star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Forever's baby :)
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Forever's baby :)  (Прочетена 3333 пъти)
foreveryours
Newbie
*
Публикации: 537

« Отговор #25 -: Ноември 06, 2019, 17:04:50 »

Подтикната от съфорумец се появявам с дълго отлагания разказ, за който събирах сили. Ще гледам да съм сравнително кратка.

Имах доста проблеми през бременността, които отпадаха с времето, но накрая все пак имаше проблем и се наложи да родя месец по-рано от очакваното. Излишно е да казвам, че беше шок, но пък мисля, че се държах мъжки. Самото раждане мина перфектно, единственото кофти беше чакането да дойде часът на операцията....  Smile Всички от екипа бяха страхотни, анестезиоложката не спираше да ме гали по главата и да ми говори, което беше голяма подкрепа. И така, малчо се появи на 30 август, съвсем мъничък и прекрасен, тежеше по-малко от 2 кг, но пък имаше доста коса   Smile Последваха трудни дни, в които се притеснявахме дали всичко ще е наред.  Особено тежко ми стана, когато същата вечер донесоха бебетата на другите момичета от стаята, но не и моето. Това обаче ми помогна да се събера още по-бързо след операцията и още на следващата сутрин да бързам по коридора, за да видя бебето си. Следващият труден момент...прибирането вкъщи без бебе...защото се налага да остане в болницата. Три седмици всеки ден отивахме до болницата, за да го виждаме и да му говорим, че всичко ще е наред и скоро ще бъдем заедно вкъщи.Така и стана и вече месец и половина сме заедно, гушкаме се много и се надяваме всички трудности да са зад гърба ни.   Smile Бебчо расте много бързо, вече е приблизително с размерите на връстниците си  Smile  Wub
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2741

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #26 -: Ноември 06, 2019, 20:10:00 »

Милото котенце  Kiss Прегръдки и всичко да е прекрасно вече!
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*
Публикации: 17638

A believer

« Отговор #27 -: Ноември 07, 2019, 21:43:58 »

Честита рожба, ужасно е, че се е наложило да преминете през това. Сега ще наваксаш с гушкането Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #28 -: Ноември 08, 2019, 08:23:38 »

Благодаря, момичета!  Wub
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8617

« Отговор #29 -: Ноември 08, 2019, 22:56:32 »

Честита радост, Джъст! Дано трудностите са зад гърба ви! Наслаждавай се на всеки миг с малкото човече  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7092

« Отговор #30 -: Ноември 11, 2019, 11:52:52 »

Дано трудното е останало в миналото! Честита радост  Kiss
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 1016

« Отговор #31 -: Ноември 18, 2019, 21:31:38 »

Форевърче, честито бебче, да расте здраво и силно. Сподели, ако искаш, как кръстихте юнакът и как се гледкате у дома Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
syanna
Newbie
*
Публикации: 2356

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #32 -: Ноември 18, 2019, 21:34:47 »

Честито! Всичко да е хубаво и розово за напред!!! Kiss
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #33 -: Ноември 19, 2019, 10:02:01 »

Благодаря на всички!  Kiss

Много добре се чувствам в ролята, имах огромни притеснения какво ще го правя това бебе, а истината е, че откакто сме заедно вкъщи, просто знам какво да го правя. Това майчинският инстинкт е голямо нещо и не съм вярвала, че го имам...
Освен предполагам нормалните драми от защо-това-бебе-не-ака до защо-това-бебе-ака-толкова-много и проблем с избора на АМ (все нещо не му понася), всичко останало е супер, чудя се как сме живяли без него  Wub и какво сме правели със свободното си време  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9270

« Отговор #34 -: Ноември 22, 2019, 18:35:16 »

Да ви е много здрав занапред! Момченце, нали?
Звучиш чудесно за справянето и майчинските инстинкти. При мен чак сега са се появили  Cheesygrin
То форумът е умрял, но някои си влизаме, та може да разказваш как върви бебегледането и занапред Smile
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #35 -: Ноември 25, 2019, 17:33:05 »

Момченце, да.  Smile

Сега съм в труден период от няколко дни. Той продължава да има много колики, не спира да плаче, започнал е да плаче и само ако изляза от стаята, което ме ограничава супер много. Апартаментът е с краката нагоре, имам купуща пране, не успявам да пусна прахосмукачка с дни  Blink, всичко е на камари, чувствам се като някоя мърла... и като видя снимка от перфектната къща на някоя майка, се сдухвам още повече. Винаги съм мислела, че това няма да ми е такъв проблем и знам, че не е най-важното, но реално в момента това ми е единственото разнообразие, а и това не успявам да правя Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Ноември 26, 2019, 10:10:23 »

Слинг! Освен това аз дори не ставах от дивана като бях с малко бебе, камо ли да сготвя или да изчистя. Изобщо не го мисли това.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Ноември 26, 2019, 23:04:49 »

Подкрепям-слинг (скоро раница( и чистачка веднъж седмично,ако имате възможност. Тия с перфелтните къщи ги зарежи, бих ти пратила снимка на моята, ама ме е срам... хем доста неща уж правя, ама все е кочина, като в мита за Сизиф сме.
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #38 -: Ноември 27, 2019, 16:59:53 »

Имам раница и няколко пъти го мъча да го слагам, но още не може да се разкрачи толкова Cheesygrin
Обмислях чистачката, но ме е срам да пусна външен човек в този цирк... Да не говорим, че някои дни съм с пижама по цял ден и не знам колко пъти в седмицата успявам да си измия косата  Lol Абе мизерия ще е, дано мине по-бързо.

Днес например се дра около един час без видима причина, ама неутешно дране.. нищо не помага, нито носене, нито пеене, люлка, баня.. нищоооо  Shocked
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #39 -: Ноември 27, 2019, 23:28:01 »

За раница има приставки за новородени, за да не се налага да се разкрачва толкова, макар че уж слинг бил по-подходящ.

А за чистачка - гаранция ще се родиш просто! Те са толкова за това - да си седиш по пижама, докато някой оправя цирка. Като ми мина неудобството, се чудех защо съм отлагала толкова години.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1459

« Отговор #40 -: Ноември 28, 2019, 06:01:21 »

Форевър,
мойте качваха повече н месец на кърма, така че го направи както го чувстваш, твоя инстинкт ще ти подскаже...
Активен
foreveryours
Newbie
*

« Отговор #41 -: Декември 01, 2019, 13:55:36 »

Ути, а чистачката подрежа ли или само чисти, или е въпрос на договорка? То половината неща аз не знам къде да ги сложа, не мога да си представя да го прави някой друг... Обсъждахме го с мъжа, но за момента наистина би ми било ужасно неудобно и той каза,че ако ще подреждам, чистя и ще си правя прическа преди да дойде чистачката се обезсмисля май  Lol Може би ще се реша, когато съвсем изнемогна и се заринем в прах  Big grin

Иначе за хапването реших да увеличим дозата на 3 от храненията, за които наблюдавам, че има по-голям апетит. Увеличих я с 20 мл., и сега яде 120-140мл., но след като се нахрани е доста по-спокоен, явно просто си е гладен и не виждам защо трябва да го измъчвам само, за го вкарам в някакви рамки. Да не говорим, че лекарката му каза да яде по 90-100 мл., количество, което доста по-малки бебета изяждат  Blink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Декември 01, 2019, 14:09:22 »

Ами въпрос на договорка е, разбира се, на мен понякога ми сгъва прането, някои неща, които знае къде стоят - ги прибира. На мен основната ми трагедия е гладенето обаче Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #43 -: Декември 01, 2019, 14:37:14 »

При нас основно подрежда, че сме като природно бедствие с малки. С времето научава кое къде седи, даже сама намира място на неща, за които не съм мислила. И аз в началото “чистех за чистачката”, както мъжът казваше, но бързо ми мина. При нас драма е подреждането и прането, не гладим.
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #44 -: Декември 01, 2019, 17:37:04 »

Звучи ми все по-примамливо.
Ще трябва да се преборя със себе си, много съм смотана, ще ми е неудобно и да й казвам какво да прави  Razz това някак не е като в работата, тази жена притежава властта!! Респектирам се от сега.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6371

Усмивка

« Отговор #45 -: Декември 01, 2019, 19:28:21 »

Аз имах една жена, която виках по едно време. Беше ми препоръчана от друга майка с малко дете. Ами честно казано много ме напрягаше това. Изнервям се като е кочина и не е чистено, но някак повече ме натоварваше, когато жена идваше. Може би зависи от жената. Тази конкретно не ми пасна като човек и й се дразнех Lol Много съм смотана. И имаше и забележки тук-там по неща, които трябваше да й повтарям няколко пъти докато ги направи така както аз искам. След известен период прекратих.
Сега си се въргалям в кочината. Lol
Днес слагах едни гирлянди по високи рафтове... прах и ужас. Реших, че ще чистя като ги свалям Lol"
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Декември 01, 2019, 22:01:57 »

Е, то и нашата с времето започна да се поскатава за някои неща, в началото започна с много високо качество, сега попретупва, но пак ми върши страхотна работа, де, като ми изглади камарата ризи и ми минава Cheesygrin Плюс в общия случай не съм у дома като чисти и се прибирам на приятничко Smile
Активен

Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: