирам подходящи сенки, всички сивеят....идеи и препоръки?
Мишел, много не обичам шарено по очите, особено лилаво, изглеждам изморена...само тъмни неща ми вървят или съвсем без сенки. Иначе роклята не е чистак лилава, има и черно, бледорозово и едно кафеникафо-зеленикаво..
« Последна редакция: Април 29, 2009, 23:26:16 от katerina » Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #1126 -: Април 29, 2009, 23:45:29 »

Препоръката ми е да си вземеш онзи прочут молив от AVON, Секси знае кой, който се справя успешно с ефекта "черни сенки, но не гот стил".
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #1127 -: Април 30, 2009, 00:05:15 »

E, то и аз не съм почитателка на многото цветове по очите. А това, което имам предвид е много тъмно лилаво, почти черно и все пак с по-топъл отенък (хаха, лилаво и топъл отенък Stuart...). Въпросното, за което говоря е от една палитра на Пупа.

По въпроса с черното - не съм ползвала, само в магазина съм си мацвала, но Буржоа имаха много наситени черни сенки. Аз съм доволна и от Арт Деко, най-вече защото предлагат голям избор от нюанси, а са достъпни.
А иначе за наситеност - имам един Shadestick на MAC в тъмно сиво и съм супер доволна. Бих си купила всичко тяхно, ако можех да си го позволя...
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #1128 -: Април 30, 2009, 10:41:44 »

И аз харесвам опушено лилаво, буржоа имат по-наситени цветове, да. Но истинско черно, без нюанси и оттенъци, освен в наистина скъпите козметики, няма да намериш. Всичко други сивеят, лилавеят, зеленеят, блещукат и т.н.

А MAC май взеха и в Бг да продават, но не съм сигурна точно къде.

Кат, твоя грим, може и с очна линия да се получи. Ама трябва да потренираш Smile

Активен
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #1129 -: Април 30, 2009, 10:43:45 »

А MAC май взеха и в Бг да продават, но не съм сигурна точно къде.

Така ли? Виждала ли си някъде? Или все още не са широко разпространени?
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #1130 -: Април 30, 2009, 10:55:22 »

По-скоро не съм виждала, но със сигурност до края на годината ще имат магазин в Бг. Аз лично не съм им фен, но пък.. имат много почитатели. В съседна Гърция са доста разпространени.
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #1131 -: Април 30, 2009, 14:19:10 »

не искам точно опушен грим, а по-интензивно черно, но дори не си намирам подходящи сенки, всички сивеят....идеи и препоръки?

Истинско черно имам на Манхатън, едни малки сенки, квадратни, пише си BLACK.  Big grin
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #1132 -: Април 30, 2009, 14:34:22 »

Търся си нещо такова (че и по-тъмно)  Wink
http://images.marketplaceadvisor.channeladvisor.com/hi/80/80125/purple.jpg
Някой може ли да ме ориентира към фирма поне?
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #1133 -: Април 30, 2009, 14:45:03 »

Буржоа, Бела.

А за манхатънски се сетих и аз, но не са особено трайни и се разпиляват. 
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #1134 -: Април 30, 2009, 15:17:21 »

При мен са си ок.
А и винаги можеш да сложиш основа, ако много ти харесва цвета и го искаш.  Smile

За лилаво- колкото искаш.  Cheesygrin
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #1135 -: Април 30, 2009, 17:26:28 »

Тенкю:)
Просто търсих определено много тъмно лилаво, което не се среща много често.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #1136 -: Април 30, 2009, 17:42:38 »

Благодаря за съветченцата,ще видя на манхатън и арт деко, ейвън нямам време вече да си поръчам...Бами с очна линия пък става прекалено прецизно...то май и аз не знам кво искам Lol
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7788

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #1137 -: Април 30, 2009, 17:55:36 »

Флормар имам аз, истинско черно, никакви пари, доколкото си спомням, но е стояло два дни на очите ми.
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #1138 -: Април 30, 2009, 20:56:30 »

Бела,както Бамба каза точно малко по-тъмно от това лилаво е лилавото на Буржоа.Около 14лв мисля,че беше един цвят.Аз на бала бях с опушен лилав грим (3 цвята) и много си ги харесвам техните сенки.
Активен
f(x)
Newbie
*
Публикации: 306

« Отговор #1139 -: Април 30, 2009, 21:36:02 »

Търся си нещо такова (че и по-тъмно)  Wink
http://images.marketplaceadvisor.channeladvisor.com/hi/80/80125/purple.jpg
Някой може ли да ме ориентира към фирма поне?

Mанхатън имат точно такива, малко по-тъмни лилави сенки, леко бляскави. Не се сещам името, но са единични, май multi effect нещо беше. Но ги има навсякъде, а колкото до трайността - с база за сенки, и руби роуз издържат часове.
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #1140 -: Април 30, 2009, 21:43:23 »

Аз от сенките на Манхатън съм много разочарована - една приятелка си беше накупила няколко вида техни и просто цветовете са толкова бледи, по-добре си купете Руби Роуз или квито бяха там.

А вие забелязвали ли сте на колко гадни химии миришат по-евтините сенки за очи, дори на цвят да го докарват...
Активен

C’est tout!
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #1141 -: Април 30, 2009, 21:48:19 »

Права си в това, което каза. Но съм останала с впечатление, че скъпите сенки (на известни фирми), някои наистина са доста бледи, а тези на Руби Роуз или на Голдън Роуз, на цвят- наситени, а химията... ужасна. Един път ползвах такава гадост на Голдън Роуз и после 2 часа ми пареше на очите. Не знам...
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #1142 -: Април 30, 2009, 22:38:17 »

Аз съм малко скептично настроена към твърде парфюмираната козметика и не бих залагала на това, че хубаво миришещо=качествено. На Руби Роуз имам сенки и много ми харесва и каква покривност имат и как миришат. Сестра ми обаче има жестока алергия, от която и се подуват клепачите при нанасяне на определени гримове. Понасят й единствено сенки на Манхатън и ако иска да е гримирана, трябва да е с техни сенки Rolling Eyes
Активен
f(x)
Newbie
*
Публикации: 306

« Отговор #1143 -: Май 01, 2009, 11:07:36 »

Е, то точно Л'ореал, Манхатън, Буржоа и т.н. не могат да минат за особено качествени, цената идва от марката. Smile)
Активен
cristall
Newbie
*

« Отговор #1144 -: Май 01, 2009, 23:06:32 »

А на кои цената не идва от марката? Smile На Диор сигурно Lol
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #1145 -: Май 01, 2009, 23:07:25 »

На всеки му понасят различни неща, зависи какво е пробвал, обаче. Цената далеч не идва само от марката.
Активен
cristall
Newbie
*

« Отговор #1146 -: Май 01, 2009, 23:23:51 »

Абе айде не идва от марката.Тия сенки на цени 50 лв какво могат да ти направят с клепача повече от тези за 20лв Confused.Неоснователно много пари са за мен...И Бамб,пробвала съм такива сенки и не се почистват сами после,нито са позлатени.Та недей да мислиш,че мнението ми е неоснователно,защото не съм пробвала.То това ще се превърне в спор де...та преди това да кажа,че това си ми е персоналното мнение,който иска да дава такива пари за сенки и да си мисли,че получава много повече-негова работа.Аз не мисля...Според мен парите са за надписа SmileДалеч не е задължително да са ти скъпи сенките,за да са качествени
« Последна редакция: Май 01, 2009, 23:27:19 от cristall » Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #1147 -: Май 01, 2009, 23:41:29 »

Ми, Кристал, то е като с дънките от пазара ии.. тези на 7, да речем. Не, че от евтините няма да откриеш такива, които ти стоят перфектно, но със сигурност ще ти отнеме доста време, за да ги откриеш.
Същото при сенките - да, и с евтини сенки можеш да постигнеш съвършенство, но много по-трудно, отколкото с такива от по-висок клас.
И не, аз не ползвам сенки да Диор, защото не мога да си ги позволя. Но съм много нахална и когато имам време обикалям козметичните магазини, където пробвам всичко, що ми е интересно. Няма как да не забележиш разликата - цветовете са такива, каквито се виждат в палитрата, не се размазват, не се разпръсват. Да не говорим колко вълшебни нюанси можеш да откриеш и постигнеш - сега ми изплува в съзнанието зимната колекция на Guerlain - Butterfly или нещо от сорта Wub произведение на изкуството...
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #1148 -: Май 01, 2009, 23:51:21 »

Ами аз не виждам повод за спор, защото е напълно ненужно да си обясняваме как има защо, скъпите неща да са по-хубави и обратното. И материалите, продуктите, и всичко, което се използва за направата им- та до крайния продукт; са в светлинни години разлика, т.е. по-добри. Не казвам, че няма качествени евтини неща, казвам, че е безсмислено да се спори, че скъпите не са 'толкова' хубави. Просто защото не е вярно.
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #1149 -: Май 02, 2009, 00:16:36 »

Аз при избора на козметика гледам не само като към избор на нещо, което ще ме разкрасява, но и на нещо, което ще е нанесено по кожата на лицето ми/ клепачите ми/ устните ми с часове. И за това си дадох сметка точно покрай сестра ми, която има отвратителна алергия и при нанасянето на некачествен грим третираното място се подува, кожата изсъхва и започва да се бели. Очите и толкова се подуват, че не може да ги отваря, при устните също е трагедия. Засега единственото, което може да нанася на устните, си е любимия Виши, който доста пъти сме хвалили тук. Мисълта ми е, че може да сте сред късметлиите, които и цимент да си нанесат на лицето, пак ще са доволни, защото няма странични реакции. Но има хора, чиято кожа и организъм като цяло, е по-чувствителен към вредни/ агресивни влияния и за тях е създадена козметика, която освен всичко друго е и щадяща. И ако при сенките не сте толкова засегнати и не разбирате каква е разликата в качество, помислете като си боядисвате косата, например, коя боя предпочитате...
Активен
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 90   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: