star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Да си препоръчаме!(женска тема)
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 90   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си препоръчаме!(женска тема)  (Прочетена 415700 пъти)
des_inkata
Newbie
*
Публикации: 644

« Отговор #675 -: Септември 12, 2008, 09:06:03 »

Проббайте с "Ивостин" - "IWOSTIN".Най-новата,пречистена и за хипоалергична кожа,акнетична,мазна,зачервена и раздразнена кожа.Има в момента синята серия (хипоалергичната-суха  кожа),но скоро,ще излезе зелената серия ( мазна кожа) ,а в края на Септември и червената серия ( за зачервена кожа).
Има термална вода вътре,много са пречистени продуктите и почти нямат аромат и т.н. Само слънчевата серия има тук-таме някой друг оцветител,като триетаноламин.
Имат "кубче за ръце" ,което е без сапун.Много е хубаво-става и за малки деца Smile

http://www.iwostin.bg/
Активен

В гърдите ми има сърце,
което не може да се контролира.
В сънят си,виждам твоето лице,
което в мен се взира.
и  ме кара да не забравя,
че това не е края,
а началото на един нов живот във рая,
за който аз отдавна мечтая.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #676 -: Септември 12, 2008, 09:10:35 »

Много ми е позната тази марка Веледа, но сега не мога да се сетя. Бизар от къде точно я взимаш - обикновени козметични магазини, аптеки или специализирани магазини за майки и бебета?

От по-големите магазини. И единствената марка, която знам да продава тестерчета, за да можеш да пробваш преди това.
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #677 -: Септември 12, 2008, 17:45:31 »

Бизар, да, тук в Германия е доста разпространена тази марка козметика. Аз от нея със си купувала единствено някакво масло за масажи и бях доволна. Не съм ползвала други продукти, не обичам много да експериментирам с козметиката си. От няколко години ползвам за тяло млеката на Бюбхен. Пролетта имах проблем, та се наложи да си купя някакъв Липолосион, пак с естествени съставки. Бях много доволна от действието му върху кожата ми, само дето, както казваш и ти, по някое време намазаното място започваше да мирише на стара козметика (или нещо по-особено, но за всеки случай ме дразнеше доста), та се отказах да го ползвам.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #678 -: Септември 12, 2008, 19:16:24 »

Аз също не се мажа много, обичам да знам, че имам нещо готино и качествено, но не го ползвам. А Веледа имат и готин натурален шампоан, но пише, че е бебешки и не знам дали да си взема голяма опаковка, защото знам, че за големи коси не е добре да се мият с бебешки шампоани.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #679 -: Септември 12, 2008, 19:18:16 »

Така или иначе след известно време ще ти е нужно бебешко шампоанче Cheesygrin Kiss
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #680 -: Септември 12, 2008, 19:59:25 »

Аз имам много странна кожа на главата. Доста трудно намирам шампоан, който да не ме раздразни. Та съм пробвала всичко - от най-качествените шампоана за по 20Е, до бебешки шампоани на най-добрите марки. Бебешките шампоани ми правеха косата доста суха, а от един получих невероятен сърбеж. В крайна сметка се къпя с Хед енд шоудърс, който много хора не харесват никак, но за мен си е единствен и незаменим.
Ако има тестери, по-добре така пробвай бебешкия, макар че за боядисана коса не знам колко ще е удачно.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #681 -: Септември 13, 2008, 10:04:31 »

Аз си го взех и го пробвах, много ми харесва, една готина кремообразна коснситенция има и ми е добре на косата, ама пак не знам дали това, че я чувствам добре е достатъчно. Може да питам в аптеката просто, все пак може да е бебешки, защото няма никакви химии най-вече.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #682 -: Септември 15, 2008, 18:18:49 »

Може ли някой да ми препоръча крем за лице - без значение дали дневен или нощен - за предотвратяване на появата на бръчки.Става въпрос най - вече за тънките линийки около устата и под очите.
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #683 -: Септември 17, 2008, 08:52:47 »

Аз сега не мога да се сетя за подходяш крем, но пък имам и аз въпрос - горе долу на колко години мислите да почвате лека полека с противобръчковите кремове, а и принципно кога се препоръчват вече 25-27 и нагоре?
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #684 -: Септември 17, 2008, 09:07:43 »

Ако вярвах, че противобръчковите правят нещо, че да ги започвам...по-скоро в скоро време ще трябва да си създам навика да я мажа редовно с крем, просто, за да е достатъчно еластична. Но няма такъв вариант, в който да остана без бръчки или драстично да ги забавя. А това с подходящия крем ми е много трудно, за да е хем мекичка и хубава, хем да не е прекалено мазна.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #685 -: Септември 17, 2008, 12:04:53 »

Бизар, ако кожата ти не е прекалено суха и не търсиш противобръчков крем, ще си позволя да ти препоръчам хидратиращия ХепиДерм на Л'ореал (ако не си го ползвала, де). Много е лек, а кожата става изключително мека. Аз го ползвам вече трета година, но се замислям дали да не го сменя, защото вече кожата ми започва да се изсушава повече от преди, когато си клонеше към мазна..

Хмм, видях току що, че сте обсъждали Веледа.. Да, наистина всичко е заринато с тях по аптеките в Германия, но нищо не съм си купувала.. Наистина ли са само естествени продукти? А аз се убих да търся крем за ръце без глицерин зимата, че от него ми се получават рани.. Ще ги пробвам като се прибера.
« Последна редакция: Септември 17, 2008, 12:06:43 от michelle » Активен

C’est tout!
alin
Newbie
*

« Отговор #686 -: Септември 17, 2008, 12:14:51 »

От крем с глицерин?
Че то точно той омекотява Confused
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #687 -: Септември 17, 2008, 12:18:05 »

От крем с глицерин?
Че то точно той омекотява Confused
Ами и аз така си мислех години наред. Но тази зима положението беше наистина трагично... Кръв ми течеше от напуканите ръце  Sad И един крем на Авен ме оправи, също смених сапуните и започнах да мия чиниите с ръкавици...

Омекотява и затова го блъскат навсякъде тоя глицерин, просто аз явно развих някаква непоносимост...
Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #688 -: Септември 17, 2008, 13:13:56 »

На едната ми колежка и намериха алергия (но от препарати) от точно такива рани по ръцете. За съжаление при нея хич не се оправя, сума ти мазила използва. А това кремче, може и да го пробвам, но вече ми омръзна само да си купувам козметики и да не ми харесват и не само, че съм си дала парите, ами и ми зариват шкафовете.
Иначе не ми е прекалено суха кожата, но има нужда често да я ексфолирам и след баня много изпръхва.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #689 -: Септември 17, 2008, 13:18:46 »

И на мен зимата много ми се пукат ръцете и ми тече кръв, но ги мажа с някакъв крем всяка вечер и горе долу крепя положението.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 12038

« Отговор #690 -: Септември 25, 2008, 19:24:37 »

Ползвали ли сте шампоаните на Lakme? Сега си взех един - Teknia се казва, за изтощена коса и много му се надявам.

И да се оплача, че такъв косопад не бях виждала през живота си!  Sad Косата ми изобщо не е това, което беше - просто преди хората по косата ме познаваха, а сега си е някаква семпла, обикновена и малка косичка  Sad Днес започнах Анакапс и се надявам да закрепят малко положението.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #691 -: Септември 25, 2008, 19:26:56 »

Ползвала съм тониращ, ама се убедих, че то това не са шампоани, а боклуци, иначе са ми ги хвалили много и Бамби и в магазина.

Опа, уточнявам за тониращите, че са боклуци, не Лакме.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #692 -: Септември 25, 2008, 19:30:27 »

Уф, чак тръгнах да го хвърлям преди да съм ти дочела изречението  Lol
Моят е някакъв дийп кеър - за подхранване, с не знам си кви аминокиселини. Мирише страхотно - на зелени ябълки!

А! И си купих един лосион за тяло на Севънтийн - много ми го хвалиха, а и добре изглежда - мирише на чистичко и свежо - точно като за мен. И май е с някакви бляскави частици, но много незабележими.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #693 -: Септември 25, 2008, 19:34:12 »

Лора, косопадът откога ти е? Да не е от стрес?
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #694 -: Септември 25, 2008, 20:01:33 »

Лори, хубави са шампоанчетата, особено repair сериите. Обаче аз много отдавна спрях да си купувам шампоани, балсами и маски от магазини.. За съжаление, косата ми вече много сериозно страда от ежедневното миене (в последните 2 месеца) и 3седмичният блондор. Та използвам само SP Wella и мога да кажа, че са уникални.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #695 -: Септември 25, 2008, 20:17:30 »

Едва ли ще мога да си позволя професионалните на Вела... Каква им е цената приблизително? За шампоан съм давала най-много 20-25 лв и обикновено имам 2-3 различни, защото само аз ги ползвам и ги менкам като ги преполовя, защото им се притъпява действието някак.

Смайли, не знам  Unsure Чак от стрес не ми се вярва да е - не бях толкова стресирана, по-скоро изтощена. Но от няколко седмици пада така и си мисля, че е нещо сезонно... Или липса на витамини...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #696 -: Септември 25, 2008, 22:35:32 »

Възможно е и от сезона да е, но стрес не означава само да си нервна, това, на което си подложи организма с недоспиване и т.н. си е точно стрес от него, най-нормалното нещо е да ти се отрази така. Не знам какво да ти препоръчам, че със сигурност да действа, още един шампоан със сигурност няма смисъл да си вземаш, все пак - пак ще кажа - Себорал Форте, лосиона.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #697 -: Септември 25, 2008, 23:32:08 »

Имам чувството, че ефектът от Себорал Форте е изключително нетраен!
В момента, в който спра да използвам лосиона, започва отново едно отвратително косопадане.. А не ми е приятно постоянно да се мацотя (и после като се къпя ми люти на очите, пфуу.. Razz)
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #698 -: Септември 26, 2008, 00:16:29 »

Лори,  по около 22лв са и лосионите, и балсам-маските.
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #699 -: Септември 26, 2008, 00:18:48 »

Лори,  по около 22лв са и лосионите, и балсам-маските.
Наистина ли професионалните на Вела са толкова добри.. Аз бях останала с впечатлението, че не вършат много работа (съседката ми в общежитието ползва такива, а косата и е напълно отвратителна...).
Хмм, май още едни шампоани, които ще опитам, преди да мина изцяло на Керастас... Rolling Eyes
Активен

C’est tout!
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 90   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: