star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Хранително натравяне.
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хранително натравяне.  (Прочетена 6544 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 7322

Just Married!

« -: Декември 31, 2006, 13:38:30 »

Използвам няколко свободни мимутки да пусна тази тема. Надявам се някой да е запознат и да даде съвет.
В сряда майка ми се върна от работа с обрив. Помислихме ,че нещо я е нахапало и напръскахме цялата къща с райд. Дрехите, чаршафи - всичко беше напръскано и изпрано. Обаче продължиха да и излизат пъпки и отидохме на спешен. Казаха и, че е реакция от някаква храна. Биха и орбазон и "уж" нещата утихнаха. Казаха и да ограничи месото и млякото, само пилешко можело. На другия ден майка ми се връща от работа с двойно повече обрив. Отиде до личната- жената и каза, че не е нещо страшно и и изписа някакви противо-алергени. Петък вечер още по-зле стана. Намерихме кожен лекар, с връзки склони да ни приеме предпразнично. Изписа и инжекции - по 2 пъти на ден мускулно(не помня името- каза, че било подобрен вносен орбазон). Позволи и да яде само и единствено препечен бял хляб, ябълки и варени картофи. Снощи- събота- в 2 посред нощ майка ми се събуди от ужасна криза. Колената и, дупето, ръцете, очите- всичко и е надуто от обрива. Не може да седи на едно място. Сълзите и текат и цялата се тресе. Като я видях и направо ми призля.  Пак отидохме при лекаря. Изписа и и по 2 ампули алергозан мускулно на ден, освен таблетките алергозан, и още някакви лекарства(съжалявам, но рецептата остана в сестрата, която и ги бие). Каза, че може и 20 дена да продължи така. Вчера се видяла с някаква кожна лекарка, която работела в частна клиника в София. Жената и казала, че за подобно нещо било хубаво да лежи поне 5 дена в болница.
Направо съм ужасена, вкъщи ядем само домашно правена храна. Дните, преди да и избие обривът, беше яла само сарми и руска салата- същото ядох и аз. Месото го купуваме от транжорна на познати, зелето е домашно... Единствено майонезата е от магазина.
Другото, което се съмняваме е, че предния ден майка ходи на фризьор- измили я с нов шампоан и и сложили някакви нови кристали. Възможно ли е да е от тях? Лекарят казва-не, лекарката казва-да.
Казаха и също, че в момента ако наруши диетата може да развие алергия към нещотото, което е изяла. А тя е толкова стриктна- и без това е толкова слабичка, тука за 4-5 дена направо се стопи от глад, безсъние и нерви.
Много я съжалавам като я гледам така, надявам се някой да може да даде съвет- ако му се е случвало подобно нещо, или Блоу, Катето, ако знаят нещо..
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Stilno_f
Newbie
*
Публикации: 3531

« Отговор #1 -: Декември 31, 2006, 14:03:30 »

Лиони аз едва ли ще ти  помогна тъй като не съм била свидетел на подобна случка :(
Стискам палци твоята мами да се оправя бързо Kiss
Активен

img]http://img233.imageshack.us/img233/7523/adrianalimasmallphoto00rv5.jpg[/img]
[size=18]PASS:[/size][size=18]I`M NOT ALONE[/size]
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #2 -: Декември 31, 2006, 14:20:32 »

Ужас.
Моя приятелка лятото беше със страхотни обриви и зачервяване отвътрешната страна на ръцете.
Беше на Орбазон и в Пирогов 4-5 дни.
Ядеше само картофи.
След 2 ден започна да се пооправя.
Лекарите казаха, че може да е храна, но може и да е козметика.
За това майка ти след като се оправи трябва да си направи тестуване, за да разбере от какаво е било.
С друго не мога за жалост да помогна.
Късмет и бързо да се оправя.
Активен
Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #3 -: Декември 31, 2006, 14:24:29 »

Не мога да помогна, но исках да пожелая на маминка късмет и скорошно оправяне.  :(  Kiss  Не се предавайте. Цункиели. Kiss  Kiss  Kiss
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #4 -: Декември 31, 2006, 14:30:15 »

Unsure  Дланите и дори са изринати. Ушите, клепачите, тялото.. Някакъв ужас е. Сега се успокой малко от инжекциите и заспа. А дупето и е толкова изринато, че няма къде да и бият иглите.  Cry  Ако до довечера не утихне оставам при нея никъде няма да ходя. Тя ще е при баба ми и дядо ми, но на мен няма да ми е спокойно. Дано се успокои сега от новите лекарства.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #5 -: Декември 31, 2006, 14:33:02 »

Би трябвало вече да се успокои.
Толкова много неща е взела.
Активен
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #6 -: Декември 31, 2006, 14:44:51 »

Лиони дано маминка се оправи бързо Clover  Kiss
Помня,че когато бях малка се натрових от шоколад подуха ми се целите клепачи и езикът едвам дишах.Биха ми две инджекции и се оправих ..но изобщо не помня какви  Rolling Eyes
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #7 -: Декември 31, 2006, 15:51:48 »

Явно лекарствата подействаха. Преди малко се събуди и сърбела е спрял. Е, обривът още го има, но поне за сега не я сърби. В 5 ще ходи за още 2 инжекции и ще я изпращам при баба ми. Дано не се повтаря тая криза, че направо ми се къса сърцето..
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #8 -: Декември 31, 2006, 18:24:44 »

Лъвче,тва е уртикария,хранителна алергия,така че няма значение,че на теб нищо ти няма от храната,която всички сте яли,може само майка ти да е алергична.Така че хубаво си спомнете какво сте яли и помислете от кое може да е-може би майонезата в руската салата,знам ли...Както и няма отношение към качеството на храната,има хора които са алергични и към най-екологично чистите ягоди на света.Аз имам алергия към есенцията горски плодове във всякакви кисели млека,сокове,чайове,сладки.Иначе към нормални истински горски плодове нямам.Като ме хвана така в осми клас от едно Данон с горски плодове ме държа около 8 дни,независимо,че ядях само препечени филии,ориз и картофи.За обривите-мажех ги с една Микстура алба,която се приготвя по аптеките и вече не помня какво пиех-я Еролин,я Лоратидин.Не че съм голям спец,ама при мощни алергии мама ми праска Урбазона венозно...
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #9 -: Януари 01, 2007, 14:03:10 »

Ами лекарят каза, че венозно по-бързо ще и подейства, но и по-бързо ще мине ефекта. Затова препоръча да и се бият мускулно. Ден шести, а положението все още е зле. Снощи тъкмо имаше успокоение, цяла нощ съм и звъняла да я проверявам, и през нощта и устничката и се надула.... Днес станах рано и се изстрелях при баба ми, като я видях направо.... Тройна беше  Cry  Охх.. Предпочитам на мен да ми е така, а тя да е добре.. На всичкото отгоре има проблеми в работа и най-вероятно няма да може да излезе в болничен.
Сестрата, която и бие инжекциите и каза, че сега трябва да я изследват напълно към какво е алергична. Но дали ще я тестват само за нещата, които е яла на деня, или пък някакви по-общи тестове? Те ще и обяснят сигурно, но на мен ми е чудно Confused
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #10 -: Януари 01, 2007, 15:29:50 »

Моя приятелка към 11 клас получи алергия от ягоди.
Цялата беше подута в лицето и имаше обриви по тялото.
Оправи се след около седмица.
Повече такива плодове не яде.
Уфффф много неприятно.
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2666

« Отговор #11 -: Януари 01, 2007, 15:41:54 »

Милото Тединце  Cry аз с нищо не мога да ти помогна, но дано маминка се оправи, че представям си какъв ад е  Unsure
Активен
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #12 -: Януари 02, 2007, 15:53:47 »

Копривна треска, уртикария.. разбирам за какво говориш.Имам близки наблюдения върху сестра ми и майка ми.
Много от тези обриви попринцип са на нервна почва.
Адски са упорити ! На мама урбазона не и помогна..Обаче смени абсолютно цялата си козметика с такава за супер чувствителна кожа и просто- трябва си време.Отделно ,че много храни просто трябва да се избягват.

Бтв. при сестра ми нещата се оправиха с уиски ?!  Blink  Confused

А сирурни ли сте ,че не става въпрос... за шарка ?
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #13 -: Януари 02, 2007, 16:56:09 »

Абсурдно е да е шарка. Най-малкото ги е карала всичките. А и всичките лекари, които я видяха, казаха, че е уртикария. Снощи уж всичко се успокой, но днес сутринта пак получи пристъп. Поне този мина сравнително бързо- час-два. Утре и приключва лечението, вече са и били 16 или 17 инжекции. Остават още 3. То с инжекциите колко е тежко, ами без тях направо не знам.
Бамби, не е от козметика. Щом е толкова упорито, е от някаква храна, която много продължително време е консумирала. И в един момент прави алергична реакция. Сега трябва всичкото дето се е натрупало по кръвта и да излезе.
На мен ми е интересно дали тези инжекции подтискат симптомите, или по-скоро карат токсините да излязат от тялото.  Confused
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #14 -: Януари 02, 2007, 17:08:49 »

В какво се изразяват тези пристъпи ??

Иначе аз не казвам, че може да е от козметика.Просто, когато майка ми ги получи тези неща допълнително и препоръчаха да се мие и използва само много щадящи, специализирани за чувствителна кожа козметики. Просто, за да не си дразни кожата допълнително.

На пак казвам- урбзона не помогна нито на майка ми, нито на сестра ми.Нямам идея как точно действа, но при тях не помогна изобщо.
Активен
amorita
Newbie
*
Публикации: 467

« Отговор #15 -: Януари 02, 2007, 17:30:33 »

възможно е да е от козмтика. Аз съм получавала обрив от шампоан като беше нов още. Предписаха ми едни хапчета против алергия и за 5 дена мина. Хапчетата бяха нещо със "З", но не помня точно
Активен

quot;La tristesa es el vacio del alma por la aucensia del ser amado"
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #16 -: Януари 02, 2007, 17:44:38 »

Ами Бамби, почти постоянно има обрив- като ожилено от коприва. Седи на плюски. И като получи криза, изведнъж започва да я сърби цялото тяло, получива нещо като бодежи, до такава степен, че започва да трепери, да се тресе, да плаче. Каза, че все едно и забиват игли по цялото тяло постоянно. Тогава целия обрив буквално пламва- става по-червен, надува се. Първият пристъп и тряа цяла нощ, а тя не ме събудила да не ме притеснява... Сутринта като станах и като я видях в какво състояние е... Ужасно беше. Лекарят каза, че това е "невярна" болест. Един ден я има, на другия ти се струва, че е минало, а на третия се връща по-силно :(
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Януари 02, 2007, 17:49:16 »

Oлеле !!  :( Това е ужасно! Дано намерите нещо наистина ефикасно и я излекувате маминка , миличката  Unsure Ужас ! Сигурно и е много нервно и напрагнато..
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #18 -: Януари 02, 2007, 18:09:42 »

Лъвче,обикновено е така,само че с времето обивът малко се променя,поне при мен беше така.Защо не и вземете такава Микстура Алба?Мажат се обривите и минават по-бързо,а и не са толкова тормозещи.

Според мен не става въпрос за нещо,което е консумирала дълго,а нещо,което е яла за първи-втори път...Не помниш ли какво точно е яла през този ден??Кажи да помислим...
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7097

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #19 -: Януари 02, 2007, 18:28:39 »

Аморита,да не са Зертег?

Той е точно за алергии.Едни малки хапченца,като оризче и са белички?
Активен

lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #20 -: Януари 02, 2007, 18:38:44 »

Точно този ден беше яла зелеви сарми- вкъщи правим често, по един и същ начин. Другото беше руска салата-пак вкъщи правена. Единствено бяхме купили маруля за украса, ама от 2 листа маруля такова нещо да се появи! Имаше и пържоли, но нито аз ядох, нито тя яде. Това е. Точно миналата седмица- вторник срещу сряда, и излезе обривът. Майка ми и без това е половин порция човек, ами тука за 1 седмица свали 4 килограма и направо е като сянка  Cry  Вчера и се беше подула устата- първво едната устна, после другата. Днес устата мина, но сутринта и се поду нослето, очите, скулите  Cry  Сега вече спаднаха. Има огромни сини кръгове под очите от недоспиване и отслабване.  
Утре ще ходим пак при лекаря, и ще видим какво ще каже и изпише. Кате, да ти кажа, хич не иска и да чуе за медикаменти, които не и е изписал лекаря  Unsure  
В събота една кожна лекарка, която по принцип работи в София, я видяла и казала, че за подобно нещо 5-7 дена биха я задържали в клиниката  Unsure
Ох, не знам вече... Направо съм на автопилот, почти не спя, утре съм на изпит.. Постоянно се въртя около нея, снощи се стреснах на сън като си мислех, че се задушава...  Cry  Този уийкенд с още една приятелска двойка сме си резервирали къща в Трявна, но като гледам... Ако не се стабилизира никъде няма да ходя. Тя вика да отида да си почина, но каква ти почивка! Аз тук място не мога да си намеря, камо ли да замина. Най-малкия проблем ми е почивката. Искам да се оправи  :(
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 04, 2007, 08:51:17 »

Абе само не мога да разбера защо при кожни лекари ходите?Няма ли имунолози,алерголози по Варна??

Иначе тея храни..не знам..нещо да е пила?голяма мистерия.
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #22 -: Януари 04, 2007, 12:21:08 »

Нямах възможност да вляза от вторник до сега. Само да кажа, че положението се стабилизира Smile Вчера вече бяха преминали, доста слабо изразени - само няколко пъпки. Вчера пак ходи на лекар- казал и, че най-страшното е минало. Сега продължават да и бият инжекции, но двойно по-малко. В събота живот и здраве щели да и бият някакво друго лекарство, което да е финала на лечението и да е за крайно изчистване на организма. Диетата продължава, когато се съберат 4-5 дни без абсолютно никакви обриви, ще започне да се захранва с основните неща малко по малко. Така ще се наблюдава и ако пак излезе обрив- веднага ще отиде на лекар. Не и препоръчват да ходи да я изследват, защото шанса да открият към коя точно храна е алергична бил много малък.
Днес сутринта пак имаше обрив, но значително по-малко, и по-слабо.
Благодаря ви за вниманието Smile
Кате, отидохме на кожен първо, защото първия симптом бяха пъпки по тялото. Пък и този лекар е с доста добро реноме, и имахме възможност да го ангажираме даже и навръх Нова Година.
Важното е, че нещата отиват на добре вече (да не чуе дяволът).
Активен

Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #23 -: Януари 04, 2007, 12:33:19 »

lioni bravo , stiskam palci za pulno vuzstanovqvane po skoro ;)
Активен

Don’t feed the forum trolls
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #24 -: Януари 04, 2007, 14:05:09 »

Лъвче много се радвам,че маминка е по-добре и се възстановява.Дано за напред да не се случват подобни неща отново. Kiss
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: