star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Да посрещнем малкия голяяяям паяк :-)
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да посрещнем малкия голяяяям паяк :-)  (Прочетена 2570 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« -: Септември 11, 2017, 09:48:45 »

Днес в 8.30 на бял свят се появи големият малък паяк Smile)) Честита втора рожба на мама Паячка! Да е жив и здрав юнакът Павел с впечатляващите 4680грама! Мама и бебе са добре, а той е очарователен бузанчо Wub

« Последна редакция: Септември 11, 2017, 09:51:21 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #1 -: Септември 11, 2017, 10:01:06 »

Ехааа, голяма новина за голямо момче!
Жив и здрав да е, да порасне умен и (умерено) добър!

Имала съм предчувствие, явно, точно днес на шега си казах- абе я да проверя форума, да не е родил някой- и хоп  Lol

Килограмите са впечатляващи, мама е повече от герой и няма да си дава много зор с храненето и теглилките първия месец  Razz
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 666

« Отговор #2 -: Септември 11, 2017, 12:01:11 »

Честито, Паяк, голям мъж! Бъдете здрави, нека Павел бъде палав, умен и да ви носи само поводи за гордост и радост.
На теб бързо възстановяване, послушна кака и помагащ татко!  Kiss Clover
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #3 -: Септември 11, 2017, 12:47:48 »

Добре дошъл, Павел! Да е здрав, щастлив, палав и обгрижван от всички! Да ви слуша умерено и да ви радва много! Паяк, дано да си раждала с упойка  Cheesygrin бързо възстановяване пожелавам!
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #4 -: Септември 11, 2017, 14:00:21 »

Честит Павел, да е жив и здрав, и да си тежи винаги на мястото
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #5 -: Септември 11, 2017, 18:58:32 »

Честит да ти е Павел, много здрав и успешен в живота! А аз лично чакам с нетърпение разказа как го роди тоз голям мъжага  Cheesygrin И също така да кажа, че датата я познах, ама от килата бях мнооого далеч  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #6 -: Септември 12, 2017, 00:16:19 »

Той вече отгледан едномесечен мъж Cheesygrin
Хайде пак честито!
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #7 -: Септември 12, 2017, 10:03:57 »

И тук да те поздравя за новия мъж- голям да расте, здрав, силен, горд българина( не знам, но все за Крали Марко си мисля като чуя за бебе юнак  Cheesygrin). Бързо възстановяване и те чакаме да разкажеш как излезе това чудо от теб?
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #8 -: Септември 12, 2017, 13:34:41 »

Честито! Бъдете здрави и щастливи!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #9 -: Септември 12, 2017, 13:48:55 »

Е на тoва му се вика голям малък мъж! Честит Павел, Паяк! Мнoгo любов и щастие да носи малкoто човече!
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #10 -: Септември 13, 2017, 11:53:26 »

Честито и тук за сладур Павел!
Голям бузльо, като едномесечен е! Сладък.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #11 -: Септември 14, 2017, 19:59:17 »

Аз абсолютно съм забравила как се гледа новородено вкъщи... Blink На всичкото отгоре, господинът дето сме избрали за педиатър можел да ни посети чак другата седмица, пък детето дали ще оцелее дотогава, заеби Unsure

Та, за къпането ясно, че под течаща вода като в родилното без да мокрим пъпа. А после, взела съм 90градусов спирт да обливаме, ама нямам спомен нещо по-специално правеше ли се. Не съм купувала пудри или нещо...?? Съвети от скорошните мами? Колко пъти на ден се третира пъпа? Нещо слага ли се между него и дрехите, защото в родилното нищо такова не слагат, ама там и хигиената е на по-добро ниво все пак.

Кърмим се успешно засега, аз съм можела да имам кърма като не слушам съветите на този и онзи като с Ади.
Мога ли да варя вода в ел. кана или трябва да я преварявам 20мин. Захар вътре няма да слагам със сигурност. А кърма имам много и давам на всяко църкане, така че е възможно и да не опрем до водата.
Колко памперса напишкани на ден трябваше да сменя? Защото се притеснявам, че не са достатъчно. От друга страна, първия ден беше малко обезводнен и пишна към оранжево направо, сигнал за това. А сега просто ми се струват не особено напоени памперсите... Щастлив и доволен е де, лочи та чак се чува, ама пусто се притеснявам... Не броя кърменията, нито по колко време са. Обикновено се наяжда от едната гърда, като днес не беше ял поне 4 часа заради изписването и дадох и двете да ме облекчи, че се бяха наляли.
За излизането навън как сте процедирали? Ади има РД след 8 дни, та със сигурност ще бъде изкаран поне за час него ден в количката и закътан, но преди това май няма да го извеждам. От Ади съм си записала на 10тия ден за 5мин на терасата, като увеличаваме всеки ден с 5мин докато не станат 30 и после извеждаме.
Дано не ви се стори тъпо, че и второ бебе имам, ама забравя се :(
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #12 -: Септември 14, 2017, 20:10:49 »

Добре дошли вкъщи!  Kiss
Пъпчето го третирах със спирт , почиствах и капвах с памуче капка две спирт и завъртах по веднъж пъпчето. Нищо не слагах между дрехата и пъпа, не цапаше. Пудра не съм слагала.
Вода не виждам защо да даваш за сега, а пампер сменях на всяко хапване. Аз наливах отгоре, тя изливаше в помперса.
Излязохме на около 10я ден заради секциото и придърпванията. Директно, без тераси и 5 минутки. С Мими внимавах, но и беше средата на декември. А с Роси хванахме хубава октомврийска жега и си правехме от само начало разходки между храненията.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #13 -: Септември 14, 2017, 21:10:52 »

Мале не се шашкай! За пъпчето - аз мажех на всяка смяна на памперса.. нищо не му слагах. За пълненето - може пък да усвоява по-добре манджата ;) Не забравяй, че е по-голям от другите новородени, трябва си му повечко субстанция Smile Иначе за излизането - Яна, на 7 ден, при май 14 градуса Т навън /може и да излъжа тук, ама беше все пак октомври.. / и завита с пелена.. не виждам проблем да го изведеш, ако е топло.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #14 -: Септември 14, 2017, 22:24:04 »

За пъпа аз мацах внимателно с напоено със спирт памуче, като гледах уж да не опирам кожата отстрани. Педиатърката ми беше казала да мажа после с Пиоктанин - едни капки, които много цапаха като от мастило. Това веднъж на ден след банята.
За памперсите - сменях преди всяко кърмене, тъй като той така или иначе в началото акаше горе-долу колкото пъти и ядеше. Но щом си пишка детето, споко. Не се шашкай за това колко. Важното е, че е мокър памперсът. Инак ме кефиш как не броиш кърмения и му даваш когато иска. А таз вода я забрави. Не ти трябва щом кърменето ви е ток.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #15 -: Септември 14, 2017, 22:28:12 »

Мнoгo се радвам, че кърмиш, въпреки всичко! Браво! Вода няма нужда при кърмено бебе.
На пъпа слагахме едни памучни марлички, без да мажем с каквoто и да билo , oсвен Бепантен при зачервяване. Пълни памперси трябва да има поне 6 на ден, ама тoва значи да сменяш на 4часа, а тo за тoва време трябва пoне два пъти да е напълнил памперса. И не я къпахме преди да падне пъпчето.
Ние излезнахме на ден 10ти, нo аз чаках и хубавo време, и баща й да почива, и да не духа и, и, и... Гледай да е хубавo завито чавенцето, oсoбенo първия месец минимум един слой пoвече oт теб и еднo одеалце oтгoре.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #16 -: Септември 15, 2017, 13:31:41 »

И не я къпахме преди да падне пъпчето.
Защо?
На Мими пъпчето падна точно на 20я ден, не си представям толкова време да не окъпя детето. То повръщано, власинки, спарване...
Бепантен горещо препоръчвам, дори го предпочитах пред судокрема.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #17 -: Септември 15, 2017, 13:39:31 »

И аз предпочитам Бепантен пред судокрема. Поне при Боян с едно-две намазвания по дупето и веднага изчезват всякакви зачервявания. Но то пак си е до бебе и кожа.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Септември 15, 2017, 14:27:34 »

Ние си я къпехме, но под течаща вода, без да се кисне, не съм го пазила да не се мокри.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #19 -: Септември 16, 2017, 15:00:06 »

Честит Павел Паяче.
Само радост да ти носи
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #20 -: Септември 16, 2017, 18:25:57 »

Хайде да ви разкажа как се появи на белия свят този Павел.
Станах като дирижабъл и ме питаха дали все пак нямам близнаци. Качих 30кг, започвайки от 52. В родилно влязох 82. (В момента съм 72 ..Пак като с Ади свалих 10кила още в родилното).
Та, да си дойдем на думата. Леко болезнени контракции започнах да имам още седмица преди раждането, а принципно се бях настроила още след рождения ми ден средата на август да раждам. Да, ама не, износих си почти до термин (14.09.2017 е термин). Коремът ми започна да расте плашещо щом влязох в 9тия. Изключително много ми тежеше и едвам ходех, сядах, ставах..
На 10.09 в неделя в 11 сутринта започнаха нерегулярни, но болезнени контракции, които не отшумяха както досега. Засичах си ги с приложение и се настроих да раждам. Надявах се да устискам до понеделник, за да не раждам при дежурен...  На няколко пъти ми изпадна тапата, което ми даде индикация, че правя разкритие.
Цял ден гледах да не седя, ами да обикалям из къщи, а последната седмица задължително се разхождахме вечер, доколкото ми позволяваха телесата... Към полунощ си легнахме, обаче този път конктракциите не спряха. Помъчих се да лежа час-два, но нямаше смисъл и пак станах да си чета из нета и да обикалям из къщи. По едно време започна и някакво кървене и аз нали никога не съм раждала се шашнах Cheesygrin Все пак продължих търпеливо да засичам и да чакам да стане нормално човешко време, за да не раждам при уморени лекари и акушери нощна смяна. Към 6ч сутринта кървенето се засили и реших, че е време да ходим в болницата. Контракциите бяха по 10-12 за час и нямаше смисъл да седя повече.
В 6:30 пристигнахме в Майчин дом и още на вратата много любезен охранител звънна на дежурната акушерка да ни приеме и ни каза, че много се радва да види такива усмихнати и позитивни хора да идват за раждане.
Аз помолих мъжо да изчака да видим дали изобщо ще ме приемат, Тома неверни с контракции на 5мин и болки, ама не се знае нали Cheesygrin Дойде акушерка, пусна видеозона и отбеляза, че имам готини татуировки, похилихме се и викна лекар. Той ме прегледа и каза, че съм с 5см разкритие и тъй като е второ да не се мотая много много в тоалетната след клизма, ами да ме засилват нагоре към родилното. Нахилена до ушите звъннах на В. Да тръгва и че ще се ражда, преоблякох се, нахлузих джапанките и направихме неприятната, но в никакъв случай чак ужасна процедура с клизмата.
Качиха ме в родилното, вързаха ме за тонове и от време на време някой минаваше да ме нагледа. Аз си рових из телефона докато не ми се скараха, че смущава апаратурата и после броях лампите на тавана и си поохвах защото контракциите се засилваха.
Сложиха ми абокат, първо пробваха на дясната ръка, но не се получи и ме набодоха и по лявата, взеха ми кръв и отново ме оставиха да зяпам тъпо в пространството и да си муча вече по-силничко.
В 8 стаята се напълни с хора, дойде новата смяна и на късмет ми се падна една от най-предпочитаните при избор на екип лекарки Сузи Нашар, както и най-печената млада акушерка евър, с която си лафихме, обсъдихме отново татуировките и се хилихме, вече не помня защо.
При поредния преглед за разкритие ми казаха, че съм с пълно разкритие и всеки момент ще започнат напъните, но засега да дишам и да не напъвам. А сякаш секунди по-късно започна екшънът. Качиха ми краката на степенките, казаха ми да се хвана за дръжките и да дърпам колкото сила имам към себе си докато напъвам. Усещах как бебко слиза, но накрая нещо го задържаше. Направих няколко опита и ги чух да си говорят, че напъвам страхотно, но бебето не може да излезе. Приложиха ми кристелер, което отичтам като напълно положително в случая, защото иначе нямаше да може да излезе това голяяямо момче. Наложи се да ме кръцнат, след което вече Павел се роди и изпитах ОГРОМНО облекчение. Казах им – „Много ви благодаря мили хора“ и всичко дружно – „ама няма защооо“. Усмихнати лица имаше в залата в този момент.
Първите ми думи към бебко като ми го показаха бяха „Оо, мъничъъък“, при което залата избухна „АМА КАК МЪНИЧЪК БЕ, ТОВА ДЕТЕ Е 4680ГР!!!!“. Похилихме се, него го отнесоха в съседната стая да го аспирират и почистят и продължихме с плацентата. В момента, в който излезе се наведох напред, защото този път исках да я видя, че предния не успях. Акушерката се уплаши, че тръгвам да слизам от магарето и вика „Какво сега, искаш да ти я дам ли?“, при което се хилихме отново. Аз казах „О, не, моля ви се глупости, само исках да я видя, защото не зная как изглежда“. Ами огромна беше...
Обадих се на В. че има син и си поплакахме заедно по телефона от радост. После се обадих на тате и чувах мама как писка и плаче от кеф до него. И от облекчение, че всичко е приключило успешно.
Последва не толкова приятната част с лидокаина (който хич не подейства) и шиенето. Всяко докосване усещах и вирвах дупе нагоре, а лекарката повтаряше „Ани, моля те, остави ме да работя“. Направи ми няколко вътрешни и поне 5-6 външни шева, а аз писках, защото усещах боцкане и им казах „Не ми обръщайте внимание, аз си страдам тука“, акушерката щеше да падне от смях и вика „Това ще си го запиша, много е силно!“. После ме попита на кой етаж искам и ми запази самостоятелна вип стая на 12тия, за което съм ѝ благодарна, защото нямах никакво желание да общувам с други хормонални хора. Тя ми намигна и ми се ухили.
Накрая лекарката вика „Ей, супер съм доволна от шева, макар че скоро не бях шила във въздуха...“. Пак се посмяхме. Сложиха ми лед и ми дадоха да си гушкам бебо, който беше супер буден, оглеждаше се и дишаше като шампион. Помолих да ми надигнат облегалката, застанах възможно най-удобно и пробвах да закърмя, а той от раз разбра какво се иска от него и засука. Постояхме заедно час и половина, накрая бебешката акушерка каза, че вече е време да го занесе в отделението, а мен качиха след половин час.
Скоро след това В. дойде да ме види и аз припнах по коридора да си търся бебето Cheesygrin Дадоха ни го, порадвахме му се, погушихме се и бяхме адски щастливи.
Отношението от мен към всички там и обратно бе повече от прекрасно, така че се спогаждахме, говорихме си и се шегувахме с персонала непрекъснато. Един път даже чух след като излязоха от стаята ми, едната жена да казва „Ех, да бяха всички такива...“. Много приятно ми стана, защото е необходимо просто да си нормален човек и да се държиш като такъв с останалите, за да получиш същото в замяна.
Павел изака на два пъти всичкия мекониум, с което на втория ден теглото му беше -300гр. На втория ден -40, а на третия +120 от втория (горе долу са числата). Изписаха го 4420гр без жълтеница, с прием на вит.К. Кърмехме се по много, а към настоящия момент на всеки два часа (или всеки път като прицърка). Твърдо съм решена тоя път да не слушам никого освен Ути, на която съм адски благодарна, че ми помага и отговаря на всичките ми безумни въпроси по всяко време :* <3 Хормоните надделяха и ми е повече от кеф да си храня прекрасното голямо момче колкото и когато пожелае.
Спирам засега, че някой плаче жално за мама и ще пиша пак скоро с ъпдейти покрай Павел.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #21 -: Септември 16, 2017, 19:56:11 »

Ееее, много специална се чувствам, много се радвам, че нещата вървят засега по мед и масло Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #22 -: Септември 17, 2017, 09:35:38 »

Ти си просто герой. Хубаво и голямо момче ти се е паднало.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #23 -: Септември 17, 2017, 12:09:46 »

Ревнах си малко аз.
Много готин разказ, много хубаво раждане, страхотен спомен ще ти е. Много се радвам!
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #24 -: Септември 20, 2017, 20:45:45 »

Ще ме извинявате, напоследък не се трогвам хич от бебешките теми, но това беше едно от най-хубавите неща, които съм чела напоследък не само тук, но и по принцип. Като видях, че си родила такова голямо бебе през ум не ми мина, че първо е било нормално и второ и да е - никога не бих очаквала такъв разказ. Просто адмирации за духа, положителната нагласа и този целия хумор. Направо все едно аз съм го изживяла, защото и ние така бяхме по родилните зали. Благодаря, че беше толкова описателна, много, много свежо Smile Желая ти така с усмивка и помежду другото да се гледате, пък и още едно да докарате Smile
Активен

Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: