star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star И аз ще ставам мама :)
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И аз ще ставам мама :)  (Прочетена 4394 пъти)
Tess
Newbie
*
Публикации: 1382

Just wanting the total happiness...........

« -: Февруари 20, 2018, 16:49:17 »

Здравейте момичета  Cheesygrin,

писах за хубавата новина в чужда тема, за което се извинявам!  Unsure
Вече съм в 13-та седмица, миналата седмица бяхме на фетална, мина и биохимичния скрининг.
Всичко за сега е наред. Имаме само малки притеснения за евентуален гестационен диабет,
но се надявам да избегнем този момент.
Още ми е изключително странно всичко, макар да видяхме малкото мишле, не мога да повярвам още,
че нося бебе  Stuart  Stuart  Stuart
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #1 -: Февруари 20, 2018, 17:12:05 »

Официално и ГОЛЯМО честито!
Как си с гаденето Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Февруари 20, 2018, 17:25:26 »

Честито и лека бременност!
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17512

A believer

« Отговор #3 -: Февруари 20, 2018, 17:27:42 »

Честитооо, лека бременност и леко раждане, знаете ли пол вече? Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Tess
Newbie
*

« Отговор #4 -: Февруари 20, 2018, 17:32:21 »

Благодаря!  Cheesygrin
Нямам проблеми с гаденето, не ми се гадеше много и сега рядко ми се гади, главно когато съм гладна.
Докторката на феталната каза, че според нея ще бъде момиченце, но не дава гаранция, може да се смени Smile
Ходих в Медицински център Марковс при д-р Стойкова. Беше много любезна, много обстойно огледа бебчето. 40 минути беше прегледа, за съжаление през корема не се виждаше хубаво, та се наложи да го гледа вагинално.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #5 -: Февруари 20, 2018, 18:38:09 »

Ути, наистина имаш нужда от припомняне с една нова бременност. В 13седмица и категорично пол, може само ако лекаря е с добри гадателски умения Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #6 -: Февруари 20, 2018, 19:04:27 »

Глупости, на мен ми казаха категорично в 13та седмица, както и на много други приятелки, важно е предехографското устройство все пак, а и бебето да е в удачна позиция.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*
Публикации: 639

« Отговор #7 -: Февруари 20, 2018, 19:29:41 »

Честито! Много се радвам!
На мен също ми казаха пола и на двамата на първата ФМ, категорична беше докторката. Аз тогава изобщо не очаквах.
Ох, колко хубаво, прекрасни неща ти предстоят.
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #8 -: Февруари 20, 2018, 19:45:53 »

Благодаря   Stuart
Надявам се всичко да е наред!
Също се надявам да не сбърках като реших да се следя при моята гинеколожка в поликлиниката.
Защото май всички ходят на частно.. но засега всичко  е добре. Надявам се и занапред да е така  Stuart
Коремът вече малко ми личи, тъй като бях дебела още преди да забременея. Сега просто е леко по-оформен.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7759

Heart follower

« Отговор #9 -: Февруари 20, 2018, 20:52:04 »

Хайде и тук честито! Много се радвам и ти пожелавам лека и безпроблемна бременност само с хубави емоции!
И на мен на феталната ми казаха предположение за момче, което се потвърди  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #10 -: Февруари 21, 2018, 11:47:22 »

Коремът вече малко ми личи, тъй като бях дебела още преди да забременея. Сега просто е леко по-оформен.

Кефиш ме Cheesygrin
Остани така спокойна и над нещата до край.
Това е най-ценно!
Полът е несъществен Big grin Razz
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #11 -: Февруари 21, 2018, 11:56:02 »

И от мен честито тук!
Безпроблемна бременност и пиши по-честичко  Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4324

« Отговор #12 -: Февруари 21, 2018, 12:10:52 »

Честито Smile
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 21, 2018, 14:00:16 »

Хихи, и аз така си казвам  Big grin
В крайна сметка важно е бебчето да е здраво  Stuart

Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #14 -: Февруари 27, 2018, 08:38:01 »

Момичета, имам нужда от съвет. Болна съм от 3 дни и макар да се лекувам с домашни илачи, не успявам да се излекувам.
Какво ще ме посъветвате да пия за възпалено гърло, кашлица и запушен нос?
Дали да си взема хомеопатични лекарства? Инфлуцид или тонзилотрен или нещо такова? Нямам температура.  Sad
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #15 -: Февруари 27, 2018, 09:10:59 »

Е ти как очакваш да се излекуваш за три дни 😃 вземи си хомеопатични, но те са пълен шит и няма да помогнат. За кашлица не знам, но за гърло мисля стрелсипс интензив беше ок. За запушен нос морска вода.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #16 -: Февруари 27, 2018, 09:32:40 »

За кашлица може да си вземеш един детски Стодал, не че помага...
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #17 -: Февруари 27, 2018, 09:40:32 »

За кашлица аз пиех Хустагил сироп, с мащерка, но все пак се консултирай с лекаря си.
За гърлото от бабините илачи на мен са ми помагали: гаргара със смрадлика, мажех докъдето стигна гърлото със смес от мед и сода. Прополки можеш да смучеш.
За носа аз капех Пиносол, които вече ги няма, уж Фитоназал са подобни билкови. Яко ми отпушваха носа, но пак с едно наум и акушерката ми каза да не прекалявам с етеричните масла.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Февруари 27, 2018, 09:56:02 »

Май има за гърло Тантум Верде спрей за деца под 2 години също.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #19 -: Февруари 27, 2018, 10:29:56 »

Той си е стандартния мисля Тантум верде. Може и него. Аз пръскам на Боян. Също има и Олинт капки за деца, може да пробваш и тях.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #20 -: Февруари 27, 2018, 10:41:19 »

Стандартният е. И Цвета го ползва от 2 г...Иначе се води над 4 г, ако не се лъжа
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #21 -: Февруари 27, 2018, 12:23:37 »

Благодаря много момичета Smile взех си цинабсин и тонзилотрен, в носа си пръскам морска вода, много ми помогна. Надявам се да подейства хомеопатията Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #22 -: Февруари 27, 2018, 13:06:14 »

Няма да подейства, щото е глупост, ама ти си вярвай. То така или иначе хремата минава за 7 дни с или без лекарства Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #23 -: Февруари 27, 2018, 13:57:52 »

Аз лично, като един виден хейтър на хомеопатията, да кажа, че последния гаден вирус го изкарахме само с енгистол. Хомеопатичен лекарствен продукт. Чудо неземно се оказа, даже си поръчах още две опаковки. Та препоръчвам ти го, но в листовката си пише да се консултираш с наблюдаващия лекар все пак.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #24 -: Февруари 27, 2018, 13:58:28 »

Абе, Тесс, ти още ли си със суингуващия тип, много ми стана любопитно Smile

А иначе с или без хомеопатия човек все някога се оправя Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #25 -: Февруари 27, 2018, 14:00:03 »

Да бе, айде сега. Усложненията не са никак безобидни. Хората правят пневмонии, бронхити, че и бъбречни инфекции. На нас ни се размина, особено при децата, че бях и доста по-постоянна, мина супер бързо. Аз влачих кашлица още седмица, но мина всичко. Че и цигарите спрях ахахах
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #26 -: Февруари 27, 2018, 14:21:45 »

Ами то срещу усложнения няма лек, взимаш мерки и се надяваш
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #27 -: Февруари 28, 2018, 08:25:20 »

Ахахах, не. Не сме заедно вече Smile Не, че не се очакваше Smile
Със сегашния ми приятел сме от 5 години заедно, като в началото се бяхме разделили за малко, после се събрахме пак и така до сега. Много е мил и грижовен 😊
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #28 -: Март 20, 2018, 13:01:22 »

Здравейте момичета,

влязох в петия месец  Big grin И тъй като идва лятно време, исках да Ви питам някой ползвал ли е козметика на Dr. Scheller и по - специално Dr. Scheller Natural & Effective Серум за лице против стареене и пигментация с дива роза ? Чудя се дали да не си взема такъв и да се мажа с него вечер за изглаждане на тена?

Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #29 -: Март 20, 2018, 13:03:30 »

Ей, времето си лети Smile
Не съм го ползвала, но едно мога да ти кажа - вземи си лек крем за лице, най-добре гел, с висока слънцезащита - 50 ф.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #30 -: Март 20, 2018, 13:03:53 »

Стига да няма парабени, не пречи да си ползваш каквато искаш козмети. Колкото по-натурална, толкова по-добре. От друга страна, ако имаш пигментации заради бременността, не разчитай с крем да ги заличиш Smile
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 20, 2018, 13:26:26 »

Засега май нямам пигментации, само от време на време се появяват червени петна, ама после изчезват. Засега нямам нещо перманентно Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #32 -: Март 20, 2018, 20:08:36 »

Не съм ползвала тази козметика, но моята кожа се изсуши адски, избиха ми червени петна по лицето, които чак не боляха като ги намокря. Овладях донякъде положението с Ducray Ictyane. Ако и твоята се изсушава така, също препоръчвам лек и хидратиращ крем, този е с консистенцията на тоалетно мляко. И наистина ме спаси.
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #33 -: Март 23, 2018, 08:28:01 »

Благодаря, ще го пробвам Smile
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #34 -: Април 27, 2018, 10:43:09 »

Здравейте момичета,

реших да Ви пиша как се развива бременността ми. Бяхме вече на две фетални морфологии, докторката потвърди, че ще имаме момиченце  Stuart
 Засега всичко върви добре, малката се развива добре. Аз се чувствам нормално. Надявам се и занапред всичко да е нормално  Stuart

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Април 28, 2018, 22:11:48 »

Браво, преполовила си работата 😃
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #36 -: Април 30, 2018, 13:35:07 »

Дааа Smile Времето си тече, никого не пита  Cheesygrin
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #37 -: Август 03, 2018, 21:41:20 »

Още малко остана, днес с бебка бяхме на тонове в Майчин дом, тъй като моята гинеколожка само ги пуска набързо да ги чуе и не прави запис.
Онзи ден имах болезнени контракции, но от тогава нищо.. Явно ще мине още време Smile
Малката е много активна, често рита, премята се и най-вече хълцука Smile Дори в момента
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Август 03, 2018, 22:00:34 »

Има време, още 2 пълни седмици стискай Cheesygrin Скоро ще се гушкате Smile
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #39 -: Август 03, 2018, 22:08:47 »

Дааа, така си е Smile Просто като започнаха контракциите и малко се стреснах, за 10 минути приготвихме чантата за родилното да сме готови. Сега поне всичко е готово.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Август 03, 2018, 23:32:41 »

Ххаха, ами нормално, сега ще имаш доста подготвителни контракции, нооо трябва да са доста време на определен интервал, за да помислиш, че са истински. Обикновено бързо отшумяват.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #41 -: Август 03, 2018, 23:52:05 »

Супееер, не останало  Smile Много е вълнуващо  Wub Аз "родих" десет дена преди термин, ама кьорава контракция нямах, нито преди, нито след, така и не разбрах какво е контракция  Lol Убедена съм, че ако не бях със секцио, щях да го пренося  Razz Никаква интрига нямаше покрай мойто раждане  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Август 04, 2018, 00:07:22 »

Пък аз изненадващо 18 дни преди термин. Инатчето малко Cheesygrin А док ме убеждаваше, че ще пренося и аз шапка на тояга Cheesygrin
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #43 -: Август 04, 2018, 00:43:40 »

Хихи и на мен последно ми казаха, че ще пренося, ноооо ще видим Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #44 -: Август 04, 2018, 07:33:54 »

Поне чантата Ви е готова Smile аз като трябваше да раждам Яна, даже на инат поспах, че нали - видиш ли щом съм заспала няма да раждам ;)
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #45 -: Август 08, 2018, 09:22:55 »

Тесс, стискам палци. Всичко ще бъде наред и ще имаш малко, сладко вързопче Wub
Разнежих се
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #46 -: Септември 06, 2018, 15:23:47 »

Който не е разбрал, вчера по обяд се появи малката принцеса на мама Тес с юнашките мерки 4140 гр. и 52 см. и с прекрасно име, което тя ще сподели на всеослушание, ако иска, че не съм я питала дали може  Cheesygrin Знам само, че раждането е минало добре, малката доста се забави и държа на тръни майка си до последно, май никак не ѝ се е излизало, защото си поседя десетина дни след термина  Cheesygrin Сега чакаме мама да намери време и сили да разкаже как е минало всичко  Love eyes
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2732

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #47 -: Септември 06, 2018, 18:01:05 »

Честита рожба  Wub Clover Clover Clover
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
kateto
Newbie
*

« Отговор #48 -: Септември 07, 2018, 21:49:59 »

Честито!! Голяма мадама! Жива и здрава и бързо възстановяване Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9114

« Отговор #49 -: Септември 08, 2018, 13:05:50 »

Честита девойка, здрава и умна да расте!
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1734

« Отговор #50 -: Септември 09, 2018, 10:03:31 »

Честито! Да е здрава, усмихната и щастлива! Много да ви радва и да създадете безброй щастливи моменти заедно!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #51 -: Септември 15, 2018, 08:32:01 »

Честито  Wub
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #52 -: Септември 30, 2018, 19:58:45 »

Благодаря за прекрасните пожелания!
Малката се роди на 4ти септември, от лятно стана есенно бебе Smile
Постъпих в Майчин дом 2 дни след термин, за преносване. До последно всички ме убеждаваха и аз убеждавах всички, че ще родя нормално. Но дните си минаваха, то овете на бебка от 160 и нагоре спаднаха до 130... След една неуспешна индукция / предизвикване на нормално раждане със системи окситоцин/, след която си изплаках очите, че не съм родила, в крайна сметка докторите ме срязаха :(
И така, 10 дни по-късно, на бял свят се появи малката Бубу с юнашките размери от 52 см и 4140 гр.
Операцията мина успешно, след упойката  вече не ми пукаше особено какво ще правят Smile Само катетъра в началото беше ужасен, после като започнаха да ме режат дори се смеех истерично, защото ме беше гъдел...
След като извадиха бебка ми я показаха и я отнесоха да я измерят и изкъпят. След това ми я донесоха и ми я сложиха на рамото. Малкото вързопче спря да плаче и се сгуши в мама, а от радост напишка докторката. 💓💓💓 Най- щастливия момент в живота ми!!!!! 💗💗💗💗💗💗💗💗💗
После за съжалениея отнесоха, но няма как. Трябваше да бъде на топличко.
Приключи операцията, зашиха всичко де що можеше да се зашие и ме откараха в реанимация.
След малко гледам мъжа ми, ама го водят при друга жена 🤣🤣🤣 Аз махам, махам, ама той не идва.🤣 Голям цирк беше.. Оказаха се, че доктора объркал, та освен друга жена му бяха показали и друго бебе 🤣🤣🤣
Така де, ще има с какво да запомним раждането 😂😂😂
После имахме малко премеждия в реанимация, тъй като през нощта не се появи никой да ни смени катетрите и торбите бяха наводнили залата... Малко гнусна история..
На другия ден сутринта имаше раздвижване, с което не се справих особено добре, защото бях пила твърде малко вода вечерта, но все пак станах. След половин час вече бях на седмия етаж. После взех бебка, мъжа ми дойде и товА беше най- щастливия момент за нашето семейство 💓
И така раждането премина, болката също за около 5 дни - вече бях доста добре, дори кихах и кашлях без проблем..
Малката е прекрасна 💓 Толкова много я обичам!!
Татко й много ни помага за всичко, майка ми също.
И така, растем и хубавеем Smile И много ревем! Ахахахах
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #53 -: Октомври 02, 2018, 21:48:49 »

Супер сте, не съжалявай, такова голямо бебе по-добре секцио, не искам да си представям как щеше да те разпори иначе Cheesygrin Като знам моята фина госпожица какво ме направи Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #54 -: Октомври 03, 2018, 10:23:09 »

Бързо ми мина съжалението, че не съм родила нормално! По-важното е, че раждането е протекло успешно и си гушкаш прекрасно и здраво бебе!
Браво и за разходките, това са си сериозни разстояния Smile
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #55 -: Октомври 05, 2018, 05:03:27 »

Благодаря! Стараем се - парка е близо и не се усещат толкова много разстоянията, само като се приберем после и понякога съм твърде изморена, но си заслужава Smile
Днес стана на един месец малката госпожица Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #56 -: Октомври 05, 2018, 14:59:06 »

Така и не бях разбрала, че си родила със секцио  Stuart Най-важното е, че и двете сте добре, секциото хич не е болка за умиране, даже си има плюсове  Cheesygrin Честита месечинка на малката красавица! Показвай ни я от време на време, много сладка муцунка има Love eyes
Активен

Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: