star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За второто дете и семейството
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За второто дете и семейството  (Прочетена 6705 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9115

« -: Декември 31, 2017, 17:59:35 »

Опаааа, Корнииии, давай! Cheesygrin Или вече имаме новина?
хаха чакай бе, почти половин година имам за тази разлика, а и само проучвам - може да каже, че е гадно.и да питам пупи за 5 и млко май беше.. чак ме стресна каква новина ще да имам Smile)
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #1 -: Януари 01, 2018, 10:39:39 »

О, аз не ти отговорих за разликата.
Ами...добра разлика е, като цяло.
Понякога се заиграват, тя го гони из стаята, влачи, опитва да го убие, хаха. Купон.
Акълът й идва лека-полека и при желание може да ми помогне просто като не ми създава допълнителни затруднения!
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17513

A believer

« Отговор #2 -: Януари 01, 2018, 10:46:17 »

влачи, опитва да го убие

Lol Lol Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3 -: Януари 01, 2018, 11:25:02 »

Lol Може да са планове за 2018, нали е по плановете  Lol
Корни, няма леко, грижите са двойни, малкото дразни голямото, голямото провокира малкото. Писъци, рев, бой. Идилия  Cheesygrin
Но с времето си намират общи интереси, игри и забавления. Всъщност най-трудно ми е било да не се чувства голямата на второ място.
А нашата разлика не беше планувана, просто ни отне 6 месеца да се случи бебе.  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #4 -: Януари 01, 2018, 16:24:08 »

няма леко, грижите са двойни, малкото дразни голямото, голямото провокира малкото. Писъци, рев, бой. Идилия  Cheesygrin

Така е. Но пък...няма по-хубаво. Не съм съжалявала никога, че имам две деца. И често казано, гледайки някои хора около мен, които се колебаят много, хем искат, хем не, питат ме дали трябва да имат второ, ама ги виждам как не им се отказва от удобния живот, от някаква независимост, която пак трябва да пратят по ягодите за 4-5 години, някак си все си казвам, че ще бъде много, ужасно тъжно, ако се откажат от идеята и най-вече, ако оставят първото си дете само...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4324

« Отговор #5 -: Януари 01, 2018, 17:36:31 »

Корни, няма леко, грижите са двойни, малкото дразни голямото, голямото провокира малкото. Писъци, рев, бой. Идилия  Cheesygrin
То и с по-малка разлика при нас е така ;) Ние си мислихме, че ще отнеме отново около 6 месеца, а тя Яна ни изненада още на първия....
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Януари 01, 2018, 19:09:06 »

Така е, Фей. Аз за това написах и последното изречение. Без значение колко е трудно, искахме второ дете. А СИ БЕШЕ МНОГО ТРУДНО. Особено в комбинация с неспящо, ревящо и трудно второ дете. Изпитвала съм отчаяние, разбутах се и здравословно, но за нищо на света не бих си сменила живота с този на родител с 1 дете, дори и след изживяните трудните дни и нощи Cheesygrin
Периодично си мечтая и за трето. Днес в търговския център видях отново любимото ми многодетно женско семейство + татко и мъжко куче  Lol Супер хармонични изглеждат отстрани, но сигурно само те си знаят какво им е в къщата  Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #7 -: Януари 01, 2018, 22:35:44 »

...ще бъде много, ужасно тъжно, ако се откажат от идеята и най-вече, ако оставят първото си дете само...

Е чак пък.. И за ужасно тъжното, и за оставянето на детето "само".
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8 -: Януари 01, 2018, 22:45:02 »

...ще бъде много, ужасно тъжно, ако се откажат от идеята и най-вече, ако оставят първото си дете само...

Абсолютно. Не ми се мисли какво ще кажеш за хората без нито едно дете...

Всеки избор си има своите основания, и почти винаги- и положителните, и отрицателни страни.

А изборът едно дете не е само до удобство на родители (макар че има голямо значение, ако се гони кариер и други интереси). Но има и други аспекти- например да осигуриш повече неща на първото- както финансово, така и като време за занимания- ако никой не помага, сами родители едва ли могат със същото качество и сили да занимават едно или две деца. Още не си го представям, дори сега като се оптивам да водя разговор, а отстрани ме дърпат, мрънкат и искат нещо, не мога да се фокусирам върху нито едното, ако има и второ от другата ми страна, ни едното дете няма да види нормалната ми страна  Lol И още куп неща, но да не задълбавам.

Разбира се доста плюсове има и на две (и повече) деца, основното е дългосрочните отношения с брат/сестра- де факто за мен е второто е подарък за първото дете- да му осигуриш още един човек, който почти сигурно ще го обича цял живот, дори когато нас ни няма.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #9 -: Януари 01, 2018, 23:01:16 »

Днес в търговския център видях отново любимото ми многодетно женско семейство + татко и мъжко куче  Lol Супер хармонични изглеждат отстрани, но сигурно само те си знаят какво им е в къщата  Cheesygrin
Хаха и сте са удовлетворили сигурно желанието на таткото за мъжко с куче ;)
И аз искам трето. Но сега не бих, ценя някак си в момента доста свободата, която имаме с мъжо и да бъдем заедно, да ходим на някакви места и да работим успешно, неща, които искаме.
Може би след някоя друга година, когато ни доскучее.. ще видим Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #10 -: Януари 02, 2018, 08:55:37 »

Ами така мисля аз Smile Но, ако обърнахте внимание и двете с Корни – не го казах общо за всички родители на планетата с едно дете, а за определен кръг хора, около мен, които
се колебаят много, хем искат, хем не, питат ме дали трябва да имат второ, ама ги виждам как не им се отказва от удобния живот, от някаква независимост, която пак трябва да пратят по ягодите за 4-5 години

Разбирам, че има хора, които нямат такава необходимост (да имат повече от едно дете), но и факт е, че няма как да знаят какво губят.

Корни, нищо няма да кажа за хората, които са без деца, защото това е доста различно нещо. Те може да са без деца по редица причини, така че не същото. Ако някой изобщо не иска да има деца – негова си работа. Но, когато вече имаш едно очевидно не това е случаят. Макар че, пак да подчертая - аз и за хората с едно дете нищо не казвам, само собствената си позиция защо съм с две и как се чувствам спрямо хора, които очевидно имат биологическата възможност за второ, а донякъде и желанието, но не им се разваля рахатът. Всичкото това с помощта и т.н. са оправдания.

За това, че второто е подарък за първото дете си права, но не е само това. Подарък е и за теб. Коства много да отглеждаш две деца, но е невероятно как от едни и същи родители излизат толкова различни деца и е абсолютен кеф да ги наблюдаваш и да не спираш да откриваш прилики, но и много разлики. Просто всяко едно дете, което имаш ти носи много различни неща, като емоции, уроци, усещания. Не е просто така - да имам деца, пък там едно ли са, три ли...Различно е. Не само количествено, качествено също Smile

Обичайно родители с едно дете трудно го приемат това. Всеки, който има дете вярва, че е снесъл златното яйце, че вече животът му е достигнал своя връх, че има най-великото и т.н. и т.н. Точно тоя булшит си отива с второто Smile Спираш да го гледаш от тоя ъгъл, който и ти си подхванала - ще мога ли да осигуря всичко необходимо, просто защото не се фиксираш върху децата вече толкова! Оставяш ги да се развиват свободно, без да ги задушаваш с постоянното си внимание, с желанието си да им изсипеш рогът на изобилието на главата, да ги превърнеш в еди-какви, да им дадеш еди-какво, да им осигуриш не-знам си-що и т.н. Неща, които, когато си с едно дете по-често избуяват, защото родителят прехвърля всичките си амбиции, любов и т.н. на него, понякога това е непосилен товар Cheesygrin Прекомерното внимание също „убива“. Помисли и над това. А за качествено прекараното време не се тревожи - може би първото дете за известно време ще загуби процент такова с теб, но ще има време със своя брат/сестра Smile А това изобщо не е за подценяване. Отново говорим за нови емоции и нова споделеност. За баланс. Колкото и невероятно да ти се струва – две е баланс. Между другото три е още по-добре, защото три е отбор, но това е една друга, много дълга тема.

Просто с две...нещата са различни. Трудно е да се обясни с думи, когато не си го почувствал и изживял. Затова и така подскочихте на моята реплика. Един ден, когато сте с две, ЩЕ ВИДИТЕ (ШЕГААА), ще ме разберете...Привсе всички трудности – едно от най-добрите решения в живота ни е да имаме второ дете.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Януари 02, 2018, 11:19:35 »

Обичайно родители с едно дете трудно го приемат това. Всеки, който има дете вярва, че е снесъл златното яйце, че вече животът му е достигнал своя връх, че има най-великото и т.н. и т.н. Точно тоя булшит си отива с второто Smile Спираш да го гледаш от тоя ъгъл, който и ти си подхванала - ще мога ли да осигуря всичко необходимо, просто защото не се фиксираш върху децата вече толкова! Оставяш ги да се развиват свободно, без да ги задушаваш с постоянното си внимание, с желанието си да им изсипеш рогът на изобилието на главата, да ги превърнеш в еди-какви, да им дадеш еди-какво, да им осигуриш не-знам си-що и т.н. Неща, които, когато си с едно дете по-често избуяват, защото родителят прехвърля всичките си амбиции, любов и т.н. на него, понякога това е непосилен товар Cheesygrin Прекомерното внимание също „убива“. Помисли и над това.

Специално за тази част да кажа- точно там е проблемът, че аз не мисля/чувствам така. Никакво златно яйце, какъв връх на живота, напротив, достига ниските си точки животът с дете в началото (Затъпяването, спирането на развитие и т.н.). Изобщо не се фокусирам над детето, там е работата, че имам много други интереси и гледането на детето понякога се пада "между другото". Както и преди съм казвала- децата са част от живота, а не животът. Сега това не значи, че няма да му осигуря най-доброто, например занимания, които да развиват интелекта му и талантите му като порасне малко, но това и с едно, и с две ще важи. Както и ти каза- оправдания са, не отричам, това с вниманието и финансите. По-скоро въпросът е, че не съм ориентирана към деца, не са ми интересни бебетата, не ми е нещо "УАУ, имам дете вижте ме колко велико нещо съм сътворила". Приемам децата по-скоро като дългосрочна инвестиция- няколко години скука и намаляване на темповете в името на дългосрочни резултати (т.е. като стане разбрано да ти бъде като приятелче, да се обичате, да имаш нов човек в живота си, с когото си споделил ценностите си, да си обогатиш живота и семейството). И таман достигнах този етап с първото- отново съм себе си, имам енергия за много неща, детето е пълноценна личност, с която разговарям и се смея, и нормално да ми е едно такава бля, айде пак 3-4 години назад (макар че вторият път вероятно по-леко и бързо минава всичко).

Знам, че може да отнеса хейт с този пост, тъй като за много хора гледането на малки деца си е хубаво, страхотно, пълноценно и т.н., ама това е положението.
Междудругото сигурно звуча като зла суха баба, но съм детешор- играя и говоря с децата, обичат ме, но това е различно от гледане на бебе 24/7.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #12 -: Януари 02, 2018, 11:45:39 »

Не знам дали ще отнесеш хейт, но ако стана така - с теб съм.
Защото с последния ти пост съм съгласна с всяка дума и точно така ги усещам и аз нещата, именно такава е и моята нагласа. Обаче си признавам, че докато бях с едно дете си мислех, че съм видяла вече другата страна на Луната, пък то изобщо не било така Lol
Иначе нали и аз това казвам – напълно нормално и естествено е да те смущава и да възспира именно това, че ще скапеш рахата и че тъкмо си се върнала в кожата си, разбираемо е и точно тук идва тезата ми, че, ако човек допусне това да го откаже, а такива хора има мноооого наистина и вече изобщо не визирам хора от форума, то би било жалко. Поне в моите очи.
Искам да ти кажа, че с две нещата просто се случват много по-бързо. Изобщо няма да имаш време да ти е скучно, защото бебето ще има бебешки нужди, но ти вече имаш и по-голямо дете, което си чака да си правите нещата, които обича – разходки, разговори, четене, игри, кино, а-у. И разделена между тези две дейности, а в един момент се включва и работа, няма никаква скука, довери ми се. Напротив. Динамика страшна. Но мен това ме кефи. Иначе и аз не съм фен на периода до 1 година, даже не съм и на този до 3, ама...няма как. Опитвам се да се наслаждавам на приключението. Още един лукс с второто – не се вживявам, знам, че всичко ще стане по реда си и просто се щадя и наслаждавам. Много е приятно.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #13 -: Януари 02, 2018, 12:34:35 »

Е ти пък сега.. хейт Smile Всеки е различен. И аз си казах, че не искам да си развалям на тази етап спокойствието.. което е в излизане с децата, кучетата, ходене по концерти с мъжо.. и работата - бая съм се хванала сега за нея и като се сетя какво е в началото с бебе.. за сега тц. Пък и при 3 вече идва повече финансовия проблем, проблема с място.. че с тези малки кутийки, които наричаме апартаменти.....
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #14 -: Януари 02, 2018, 13:30:06 »

Пък и при 3 вече идва повече финансовия проблем, проблема с място..

Факт.
И то дори не откъм дрехи и храна, а откъм лично пространство и средства за добро образование...
Затова повече деца имат в добре развитите икономики - образованието е на високо ниво и нямат нужда от още милиони пари за частни уроци Rolling Eyes
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #15 -: Януари 02, 2018, 13:41:46 »

Иначе нали и аз това казвам – напълно нормално и естествено е да те смущава и да възспира именно това, че ще скапеш рахата и че тъкмо си се върнала в кожата си, разбираемо е и точно тук идва тезата ми, че, ако човек допусне това да го откаже, а такива хора има мноооого наистина и вече изобщо не визирам хора от форума, то би било жалко. Поне в моите очи.

Преди няколко месеца реших, че не искам да имам второ дете. И това е в период, в който вече майчинството ми носи предимно добри емоции. Мина бебешкият етап, вече има някаква обратна комуникация, расте, развива се, учи се пред очите ми. И е страхотно. И все пак. Имам си ред причини да стигна до това решение. Не мога да кажа, че е окончателно, но дори и да не е, със сигурност не искам второ в следващите няколко години. Ся... не ми пука, че в очите на Феята може да е жалко. Но по-скоро искам да кажа, че не бива изобщо да го водим този разговор в този му вид. Че ще е жалко, че ще е ужасно, много ужасно някой да няма второ дете. Без значение какви са причините. Има ги. Важни са за тези хора. Използваш думата "рахат", Фей, така все едно е нещо лошо и маловажно. Не е.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #16 -: Януари 02, 2018, 13:50:00 »

Оф, как ви завиждам, че дори с две деца излизате и имате свободно време само за себе си и мм, ебаси.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #17 -: Януари 02, 2018, 14:16:08 »

Изобщо не я използвам все едно е маловажно и още по-малко очаквам да ти пука за моето "жалко", но пак ще ми е жал, че ще останеш с едно дете. Проблем? Smile

Ути, на всичко му се намира края...Просто седни, помисли и вземи някои решения. На един лист правиш две колонки ПРОБЛЕМ и РЕШЕНИЯ. Записваш дори невъзможните решения. И после започваш да махаш едно по едно, докато не остане най-оптималния за вас вариант. Ти сама беше казала, че ще търсиш детегледачка. Какво стана?
« Последна редакция: Януари 02, 2018, 14:19:12 от Fei4ka » Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #18 -: Януари 02, 2018, 14:27:11 »

Никакъв. Ама все пак няма нужда да ти е жал.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #19 -: Януари 02, 2018, 14:31:47 »

Тая, дето ми препоръчаха, не работела януари и уикендите, което не ми върши работа. Продължавам да си търся доверен човек.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20 -: Януари 02, 2018, 14:45:36 »

Смайли, мисля, че го взе много навъртре.. предполагам, ако бях на твое място и аз бих го приела така. Според мен Феята /а и като сама тя писа/ говори за приятели нейни, които искат да имат второ дете, но чисто егоистично, заради техния си рахат не се решават на тази крачка.
Не виждам нищо лошо в това, човек да не иска деца или да иска само едно. Нито пък обратното - да иска повече от 1, 2..
Ако имам приятели, които искат второ, но се притесняват и се страхуват, че нали.. отново започва всичко наново с второто, след като са на едно добро ниво с първото дете и аз бих се чувствала, че изпускат нещо.
Но пак подчертавам, че Феята говореше за хора, които очевидно го искат, но нещо ги спира /не говорим за проблем с имането на деца/.
Живота е толкова разнообразен, че няма как да се поставим в обувките на другия и да съдим, особено за такива важни неща.
Ето, ще дам един пример. Нали сега Деси Банова се е гаджосала с Плевнелиев. Ами толкова са ми странни тея двамата като двойка, че в началото като говореха за тях сънувах кошмари.
Ама ето на - хората са си заедно и се показаха, дъра бъра..коя съм аз, че да ги съдя?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 02, 2018, 14:51:02 »

Никакъв. Ама все пак няма нужда да ти е жал.

Изкарваш го все едно съжалявам просяк на улицата. Съвсем друго влагам.
Както и да е. Ще направя изключение за теб, мир?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #22 -: Януари 02, 2018, 14:52:37 »

Ами честно казано аз колкото и да искам второ дете, и аз започвам да се разколебавам вече. Искам го, но като знам как просто завинаги ще съм си в нас с двете деца и ни Тайланд, ни Египет, ни Австрия, ни нищо няма да видя от света, и ми се реве. Да имаш баби да ти гледат децата със седмици е съвсем друго и едното не е рахат, а психическо оцеляване. Та ги разбирам и двете страни.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #23 -: Януари 02, 2018, 15:02:34 »

Е, то, ако ти, като майка, ще се чувстваш затворник, ощетена, незадоволена и нещастна...естествено-НЕ ГО ПРАВИ!
Моето дете не е при баба си, за да ходя в Египет...Само да уточня, защото някак си така прозвуча Smile
Аз също не съм ходила кой знае къде, защото...имам второ дете Lol и то си беше при мен- ок, точка за вас, с две съвсем ти спада шансът за рахат. Факт. Въпрос на избор, на приоритети.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #24 -: Януари 02, 2018, 15:03:58 »

Ама няма лошо и да е при баба си, за да ходиш в Египет, защо пък да не? Хем детето се радва, хем баба и дядо ако са нормални и адекватни се радват, хем мама е човек понякога...Ех.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: