star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Да си препоръчаме!(женска тема)
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 90   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си препоръчаме!(женска тема)  (Прочетена 410278 пъти)
euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #550 -: Юни 12, 2008, 21:41:12 »

Цитат на: euphoria
На мен ми трябва за да ми е лесно нанасянето на самия продукт, т.е. равномерно и да няма сухи участъци ако се сещаш за какво става въпрос...но се чудя дали изобщо ми е нужно, до сега най-често съм използвала на гарние едно тоалетно мляко за чувствителна кожа, колкото да ми се навлажни лицето и да се разнесе консистенцията добре...

Smile И точно заради въпросното разнасяне/ нанасяне/ сухи участици - хидратация ти обясних за тоалетните млека и кремовете. 

Ми да, аз никъде горе не съм казала че със млякото имам трудности и сухи участъци,напротив Smile
както и да е
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #551 -: Юни 12, 2008, 21:44:49 »

Ама опитвам се да ти обясня, че точно от млякото се получава това, бе, stiff-necked.
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #552 -: Юни 12, 2008, 21:51:18 »

Щом имаш желание, значи със сигурност погледни основа на Yves Saint Laurent - Matt touch (oil free), гаранция ще ти хареса, тествай я в някой прити шоп Kiss В една бяла продълговата тубичка, има я в сайта . (в меню comlexion)
Aз се обзаведох с едно червилце, от новата летна серия, и точно тогава ми направи впечатление Smile

Още утре ще проверя.. Аз нали работя в един търговски център и имам 15% намаление върху всички стоки. А пък преди две седмици имах дори 30% намаление.  Cheesygrin Тогава се възползвахме с една приятелка и си купих едно ново парфюмче, разни боклучета и един невероятен гланц за устни на Диор, ама все още ми е терсене всеки ден да си слагам от него и посягам към Мейбълин и останалите по-земни... Пазим си го за лятото  Cheesygrin
Та ако тогава се бях сетила, сигурно щях и тази основа да погледна.. Просто Еуфория чрез форума ми напомни, че имам нужда от такова нещо  Big grin, на моменти забравям какво ми трябва...
Мерси много Kiss
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #553 -: Юни 12, 2008, 21:55:04 »

Намаление, супер Sneaky И аз уж ги пазя, за по-такива случаи със заместители, ама много не ми се получава Lol
Активен
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #554 -: Юни 18, 2008, 09:28:11 »

Препоръчайте ми нещо за суха коса в краищата. Фризьорката ми каза да си взема кристали течни, а нещо друго Rolling Eyes? Ужасна е на пипане, трудно се реши, ще я пострижа в краищата , но все пак сухотата ще си остане.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #555 -: Юни 18, 2008, 10:08:03 »

Аз спрях и кристалите. Като се изкъпя, вместо тях втривам в краищата масло от жожоба. Използвам го точно, както кристалите и няма омазняване, много съм доволна. Сега, не очаквай чудеса...поне моята като е изкъпана и хубава и я оформя с маслото е супер и се разресва добре, но естествено след 2-3 дена пак си става нафитиличкана. Иначе преди баня - масло от пшенични кълнове.
Активен

veselo_momi4e
Newbie
*

« Отговор #556 -: Юни 18, 2008, 10:44:22 »

Ахам, мерсаж Smile.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2732

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #557 -: Юни 18, 2008, 10:50:34 »

Моля, препоръчайте ми наистина хубав шампоан против пърхут и въобще да действа добре на скалпа. Нещо от жегите и от прахоляка в скапания магазин ми се повреди кожата на скалпа и се бели, появяват се малки пъпчици и се омазнява ужасно бързо. Като излезна отпуск на морето ще се оправи както винаги (няма да я има гадната прах), има хора, на които климата на морето им съсипва косата - на мен ми действа превъзходно!!!

Иска ми се да си взема хубав шампоан, защото тази масова козметика от сорта на CLEAR, какъвто ползвах доскоро, явно не ми понася добре.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #558 -: Юни 18, 2008, 11:01:44 »

Според мен такива неща са си за дерматолог, защото просто няма начин да знаеш дали е пърхут, дали е раздразнена кожа от прахоляка и например миенето с шампоан ще я облекчи, или е раздразнена от съставките на шампоана и трябва да се определени с какво точно да я оправиш.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #559 -: Юни 18, 2008, 11:01:44 »

Синята серия на Дюкре (забравих как се казва...)

едит: Искам да кажа нещо за дерматолозите, тъй като от 22 години се влача нон-стоп по такива. Те просто налучкват.... Всеки път изписват нещо ново и различно и гледат как ще се отрази. Ако не стане - пробват нещо друго. Хайде, моят проблем е друг, но мъжо има проблеми с кожата на главата и него също го третират като опитно зайче постоянно, докато накрая той се отказа да ходи и реши сам да изпробва разни неща. Най-добре му подейства Дюкрето.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 11:04:45 от Лора » Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #560 -: Юни 18, 2008, 11:05:21 »

Паячке, за мен най-добрия шампоан против пърхут си е Хед&шоудърс. Но! Ако винаги имаш този проблем и се оправя, когато си в почивка, по-добре се замисли дали изобщо става въпрос за обикновен пърхут... Преди години имах подобен проблем, пробвах всички шампоани и бабини рецепти, естествено без ефект. Оправях се, когато бях на море, но връщайки се в стресираното ежедневие всичко започваше отначало. Отидох на дерматолог и се оказа, че не става въпрос за пърхут. Ако имаш възможност, отиди на лекар, защото иначе само ще пръскаш пари за козметика, която няма да реши проблема.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #561 -: Юни 18, 2008, 11:30:25 »

Лори, права си, но това имах предвид, което казва Ния - че може да е всичко - мръсен въздух, нервна почва. И ако ще се налучка пак е по-добре да е от дерматолог, защото може пък и от прегледа да разбере, че няма да се оправи с Х&Ш, който за мен е пълен боклук.
Иначе, паячка, ако искаш, може да пробваш с отвара от лайка да си обливаш косата, ако е раздразнение, би трябвало да се поуспокои.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #562 -: Юни 18, 2008, 11:33:55 »

За Х&Ш съм съгласна...
Мисълта ми е, че щом е временно, даже тя самата предполага какво е и че ще й мине, едва ли ще й е нужна чак диагностика, а просто добра козметика и поддръжка.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #563 -: Юни 18, 2008, 14:01:09 »

Хора, не го използвайте този Х&Ш, той не само, че не помага, ами при мен и причинява пърхут. Също пърхут ми излиза от всички шампоани на Хърбъл Есенсис, Гарние, Пантен и т.н.

Аз съм ходила на лекар, особено след като на сестра ми й казаха, че има себорея и изписаха хапчета и мазила, но след прегледа се установи, че няма нищо сериозно. Използвам противопърхотните шампоани Selsun Blue и си свиркам. Има за различни коси, аз съм най-доволна от зеления с ментол, но и лилавото шише е добър. От синият не съм очарована. Натърквам изключително добре в корените, като всички противопърхотни шампоани, стоя 5 минути и отмивам. За 3 миенета всичко се маха.

Естествено, че в моменти на стрес или пък по-особени интервенции на косата пак се появява.. Затова гледам през 2-3 седмици профилактично да си мия косата със Селсуна...  От лосиончето Себорал Форте (което струва само 1,20 лв) съм също много доволна, но последния път като си купих миришеше по-особено и неприятно, нямам идея какво са променили... Rolling Eyes

За по-специфични проблеми - сестра ми всичко успя да си изчисти с Алпецин (лосион) в комбинация с някакви хапчета... Аз пък сега се чудя дали да не инвестирам по-солидна сума в противопърхутната серия на Kerastase, но ме боли сърцето направо. Иначе фризьорът ми ми сподели преди време за нея, че така успял да пребори себореята на жена си, която била обиколила де що има кожни специалисти.
Активен

C’est tout!
veselo_momi4e
Newbie
*

« Отговор #564 -: Юни 18, 2008, 14:14:23 »

Аз имам себорея и от време на време ми се появява ужасен пърхот, и то не е само пърхот, ами направо цели люспи падат от главата ми. Минава ми най-бързо с нещо адски просто и изключително евтино Smile.Просто в един буркан или каквото имате подръка, може и шише, слагате няколко капки йод, разреждате с вода и поливате главата след като сте я измили с шампоан. Действа, доказано е поне при мен. Тва ми го каза майка ми и винаги като имам подобен проблем го правя.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #565 -: Юни 19, 2008, 10:31:52 »

Изумена съм колко добре ми подейства маслото на Икаров за нокти. Едва втори път го нанасям, а вече ноктите ми са адски гладички, кожата е много мека. И ми изглеждат по-здрави. Аз го взех, защото ноктите ми се цепеха. Бях се засилила към заздравителите на Ревлон, за които съм чувала много добри отзиви, но една приятелка вика "пробвай първо Икаров". Cheesygrin Доволна съм Cheesygrin
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #566 -: Юни 19, 2008, 13:05:19 »

Ох, дори обикновено масло и ломонов сок щяха да ти свършат работа. Не е нужно на е Ревлон, Диор, Есте Лаудер и т.н. Обикновеното масло адски заздравява.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #567 -: Юни 19, 2008, 13:06:44 »

Е, то маслото на Икаров струва 1.70 Cheesygrin Не ми е коствало кой знае какво. На Ревлон заздравителите доколкото помня почват от 10лв.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #568 -: Юни 19, 2008, 13:15:53 »

Мх, кръвопийци.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #569 -: Юни 19, 2008, 21:04:49 »

Аз си взех Mavala, 2 стъпки (2 лака в една опаковка) за заздравяване, образуват някакви найлонови мрежи, много е странно, модерната работа Big grin Втвърдяват се значително ноктенцата.

И задължително да похваля кремa за пети на Scholl - Cracked heel repair cream - изумително меки и гладки стъпала прави.. то пети, то напукана загрубяла кожа, мазоли, всичко !
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #570 -: Юни 19, 2008, 22:46:10 »

О,тва ще се пробва...Моите крака са много зле-такива мазоли съм си спретнала на петите,доста могъщи.

А тоя шампоан Селсун-така мирише на сяра(да не кажа тоалетна),че лошичко може да ти стане.
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #571 -: Юни 20, 2008, 08:28:30 »

Моят проблем с петите е, че колкото и да си търкам, пиля и се опитвам да ги правя пригледни и мекички, толкова повече ранички си правя. Цепят се. Имам чувството, че като ги пиля, явно ги правя по уязвими... Една приятелка каза, че може би са прекалено сухи. Сега като джиткаме с отворени обувки може да се изсушават пък... Rolling Eyes Какво мислите
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #572 -: Юни 22, 2008, 10:05:40 »

Ами аз си ги пиля веднъж в седмицата и ги мажа с кремче за крака сутрин и вечер...Иначе и моите са доста проблемни.

А за ноктите си взех заздравител на Ревлон,12лв беше ,много готино ми подейства.
Активен
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #573 -: Юни 24, 2008, 16:04:52 »

Аз да споделя, че съм много доволна от тази маска за лице на Garnier.

Поне на моята кожа действа много добре,правви я мека и я почиства хубаво.
« Последна редакция: Юни 24, 2008, 16:09:51 от mi6lence » Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #574 -: Юли 09, 2008, 16:41:48 »

Душ гел с какао на MilMil Cheesygrin Страхотен аромат!
Активен

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 90   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: