star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Да посрещнем малкия голяяяям паяк :-)
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да посрещнем малкия голяяяям паяк :-)  (Прочетена 2586 пъти)
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #25 -: Септември 20, 2017, 21:12:02 »

Wub Wub Благодаря ти Kiss

Ами, аз съм си зевзек по принцип, оставете, че само хейтя уж. Наживо съм бяла и добра, пък и забавна. А ражданията си една жена ако не приеме положително въпреки болката, то не знам какво би могла някога да приеме така. Болката е временна, споменът е за цял живот. И с Ади бях така, и с Павката. За трето не зная, има време, по-скоро не бих, но ще поживеем ще видим.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #26 -: Септември 21, 2017, 02:09:39 »

Аз да си питам - методът Кристелер не е ли забранен? Мислех, че вече не се прилага. А таткото защо не беше с теб, нали обмисляше да присъства? Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #27 -: Септември 21, 2017, 10:22:19 »

В България не е забранен. И мен ме натиснаха по корема, но не съм сигурна, че беше точно същото нещо - лекарят натисна с ръка горната част на корема ми понеже бебето се връщаше в изходна позиция и за да предотврати връщането.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #28 -: Септември 21, 2017, 21:38:33 »

Пък аз не знаех какъв е тоя метод, да си призная.
Паюне, жив и здрав да ти е тоз як българин, поизопнал те не, не е като да те е пожалил. Тъкмо в началото на разказа си мислех - и да се претакоав кърменето, нищо, той отгледан, пък после като прочетох, че и ти върви гърдосмукът, направо цвилнах Smile Ще е двуметров мъж, то се е видяло  Love eyes
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 24, 2017, 19:40:34 »

Малкият е качил само 140гр от изписването насам Rolling Eyes 10 дни са това. Като се има предвид, че да, на друга везна го меря. Иначе яде на 2ч, като нощем ме буди понякога и на 3ч, което не мога да го контролирам, няма да седна да си навивам аларми... След седмица ще го премеря контролно, обаче не вярвам да стане чудо. Ще си минем на АМ усещам след консултацията на един месец.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #30 -: Септември 24, 2017, 22:25:58 »

Ще те шамаря.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #31 -: Септември 24, 2017, 22:33:47 »

И аз се нареждам за шамарите Lol
140гр за 10 дни е добре. Мен за седмица ми казаха 120гр, но пак се гледа все пак след няколко минали седмици. Защото едната седмица може да забави, следващата да навакса. Не се вглеждай толкова в тез грамажи.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Септември 24, 2017, 22:45:36 »

Ма тя даже на различни везни, спокойно може да е нашишкавял с половин кило и просто да се филмира заради тия кантари.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #33 -: Септември 24, 2017, 23:13:24 »

Паяк, я не се филмирай, а си наеми едно кантарче за 1 седмица и го мери всяка сутрин, за да видиш, че си яде детето...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #34 -: Септември 24, 2017, 23:31:32 »

Ти пък не се навивай отсега за АМ, с тая нагласа ще си спреш кърмата. Успокой се, не го мери всеки ден по 3 пъти. Гледай да го кърмиш на спокойствие. Пък и той се е родил толкова голямо момче, едва ли има нужда да наваксва като нашите дребоси.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Септември 24, 2017, 23:39:32 »

Неее, как ще го мери всеки ден, ше лудне Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #36 -: Септември 24, 2017, 23:56:07 »

Спокойно. Спокойствието е по-важно ДОРИ от кърмата. Ама ти го знаеш.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 25, 2017, 00:52:55 »

Благодаря ви, обичам ви! Несигурно ми е, особено след неуспеха с Адето.. Не искам да спирам да кърмя, та точно започнаха да ми се оправят зърната и да става по-малко неприятно! Ако не ме боляха и на половин час щях да му давам. Номерът е, че нали вечер нормално да намалее кърмата и той откача, иска през половин час, виси скачен с мен между 19 и 23ч. А мен ме и боли, той се бори и гняви, много е смешен, ако не ме болеше щях да го оценя даже Lol
През останалото време си яде през 2 часа, дори ми с3 налага да го будя през деня понякога, за да не пропуска. И нощем се буди, яде и заспива. Но привечер ми стопява лагерите, а имам и кака да гледам. Милата, днес не можах да я изкъпя даже за преди градина утре...
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #38 -: Септември 25, 2017, 07:18:16 »

Паяк, споко! Големите бебета, доколкото знам, по-малко качват в началото, а Павел е голям мъжага все пак. Не го мисли отсега, нека мине консултацията и ще прецениш. Сега си се гушкайте и кърмете, той няма да изпосталее  Cheesygrin Зареди се с ланолин за зърната, ако случайно не си, първия месец това ме спаси от болката, и сега от време на време се мажа. Даже мога да препоръчам да не взимаш на Лансинох, че е майка си и баща си, пък е егати количеството за половин зърно. Има в ДМ големи тубички на Медела, върши същата работа.
П.С. Егати, доживях и аз да давам съвети по бебешките теми.  Lol
И освен това, много як разказ за раждането, май не писах, че много ме накефи и мен  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #39 -: Септември 25, 2017, 11:11:58 »

Вечер си е редовен бебешки кисележ, не е задължително да е от глад, може да започват колики или просто си му идва време за мрънкане и сукането успокоява всичко. Мисълта ми е, че не е индикатор за малко кърма, и може да опиташ да не го успокояваш само на гърда, а и с носене, люлеене и т.н.
Иначе ми звучи идеално всичко, добре си е, наддава, няма значение с колко. Важното е да не спада или задържа първите месеци. И да е спокоен, да не е постоянно заспал или постоянно ревящ. Така че сте си добре като гледам, не мисли още за АМ, тепърва ще става готино кърменето. Между втори и шести месец е най-лесно откъм хранене, не мислиш за нищо, пътуваш с по-малко багаж, няма шишета, няма пюрета, само ти  Cheesygrin

Разказът е уникален, пак ще го чета. Мен ме е хванала параноя за второ бременеене и раждане, че нали имах няколко гинекологични проблема, та това е добро успокоение.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #40 -: Септември 26, 2017, 19:17:52 »

Ох, шеомра. Майката на В. пита избрали ли сме си кръстница и аз нали, естествено, казвам "О, ние няма да го кръщаваме", а В. започна да обяснява "Ама може да го кръстим в сатанистката църква, ще нарисуваме пентаграми, ще заколим черен козел, много е забавен ритуалът..." Аз щях да се задавя от смях, а майка му просто си млъкна Lol
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #41 -: Октомври 05, 2017, 08:37:15 »

Да напиша нещичко за Павел докато си хапва.
Започна да качва най-после и се радвам, че си взех везна, защото иначе нямаше да разбера, че не качва и да си коригирам кърменето.. Сега се кърмим минимум 12-13 пъти за денонощие, като стигнахме и до 18. Дори ме буди като часовниче нощем вече, та няма нужда вече от аларми (мда, и аларми навивам при все какво бях писала..) Яде в полунощ, 3,6,8 и после през деня когато поиска. Изписаха го 4420, а вече гони 4900. Другия месец повече, сега това го качи за две седмици Cheesygrin
Иначе, много ми е мил, няма няма и с баща му кажем "ох, много е сладичък". Прави муцки, особено сърдитата е много смешна. Преди да се разплаче обикновено замрънква лекичко с физиономията, та имам време да реагирам. Кака му беше болна и евакуирана при баба си. Днес ще я взимаме.
На 11ти сме на консултация и ако педиатърът каже нещо за пробно кърмене или АМ директно ще го отрежа.
Има си удостоверение за раждане детето и подадох заявление за еднократната помощ, то си било блага работа да имаш второ Cheesygrin И с радост установих, че вече не пишат отзад на документа, че е получена, най-после сме в 21ви век. Жалко, че на това на каката имя писано, яд ме е. Но се кефя, имам си розово и синьо удостоверение Cheesygrin
Стига толкова, като се сетя нещо пак ще пиша.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #42 -: Октомври 05, 2017, 10:06:50 »

Но се кефя, имам си розово и синьо удостоверение Cheesygrin

Ок, не съм единствената луда, която много се радва на това, като дете на балон Lol

И браво на Павел! Благун Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #43 -: Октомври 05, 2017, 10:27:57 »

Ох, Паяк, в коя община си, я дай инфо за еднократната помощ, че аз още се мотам.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #44 -: Октомври 11, 2017, 16:56:32 »

Да отчета Павел. Бяхме на консултация днес. Освен това стана на 1 месец Big grin
Според везната там е 4900гр, според тази вкъщи гони 5кг. Но най-ниското му тегло след раждането (според тази в болницата Cheesygrin) беше 4310, така че съм. доволна. много, че този път повярвах във възможностите си и не слушам никой излишно и успявам да кърмя успешно!! Бабите ме гледат като теле в железница като кажа, че не пие вода, чай и пр, че кърмя нощем поне 3 пъти, че яде и през час ако иска. За протокола -  никоя от тях не е имала успешно кърмене... I rest my case.
Та така 4900гр. и 58см. т. е. наддал е 700гр и 3см.
Давам вигантол по две капки.
Голям е сладурчо, вечно гладен. Опитва се да пуска усмивки вече и има разкошна трапчинка на дясната бузка. Много го гнявя и целувам. Има епизодчета с малко колики вечер, но в никакъв случай не като зверщината на Ади, която ревеше след ВСЯКО хранене в продължение на три месеца...
И така, расте детето, лекарят е доволен, аз щастлива! Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #45 -: Октомври 11, 2017, 18:05:31 »

Браво, браво на Павел и на теб  Cheesygrin Все така да си расте детето и да се обичате и гушкате.  Kiss
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #46 -: Октомври 21, 2017, 20:01:56 »

Само така, Паюне!!
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #47 -: Ноември 10, 2017, 16:11:19 »

Еми, явно през месец ще си обновявам темата...
Бяхме на консултация с Павел, наддал е 800гр и е пораснал 2см. По техния кантар е 5700гр. и 60см. Изключително съм доволна!!!
Поискат ротавирусната ваксина и даже е ротарикс, а не ротатек. Биха му и другите две. Милите краченца, сложих по един кулпач до раничките и по една лепенка да не цапа дрешките, че малко пусна кръвчица. Педиатърът вика да давам Панадол, ама много мразя да тъпча излишно. Вярно, противовъзпалително е, ама пак.. На Ади без нужда никога не съм ѝ давала заради ваксина и сега не съм давала. Дано не ми вдига температура и всичко да е наред. Като цяло изплака за мъничко (като Ади като бебе) и се успокои набързо, даже си заспа.
Иначе е голямо сладурче, като ме види целият става усмивки, много ми се радва и ми гука. Играе си на активната гимнастика от миналия месец и само бие тия играчки, но бързо му писва и започва да хленчи. Много е миличък.

А да, купих си раница, обаче без приставка за новородено, така че сега си поръчах и слинг, та докато става за раница ще пробвам с него. Дано не се сърди де, че хубаво искам да нося, но си правя сметката без кръчмаря. А зимата наистина става непроходимо в нашия квартал и ако искам да излизам ще се наложи да се носим. А на ръце не е никак оферта. Фей ми даде нейния суитчър за бебеносене, за което съм ѝ безкрайно благодарна! (Става ми Kiss).
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 16:22:28 от paiachka » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #48 -: Ноември 10, 2017, 16:24:31 »

Браво на детето. Кърми, майко, кърми и не се заричай повече в обратното  Lol
Само едно уточнение - парацетамола е нестероидно обезболяващо. Работата му след ваксина е да обезболи и да не вдига Т. Противовъзпалително е нурофена, но никога не съм давала от него. Давах панадол вечерта след ваксина, за да може да се спи. Имахме един кошмарен рожден ден на милото, ей така сложихме ваксината, не дадох панадол и това чудовищенце орева цялата вечер, че и аз със нея  Razz От тогава давам, само вечерта, да има мир и сън най-вече Smile
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #49 -: Ноември 10, 2017, 16:27:10 »

Нали Lol И аз се чудя какво толкова мърморех за тва кръмене, то си е кеф. Буташ цица, то мълчи, хем не е гладно, хем е доволно. И не мия шишета, не давам стотици пари за АМ. Да видим само до кога.

Ади никога не е ревала след/от ваксина, ама буквално никога. Ще го видя как е довечера и ако дава признаци на недоволство ще дам, ама е така нцъ, не искам.
Активен

Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: