star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Да си препоръчаме!(женска тема)
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 90   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си препоръчаме!(женска тема)  (Прочетена 389372 пъти)
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #800 -: Ноември 26, 2008, 10:35:05 »

Как така да ти е рано за крем?Че крем се ползва и от малки деца когато има нужда?!Аз си ползвам крем за суха кожа от 12-годишна...За противобръчкови има значение кога ще се ползват,но за другите няма...още повече овлажняващите.
Хепидерма може да не е за твоята кожа,за това да не ти харесва.На мен,например,дори не ми е достатъчен като омазняване.Може би ти трябва нещо съвсем лекичко,но не мога да ти препоръчам,защото ползвам съвсем обратното.
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #801 -: Ноември 26, 2008, 10:41:00 »

Чак сега прочетох за лудостта  Lol
Аз май някъде споменах, че си купих ножичка за 27 лв, или не Razz

бтв друг път като си купуваш крем първо искай мостра. Така е най-добре. Аз също съм на 20 и използвам хидратираш крем. В момента съм с един на Гарние, но мисля да си взема нещо по-скъпо тия дни. Преди ползвах един на Рок и не беше лош.

Някой да препоръча нещо?
Активен

Моето име е Любов.
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #802 -: Ноември 27, 2008, 09:46:44 »

Аз по повод на противобръчковите кремове, да питам кога е хубаво да се започнат?То вярно, че всяка кожа има нужда по различно време и всеки сам преценява дали кожата му е податлива на по-ранно сбръчкване или не, но идва един момент, когато трябва обезателно да се започне по-интензивното мазане.Масово по магазините има кремове за 25 +, та да питам това ли е горе-долу приетата граница, от която трябва да се започне ползването им - над 25?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12015

« Отговор #803 -: Ноември 27, 2008, 10:12:16 »

Ми аз съм на 26 и нямам и следа от бръчка и нямам намерение да започвам с подобни кремове, докато не ми се появят такива. Много са ми агресивни - пробвала съм еднократно мостри на хубави марки, но направо ми щипеха. Майка ми и тя се изрина от всички подобни антибръчкови и си продължи със старите обикновени кремчета.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13714

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #804 -: Ноември 27, 2008, 10:22:41 »

И на мен ми се струват агресивни за възрастта ми. Предполагам, че когато истински ми потрябват, тогава ще прибягна до тях. Преди време ползвах някакъв на майка ми, за тъмните кръгове под очите и определено имаше ефект, но не се сещам марката. По-скоро това бих си взела, от колкото от сега да започна да се мацотя с противобръчковите...
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #805 -: Ноември 27, 2008, 11:23:47 »

Абе вие луди ли сте да пробвате противобръчкови? Те се започват на 30. Поне така знам от козметичка, преди това не че няма да помогнат, а ще навредят.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #806 -: Ноември 27, 2008, 12:33:48 »

Ми не знам, то най-вероятно има разлика в консистенцията между същинските си противобръчкови (тези, които се използват при вече появили се бръчки) и превантивните (тези, които помагат до някаква степен да се предотврати появата на бръчки, или поне да се появят на 50, а не на 40...).
Не знам, не разбирам, честно казано....аз по-скоро питам за тези, които помагат до известна степен да се предотврати появата на бръчки, а иначе за другите - то е ясно, че не трябва да се започва използването им рано.
Смисъл, предполагам има разлика между обикновените, хидратиращите и тези, които са специално насочени към появата на бръчки...

При мен, например, при по-внимателно вглеждане се виждат 2 много тънки линийки около устата (мисля че мимически се казваха, но не съм сигурна) и искам да започна отсега да ги мажа с нещо противобръчково, за да не станат дълбоки след някоя и друга година...то е ясно, че все някога ще станат, не мога да опазя кожата си гладка, но не искам това да стане на 30.Доста често виждам момичета на около 25 с доста дълбочки и видими бръчки, точно там - около устата.
Активен

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #807 -: Ноември 27, 2008, 12:56:04 »

Абе вие луди ли сте да пробвате противобръчкови? Те се започват на 30. Поне така знам от козметичка, преди това не че няма да помогнат, а ще навредят.
Ихааа все едно да питаш дипломирана дерматоложка  Lol Lol Lol
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #808 -: Ноември 27, 2008, 15:43:22 »

При мен, например, при по-внимателно вглеждане се виждат 2 много тънки линийки около устата (мисля че мимически се казваха, но не съм сигурна) и искам да започна отсега да ги мажа с нещо противобръчково, за да не станат дълбоки след някоя и друга година...то е ясно, че все някога ще станат, не мога да опазя кожата си гладка, но не искам това да стане на 30.Доста често виждам момичета на около 25 с доста дълбочки и видими бръчки, точно там - около устата.
Пробвай да се мацваш с прост вазелин точно там, по 1-2 пъти на ден, или поне с някакъв по-мазен крем. Леля ми така няма 1 бръчка.
Активен

f(x)
Newbie
*
Публикации: 306

« Отговор #809 -: Ноември 27, 2008, 16:05:53 »

Ми аз съм на 26 и нямам и следа от бръчка и нямам намерение да започвам с подобни кремове, докато не ми се появят такива...

По принцип знам, че е хубаво да се започне с такива кремове доста преди да започнат да се появяват бръчки. То като се появят е малко след дъжд качулка - може да забавиш появата на нови, но вече появилите се нямат махане.

Но и аз смятам, че преди 30 няма нужда...пък и зависи от типа кожа - на сухата се появяват по-рано май. Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #810 -: Ноември 27, 2008, 18:14:01 »

По принцип хората с по-мазна кожа получават по-трудно и по-късно бръчки, а сухите кожи - обратното. Та, ако ползвате по-мазни кремове зимата, а когато можете у дома - направо масло, бадемово и да втривате да попива, лятото да си пазите лицето и пак да не го оставяте да съхне, е по-добре от противобръчкови кремове. Специално маслата са им аналогов естествен вариант.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #811 -: Ноември 27, 2008, 20:00:35 »

Да, обаче моята кожата маслата я омазняват и получавам обриви, примерно.

'Първи бръчки' е точно толкова - 25+ и става дума за мимически. Постът на Бела(или по-скоро изказването на козметичката й), според познанията ми в тази област, е изцяло неверен.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #812 -: Ноември 27, 2008, 20:14:01 »

Може да й е стара информацията относно кремовете. А може просто да е нейно си мнение. И все пак, не бих рискувала. Предпочитам простички методи- чай, масла, класическия Нивеа. Не че имам някакви, но мацвам критични места- около устата, до очите и така.
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #813 -: Ноември 29, 2008, 10:35:05 »

Препоръчвам продуктите на Neutrogena, особено в зимните месеци. Имам техен продукт за устни, който зимата ме спасява. Последно си купих гел за почистване на лице и лосион за тяло. Препоръчвам с две ръце лосиона! Имам много суха кожа, особено коремчето, кръста, гърдите, като на едната гърда имам и петно, което зимата става по-грубо и ме сърби от студа. Доста съм скептична при избора на лосиони, миналата година ползвах някакъв липолосион, който обаче вече не ми харесва. Ползвах на Бюбхен лосион, но той ми писна, че съм от 2г с него. Сега съм с този и аз нааай-накрая доволен  Cheesygrin
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #814 -: Декември 03, 2008, 21:06:18 »

Уникално хубави са лосионите на Нютроджина наистина, но по-добри са Дерматолоджика и ако има откъде да си я купуваш, ти я препоръчвам по-горещо Smile
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #815 -: Декември 03, 2008, 21:18:30 »

О, добре, Бамб... Ще го видя това дали го има тук.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #816 -: Декември 03, 2008, 21:40:04 »

Те са нещо като висок клас медицинска козметика, не са евтини, но са икономични и ужасно добри. Дори за чувствителна кожа, обриви, проблеми или пък само за яко хидратиране, без мазнеене.
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #817 -: Декември 03, 2008, 21:40:53 »

Имам нужда да благодаря на Бамбина задето препоръча тук балсамчето за устни на Виши - страхотно е! Kiss
Аз тогава само прочетох постчето, не се втурнах веднага към аптеката, но ето че навън започна адския клинч, а моите, в действителност розови и сочни устенца, намалиха обема си два пъти, да не говорим колко груби станаха.

Та реших да си купя хубаво балсамче и го мернах това в аптеката, пък като се сетих, че е писано за него, и вече бях на касата широко усмихната (с все още грапави устнии Sad).
И за да довършим така важния разказ - мацотя се вече една седмица (основно вечер като си лягам и докато си седя вкъщи, че си харесвам устните по-червенеещи като съм сред хора, а балсамчето дава бледорозов отенък) и се бях отчаяла първите дни, че си изглажда като най-обикновена Нивеа. Само дето ония неща, които ги пише на опаковката, за изграждане на колагеновите структури май наистина ще се окажат вярни Cheesygrin - започнах просто да забелязвам как устните ми наистина се изглаждат и придобиват здрав вид. Радвам се толкова много, защото по принцип балсамите зимно време (точно както гадните кремове за ръце) само ми влошават напуканите устни и се стига редовно до течене на кръв и други гадости. А сега прекарвам по цял ден в движение навън и има ефект  Balloon шъ литнъ от кеф!

Хихи, мога и да цункам някой, ако иска! Big grin
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #818 -: Декември 03, 2008, 21:48:51 »

Изглежда заслужавам да цункаш мен Cheesygrin
Активен
cristall
Newbie
*

« Отговор #819 -: Декември 04, 2008, 00:01:52 »

И аз продължавам да си го купувам...и последното го подарих на гаджето и си купих Нивеа,честно казано не виждам вече разлика....точно с нивеа го свързвам.
   А пък тая нивеа с розовия грейпфрут как миришеее Wub
Активен
kateto
Newbie
*
Публикации: 4303

« Отговор #820 -: Декември 04, 2008, 00:50:27 »

аз ползвах един на golden rose от който имам още мъничко и от 2 години се мацотя с едно най-обикновено балсамче - хармония, с което заразих и приятелките ми Smile струва около 1-1.10лв и е страхотно - още след като се намажа устничките ми стават мекички и даже след време ми се обелват гадните изсъхнали кожички.. а ако се намажа вечер преди сън сутринта се събуждам със супер меки устнички Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7779

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #821 -: Декември 04, 2008, 20:30:25 »

О, на Виши съм от 6 години насам плътно. Имам и разни нивеи, но рано или късно пак се стига до Виши. Няма такова нещо. Освен това абсолютно гарантирам, че за 6 години не са му омазали качеството, което си е жива рядкост.
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #822 -: Декември 05, 2008, 12:42:32 »

На Юсерин си взех,хареса ми повече.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #823 -: Декември 05, 2008, 12:48:14 »

Аз обожавам вазелините на Blistex, ама за съжаление ги няма в България. Защо до сега не са пуснали известни марки като Blistex, Clerasil?
Активен

amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #824 -: Декември 06, 2008, 08:42:37 »

Блистекс не са нищо особено според мен, качеството им е като на Нивея, ако не и по-лошо.
Активен

Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 90   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: