star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Да си препоръчаме!(женска тема)
Страници: 1 ... 85 86 [87] 88 89 90   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си препоръчаме!(женска тема)  (Прочетена 396728 пъти)
Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #2150 -: Март 13, 2012, 16:12:57 »

Аз в момента си мия косата с този шампоан на Dr. Theiss и съм доволна. Не съдържа изкуствени аромати, оцветители и не ми дразни скалпа
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2925

« Отговор #2151 -: Юни 06, 2012, 23:22:23 »

Не знаех къде, затова тук да направя важно съобщение. Аз съм алергична към почти всички метали, само златни неща търпя, но понякога се вдъхновявам от нещо красиво и сребърно и така си понакупих разни неща, та като ще ги нося се мажа с алергозан на мястото, до което ще се докосват и т.н. Едно време се чувствах много специална с алергиите си, вече не, а и разбрах, че много хора ги имат, искам да кажа, че тези дни едно хлапе ме светна да ги лакирам с безцветен лак, това, което се допира до кожата от бижуто поне и днес цял ден бях с едни и нищо ми няма, три пъти ура за иновативните тинове. Споделям, ако някой има моите драми. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
aleto
Newbie
*
Публикации: 7118

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #2152 -: Юни 08, 2012, 04:07:18 »

То е стар трик,ама се бели бързо,така че периодично си ги минавай. Майка ми е така,само злато носи по принцип,но от една платинена смеска и се беше възпалила цялата ръка,па много красива пустата.И така мажем,носи,мажем,носи...

Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8547

« Отговор #2153 -: Юни 26, 2012, 15:27:53 »

Кифленски въпрос  Cheesygrin
В събота съм на сватба и ще съм с една синьо-зелена рокля. На живо изглежда по-скоро морско зелено, но на изкуствена светлина синее. Тъй, какъв грим да си направя се пита в задачата? Цветово не ми е много богата палитрата напоследък. Мислех за нещо телесно-розово-бежово и евентуално с лек молив на клепача, ама то толкова семпло става, че се чудя. Синьо абсурд да се докарам сама, без да изглеждам натъртена. Нещо в сиво ли? И също маникюра се чудя какъв да е - имам все едни розови/лилави/червени работи, изобщо не пасват. Френч ще е яко, ама не съм си правила от 100 години и съответно комплекта е хвърлен. Нямам време и ресурси за гримьор и маникюр, така че трябва сама да са оправя.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #2154 -: Юни 26, 2012, 15:38:29 »

Нещо телесно? + Молив/течна очна линия (черни).
За маникюра - избери си лак, какъвто би отивал на роклята. Има и преливащи, все пак, но не чак такива брокатени, грозни, цигански (или поне на мен не ми харесват).
Наблегни на 1 от двата цвята. Или само синьо, или само зелено. За грима става въпрос. А и лек опушен грим в черно (ЛЕК!), няма да е никак зле. Плюс молив на горния (+долния) клепач. Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #2155 -: Юни 26, 2012, 16:09:32 »

По принцип някое коралово би трябвало да се върже с тюркоаза, но по-добре да имаш и някъде другаде подобен цвят. За очите аз твърдо би си сложила зелено, нещо перлено, а и на теб ще ти ходи Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2156 -: Юни 26, 2012, 20:29:45 »

Зелено добре звучи, ама нямам никакво зелено... Ще трябва да погледна тези дни за цвят. А опушени ефекти изобщо не искам, защото от 12 на обяд ще сватбарстваме, цял ден ще бягам след дребното, дават го над 30 градуса и ще стане едно мазало.
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2157 -: Юни 26, 2012, 20:50:47 »

Тогава зеленикави (или бледи сини) сенки и черен молив/очна линия за подчертаване. (Очната линия е по-издръжлива принципно, но както си прецениш)  Smile
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #2158 -: Юни 27, 2012, 11:08:10 »

щом ще тичаш по жегата цял ден недей залага на сенки според мен, защото за да не се съберат в клепача трябва да са много добре фиксирани, аз бих заложила на нещо супер семпло, черна очна линия и спирала, плюс червило в коралов цвят....този цвят много би подхождал на тюркоазената ти рокля Smile Ако задължително искаш сенки, заложи на нещо или сребристо или златисто, и двата цвята отиват на тюркоазеното, дори можеби златистото повече Smile А и са подходящи за дневен грим, че ако се опнеш през деня със силно подчертано около в синьо или зелено, на мен би ми дошло в повече.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2159 -: Юни 27, 2012, 13:55:56 »

Значи, днес си купих комплект за френч, така че маникюрът го оправих. Имам и тюркоазено зелен за декорации, дано се скопосам добре, че отдавна не съм се престаравала. Ще пробвам пробно да измисля нещо с телесно-розово-кафяво-златиста гама за сенки, ако не стане, ще търся зелено от приятелка, понеже днес нищо не ме дръпна в магазина. А и Джъст е права - цял ден тичане ще се омажа като животно, по-добре да е нещо телесно, да не си личи много погромът на грима. А щом казвате, че коралово червило отива, ще си сложа, имам едно любимо  Smile Така това ще е единственият забележим цвят. Дай Боже да имам време да си епилирам краката, че иначе цялата останала подготовка отива по дяволите Lol
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2160 -: Юни 27, 2012, 14:49:36 »

Да, за червилото - ще отива и според мен, или телесен цвят гланц/червило пак би седяло добре.
А за сенките, Джъст, има марки, които издържат цял ден, пример - WetNwild Smile Доста съм доволна от тях, досега все попадах на боклуци, които са се водели МАРКОВИ сенки...И много мразя да ми се събират над клепача, еййййй, издивявам. Затова в краен случай слагам само очна линия/молив (читав, не да избледнее), спирала и това е Smile

Лъвче, и ако слагаш руж, гледай да е в тона на червилото. Smile Не розови перли, примерно, с коралово червило. Smile))
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 14:51:47 от lady_dy » Активен
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #2161 -: Юни 27, 2012, 16:42:42 »

Колкото и да са "маркови" сенките, Лейди, без добра база отдолу в жегата ще се събират над клепача, размазват и т.н. Лъвче, аз горещо препоръчвам да си вземеш една база на сенки (Артдеко струва 13лв мисля, а ще ти върши работа повече от година ..има и други варианти - по-евтини/по-скъпи..) и ако ще слагаш очна линия/молив..ако имаш възможност погледни очните линии, които са като гел. Веднъж като изсъхнат нямат мърдане по цял ден ( Аз лично ползвам на Bobby Brown, но онзи ден се чудих дали да не си взема на Catrice..бяха под 10лв със сигурност и досега каквото съм пробвала на марката няма грешка  Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #2162 -: Юни 27, 2012, 17:16:17 »

На мен лично не ми харесва с основа. Аз ползвам предимно перлени сенки, с години един и същ тип и марка, свикнала съм им на текстурата, нанасянето и цвета и когато реша да сложа за повод основа, и тя е като гумена постелка малко - залепва много повече сенки и нанасянето вместо плавно някак и леко размазано, става едно рязко, цветът е по-остър. Откакто минавам добре с фондьотен навсякъде, включително и клепачите, не ми попиват като преди. Защото моите не се размазват толкова, колкото просто изчезват или се събират по гънките.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2925

« Отговор #2163 -: Юни 27, 2012, 18:11:44 »

Във връзка с размазването, на сватбата ме гримираха професионално за пръв път в живота ми и жената ме напръска с едно, което нарече лак за грим. Не знам дали някой от вас го ползва и дали само то даде ефект или като цяло гримовете й бяха толкова професионални, но за 16 часа, като ми го положиха на обяд, та цял ден на открито и си останах неразмазана и нямах потен вид, абе свръх яко. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #2164 -: Юни 27, 2012, 18:31:44 »

Фиксиращ спрей ти е сложила..пробвала съм, но при мен няма особен ефект. Знам, че на Urban Decay или Skindinavia наистина вършат работа такива спрейове..но не си струват инвестицията поне за мен. База за лице ми върши по-добра работа, ако е за специален повод. Иначе не се втелясвам толкова колко време ми издържа грима и си нося пудра и матиращи хартийки да си попивам мазнотията  Cheesygrin
А, Биз, права си, че основата променя начина, по който стоят сенките и пак трябва да й свикнеш, защото и аз самата се наклепах веднъж с по-тъмен цвят, който бях ползвала без основа, а с основата седеше все едно ме е бил някой..обаче за хора с мазни клепачи все пак твърдя, че е полезен продукт..
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2165 -: Юни 27, 2012, 21:57:23 »

Съвсем информативно - Артдеко са вече 20-тина лева. Smile
Съгласна съм, че без основа е трудно да се задържат сенките в първоначалния си вид, но понеже рядко използвам основа, затова казвам, че тези са бая издръжливи. Повече от 8 часа са ми издържали без да се размажат. Егати рекламата ударих, но понеже ми е писнало да се занимавам с боклуци и неиздръжливи гримове.. А точно на това държа най-много - качеството и издръжливостта. ;)
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #2166 -: Юни 27, 2012, 22:32:29 »

Може да са ги увеличили..аз Април си купувах от Дъглас в София и беше 13..жалко..дано ми стигне за по-дълго  Razz
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2167 -: Юни 27, 2012, 22:55:46 »

Да, и аз ги гледах скоро около 13-14лв., в Дъглас, но сега - 19-20 иии..  Blink
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #2168 -: Юни 28, 2012, 10:54:08 »

Невъзможно базата за грим на Артдеко да е станала в Бг 20 лв, голяма мизерия ще е, тук е все още 6 евро. Преди седмица си купих, че старата свърши.
Биз, щастливка си, че не са ти мазни клепачите. Аз ако сложа фон дьо тен под сенките, завършвам с разтичане след около 6 часа. С основата на Артдеко издържат до 20, повече не ми се е налагало да тествам. За да не стоят пък изкуствени перлените сенки е хубаво да се нанасят с четка и добре да се размазват.

Това на Фата наистина се казва лак за грим, но аз знам, че не е подходящ за ежедневна употреба. Дори го сравняват с лака за коса като състав, а и като принцип на действие. Аз съм много доволна от термалната вода като фиксатор. Преди да сложа пудра се напръсквам, мацвам пудричка и съм бетон за 5 часа, което при мен е постижение.
Активен

C’est tout!
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #2169 -: Юли 04, 2012, 15:30:04 »

купих си прозрачна пудра на Matis-Paris, изключително много съм доволна, запечатва много хубаво и следователно грима ми не мърда целия ден, не утежнява и не стои като маска, и лицето не лъщи дори и в жегите! Препоръчвам с 2 ръце Smile Препоръча ми я професионална гримьорка, каза че е много доволна от пудрите на матис и че тях ползва за гримове за важни събития, които трябва да издържат по цял ден!
« Последна редакция: Юли 04, 2012, 15:33:08 от JustAGirl^`, Причина: snimka » Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #2170 -: Юли 04, 2012, 15:32:39 »

Матис са супер, но като имаш време ще погледнеш ли какъв й е състава на твоята пудра? Повечето прозрачни са с талк, който ужасно запушва порите..
Активен

C’est tout!
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2171 -: Юли 04, 2012, 17:31:59 »

И на мен ми стана интересно.
Търся си от бая време такава, но първо ще посъбера мнения. И най-вече този талк ме тормози. Не ми се иска да запушвам пори и без това са ми голям проблем.  Razz
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #2172 -: Юли 05, 2012, 15:40:36 »

ха, ами хубаво ама точно вчера изхвърлих картонената кутийка, сега ще видя в нета дали пише, бях чела някъде изрично че пишеше че не запушва пори.

edit: само това намерих: ACTIVE INGREDIENTS:

MOONSTONE : reflecting effect
RUBY POWDER: sublimating and highlighter effect.
PHYTOSQUALAN: Protective and surface moisturizing effect.
ZINC/ TITANIUM/ MICA DIOXIDE: A combination of 3 light reflectors to have an
optimal « sparkling » effect to provide a UVA/UVB protection.

http://www.katrinatique.com/matis-paris-matis-mineral-radiance-loose-powder-bnewb-p-2118.html

да ви кажа ползвам я само от две седмици но съм много доволна, бях си купила преди време едни други минерални гримове на Bare essentials, също са много добри, nо ги няма в България и в частност в Бургас и не ми се поръчваше от чужбина...
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 15:47:32 от JustAGirl^` » Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #2173 -: Юли 11, 2012, 11:56:28 »

Джъст, в какъв магазин/аптека намери Матис-а? Smile
Конкретно този продукт.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #2174 -: Юли 11, 2012, 12:32:26 »

между другото намерих картонената опаковка в къщи, преди да изхвърлим боклука и на нея не пише нищо за талк.

Намерих Матис-а при моята козметичка, тя сега ще си взима и гримьорка при нея, една много готина девойка и тя също работи с тези продукти, та от двете имам мнение още дори преди да знам че ще се мести при нея Smile Тази прозрачната пудра ми излезе 40лв, но другите мисля че бяха към 60, и фдт май бяха към 60.
Активен

Страници: 1 ... 85 86 [87] 88 89 90   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: