star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Добре дошла, мъничка шушулке!!! <3
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Добре дошла, мъничка шушулке!!! <3  (Прочетена 4477 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17638

A believer

« Отговор #25 -: Август 10, 2019, 16:05:19 »

Не я кърмиш навън ли?

Иначе, да, такова цедене имах и аз, но моето магаре не близна АМ 🤣
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #26 -: Август 10, 2019, 17:11:58 »

Не, за три деца така и не го възприех това кърмене навън.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #27 -: Август 10, 2019, 22:04:06 »

Ау, мн ограничаващо сега лятото, направо не знам как се оправяш
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #28 -: Август 11, 2019, 07:48:21 »

А, що, супер ми е организацията - кърмене, разходки, тренировките на децата, градина, работа....по цял ден търчим нанякъде и досега не ми се е налагало да кърмя пред хора Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9270

« Отговор #29 -: Август 11, 2019, 11:21:29 »

А как успяваш да си вкъщи на 2 часа при тази програма?
Напълно те разбирам, с Бо и аз бях така.. но сега с Ема малко претръпнах и вече 2 пъти кърмя в парка покрита на далечна пейка. Пред хора не обичам също, наскоро бях с приятелка и в помолих да се обърне докаъо се нагласим.
Сутрин правим разходка 2 часа и то идвс жега, та се прибираме, но например ако сме с мъжа и баткото в далечен парк/планина няма как и кърмя навън.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #30 -: Август 11, 2019, 12:22:16 »

Е да, кърмила съм в колата, в гората, като си правим екскурзийки, но иначе не ми е проблем да се прибирам на 3 часа, аз съм съвсем на центъра и всичко ми е близо.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Август 11, 2019, 18:13:08 »

Лятото като не даваш вода на бебето, е напълно невъзможно да се предвиди кога ще ревне и не можеш да му откажеш, защото на 30 градуса мн вероятно е да е от жажда. Аз не бих могла да направя 2ч пауза посмъртно, но пък не ми дремеше да кърмя навсякъде Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #32 -: Август 11, 2019, 18:17:13 »

О, моето е рибка и пие вода много Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #33 -: Август 12, 2019, 17:03:18 »

и аз днес предложих вода, че е невъзможна от вчера- мрънка, не спи и иска цял ден да е на гърди, пък ме боли и трябва почивки. А тя не може да пийне 3 минути, закачи ли се на гърда, откарва и час, ако не я прекъсна...
в жегите според мен си трябва вода, въпреки препоръките на ЛЛЛ.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Август 12, 2019, 18:48:26 »

Ами не, не е нужно, Ади оцеля без да пие вода, родена юни, преживяла лято без да пие нито капка от шише. Но, разбира се, всеки си гледа детето, както намира за редно Smile

Корни, тества ли слинг?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #35 -: Август 12, 2019, 19:43:33 »

Винаги по децата се водя аз. Принципно съм "за" даването на вода, не смятам за много редно да се предлага храна за утоляване на жажда и винаги съм давала. Първите двама не пиеха изобщо, не съм ги насилвала, просто предлагах от време на време, но чак със захранването започнаха. Сега малкото много обича и с голям кеф си пие.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #36 -: Август 12, 2019, 21:31:30 »

Моите ставаха твърди на 3-я час обикновено..и цедих, ама пък са по-малки от шепи, та не мисля, че е критерий. Дея умаше ужасна криза на растежа на 2 месеца, вкара ме в истерия по никое време на НГ да купуваме АМ, че ме беше пресушила.. ама ако детето си пълни памперсите и е добре - не виждам проблем, че не ти остава да цедиш..Най-яко кърмих в ерго раничката - хем не се виждаше, хем не трябваше да се прибираме с Дея.. в нас бяха винаги някакви луди стойки за да суче Яна.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Август 13, 2019, 10:30:21 »

Кате, ама и с двете деца ли ти се втърдяваха на 3 часа? Защото на мен само с първото. Сега усещам иглички и напрежение след 2-3 часа, но са меки, само е гадно ако съм навън, искам да сваля сътиена и дрехите :Д
Уж засуква добре вече и почти не боли, ама открих прозрачен/бял мехур на зърното, нещо да правя ли?
Ути, имам слинг от сестра ми, но още не мога да се оправя с поставянето, чакам я да съпортне :Д а хем е олекотен вариант, имам и с многото плат, но там лятото не се виждам да се увия...
Нямам търпение да става за раница, не помня от 2 или 3ти месец.
Още се чудя дали сами в Гърция с 2 месечно и 5 годишно ще е самоубийство :Д мненив? Притеснява ме пътя в тъпото столче (сгъва се и пафа главата мн гадно) и да не реве нощем да пречи на други гости... засега плаче вечер предимно, нощем я усещам преди якия рев и просто яде на 2 часа, но не надва вой. Ама знам ли след месец как ще е...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Август 13, 2019, 18:27:16 »

Нищо ѝ няма в столчето, и без това ще я вадиш на три часа за кърмене. Никак самоубийствено не ми изглежда, аз бих отишла 😃 за нощите, Ади спа непробудно на морето, наспахме се, с раницата вечер разходки, беше рай. Ама си е индивидуално.

Раница може след 3.5кг ако стои стабилно гръбчето вътре
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #39 -: Август 19, 2019, 16:38:21 »

Корни - и с двете.. на 3 часа и като се сетих, че е време за кърмене и текваха на момента. Явно е психологично, щото няма как иначе да текват само като си помисля за хранене Smile Но, това беше в първите 2-3 месеца, след това не ставата толкова пълни, колкото в началото.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #40 -: Август 21, 2019, 19:00:33 »

Да се отчета за архивите- бяхме на консултация (още няма пълен месец, но след два дни), бебка е качила килограм и 4см. Чак ми е странно от кърма толкова много, Бо беше качил едва 700 грама. Има бебешко акне и секрет в окото, но иначе си е добре.
Понякога има зеленеещо ако (жълто-зелено) и педи ме наплаши да спра млечните, но дори  не поиска да види снимка или да зададе въпроси..така че не е за диагноза АБКМ, нали? Седмица не пих кафе (пия го с мляко) и внимавах, но не виждам разлика, пак понякога са така, но са предимно жълти. Мисля да си почна млечните пак.

И няколко въпроса на тема кърмене, че има хора с много опит тук...
Едната ми гърда сълзи, понякога на няма и 2 часа, винаги като кърмя от другата. По принцип тя е с по-малко кърма (по-малко преглъща и си я усещам). Нали не е някакъв проблем и да не правя нищо? От самото начало само от тази гърда имам спонтанно изричане на мляко...

Нощем сме зле- има нощи, в които се напъва, мъчи я корем и иска да суче през 30-40 минути. Хапва малко и заспива. Съответно не се е наяла и след малко пак...И така будуваме цяла нощ. Предпочитам да знам, че яде в 1, 4 и 6 примерно и да знам, че се наяжда нормално (има и такива нощи). Някакви идеи?

Трето- ок ли е, че вкъщи съм постоянно без сутиен, де факто слагам за 2-3 часа навън сутрин? Много ме дразни на зърната някак си, особено ако наближи време за кърмене...Но четох, че увисва бюстът и се чудя дали не греша.

И последно- кога според вас ако въведа 1-2 хранения на АМ е безопасно да не се отрази на кърменето? Тоест не искам да я отбивам поне до 6-12 месец (някуде в този интервал), предполагам ако е 2-3 месеца само на кърма няма еднократни хранения да се отразят и ще мога да кърмя още месеци?  Това е само идея, може и да не го направя, но ще е чудесно да имам някой час за себе си или няколко часа сън, а както не мога да изцеждам това ще е вариантът. Лор може да сподели след месец дали е успяла и дали се е отразило на останалите хранения?
« Последна редакция: Август 21, 2019, 19:04:17 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #41 -: Август 21, 2019, 23:54:17 »

Ади е имала съвсем зелено ако като малко бебе, даже не съм споделяла на педиатъра, алергии няма (засега). Бях чела, че може ако им е студено, но така и не разбрах кога точно се случва.

Спонтанното изтичане на мляко е съвсем нормално

За нощите нищо не можеш да направиш - има кърмачески стачки, кризи, колики, просто има и такива нощи. Бебетата не са роботи, а кърменето облекчава всичко, знаеш.

Сутиен няма да помогне да не ти увиснат Sad

За АМ...не си представям как цели 2 хранения на ден ще са на АМ и няма да се отрази на кърменето, но Лор ще каже.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #42 -: Август 22, 2019, 09:43:32 »

Почвам поред, макар че ще се припокрия с Ути.

Идеално си качва бебка, и моите качваха по едно кило първите 2-3 месеца, само Дани не, защото ревеше и акаше денонощно Smile). Бебешкото акне минава само, въпреки че обикновено изписват разни антибиотични кремчета (с тях и без тях, все тая).

За акото - нормално. Може да е от студено, може и от колики...

За гърдата под "сълзи" имаш предвид, че тече кърма, нали? Моите винаги текат, все с подплънки трябва да ходя, оттам и все със сутиени, въпреки че страшно мразя да нося вкъщи. Но аз ползвам все меки/спортни, които нищо не придържат, та за увисването не мога да кажа, то аз нямам много какво да ми увисва.

За нощните хранения освен да я разбуждаш да се нахрани добре, друго не се сещам. Яна в началото си правеше чудни 6-часови паузи, сега си става на 2-3 часа да яде. И понякога от мързел да стана и да я нахраня като хората, ѝ давам да цокне малко в легнало положение, колкото да заспи, и после и тя така през половин час мрънка за още.

За АМ - при мен идеята беше да свикне да го яде, заради пътуването. Не давах всеки ден, а когато давах, почти винаги се цедях, за да стимулирам и да нямам пропуснато хранене реално. Така че не мога да кажа дали намалява кърмата. При едно хранене как да е, но ми се струва, че две вече ще се отразят, особено ако не си от много млекодайните Smile Обикновено давах на обяд, за да спи повече следобед и аз да мога да си почина - действаше. Днес ще свършим кутията, че съм на фризьор, и се чудя дали въобще да купувам пак, може би ако се наложи само. Малее, пък при нас идва време за захранване вече, кога минаха 6 месеца, не знам  Surprised

Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #43 -: Август 23, 2019, 11:08:38 »

После ще коментирам за кърменето, че искам да си мрън-на в темата...
Защо е толкова трудно с две деца :( Тъкмо бяхме влязли в читави отношения с Бо (ще рече- аз бях търпелива въпреки че е ужасно трудно дете) и днес пак пълен погром. На разходка с количката и колелото му, той счупи втори помощни, не може да се научи да кара, накрая каза, че колелото е тъпо и един намрен кабел му бил по-важен и аз избеснях (и аз по детски явно). Казах му да изхвърлим колелото тогава и избягах напред с количката, той се разрева, че не го чакам, съседите предложиха помощ, която отхъврлих, изобщо идилия  Lol

Сега съм отчаяна, че не се справям, явно от недоспиването са ми разхлабени нервите, не знам. А и очаквам поне малко прогрес в голямото дете, а той е пак в ужасен период отпреди бебето- изобщо не чува какво му говорим, ама все едно наистина не чува, чак като крещим след 10 спокойни "облечи се" (например) дава някаква реакция. Отделно е супер непохватен и разхвърлян, ако оптиа да помогне с нещо, става погром. И лигавенето- особено с някой по-добродушен приятел/роднина полудява, крещи, търчи, вчера се влачеше за крака на един приятел...с добро и обяснения ни блокира и не реагира. това не е дете на 5 години. Преди година беше много по-разбран и нормален, напраов съм в отчаяние, как това дете ще седи на чин догодина :(
Сигурно ние грешим някъде, не знам...
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 662

« Отговор #44 -: Август 23, 2019, 17:58:02 »

Ох, Корни, какво да кажа, освен че те разбирам.
И моето е същото, сега и госпожицата влезе в подобна фаза. Не знам какво е с бебе и 5 годишно, но знам какво е с две на една възраст, едното иска едно, другото друго и като се ядосам и аз така тръгвам напред. Преди три седмици и ръката успя да си счупи, обаче кротна ли се, не, пада, става, постоянно се бият двамата.
Умни деца са, понякога не мога да повярвам колко логически мислят и как добре формулират всичко, колко много знаят. Обаче хич не слушат, лигавят се и мрънкат. Карам се, обяснявам, граници, отнемане на нещо любимо и всичките му там методи, няма братче, като ги прихванат лудите, нямат спирачка.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Септември 17, 2019, 15:03:22 »

Благодаря на Ути, Лор и Лилия за включването, не съм писала много, но изчетох всичко жадно (то вече е събитие някой да пише и един ред, как да не се радваш...).

Аз чат-пат ще се отчитам тук вместо дневник  Cheesygrin

От 3 дни сме само с бебе и е направо почивка  Lol денем е кротичка, спи поне 2 пъти по 1-2 часа, та успявам да си свърша нещо. Има и залепени моменти, ама ги приемам философски, гледам си "Приятели" и се радвам на гушкането.
Нощем е особена, някои нощи се буди по 2-3 пъти, хапва и заспива, а други я хващат лудите и по 2-3 часа будува и мрънка, например от 2 до 4 много обича  Razz след това съм като болна, ама минава някак денят.

По-слабо активна е от Боби, прави си каквото трябва за възрастта, но не е напред както беше той (ама не се оплаквам, че цената беше нон стоп рев и на ръце). Понякога просто си седи и гледа в една точка и с мъжа се чудим как е възможно  Lol

Като цяло ми е много хармонично и нежно с нея, като има 2 проблема само- 1. Боледуването (1 ден градина, 10 дни все някой болен, 2 пъти бебка ми вдига температура :( ). С две деца явно все ще има болен и ме побърква направо, защото още е лято!
и номер 2. Акото  Lol Все така е зелено, вече над месец. Спрях млечните, давам й капки, поръчах и специален пробиотик (от днес почнахме)- засега няма ефект. Давах и ентерол по едно време.  Или са жълто-зелени кашави (с които се примирих), или чисто зелени само слуз (които за мен не са ок, а са поне 50% такива). Бяхме и на гастро и според нея всичко й е наред, няма алергия, нормално било. Аз на 5 кърмени бебета съм гледала памперсите и за мен не е нормално...още малко чакам и ще търся второ мнение. Но дано е права, че не е АБКМ (няма други признаци). Някой бебок от вашите със седмици със слуз и да го е израснал без проблем?

След седмица ваксина и умирам от ужас, защото може някой да е болен без да е показал симптоми, а това е опасно...Обмислям да я сложим в петък, докато Бо е на градина, после да е при баба си в събота и така за 2 дена все ще прояви симптом, ако има.
« Последна редакция: Септември 17, 2019, 15:06:11 от Korneliq » Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1761

« Отговор #46 -: Септември 18, 2019, 15:47:30 »

С боледуването е така. Митака довлече ли нещо, София го следва до три дни максимум. И двамата са ми акали зелено при силни колики. София освен зелено, акаше и слуз и кръв. Прясно мляко бая месеци не съм пила като известно време съм била и без никакви млечни. Сама си го израстна, но не помня кога. Диагноза никога не и е поставяне и към момента консумира всякакви млечни без проблем.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Септември 18, 2019, 17:33:25 »

Мерси, Жул, успокоително звучи. Протеснява ме, че е винаги зешено, единици е инало жълто... и ако кара някаква болест без други симптом, ще е кофти за ваксините.
За болестите се зареждам с търпение... и ще ви мрънкм де Smile)
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #48 -: Октомври 31, 2019, 11:29:19 »

Баба Динка (от динозавърка) ще си пише пък :Д
Минахме кондултацията за 3м, качила е само 350грама :( но пък 4см, та лекарката не беше особено притеснена. Каза да продължа да си я кърмя (напоследък съм много доволна от нея, ъпдейтнала се е :Д). Важно било удвояването на теглото къл 5 м.
На мен обаче ми е леко притеснено, че с това воднисто зелено ако ка всяко хранене не усвоява добре кърма. Минахме през много излседвания и заключението на алерголога беше, че няма алергия, а по-скоро лактозна непоносимост, която ще отшуми. Той също каза да кърмя, но тогава тя наддаваше по 1 кило...
Опитвам всички капки с лактаза и пробиотици на пазара, дано нещо сработи. Ентерол също я оправя временно, но не искам да давам често.
Така или иначе друго освен кърма/гърда туй не приема. Прави отвратените физиономии от шише Smile) налож се 2-3 пъти да я оставя за над 2 часа и почти не е яла- бутат й шише, тя плюе... Засега ми е ок да сме двечките и да кърмя където се падне, но все пак е добре да мога да я оставя и приемам съвети как да я приуча на шише? Най-малкото на зъболекар не съм ходила над 1.5 години...
Иначе тия дни е ревлива и иска на ръце, но ми е толкова миличка, постоянно искам да я целувам и дет викаше някой, матката ми подскача всеки път, като я погледна... добре, че кърмя, да не направя някоя глупост (то не че имам често шансове за това :Д)
Хаха, сега спи в мен и се засмя насън  Wub
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Октомври 31, 2019, 11:57:56 »

Корни, за акото не знам, но малката беше качила 300гр на третия месец и никой копче не ми каза. Съвсем нормално се развиваше детето, така че това не го мисли, не усвоявала и прочие.

За зъболекар - аз бях ходила, докато мъж ме чака пред кабинета с бебето. Иначе пробвай с различни видове накрайници/биберони Sad

Кърменето не е контрацепция, нали знаеш Cheesygrin
Активен

Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: