star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Forever's baby :)
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Forever's baby :)  (Прочетена 811 пъти)
foreveryours
Newbie
*
Публикации: 526

« -: Март 28, 2019, 17:55:29 »

След дълго отсъствие от моя страна, реших да се завърна тук ( да не е само Фейсбук  Razz )

Ще опитам да споделя накратко последните години  Big grin
С мъжа сме вече близо 10 години заедно, любов, разбирателство и щастлив семеен живот. Като изключим някои фактори извън нас двамата, които ни създадоха известни главоболия (съкращения, местене в друго жилище.. няколко пъти и т.н.) всичко винаги е било перфектно. Необяснимо за повечето хора около мен, се ужасявах от идеята за дете, просто не се чувствах готова и въпреки, че не съм престаряла и имам време пред себе си, вече започнах да се притеснявам, че тази готовност никога няма да дойде. Имах нужда от начална скорост.
За съжаление началната скорост не дойде по най-добрия начин... откриха на мъжа ми здравословен проблем, който не само че ни провали планирано пътуване, но и ни разтърси света буквално за ден. Естествено бяхме в дупка известно време, но се стегнахме и двамата и след четене на много литература и разговори с лекари установихме, че е напълно възможно да се възстанови напълно, или поне да не му се отразява на живота. Но междувременно започна и терапия с ново за България лекарство, което не е изследвано за влиянието върху бебетата. Въпреки, че лекарите твърдят, че не би трябвало да има влияние, още повече, че не той ще износва детето, аз реших, че ще бъда в пъти по-спокойна, ако успеем да си направим бебе преди да започне лекарството. Така се оказа, че имам месец и половина или никога. Много бързо взех решението. Та вече дългоочакваното от мъжа ми бебе вече е факт  Big grin
Както споделих и във ФБ, обаче малко ме притесниха на последния преглед с тази "една артерия на пъпната връв"  Razz , но си записах час при друг специалист и сега се чувствам по-спокойна, надявам се там да ме доуспокоят  Smile Wish me luck!  Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7796

Heart follower

« Отговор #1 -: Март 28, 2019, 18:40:23 »

Още веднъж честито! Вярвам, че въпреки първоначалната неувереност, ще се влюбиш в малкото човече, очаква ви голямо и прекрасно приключение! Знаеш, че и аз дълги години се ужасявах, а сега го обожавам и се чудя защо беше целият ужас и паника. Те просто умеят да ти влязат под кожата и после не знаеш какво си правил без тях и защо толкова си се мотал и мислил. Вече си се сблъскала с най-ужасната страна на родителството - притеснението. Само това е гадно, всичко друго се преживява.  Cheesygrin Стискам палци и вярвам, че всичко ще бъде наред с бебока, както и с мъжа ти! Надявам се да продължаваш да ни държиш в течение Kiss
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #2 -: Март 29, 2019, 07:00:34 »

Още веднъж благодаря!  Smile  Kiss

Предполагам, че все повече време ще прекарвам тук в четене и задаване на въпроси, че в главата ми са много  Big grin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3 -: Март 29, 2019, 12:14:00 »

Честито! Лека бременност ти желая. И да ѝ се насладиш без излишни тревоги Smile
И бързо възстановяване на мъжа ти!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8614

« Отговор #4 -: Март 29, 2019, 12:44:12 »

Честита бременност! Дано са ти леки месеците. Силно се надявам и здравословното състояние на мъжа ти да се оправи Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« Отговор #5 -: Март 29, 2019, 13:09:23 »

Честито, Форевърче! Виждаш ми се много пораснала някак си...помня те като много ентусиазирано, идеалисточно настроено дете (и то аз го казвам :Д).
Всичко ще е наред с бебето, дано скоро те успокоят на втората ф.м. И дано лечението повлия добре на мъжа ти и да е здрав и щастлив татко скоро  Smile
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 29, 2019, 14:52:12 »

Много ви благодаря  Kiss Kiss Kiss

Пораснала съм определено, но и много ми повлия сериозно-скучната ми работа  Lol

Странното е, че по принцип аз съм разумът във връзката ни, но в тази ситуация мъжът е човека самообладание и ме успокоява много, докато аз го приех емоционално, но.... хормони  Big grin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17614

A believer

« Отговор #7 -: Март 29, 2019, 22:32:06 »

Честито и тук! Лека бременност и бързо възстановяване на мъжа, бързо сте свършили работата Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 31, 2019, 14:07:26 »

Светкавично направо  Lol 
Винаги съм му казвала, че съм убедена, че ще се получи от първия път и затова не бързам  Big grin
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #9 -: Май 09, 2019, 15:27:41 »

Момичета,

след последните изследвания  TSH ми излезе 3,38 което е в норма, но било леко завишено (така каза лекарката, която ме следи) и ме изпрати на ендокринолог, според която не е проблем, но ми изписа да пия Euthyrox ,,за всеки случай”, някоя от вас пила ли го е през бременността? Изобщо не ми се иска да пия хапчета за всеки случай..... Confused
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12066

« Отговор #10 -: Май 09, 2019, 19:34:26 »

По време на бременност се цели много ниско тсх, по-ниско и от долната граница. В първия триместър бебето ползва твоите щитовидни хормони, затова е добре да са по-завишени (ниското тсх повишава щитовидните хормони, в обратна пропорционалност са). Приемът на хормони не е проблем, аз нямам щитовидна жлеза и съм изцяло на заместителна терапия, с много висока доза. Дали наистина има нужда да ги пиеш, обаче, не мога да кажа. Моят ендокринолог по време на бременностите ми целеше тсх 0,1.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #11 -: Май 09, 2019, 20:18:12 »

Иди при Начев в Майчин дом. Високото тсх влияе на бебето и е хубаво да е в норма. Масово се пие еутирокс, не е нещо страшно, споко Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #12 -: Май 09, 2019, 21:54:58 »

Добре, благодаря ви! Ще го изследвам пак, че тези изследвания не бяха съвсем актуални и ще се консултирам с още някой преди да започна да го пия, за да ми е спокойно.   Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #13 -: Май 09, 2019, 22:42:26 »

Аз вероятно бих го почнала веднага, ТСХ над 2 при бременност в ранни седмици наистина не е хич добре. Начев го спрягат за най-голямото гуру в областта, особено за бременни, мисля, че и час не се записва, а само се чака пред кабинета. Разпитай.
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #14 -: Юли 04, 2019, 08:07:32 »

Здравейте, дами!

Отдавна не съм се отчитала  Smile Чувствам се добре като цяло, бебчо расте и рита много  Cheesygrin, а времето минава неусетно и притеснително бързо...
На последния преглед лекарката ми малко ме притесни отново, като каза, че й се струва, че околоплодната течност е малко малко, но следващата седмица ще ходим на допълнителен преглед при фетален специалист и се надявам всичко да е наред. Стискайте ни палци  Unsure

Ааа иии ще си имаме момче! Wub 

Исках да ви питам и какво мислите за използването на кокосово масло за кожата на бебето?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #15 -: Юли 04, 2019, 09:57:03 »

Не, масло в жегите не! Запушва порите и може да прегрее. Плюс мирише ужасно като престои на кожата
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #16 -: Юли 04, 2019, 13:05:38 »

Ее за жегите ясно, за зимата се чудех дали не е хубаво... Пък за мирис не съм усещала да ми мирише лошо аз като ползвам  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #17 -: Юли 04, 2019, 14:31:07 »

Еми аз не бих, но други ползват предполагам. Аз съм си фен на бебешката козметика, но аз я къпех веднъж седмично и козметика съм ползвала само при нужда, не ежедневно така или иначе
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« Отговор #18 -: Юли 04, 2019, 15:17:24 »

Аз мажа себе си с кокосово масло и ми е добре. Ежедневно и аз не бих мазала бебе с нищо, правилото беше ако къоеш с козметика, тигава мажеш, но повечето дни къоеш само с вида и не мажеш с нищо. Ако няма някоя особеност кожата де.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: