star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За второто дете и семейството
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За второто дете и семейството  (Прочетена 6333 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #225 -: Януари 11, 2018, 14:44:05 »

Аз на моя ще трябва и мусака да му правя като се върне, че след секс огладнява.  Rolling Eyes Въобще, семейството е взаимност, споделеност, отдаденост и общуване на всякакви нива между двама зрели индивида. Липсва ли нещо от тези, значи нещо не е ок, не са си достатъчни хората и явно трябва да търсят решение.
Опитвам се да си представя семейство, в което всеки води паралелен живот, ама все ми прилича на съвместно съжителство с цел отглеждане на дете. Не и семейство като институция.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
juliet
Newbie
*
Публикации: 1732

« Отговор #226 -: Януари 11, 2018, 14:49:37 »

Ма защо трябва да си споделяте или пък още по-малко да обяснявате нещо на детето? Едва ли някой си разказва с подробности. А вие ще обяснявате ли на детето си за вашия сексуален живот? "Пък тати днес опъна мама на кухненския плот докато ти беше на училище!" Кому е нужно?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17490

A believer

« Отговор #227 -: Януари 11, 2018, 14:53:05 »

Ахахахха, само да не се разчуе от някой някъде и детето да разбере, чеее гадно.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bella
Newbie
*
Публикации: 687

« Отговор #228 -: Януари 11, 2018, 15:01:19 »

Много ясно, че не му разказвам цветно за сексуалния си живот с баща му. Ама например вчера като го прибрах от детската градина искаше вкъщи да играе с хеликоптера с дистанционно, въпреки че знае много добре, че аз не мога да го управлявам и че това го правят двамата с тати. Еми наду ми главата да пита къде е баща му и кога ще се прибере и вися 30 мин. на вратата да го чака, даже го посрещна на стълбището, явно беше много спешно.... И сега аз си мисля, просто тъй хипотетично, че ако през това време баща му да речем е на среща с друга жена, аз знам къде е и какво прави евентуално, а детето ми виси като сопол на вратата да го чака и му се радва като кученце като си дойде, еми няма да ми е хубаво, хич даже..... Ама това са моите лични светоусещания, за това ми е интересно как хора, които живеят по този модел ги виждат нещата.
« Последна редакция: Януари 11, 2018, 15:06:19 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6347

Усмивка

« Отговор #229 -: Януари 11, 2018, 15:05:27 »

Ма защо трябва да си споделяте или пък още по-малко да обяснявате нещо на детето? Едва ли някой си разказва с подробности. А вие ще обяснявате ли на детето си за вашия сексуален живот? "Пък тати днес опъна мама на кухненския плот докато ти беше на училище!" Кому е нужно?
+1

А и да. Питам го как е минало, разказваме си взаимно. Казваме си кой кога ходи на срещи. И не, нямаме правило "ти сега щото излиза вчера, днес е мой ред". И пак казвам - не си мислете, че е баси безразборния секс и всичко живо около нас сме изплющяли, та чак и за хламидии ми заговорихте. Нямаше нужда.
Вижте, скачате ми много като ощипани, а аз на никого не си натрапвам вижданията и семейния живот. Някои излюбопитстваха, затова и отговорих. И не, не сме съвместно съжителство с цел отглеждане на дете. Възприемам връзката си като стабилна, пълноценна, достатъчно сексуално и емоционално задоволителна. Сега логично ще дойде въпросът "Ами защо го правите?". Няма да се впусна в обяснения, защото наистина не виждам смисъл.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #230 -: Януари 11, 2018, 15:05:41 »

На мен пък вашите дефиниции и представа на семейство ми звучат много затворнически...

Аз не се плющя с други, обаче си водя "паралелен живот", т.е. излизания с колеги, приятели, тимбилдинги, командировки, лекции, куп занимания без мъжа (и спорт искам да включа, но за момента не успявам). Детето като пита къде отивам, му казвам- на ресторант,предполагам същото ще е и ако след ресторанта съм планирала е*ане  Lol Разбира се имам нужда и от няколко "семейни" вечери (тримата) и от няколко само с мъжа.  Ако мога да избирам, схемата ще е:  една вечер навън с някой (не непременно мъж), една вкъщи семейно, две навън с мъжа. Разбира се рядко е така и сме 6 от 7 вкъщи тримата- еми не ми е забавно, но просто зимата трудно излизаме с детето, а няма кой да го гледа. Умирам да съм навън вечер, побърквам се повече от 2 поредни дни/вечери вкъщи, предпочитам с мъжа да излизам, но ако не може, не ми пречи и с друг/и. Преди детето бяхме навън 5 от 7 вечери средно, лятото 7/7.  Сега всеки търси своето след детето както може.

Ние затова и пътуваме уикендите, защото и двамата ненавиждаме да си стоим вкъщи и изтрещяваме просто. А това е начин хем да правим семейни неща (басейни, разходки, ресторанти,  шейна), хем да не сме вкъщи.

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #231 -: Януари 11, 2018, 15:31:01 »

Е затворнически. Излизам с приятелки, идлизам с колегите, събирахме се достатъчно често с компанията, докато мм го нямаше. Не съм затворник на брака и семейството, имам си хоби, имам си предпочитания за прекарване на свободното време.
Добре де, какво се случва ако много ти захаресва конкретния секс с непознат, кога и усещаш ли ако премине в нещо трайно, в увлечение. Или пък го срещнеш след време на улицата, така докато си семейно на разходка. Правиш се, че тоя е никой?. На мен ми изникват повече негативи, от колкото да си го представям като "живях пълноценно, защото имах богат сексуален живот".
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #232 -: Януари 11, 2018, 15:36:39 »

Корни, Брейн бох са много яки, има и за по-малка възраст. Вкъщи сега тя и Черен Петър са хит.

Относно споделянето с децата - много са ви малки децата, още сте във фаза "мога да скрия всичко", но тя ще продължи още съвсем малко. Събудете се от сега! Живеем в дигиталната ера! Никой ли от вас не гледа Въздесъщият Confused Децата ви не са изолирани от вашия живот. И да, това важи и за сексуалния Wink
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #233 -: Януари 11, 2018, 15:39:39 »

На мен си ми харесва "затворническият" начин на живот, както го описва Корни. И двамата с мъжа ми сме домошари. Най-хубавото ни време е вечер като/ако детето благоволи да заспи. Преди две седмици например го караха да ходи на концерт с приятели и той отказа, защото на този етап му е по-комфортно да се прибере вкъщи. Един без друг излизаме вечер не повече от веднъж месечно и то май не всеки месец. И не е така заради детето - винаги сме били така. Просто за момента никой няма необходимост да го прави. Пак казвам обаче - това е зоната на комфорт и на двамата.
Едит: Фей, повярвай ми, будна съм, осъзнавам ерата, но няма шанс да седнем да си говорим за нашия с баща му сексуален живот  Lol теоритично да, разбира се ама конкретно - айде няма нужда.
« Последна редакция: Януари 11, 2018, 15:42:22 от juliet » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #234 -: Януари 11, 2018, 15:42:36 »

Колкото повече се споменава плющене и е*ане, толкова помече ми опротивява цялата концепция.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #235 -: Януари 11, 2018, 15:45:14 »

Их, извинявай, съвкупление Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #236 -: Януари 11, 2018, 15:47:22 »

Ти пък де се слагаш, не си ли от моя отбор  Razz
Може и любкане  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #237 -: Януари 11, 2018, 15:48:20 »

А, да, и аз съм от консервите. Тръпки и аз искам, ма някак самият секс си е резервиран за мъжа ми Smile Поне засега, може и мен да ме тресне хормона по някое време хахаха
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #238 -: Януари 11, 2018, 15:50:01 »

Е, Пупи, то си е чисто ебане като е със страничен, кво  Cheesygrin

ПС: чакам за тонове и водя ебаси и разговора с вас, честно  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #239 -: Януари 11, 2018, 16:01:29 »

А, Жул, и аз имам периоди, в които не ми се мърда я ми се събира едно излизане сама на месец, я не. Понякога ползвам и дълга обедна почивка за целта, пак ме зарежда да видя някой приятел/ка. Но пък поне веднъж седмично ако не дадем детето да излезем двамата ми е вече задушно и ставам зла  Lol

Не че няма начини и вкъщи да е забавно, ако много ми докипи, поръчваме пица и си правим филмова вечер, но като цяло друго си е. Щом детето е с нас, има винаги ред задължения. Наскоро си говорихме с мъжа как след детето ставаме на моменти като двойка впрегнати коне, които заедно вършат работа и тва е. И това ужасно изражда нещата между вас. Не може да споделяме само битовизми и да сме пълноценна двойка.

Затова- да живеят бабите и детегледачките.

Е, Ути, то така ако може- тръпки без секс, пиши ме и мен  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #240 -: Януари 11, 2018, 16:03:13 »

Ох, говори ми за "задушно и ставам зла"...

Ми мен самият секс не ме влече, виж, флирт, закачки, са си тръпка също. Безобидна при това Smile
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #241 -: Януари 11, 2018, 16:05:10 »

Благодаря ти, Смайли, за отговора!
На мен ми е пределно ясно, че това, което за мен е нормално, не е задължително да е нормално за някой друг, не е и нужно даже. Всичко, което Корни изброи по-горе го правя и аз, макар и рядко, но не се срещам с хора от чата, нито планирам секс с познати/непознати, нито имам намерение да се впускам такъв ако евентуално се появи някой желаещ. Просто отворения тип връзки не е за мен, нито съдя хората, водещи такива, нито им скачам, интересно ми беше да чуя техния мироглед.
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #242 -: Януари 11, 2018, 16:21:33 »

Едит: Фей, повярвай ми, будна съм, осъзнавам ерата, но няма шанс да седнем да си говорим за нашия с баща му сексуален живот  Lol теоритично да, разбира се ама конкретно - айде няма нужда.

Не ставаше дума за това. Когато има стандартен семеен живот, консерва, за децата става ясно, че мама и тати се докосват, прегръщат, целуват, спят заедно в едно легло...В един момент става ясно, че и друго правят. Без да им се обяснява цветисто.
Но. Ако мама и тати греят във всички Тиндъри и Миндъри? Пишат си пиперливи неща във Вайбъра с тоя и ония и едно дете II клас, примерно, тъкмо задобряло в четене и джаджи, докато цъка нещо на родителския телефонец съзре нещо за ноякое йебанйе? Ами ако види мама в Тиндърчето? Ами, ако пита за къде мама глади риза на тати? Къде отива тати? Цвета вече пита редовно. Ако отивам на лекар се притеснява и след това докладва на цялото семейство, че съм била на лекар...А е едва на 5! Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #243 -: Януари 11, 2018, 16:24:28 »

Телефона лесно може да се защити с парола, но като цяло да, с по-големи деца си е сложно сигурно...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #244 -: Януари 11, 2018, 16:31:24 »

Искам да попитам друго. Ако двамата се харесат и трябва да се забавляват, къде се отива? Предполагам на хотел. Излиза много голям разход тази среща-  пиене, хотел.
Това  също няма жда харесам на имането на любовница, ако към семейния доход се пркрепи и тя. Ще побеснея.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #245 -: Януари 11, 2018, 16:31:35 »

Е, хайде сега, все едно като пита защо сте заключили спалнята, ѝ казвате, че се порите. Ми не е нужно децата всичко да знаят, айде сега. Друг е въпросът ако случайно открият, макар че в нас е закон и телефоните не се пипат.

То и с потайните изневери има риск децата да разберат Cheesygrin
« Последна редакция: Януари 11, 2018, 16:34:03 от utopia » Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #246 -: Януари 11, 2018, 16:34:05 »

Алекс няма още 3, а в детската градина са отлично информирани в къщи кой, къде и с какво ходи на командировка! Blink Че на мама колегата е идвал на гости и е пил с тати бира, а мама е пила вино и е било много забавно... Че мама е била тъжна, не защото Алекс не е бил мил, а защото нейната баба се е превърнала във звезда и на мама и е много мъчно (не знам дали е правилно, че му го обясних така като почина баба ми, ама той ме виждаше, че плача и чуваше като говоря с майка по телефона и скайп и съответно питаше...)  Blink Unsure Rolling Eyes Той попива всичко, което говорим с мъж ми в къщи, дори неща, които ние си мислим, че не е чул или разбрал.... Какво да говорим за дете на 5!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #247 -: Януари 11, 2018, 16:41:47 »

И? Като те хване на калъп ще му кажеш, че се гушкате или че тати го е пъхнал на мама?
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #248 -: Януари 11, 2018, 16:53:29 »

Фей, от тази гледна точка, да, така е, не се бях сетила.
И аз като Ути мисля, че все ще обяснявам за гушкане и обичане и за момента не ме притеснява толкова.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #249 -: Януари 11, 2018, 16:57:20 »

добре е никой ,никого да не хваща на калъп,ако не иска групата в градината да стане съпричастна към акта. Всичко попиват, любопитството е огромно. Те разбират абсолютно всичко по техен начин и са готови да го изплющят пред всеки. каквото и да обясниш, те казват каквото са видели и го казват на който им падне. Моят пита аз абсолютно всичко.  Преди малко даже беше тука да наднича и да пита какво пиша. Като отворя фейсбука и той идва да разпитва кой това,какво онова.
Активен

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: