star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Да си препоръчаме!(женска тема)
Страници: 1 ... 86 87 [88] 89 90   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си препоръчаме!(женска тема)  (Прочетена 389999 пъти)
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #2175 -: Юли 11, 2012, 12:34:41 »

Е, дано тогава за тези пари си заслужава. То май си зависи и от типа кожа, как стои и т.н. Smile
Дано да изнамеря и аз по голямата София, че много ми се иска да си взема такава. Отдавна си търся, но първо се ослушвам за отзиви. Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #2176 -: Юли 11, 2012, 12:37:15 »

Ако решиш да си взимаш има места от Сф от където може да се купи или поръча. Ако не може кажи от тук ще ти поръчам. Аз съм много доволна от това как стои, не утежнява, не прави като маска, седи естествено а същевременно нищо от лицето ми не мърда в жегите, фдт си седи където е поставен, без да попива, изчезва, разтича или както искаш го наречи от цял ден навън. Просто накрая на деня като се прибера от работа виждам разликата, без да съм правила корекции на грима през деня Smile
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2177 -: Юли 11, 2012, 14:15:43 »

Ще потърся като имам повечко свободно време.  Smile

Момичета, понеже не знам къде да си задам въпроса, та ще го напиша тук.
Имам следния проблем. Поради все още неизвестни причини, ми се появиха плоски брадавички по лицето. Видими са някои и с просто око, не са огромни, грозни, с по-различен цвят от кожата на лицето, но и не спират да се разпространяват. Имам ги от 2-3 години. Предполагам от басейн...  Razz Ходих при 2-ма известни дерматолози в София, единия ги изгори с ток (в следствие на което останаха белези, върху които се появиха след време НОВИ, като гнездо, брадавички).
Отидох за още едно мнение при друг лекар. Тя ми препоръча да ги махнем с течен азот. Дотук добре. Ходих на 3-4(5) процедури. Ефект - 0. Някои изчезнаха, някои не. Купих си едно лекарство, което го няма в България, само тя го поръчва от Франция, за локално лечение (само върху брадавици и места с петънца по лицето). Целта му е да 'изгори' (силно казано) горния пласт на кожата, да се обели, да си образува нова и така белегът/брадавицата да изчезне. Да, ама не. Постоянна съм, всичко, което ми се каже - изпълнявам.
Пробвах какво ли не - от бабини трикове, билки и т.н., до това, което уж изгаря. Да, ефект има само върху белезите. Позаличават се леко, но трябва време и постоянство, за да се махнат напълно.

Наистина вече ми омръзна да се занимавам с лекари, токове, азот и т.н.  терапии, които не ми повлияват по никакъв начин, освен краткотраен.
Моля, за адекватно мнение за някакъв продукт или нещо, с което мога да ги 'замразя'. Възможно е да са на вирусна основа, но...нямам идея как се унищожават тези гадини.  Unsure Избягвам кремове (честа употреба), защото нали брадавичките уж се подхранват от това (и фдт, пудри и мусове), но пак няма ефект.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #2178 -: Юли 11, 2012, 14:28:49 »

между другото тия дни ми мина през ушите някаква реклама по бтв за препарат който замразявал брадавиците, ама не се заслушах (да чукна на дърво не ми се е налагало засега). Другия път ако я хвана пак ще запиша името.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2179 -: Юли 11, 2012, 14:33:50 »

Сещам се за кое лекарство ми говориш. Мисля на свой гръб наистина да си купя някакво такова, което замразява. Не е истина колко пари дадох само за прегледи, азоти и т.н. процедури. Писна ми, много е досадно това.  Cry
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13717

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2180 -: Юли 11, 2012, 16:29:59 »

Сори Лейди, не бих могла да помогна.

С какво си третирате кожата след епилация. Направо пощурях това лято. Не знам на какво се дължи, но ръцете ми стават на мини воднисти мехурчета. И понеже съм идиот, ги пукам (не ме бийте), безброй са, много, ситни, бистри, голяма забава е да ги човъркам. На втория - третия ден няма и помен от тях, но явно се раздразва по някакъв начин кожата. Какво да мажа? Има ли лек  Rolling Eyes
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #2181 -: Юли 11, 2012, 16:45:45 »

Има на пазара кремове и лосиони за след епилация, като повечето според мен са на основата на масла. Аз в общия случай се мажа с масла на Икаров - жожоба, бадемово и сходните (може и бебешко). Сега съм се снабдила с едно, което обещава, че ще ми намали подкожните. Тези мехури мисля, че от това се появяват. Забелязала съм още, че всякакви кремове с надпис "намалява окосмяването" само ми докарват повече забити.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2182 -: Юли 11, 2012, 18:07:29 »

Аз със забити имам проблем единствено на краката, на едно определено място, но не са много и не ми пречат. Като ги побутна леко с пинцета и изкачат лесно. Обаче по ръцете са явление от сега, аз си го обяснявам с потенето, може би порите ми изтрещяват и за това се образуват мехури. Нещо успокояващо трябва да си взема. С масло няма ли да лъщя много баш през лятото  Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12016

« Отговор #2183 -: Юли 11, 2012, 18:21:39 »

Пръскай се с розова вода - хем освежава, хем успокоява.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2184 -: Юли 11, 2012, 22:42:44 »

Пупи, и преди съм се хвалила от едно кремче за след епилация - на Фармаси, в жълта опаковка. Освен, че мирише страхотно, успокоява кожата за няма и 10 минути. Поне при мен така действа. Около 4лв. мисля, че беше и съм го купувала от Пикадили.
Не го заменям за нищо. Дори подкожните намаляват. Т.е. по-малко се появяват като се мажа с него Smile
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #2185 -: Юли 11, 2012, 23:16:22 »

Аз се пръскам с пенкилера термална вода, успокоява ми кожата, но не съм получавала чак такава реакция като твоята, Пупс.
Активен

C’est tout!
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6331

Усмивка

« Отговор #2186 -: Юли 12, 2012, 06:59:56 »

Сега съм се снабдила с едно, което обещава, че ще ми намали подкожните. Тези мехури мисля, че от това се появяват.

Моля! Сподели опит ако видиш някакъв ефект Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7779

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #2187 -: Юли 12, 2012, 10:43:55 »

Брадавица от тоя тип от лицето аз съм си махала с Ацетокаустин, но трябва да си хипер внимателна, гори много, ако не го нанесеш само там, където трябва. С това изчистих на Сашо и брадавиците от ръцете.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #2188 -: Юли 12, 2012, 11:29:47 »

Това защо ми звучи като сода каустик?  Unsure
Ама Пуп не говори сякаш за брадавици. А за едни пъпки/мехури, които се пълнят с вода или беличко в процеса на пробиване на изтънели вече косъмчета. На мен ми се появяват най-вече в сезона на чорапогащниците.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #2189 -: Юли 12, 2012, 12:02:16 »

Много ти е топло, значи, виж мнението преди това на Пуп.
А така ти звучи, щото е такова - някакъв зъл брадавицоунищожаващ химикал. Затова предупредих изрично, че човек трябва да е максимално внимателен.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #2190 -: Юли 12, 2012, 13:29:35 »

Моля споделете козметични процедури за подмладяване на кожата. Засега мисля да си правя основно почистване на лицето с масаж и пилинг химически или обикновен не съм сигурна още. Има ли нещо друго, което да сте пробвали или за което да сте чули хубави отзиви ?
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2191 -: Юли 12, 2012, 13:51:06 »

Брадавица от тоя тип от лицето аз съм си махала с Ацетокаустин, но трябва да си хипер внимателна, гори много, ако не го нанесеш само там, където трябва. С това изчистих на Сашо и брадавиците от ръцете.

Мерси, Гал. Ще го видя първо в интернет. Smile

А преди това консултирахте ли се с лекар или не?
И направо ли се нанася върху кожата, т.е. без примерно клечка за уши?
(Прочетох листовката току-що)
« Последна редакция: Юли 12, 2012, 14:09:20 от lady_dy » Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #2192 -: Юли 12, 2012, 14:16:23 »

На лицето специално съм го нанасяла с клечка за зъби с памуче, много по-презицно е. И не съм се консултирала с лекар, на собствена отговорност си го приложих на лицето, когато толкова омразих онази ми ти брадавичка, че реших, че по-зле няма как да стане.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2193 -: Юли 12, 2012, 14:18:23 »

И последно: излющва ли се кожата, става ли рана като от изгоряло, за колко време минава? Или все едно няма и следа от третиране?
Защото от азота и тока се получават корички, които трябва търпеливо да се изчакат, за да си минат сами (самата раничка). Нищо, че е малка точка, но може и белег да остане иначе, ако се чопли, де.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #2194 -: Юли 12, 2012, 14:45:49 »

За няма и седмица ми мина едно като раничка, ама не беше и раничка даже. Не съм го пипала изобщо, нито мазала. Само един път третирах брадавицата.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2195 -: Юли 12, 2012, 15:06:18 »

Ехааа, за 1 път това си е супер постижение.
Добре, значи ще го пробвам и аз. Дано и при мен има такъв ефект. Въпросът е, че май трябва една по една да ги елиминирам, защото са доста (точици, адски ситни, по цялото лице).

Благодаря за инфото!  Kiss
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #2196 -: Юли 13, 2012, 08:52:06 »

Пупи, аз съм правила реакции като твоята. В момента карам на пантенол спрей след епилация, термална вода от време на време, масажна гъба или луфа всеки втори ден при душ и слънцезащитно мляко вместо лосиони и други мазила. А и разбира се - въздух и слънце за кожата!
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 08:59:07 от Xpucu » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2197 -: Юли 13, 2012, 09:13:17 »

Никога нямаше да се сетя да използвам Пантенола за подобни проблеми. Добре, че имам, при следващата епилация ще го използвам. Термална вода също ще си взема, щом толкова я препоръчвате. Иначе по принцип не си мажа кожата с нищо след душ, не обичам, някак ми предразполагат кожата към омазняване и лъщя. А без мазило, си ми е екстра. Слънцезащитен имам, ама мирише на дъвка  Lol
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #2198 -: Юли 18, 2012, 14:04:27 »

Лейди, ето го продукта от рекламата.

Не съм го пробвала, нямам мнение, просто го видях на рекламата както ти казах.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2199 -: Юли 18, 2012, 14:52:02 »

Мерси, Джъст!
Ще избера едно от двете. Smile
Активен
Страници: 1 ... 86 87 [88] 89 90   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: