star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Време е за нещо розово!
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Време е за нещо розово!  (Прочетена 3307 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« -: Март 29, 2019, 13:17:37 »

Имам нужда от нещо позитивно (и розово  Stuart) тия дни, така че е време да пусна тема...и без това няколко пъти ме подтиквахте Smile
То нищо кой знае какво няма, не знам как съм изписала десетки страници за първата бременност, то нищо толкова не се случва  Lol
Много съм щастлива, че е девойка, някак бях приела, че ще съм мъжка майка, но тайно ме глождеше колко ще е хубаво да има рокли и кукли наоколо...Не умея да възпитавам домакински и мадамски качества, но обичам да играя на кукли и барбита, все ще се разберем   Cheesygrin
Нищо не съм купила все още, няколко пъти поглеждах бебешките щандове, но нищо не ме грабна. Повечето бебешки неща са ми у сестра ми и скоро ще я разпитам кое ще ползва след лятото и кое-не. Само една кошара мисля да купя, 1-2 шишета и малко дрехи за бебе, че имам само 6м+. Е, сигурно и други неща ще изскочат.

А за бременността- в шестия месец съм вече, от месец се чувствам нормално, първите 4 бяха ужасни- гадене, повръщане, отслабване, липса на сили и  настроение...От няколко седмици я усещам ежедневно и ми е много хубаво. Единственото притеснително напоследък беше, като заслепена от яд спряйх да мисля и вдигнах половин куче- задницата, че да го тикна в багажника :Д (32 кила, значи към 16-20 поне). После се сетих за бебето и рев...и после ме хвана кръстът, прегледаха ме и разбрах, че бебето е жилаво, ама моите бременни кокаляци- не са. Надявам се до няколко дни пак да ходя нормално, не искам да се обездвижа...

Ами..май е това. Пролетно и бебешко ми е, когато не ме боли де  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17615

A believer

« Отговор #1 -: Март 29, 2019, 22:30:18 »

Ти си луда с тва половин куче. Бременните с второ си мъкнат нон-стоп първите деца, голяма работа.

Все така леко да ти е и до края Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2 -: Март 30, 2019, 08:56:08 »

Добре, Ути, въпреки умнатс ти реплика не ти пожелавам да си сецнеш кръста бременна с малко дете и да видиш колко е “голяма работа”. Също така питай ЛЕКАР дали е ок бременна фа вдига 20-30 кила, само дето не ме набиха в болницата...
Напоследък нещо ти става, за всяко оплакване казваш като някоя баба “я стига, те хората...”. Сетих се защо спрях да пиша...
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1457

« Отговор #3 -: Март 30, 2019, 13:00:15 »

Корни, много се кефя, че ще ги нашарите Smile
Много е кофти за кръста, трябва да се пазиш. че бременността си е натоварване и без това за организма Smile гуш и да минава по-бързо Smile
Активен
juliet
Newbie
*
Публикации: 1759

« Отговор #4 -: Март 30, 2019, 14:40:00 »

Второто все някак минава между другото, та хубаво правиш, че си пускаш тема, за да си четеш после. Колкото до кръста - и с двете петия месец захапвах някакъв нерв и умирах от болки, та може и да не е от вдигането. Дано се оправи с повече почивка. Моята лекарка също ме овикваше да не вдигам ама с едногодишно нали се сещаш как точно се случваше.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #5 -: Март 30, 2019, 21:07:34 »

Извинявай, Корни, не исках да те обидя, аз го казах уж в смисъл да не се филмираш, че бебето си е ок, ама прозвуча грубо.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 527

« Отговор #6 -: Март 31, 2019, 14:39:05 »

Хайде да ти честитя розовата тема, нищо че малко съм закъсняла..  Smile
Хубаво е, че ти се играе с кукли и барбита, аз съм много притеснена, защото винаги съм си падала по пистолети и колички, а сега си мечтая за голямо влакче... ако трябва да играя с кукли ще страдам тихо  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #7 -: Април 01, 2019, 15:06:02 »

Споко, Ути...Apology accepted ;)

Ноо пак ще се оплача, игнорирай  Razz и аз след първата  бременност мислех, че са големи лигли оплакващите се...

Пипна ме стомашният вирус на малкия. Не знам защо и него карам някак засилено- нощес ми стана така зле, че събудих мъжа, мислех, че умирам и няма да стигна до леглото...и си изкарах акъла, защото знам, че припадане не е безобидно за бебето. Но удържах фронта, не съм губила съзнание мисля.

Днес съм като парцал, само спя, все едно под упойка. Знам, че на плода не би следвало дасе отрази (пия яко течности и оводняващи разтвори), ама ми е притеснено вече...какво ли не преживя това дребното чрез мен- яки напъни от повръщане 4м, антибиотици, сериозно отслабване, яко кашляне, сецнат кръст и тежко, адския стомашен вирус...дано наистина са жилави (каза една лекарка) и нищо от това да няма значение.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #8 -: Април 01, 2019, 15:18:18 »

Еее, тва е отврат, милата, да минава бързо!

Май така е с вторите бременности, ако първото е в градина е страшна работа с болестите.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9 -: Април 01, 2019, 15:23:59 »

май да, ама той гадта ги кара на крак, за няколко часа и е топ, а аз се влача като умрял кон с дни и седмици всеки път  Lol

П.П. По/добре така де, че ако и той боледува нон стоп, ще откача...
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8614

« Отговор #10 -: Април 02, 2019, 09:03:35 »

Корни, пий от скъпия пробиотик и ентерол. Завий се през глава и стискай зъби. На мен спомените от втората бременност ми действат силно контрацептивно.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Април 17, 2019, 10:03:44 »

Кратък отчет, че форумът пак спи дълъг сън...

От няколко дни глътнах голяма топка  Cheesygrin Както едва ми личеше, се изтумбих с кръгъл корем и качих 3 кила, нямам идея как стана...(имам де- купих си Нутела голям буркан  Red face).

Направихме си малка ваканция по ергенски, като цяло се чувствах супер ,макар че по 15 000 крачки на ден си каталясвах вечер  Lol А да, и припаднах в самолета на отиване, не ми се беше случвало от години. Така и не разбрах защо, сигурно кръвно, налягането там, жега и т.н...Но пък вече имам опит с преглед във френска болница Cheesygrin Бебка си беше с добри тонове.

Новото 20 е, че на прегледа тази седмица откриха голямо изоставане. Средно седмица, а по корем- 2 седмици. От тях 4 дни корекция имам, но остават едни 10 дена назад...досега си вървеше в норма. Утешава ме, че беше на друг ехограф и друг лекар, може просто да си дава отклонение.

Сега и аз като Ути ще тъпча яйца и месо и ще пусна някакви странни изследвания (вит Б,Д, желязо, албумин, белтък). Опитвам се да не чета и мисля, че пише страшни неща за забавеното развитие....пък тя може да си навакса или да не е била измерена добре.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7796

Heart follower

« Отговор #12 -: Април 17, 2019, 19:23:07 »

Корни, стискам палци бързо да навакса девойката! Те тия норми са малко... нали знаеш  Stuart Само да те стресират. Пък и то мръдне малко и айде няколко сантиметра заминават от измерването  Lol Ще си я следите и всичко ще бъде наред, вярвам  Kiss Хайде покажи го този твой корем, не съм виждала отдавна бременни Stuart
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4354

« Отговор #13 -: Април 17, 2019, 21:09:46 »

Дея също вървеше назад.. а се роди нормлано бебе..споко!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #14 -: Април 17, 2019, 22:30:27 »

Корни, не се тревожи, иди на доплер и ако всичко е наред с кръвотока, ще си навакса с протеини най-вероятно.

Ти при кого се следиш всъщност?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12066

« Отговор #15 -: Април 19, 2019, 10:22:07 »

За изоставане може да се говори при системно отчитане на ниски стойности. Както казваш, може и от това, че си била на друг ехограф да е. А може и да е малка девойката. Моите и двете бяха малки, вървяха си по 2-3 седмици назад, но нищо им нямаше, просто фини мадами. И мен ме плашиха, то си е и притеснително като почнеш да четеш из нета, но виж наистина как е плацентарното хранене и ако всичко изглежда добре, няма защо да се притесняваш. Малката на последната консултация я измериха 2500-600, а няколко дни след това се роди 2800, ако си беше дочакала термина, щеше да е 3 кг, като сестра си.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #16 -: Април 19, 2019, 22:39:59 »

Ути, при когото и ти по жк. А феталните в надежда. Сега ходих при една друга в надежда, която явно е от школата на Сигридов- говори много за протеини и вит б 12. Предпуса ми го на инжекции, а ми е 217, води се в граници, ама лабораорните не били верни... аз засега се измъкнах с хапове пид езика и дано кача така, че не знам как през 2 дена ще вися по болници...
Истински зле ми е вит д, 9 при мин 30, почнах капки.
И желязо ми предписаха, пак е в граница, ама го искат пивече да е...
Лор, дано да си е малка и здрава просто, а и има време да навакса.. ама сеед вит Б12 сектата стещнах и мнения, че ниски нива са свързани с намален интелектуално развитие на плода иии не знам вече.
От една страна да не чета и да приема, ме всичко е ок е лесно, ама ако наистина от прекалено спокойствие се изпусне някой проблем.. та търся баланса
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #17 -: Април 19, 2019, 23:30:29 »

Забравих да кажа, че лекарката провери кръвотока и каза, че е ок и затива не е чак толкива притеснена. И да си чакам третата фетална да видим там (защото там съм ходила 3 пъти вече на един и същ апарат). Ама е след близо месец :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Април 20, 2019, 09:50:18 »

Корни, 200 б12 е изключително ниска стойност при бременност, вземи мерки, мани ги тия под езика! Слагат се инжекции 1000мг веднъж седмично, в твоя случай може да се наложи и по-често. Да не говорим, че сега тепърва предстои да сд харчат витамини от бебето. Изобщо не е нужно да ходиш в болница, на мен ми ги слагаше мъжът ми, само първият път някой трябва да му покаже как.
« Последна редакция: Април 20, 2019, 09:55:22 от utopia » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 20, 2019, 19:35:27 »

Може и да почна, сега се зачетох, че схеми всякакви, можело и на 2 седмици да слагаш. Че нейната схвма орез 2 дена едва ли ке до края ми се видя доста ангажираща...Другата седмица съм на профилактични и ще ае явя с една доза. А мъжът има притеснително ентусиазъм да ме боде Cheesygrin
А ти от коя до коя седмица слага и как ти се качиха стойностите? Струва ми се, че единици лекари у нас изобщо знаят за б12...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20 -: Април 20, 2019, 22:59:57 »

В 34та седмица започнах да ги слагам по една на седмица. Сложих 3 и родих, така и не успях да видя колко се е вдигнало, но моята стойност не беше толкова ниска. Моята драма беше с протеина. Ама е елементарно да ти ги слага мъжът ти, няма какво да се разкарваш.

Аз съм приятно изненадана, че друг освен Сигридов го изследва това изобщо.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Април 21, 2019, 15:56:40 »

Ох да, безкрайно съм доволна, че по някаква интуиция реших да отида при нея...просто защото ми е препоръчвана и да имам още едно познато лице в болницата като тръгна да раждам.
Не че е имало проблем реален да търся трето мнение.

И остави Б12, то все пак почти 300 за 26та седмица без грам терапия досега не е чаак толкова зле, ама вит Д, дето е 3 пъти под минимума, щеше до месец да падне на 0 и вече говорим за сериозни проблеми...

Та голям късмет, че хванах тия неща сравнително навреме (можеше според мен и по-рано, ама карай).

Дано и с блъскането на яйца и месо + витамините да порасне и тръгне в норма...
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 1014

« Отговор #22 -: Април 21, 2019, 18:29:35 »

disclaimer: not yet, but trying Smile

Момичета, а знаете ли колко трябва да е вит Б12 и фолиевата киселина при бременност/опити? Аз нещо съм ги предрусала явно и ендрокинолът каза малко да си почина, а АГ каза да продължавам да пия ф.к., въпреки че самата тя беше казала преди, че не е хубаво да се предозираш и с нея. Не знам колко точно е тя, но е над 45.40 nmol/l, което е реф ст/ст. Не знам що не са я замерили точно... Вит Б12 пък септември е бил 814.5pmol/l при макс 489. Но за него никой не се впечатлява. (щот аз нали ходя с тоя лист с изследвания навсякъде). Виж за Вит Д си казаха, че е нисък и ми изписаха капки.

Корни на теб, колко и какви капки ти изписаха? Вит Д на всички ни е нисък. Особено след зимата.
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 21, 2019, 18:47:27 »

Маги , доколкото знам от 1 таблетка фолиева на ден няма да предозираш и с месеци, но  не съм се интересувала от стойности. За Б12 дори 1000 е добра стойност, не е "твърде" висока. Някои лекари искат 800-1000 да има в началото на бременността, така че си супер. Ако не ядеш месо, може бързо да ти изпият запасите и се следи внимателно.
Аз също и двата пъти преди забременяване поне седмици/месеци (зависи колко бързо е станало) си пиех по 1 фолиева на ден. Че първия път и  на мъжа давах :Д

Не видях колко ти е витамин Д? Аз пия чист вит Д на Джеймсън, по 10 капки, защото ми беше 9 при минимум 30- наистина мега остър дефицит. Добре е да се пие с мазно- например капваш на сьомга, може и с водичка или директно на езика. Но ако  не ти е толкова остър дефицитът- 2-3 до 5 капки и много слънце Smile
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 1014

« Отговор #24 -: Април 21, 2019, 19:24:36 »

Вит Д ми беше 27,44 nmol/l, което е почти 11 ng/ml. Тоест пак под 12. Ендокринолозите казаха Вигантол - 30-35 капки, разделени на два пъти в седмицата (с тиквено масло го пия). Но не се стреснаха толкова, колкото аз се бях стреснала от интернета.

Фолиева киселина (300 мг) заедно с още други витамини пия от не знам може би три-четири години (това е комплексът Актив мама на допел херц). Интересно, че въпреки вит Д в него, той пак ми е нисък.

Ще си следя, то се е видяло, че аз ще съм повече в тази крайност...

След колко време ще си провериш пак стойностите на витамините? Дано бързо ги качиш. И ти повече на слънце стой - не знам дали още работиш или си взе болничен вече?
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: