star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За второто дете и семейството
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За второто дете и семейството  (Прочетена 5852 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16112

« Отговор #25 -: Януари 02, 2018, 15:14:18 »

Ама няма лошо и да е при баба си, за да ходиш в Египет, защо пък да не? Хем детето се радва, хем баба и дядо ако са нормални и адекватни се радват, хем мама е човек понякога...Ех.

Абсолютно. И аз така мисля. Но още ми е малък Тео да съм на милион километра от него. Тетевен е на 2 часа. Ако има Т бих пътувала веднага, например.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17481

A believer

« Отговор #26 -: Януари 02, 2018, 15:17:29 »

Дам, като поотраснат, разбира се, макар че в момента и аз съм объркана. Ако точно Ади порасне и стане на 3-4-5 и нашите се навиват по-често да я гледат и за по-дълго време и направим второ - още 3-4-5 години у дома без пътувания ще си посегна...ако пък сега направим второ, първо мъжът ми не иска изобщо сега де, но теоретично, нямам гаранция, че след 3-4-5 години ще гледат 2...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #27 -: Януари 02, 2018, 15:30:34 »

И нашите са при бабите по пътувания. И аз вече искам да ходя по света Smile добре, че са ми живи и здрави, иначе сигурно щях да почакам да поотраснах ида ги вземам с нас. Ето правим си планове да пътуваме с тях.
Факт е обаче, че дея на 8м беше на почивка в Турция с нас, Яна също на 9м я помъкнахме с нас и Дея пак в Турция. Общо взето се нагодихме с тях. И при нас някак си винаги искаме да ги вземаме. Няма как да ги вземем на рок фестивал, макар, че тази година много се чудим за Пловдив ;) Но и ще  ходим на ски с тях и надявам се без тях..
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13772

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #28 -: Януари 02, 2018, 15:33:08 »

На всеки следва да му е ясно, че първите години правиш жертви и се лишаваш от някои неща в името на детето си. Изключвам тия, които имат бавачки от ден втори и детето им е чисто и просто наследник.
Обаче например при нас, макар Тайланд да не ми е топ, от както и малката порасна, не спираме да ги мъкнем с нас по събирания, купони и пътешествия. И не ми пречат, просто за мен почивката никога не ми е била секс, алкохол и шумни излизания или тихо лежане на плажа с книга. Кефя се на замъците от пясък, дългите разходки,барбекю с деца и компания и въобще не ми беше трудно да ми се променят предпочитанията и то не нарочно заради децата. Ясно, че за някои хора очакванията са други и не биха искали да променят себе си и ежедневието си заради децата. Обаче в началото няма как да се случи. Или се примиряваш или изтрещяваш.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3153

« Отговор #29 -: Януари 02, 2018, 16:14:08 »

Влача си навсякъде детето с мен. Като Пупи обичам общите неща с децата. Свикнали сме си и се приобщаваме да си почиваме,когато сме всички. на толкова модерни дестинации няма да ходим,но в цивилизацията си вървим заедно и няма какво толкова да жертвам от туй мойто време и отлетяла младост. Кой колко деца има си е абсолютно негова работа, обаче за мен е гадно да си обсебваш хлапето. Не визирам никой от вас, но познавам доста обсебващи майчици. Обикновено с едно дете, защото с две е сложно. Пък и както Феята каза, викаш си, че си родил златното яйце, после се окаже, че снасяш обикновени яйца, но повечко. Ако ме видите да си излагам тинейджърите, да се лепя за тях и не им двама да дишат...моля спретеме.
Иначе да си имаш второ човече е страхотен кеф. Все едно сме донесли плюшен мечок от магазина и всички играят с него.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Януари 02, 2018, 16:25:14 »

Все едно сме донесли плюшен мечок от магазина и всички играят с него.

Wub Да.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Януари 02, 2018, 17:04:56 »

Е да, ако ходиш на море в Гърция или Турция не е драма, разбира се. Ади на 3м беше с нас на море в гърция, но екзотичните дестинации и екстремните спортове ги забрави с деца просто. Поне, докато не станат 10+, че и тогава...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #32 -: Януари 02, 2018, 18:10:07 »

Аз съм със Смайли тука - дори не мога да проумея идеята някой въобще да има мнение за това колко деца имам, още по-малко пък да изпитва някакви чувства по въпроса, жал пък съвсем. Това да имаш деца е супер отговорно решение, а да имаш второ пък, е и по-информирано и осъзнато и да си мислим, че някой ей така от глезотия е взел такова решение, е абсурдно. Никой от аргументите ти не е за подценяване, когато става въпрос за твоя живот и за твоето семейство. И аз, като опитната майка с две деца, никога няма да седна да обяснявам на хора с едно какво неземно щастие е да имаш две и как те нищо не са видели, докато не го изпитат. Имам много близки семейства с едно дете, някои вече пораснали, които са щастливи, пълноценни и никога не са съжалявали за нищо, дори се радват, че са направили този избор, въпреки че и те имаха колебания за второ едно време (то как и да нямаш като отвсякъде явно се опитват да ти налагат някакви двудетни стандарти...).

А пък Ути как добре я разбирам.. И аз още не мога да преодолея факта, че пътуванията с мъжа ми вече са мираж. Пф, какви пътувания, всичко вече само с мъжа ми е мираж. Последните 10 дни по празниците ги изкарахме изключително идилично и пълноценно с децата, правихме толкова интересни неща заедно, на моменти имах чувството, че ще се пръсна от щастие, толкова хубаво беше. За имения ден на мъжа ми зълва ми ми подшушна, че свекърите планират да ни изненадат и да дойдат за вземат децата за през деня, да ни зарадват, като подарък. Преглътнах факта, че явно няколко часа с децата се води някакъв гранд жест и толкова се ентусиазирах, веднага планирах събиране с приятели, преди това кино, разни романтични неща... Явно обаче планът не е бил много солиден, защото така и не чухме нищо от тях. Целия следващ ден ревах като магаре. Та разбирам защо някой в подобно положение би си спестил трудностите с второ дете, в името на връзката с мъжа си и психическото си здраве. Като са две, поне при нас, може някой да вземе едното, но никога двете.

Иначе, абстрахирайки се от това колко сме по-щастливи с едно или с две деца, на тези, които се чудят за второ, бих казала, че след първите много трудни години, после става много лесно, особено ако са с малка разлика. Сега вече наистина го усещам, като станаха големи, готини хора, на един акъл и са си приятелчета и по цял ден се занимават заедно и не ги виждам въобще.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Януари 02, 2018, 18:19:42 »

О, говори ми... Стана някакво коледно чудо и нашите предложиха като гранд жест ( Exclamation) да гледат Ади половин ден да идем на ски за малко. Умирах от вълнение и щастие! Предложението важеше за 26-27 декември, щото после майка ми била само тя в отпуска и не можела да се справи. Не можела да се справи!!!

Както и да е, на 26ти бяхме уморени, решихме за 27ми. Следобедът на 26ти едната кола ни остави на Витоша. Оправихме се някак, решихме да тръгнем с другата за Боровец. Струпахме ските в коридора, аз вече летя от щастие, вечерта на 26ти Ади вдигна 39 градуса температура...еми като магаре ревах цяла вечер, честно. После уж събота щяха да я гледат, ма, разбира се, не им било удобно, и сега я отидем някъде някога, я не.

Сори за оффтопика, ама да си кажа мъката.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9088

« Отговор #34 -: Януари 02, 2018, 18:27:15 »

Лориии, как ми липсваха смислените ти мнения! Много добре казано за двудетните стандарти- все едно има няккво правило, едно не, три не, ами точно две трябва. Много ме е страх да не се влияя от това при решението, подсъзнателно. Ути, разбирам те, ама претръпваш някак, на нг в 19 ч като каза мъж ми, че детето е с т, почти не се сдухах, леко неудобство и веднаха план б.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #35 -: Януари 02, 2018, 18:39:46 »

Хах, Ути, това като лятото Дани като се тръшна със скарлатина ден преди дългоочакваната почивка Smile) Такова е, какво да се прави... Аз и свекърите ми винаги съм си знаела, че са такива, не им се занимава с деца много и не съм го приемала навътре. Моите родители винаги компенсираха, защото обожаваха децата и ги търсеха постоянно. Сега мама пак ги взима, но може само по един, защото все има да проверява контролни и не искам да я натоварвам допълнително. А и се премести в нов апартамент и няма място. А свекърва ми миналата година толкова демонстративно тръбеше навсякъде, че се пенсионира, за да гледа внуци - познай за половин година в пенсия дали ги е гледала... Имат къща, с двор, детска площадка с пързалка, люлки, надуваем басейн...идеално е за деца, ама е бутафория. Колкото и да не ми пука, понякога си натежава...

Корни <3
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Януари 02, 2018, 18:45:08 »

Корни, какъв точно план Б трябваше да приложа според теб? Така като кажеш иииии

Лори, аз не се ядосах на детето, разбира се, а че ебаси чудото трябва да стане, за да предложат да я гледат in the first place, че човек вече се чувства все едно кой знае какво се е случило.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Януари 02, 2018, 19:22:28 »

А, Ути, не говоря за твоя случай, а че просто се претръпва, примерно че няма да имаш нормална нг и правиш каквот можеш,  без да се връзвам.  Но аз съм в период на непукизъм, прдди и аз ревях здраво за подобни неща.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1729

« Отговор #38 -: Януари 02, 2018, 19:57:41 »

Аз пък осъзнах, че ако сега оцелея с второто, до 40 имам време за трето  Lol никога не съм си падала особено по децата. Появата на второто беше такъв шок, че се чудех какво ще правя изобщо. Някак обаче приоритетите ми малко по малко се изместват и както преди не бях сигурна дали изобщо ще има второ, сега не мога да гарантирам, че няма да има трето. Това, от което ще зависи, е как ще ми тръгнат кариерно нещата като се върна на работа. Иначе на този етап, това, което ми липсва, са пътуванията в чужбина с мъжа ми. Иска ми се ей така за 3-4 дни да отпрашим някъде из Европа, но съм наясно, че това може да се случи най-рано след две години.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #39 -: Януари 02, 2018, 22:00:38 »

Много мъдро мнение, Лора, три пъти ура, венци и почести. Обичам когато просто се хващате за думата тук и край! Феята ви казала колко деца да имате. Казала, че който има едно дете "нищо не е видял", а напротив, казах съвсем друго нещо - "факт е, че няма как да знаят какво губят" (ако имат 2). Превратно и изопачено. И това, че не си ме споменала не пречи да видя, че анализираш моето мнение.
Както и да е. Нямам абсолютно никакво желание да обяснявам за 20ти път едно и също, особено в темата на моето второ дете Lol Явно съм се прекарала с такова и сега трябва спешно да сядам да рева, за да наваксам всички пъти, в които някакъв план ми се е скапал заради децата в годините.
А това за подсъзнателното влияние, Корни - просто шест. Смях се с глас! Lol Ако искаш да спра да общувам с теб, да не би случайно да ти въздействам подсъзнателно да имаш още деца Lol Lol Lol
« Последна редакция: Януари 02, 2018, 22:04:29 от Fei4ka » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #40 -: Януари 02, 2018, 22:46:02 »

И аз не разбирам това изопачаване на мненията. Разговорът тръгна точно от типа хора, които искат ама им стиска да си развалят комфорта. Кои сме ние, че да съдим хората дали искат 1, 2,5 или нито едно дете. Изказваме гледни точки на база личен опит и на никого не тикаме оплодени яйцеклетки. Родителите взимат тия решения, не общия брой мнения на форумците.
И това с тръшкането и реването не го схванах. Да рева щото ми се е разболяло детето и ми е провалило плановете? Ами деца са, боледуват непланирано и неочаквано. С времето наистина се свиква на план Б, бил той и семейно и тихо празнуване с лягане в 12:01. Голяма работа бе, детето да ми е добре, излизания и сабирания ще има след време.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #41 -: Януари 02, 2018, 22:48:55 »

Е че на това кое е по-доброто - защо нечие решение за собствения му живот е "губене"?! И какво ти дава право да ги квалифицираш като губещи, не-достатъчно-имащи или нещо такова? Ти си с венците и почестите, Фей, мненията ти винаги са изказани отвисоко, с леко снизходителен и назидателен тон, с големия опит, аз не демонстрирам нищо.

Съжалявам, че в темата ти, не съм съобразила. Но и не видях никой да твърди, че се е прекарал с второ дете, така че и ти не слагай думи. Не е смешно, че съм ревала, останах с един родител и няма кой да ми гледа децата за по няколко седмици.

Пупи, ако от няколко години не си ходила никъде, ама никъде, и от половин година си пренареждала служебни ангажименти, скъсал си се от работа, за да си отвориш 10 дни и най-после си организирал мечтаната семейна почивка с цялото си семейство - нееее, въобще не е за рев...
« Последна редакция: Януари 02, 2018, 22:50:52 от Лора » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Януари 02, 2018, 22:55:47 »

Пупи, ако от няколко години не си ходила никъде, ама никъде, и от половин година си пренареждала служебни ангажименти, скъсал си се от работа, за да си отвориш 10 дни и най-после си организирал мечтаната семейна почивка с цялото си семейство - нееее, въобще не е за рев...

Дам, в моя случай така мечтания ПОЛОВИН ДЕН! Толкова време не съм прекарвала насаме с половинката от родилното насам. Как да не реве човек. Най-важното било детето да е здраво все едно сме някакви повърхностни кифли, дето предпочитат да си гледат кефа вместо децата им да са здрави, нали Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #43 -: Януари 02, 2018, 23:04:08 »

Дам, в моя случай така мечтания ПОЛОВИН ДЕН! Толкова време не съм прекарвала насаме с половинката от родилното насам. Как да не реве човек. Най-важното било детето да е здраво все едно сме някакви повърхностни кифли, дето предпочитат да си гледат кефа вместо децата им да са здрави, нали Cheesygrin
О я стига, това ли схвана от изписаното?

До тук за девет години и две деца имам броени празници, излизания и рождени дни осъществени по план. Всичко се отменя и пренарежда. Поставяме обаче като приоритет съвместното излизане, разходки и почивки заедно и престанах да планирам на всяка цена.
Далеч съм от скъсването на задниците от работа, та да не ми остава време за въздух и живот. Почивки сме отменяли, рева заради боледуването им, не заради отменената почивка. Не знам...така сме устроени и с времето не ни срива вероятно. Роси направи жестока пневмония точно за Св.Валентин. Честно казано в такива моменти нито мисля за ангажименга и за загубената възможност, а за това как бих помогнала на детето си и кой път да хващам към спициалист.
« Последна редакция: Януари 02, 2018, 23:05:49 от Pupi » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #44 -: Януари 02, 2018, 23:11:43 »

Е стига де, естествено, че децата са приоритет и че ни е мъчно като боледуват, какви ни изкара сега. Но пък и да кажеш, че грам няма да ти е криво за пропуснатата почивка...не знам...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Януари 02, 2018, 23:13:11 »

Ама добре се захапахме новогодишно, като в доброто старо време, доволна от раздвижването ;) само да се отдели темата евентуално да не е при Тео..?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #46 -: Януари 02, 2018, 23:19:12 »

Криво и да рева като магаре са две различни понятия. Иначе в началото мн се тръшках и цупех, че се провалят планове. С времето наистина се свиква. Паднаха ми се интензивно боледуващи деца, като прибавим и мъж, който лепваше всеки вирус от тях, ами да...план Б винаги се намира.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #47 -: Януари 02, 2018, 23:23:28 »

Е стига де, естествено, че децата са приоритет и че ни е мъчно като боледуват, какви ни изкара сега. Но пък и да кажеш, че грам няма да ти е криво за пропуснатата почивка...не знам...

Еми да, дай да спрем да ни е тъжно, че нямаме собствен живот и целият ни живот се върти около децата...това се надявам никога да не ми се случва.

Така звучи, Пупи, какви майки сме ние, на теб ти не непонятно как може човек да му е много мъчно за него си като детето му е болно. Еми може. И мама е хора.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #48 -: Януари 02, 2018, 23:24:12 »

Не си ме разбрала, аз даже казах, че ми е било супер приятно да сме си с децата през почивните дни. Там ставаше въпрос за обидно отношение от страна на свекърите ми, но там е дълго за обясняване, Ути ще ме разбере.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #49 -: Януари 03, 2018, 00:03:18 »

Ути, аз пък поентвам, че е временно и или се примиряваш, или привърташ и ревеш. Кой спомена цял живот?
Между другото ясно осъзнавам, че с идването си тук, се лишаваме от два чифта баби, които почти на 100% са поемали децата, когато сме поискали. Леко ме плаши това, но като си дам сметка и че рядко ходим някъде без тях, ми минават по-позитивни мисли  Lol
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: