star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Да си препоръчаме!(женска тема)
Страници: 1 ... 87 88 [89] 90   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си препоръчаме!(женска тема)  (Прочетена 308249 пъти)
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #2200 -: Август 16, 2012, 22:12:13 »

Искам да ви споделя една простичка маска, която излекува разранения ми скалп от веднъж! По принцип съм споделяла, че повечето шампоани направо ми прогарят кожата на главата, затова от две години ползвах само един определен шампуу. За жалост го спряха от производство и моят кошмар започна наново - зачервявания, сърбеж, рани, пърхут. Красота, с една дума.
Купих си един лек противопърхутен шампоан на Себа Мед, от който поне сърбежът спря, а след две-три миенета реших да си направя следната маска:
2 жълтъка
4-5 супени лъжици зехтин
1 супена лъжица мед
Всичко, добре разбъркано с миксер, се намазва на току що измит и по възможност затоплен скалп, за да са отворени порите. Омазвате се хубаво (мирише на холандски медени вафли, въпреки че изглежда гадно), след което се опаковате добре с прозрачно домакинско фолио, слагате една плетена шапка (в условията на българска жега може последното да се пропусне), правите нещо, по възможност носещо положителни емоции и след мин. 2 часа се пъхате обратно под душа.

От един път ми се махна и пърхут, и сърбеж, и всичко. Косата ми стана мекичка, омазни се чак след 4 дни, а по принцип я мия след 2. Отмива се подозрително лесно. Просто се чудя как по-рано не съм я била открила тая чудотворна смеска.
Активен

C’est tout!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #2201 -: Август 30, 2012, 00:05:52 »

Някой виждал ли е да се продава тук козметика на Салваторе Ферагамо? В хотела зареждаха с тях и съм тотално влюбена! На едното летище си намерих душ-гела, но особено много издирвам сапуните, защото са божествени просто.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #2202 -: Октомври 18, 2012, 10:29:42 »

Днес си получих Remington B8400 Ionic Hair Brush и е страхотна! Моята коса винаги е "хвръкнала" и наелектризирана като се реша, а сега е гладка и бляскава. Понякога наистина нещата не са само рекламен трик.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #2203 -: Октомври 18, 2012, 12:37:14 »

Някой виждал ли е да се продава тук козметика на Салваторе Ферагамо? В хотела зареждаха с тях и съм тотално влюбена! На едното летище си намерих душ-гела, но особено много издирвам сапуните, защото са божествени просто.

Чудех се откъде ми е познато името и сега като прочетох пак и се сетих, защото наскоро купувах неговия парфюм. Бяха го подарили на сестра ми и страшно ми хареса (F for fascinating). Гледах в ягодката, но само парфюми продават и там.

Фей, я кажи повече за тая четка? Аз не, че имам навика да се сресвам, де.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #2204 -: Октомври 18, 2012, 15:23:03 »

Амии, какво те интересува? Аз още лятото видях статия в ЕВА за такава четка, ама беше друга марка, и веднага ми грабна окото, защото отстранява наелектризирането на косата и придава блясък, посредством някаква йонна технология. И тази Ремингтон я имаше на кампания във Фешън Дейс и веднага си я поръчах. Днес я донесоха, сресах се и действително - о, чудо! Косата ми за първи път не беше хвръкнала, една пригладена такава стана и действително ми се струва, че и бляскава Smile Та съм доволна.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #2205 -: Януари 22, 2013, 11:22:57 »

Едва ли някой ще е запознат, но все пак да се пробвам. Интересува ме добър крем/лосион/коректор и т.н. против старчески петна /пигментни петна, които се появяват при по-възрастните хора/. Засега открих два - http://apteka.framar.bg/30062791/%D0%B5%D1%83%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%B3%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89-%D1%84%D0%BB%D1%83%D0%B8%D0%B4 и http://www.escentual.com/vichy/vichyidealia003/ , но не знам на коя марка да заложа. Някой нещо?
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #2206 -: Януари 22, 2013, 22:27:54 »

Vivi изключинелто съм доволна http://biotrade.bg/melabel-whitening/?p=54&l=1
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #2207 -: Януари 23, 2013, 10:06:15 »

Благодаря, Лейди. Крем + тоник ли ползваш или само едното от двете?

Тя жената ми беше казала, че си е купувала нещо от аптеката за около 15 лв., но повече от година вече няма резултат. Затова исках да й взема нещо по-скъпо, като се надявам, че ще подейства. То става въпрос за старчески петна, които ги има от години наред, трябва да е нещо много силно, за да има ефект ... така си мисля.
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #2208 -: Януари 23, 2013, 23:32:24 »

Да Виви и двете,не са от най-скъпите,но не са и евтини,нека пробва,успех  Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #2209 -: Януари 23, 2013, 23:34:39 »

Без да имам личен опит с подобни кремове, чувала съм, че серията на Клиник за премахване на пигментни петна е изключително добра, но това са препоръки от момичета между 27 и 30 години, трябва да се поинтересуваш какъв е ефектът върху възрастни жени...
Активен

C’est tout!
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #2210 -: Януари 24, 2013, 10:22:33 »

В тази връзка, имам лунички на гърба, относително новопоявили се, как да се преборя с тях, някой има ли идея  Unsure
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Vivi
Newbie
*

« Отговор #2211 -: Януари 24, 2013, 10:43:34 »

Лейди, в крайна сметка взех Eucerin депигментиращ флуид. 50 лв. е, ще видим дали ще помогне. Когато го подарих се оказа, че това, което жената досега е ползвала и не е помогнало е точно Мелабел, добре че не го взех. На всяка кожа се отразява по различен начин, явно. За нея трябваше нещо много агресивно, защото все пак става въпрос за старчески петна, появили се преди години. Аз малко се съмнявам, че и Eucerin ще помогне, но ще видим.

Фро, тези всичките депигментиращи стават и за лунички.
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #2212 -: Януари 24, 2013, 13:43:37 »

Благодаря, Виви.
Ако имаш отзиви дали е помогнал юсерина - драсни, моля   Smile
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #2213 -: Март 10, 2013, 00:24:29 »

Малко непоискан съвет, но ще го сложа поне в козметичния раздел  Lol Все пак хората, които имат проблемни нокти като мен, могат да се възползват. Аз имам най-ужасните меки и цепещи се нокти. Буквално се цепят до кръв, до кожа, до... абе ужас  Razz Порастват милиметър и се сцепват до два. През годините съм пробвала какво ли не - заздравители, хранителни добавки, витамини, и никога никакъв ефект. Но от един месец се мажа с едно кремче за нокти от аптеката - Maxi Balm, десетина лева струва, и макар че бях скептична в началото, вече имам нокти  Surprised Не съм имала нокти от поне две години  Lol И понеже съм много възторжена и много искам да помогна, ако има някоя друга нещастна душа като мен, която не знае как да си оправи ноктите, затова го пиша тук. Имам маникюр, хора  Sad eyes Тоя крем е вълшебен.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #2214 -: Март 16, 2013, 21:26:33 »

Пийпъл, каква пудра да си купя. Нямам пари сега за Кларанс, каквато по принцип обичам, та ми трябва някаква друга, приятна, която да не запушва порите и да седи матово, и естествено.И да не е 100 лева ,а ко може.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #2215 -: Март 16, 2013, 22:14:38 »

Rimmel stay matte , аз много я харесвам, около 10 лв е. Няма цвят при мен, а ползвам номер 5, само матира и прави кожата много приятна. Аз я ползвам над ББ крем, самостоятелно нямам идея как се държи. При мен обаче има нужда от подновяване, лъсвам на третия час след нанасяне. Не прави брашнян ефект.
Много е трудно да се препоръча пудра, защото при всеки е различно, но пък за тази масово отзивите са добри.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #2216 -: Май 07, 2013, 09:15:40 »

Пипъл, и аз да питам, изключителна боса съм по въпроса, искам да си купя качествени ФДТ и спирала веднъж. За ФДТ искам нещо леко, ако може да не изглежда като погребалната маска на Тутанкамон. Дайте идеи.

Благодаря Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #2217 -: Май 07, 2013, 09:20:24 »

Аз лично ползвам един на Буржоа 8 часа сън, или нещо такова беше. Много е лек и приятен и покрива приятно чисто лице (т.е. такова, дето няма нужда от скриване на някакви дефекти). Аз го ползвам най-вече за изравняване на тена и за по-завършен вид на грима. Икономичен е, не се сгъстява, ползвала съм го мнооого време и помпата му е много хубава и изобщо не се отразява на качеството. Среден клас е - 17 лв мисля. Но, ако под качествено разбираш нещо висок клас и 50 лв минимум - не знам, не съм твоят човек Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2218 -: Май 07, 2013, 09:31:11 »

Еми да ти кажа и аз не знам какво разбирам, нещо, което уж да гарантира, че няма 1 тон гадни химии вътре, знам ли...наистина не знам как вървят цените. Не се ориентирам само по цената Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #2219 -: Май 07, 2013, 10:52:28 »

Спорала си купувам веднъж годишно - на Yves Saint Laurent. Вярно , 60 лв. е , но си заслужавам инвестицията. Не ми люти на очите, супер добре стои на миглите.
Фон дьо тен , пак толкова чест си купувам (та даже и по-рядко, защото не слагам много)- на Clarins, True Radiance foundation, стои естествено , не ми запушва порите, не ми зачервява кожата. И той е скъп, към 60 кинта е някъде, но
пак си заслужава инвестицията.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #2220 -: Май 07, 2013, 16:02:47 »

Аз ползвам ББ крем на Ларош и  съм много доволна Smile
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2221 -: Май 07, 2013, 16:22:19 »

Аз скоро научих за тия ББ кремове, ама четох общо взето кофти неща за тях и не ми се взима такъв.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #2222 -: Май 07, 2013, 22:12:58 »

От около 2 месеца и аз слагам спирала всеки ден и е много зле, а си имам хубави мигли, слепва ми ги и стоят на едно топчета, тези хубавите, примерно тая за 60лв, ще стои ли като на мацките красиво или аз не я слагам както трябва. Сегашната ми е ярко жълтата, тумбеста, на Maybelline.
И пудра си мисля да взема, ама за изравняване и точно ежедневна употреба ми трябва, но се чудя дали не се прецаква много кожата.
« Последна редакция: Май 07, 2013, 22:19:10 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2223 -: Май 07, 2013, 22:30:11 »

Мейбълин са отвратителни, особено тая жълтата е гадост и зараза. Само като мина покрай техен щанд и се обривам вече. Много се излъгах от тая марка.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #2224 -: Май 07, 2013, 22:54:31 »

На мен Мейбълин ми правят миглите жестоки. Само че, както и с всички други спирали, преди да нанеса, обирам четчицата със салфетка, понеже много малко ми трябва. Но не ми дразнят на очите, а четката много ми харесва как ми оформя миглите без да ги слепва.

Обаче вече не бих си причинила това всеки ден да слагам спирала. Едно време не излизах без спирала и само си развалих хубавите мигли, направо окапаха.
Активен

Страници: 1 ... 87 88 [89] 90   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: