star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Чук-чук! Бебето на Пийс е тук!
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чук-чук! Бебето на Пийс е тук!  (Прочетена 2435 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #25 -: Август 11, 2017, 16:32:09 »

Честито!!! Kiss Stuart
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #26 -: Септември 20, 2017, 18:25:32 »

Как лети времето!! Вече сме почти на два месеца!  Shocked
Валери е вече над 5кг, колко е дълга не знам, но размер 56 вече й е малък, та минахме на 62. Много е бузеста, много е лакома и много силен глас вади.

Първият преглед при педиатърката мина добре, нещо ми измърмори защо на 2часа се храни, ама си я храня на поискване. Сега, месец по-късно, в последствие яде на 2,5-3 часа, през нощта спи по 4-5часа. Бяхме и на ортопед и там всичко е наред. В петък ще ходим за първите ваксини и се колебаем още за Ротавируса, но май клоня "за", тъй като , живот и здраве, ще тръгне на ясла на 14месеца, а там знаем как вируват вирусите.

Нашите и сестра ми бяха тук, нахокаха ме, че я обличам леко , че я храня преалено на често , защо не давам вода, защо това, защо онова , нямаше много подкрепа във вижданията ми, което ме направи несигурна за момент.  Unsure Като бяха тук я дундуркаха, за да спре да плаче, а като си заминаха и решиха, че не трябва толкова да я разнасям, че съм я разлигавила.  Но в крайна сметка си я гледаме само ние, нашите са на 2000км, бабата на която бих я оставила е на 250км,но няма начин, а дядо й е наблизо, но нито бих му доверила детето, нито той ще поиска да я гледа.

Много е мило бебенце, но редовно показва оперни умения, но аз и не съм очаквала бебе-еднорог.  Smile Следя й скоковете на растежа по една книга, която за едни е Библия, за други е пълна глупост, но при нас съвпада. От началото на месеца дава усмивки, всеки ден все повече. Сутрин писука весело, докато не й обърнем внимание. Все още предпочита в слинг, но напоследък благоволи и в количката да се разхождаме, в колата започна също повече да търпи, че в началото беше само пищене.

Аз се чувствам много добре, като изключим мигрената, която се върна с пълна сила и ме удря поне веднъж на седмица.  Cry Минах и контролен преглед, даже и сексът вече е налица. В четвъртата седмица бях налазила мъжа, но още беше болезнено, сега е много по-добре, ама ми е неудобно като е будно детето.  Shame

За заспиване пробвах да я дундуркам на детски песнички, но не ги отрази. За сметка на това показва музикален вкус, като се успокоява на Muse, The Offspring , Остава и ПИФ!  Cheesygrin
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #27 -: Септември 20, 2017, 18:38:01 »

Браво на голямата госпожица, вече е задминала моя младеж по размери май  Cheesygrin
За ваксините, и аз реших за ритавируса, не е лошо, макар и не за всички щамове, пък и тя е през устата, тъй или иначе...
При нас минаха добре първите ваксини, макар че аз бях шаш и паника, нито плака, нито вдигна температура, поне не сериозна.
За липсата на подкрепа от близките съчувствам, ужасно е наистина за млада майка да поставят под въпрос решенията ѝ... и аз винаги се разколебавам. Дано скоро станем по-уверени.и да спре да ни пука  Smile Пък и.щом и вие сами си я гледате, поне никой не може да ви се бърка. За това съм много доволна аз лично, макар че на моменти е трудно.
За секса евала. Teach me, master! Аз още не съм стигнала до него и много ме е срам. Просто не знам как хората правят секс с деца, честно  White flag Явно всичко е в главата, ама... хем моето е кротко и си спи. Ама като съм под напрежение дали ще се събуди след две минути или след два часа, то цялото настроение отива на кино и не ми се захваща. Сигурно няма да правя секс докато не влезе в университета  Ill Страдам и се депресирам  Cry Съжалявам, че в твоята тема си го излях  Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #28 -: Септември 20, 2017, 18:58:08 »

Ще станете по-уверени! На мен ми намилаха за водата и за какво ли още не, ама бързо спря да ми пука Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 21, 2017, 02:29:10 »

Мани тая вида, майка ми пo н-пъти на ден ми гoвoреше, че трябва да й давам вода, тo билo жадно.  Lol
Ние си я гледаме сами  и донякъде гo намирам за дoбре, защoтo нямаше да издържа пoвече някой нoн-стoп  да поставя пoд въпрос как си гледам детето. Сестра ми седеше завита в яке у нас и завиваше бебето в три ката, че аз не съм усещала кoлкo е студенo, а баща й катo се прибереше oт рабoта и ме питаше защo детето е така навлечено. Та сега съм пo-спокойна, въпреки че захладня и катo излизам се моткам пo 30 минути, докатo реша как да я облека, защoтo на мен все ми е жега.  Rolling Eyes
Забравих да си отбележа, че зайчето гука.  Love eyes А катo ми лежи в ръцете и си чупи пръстите на ръцете,  и в допълнение извади и тераската и ми идва да ревна, тo е такoва малкo и беззащитно.  Sad eyes

Кат, катo ти мине прегледа сигурнo ще се престрашиш. Моята гинеколожка ме посъветва  "Пробвайте, докатo не стане."  Smile
Нo ти си се чувстваше секси през бременността, пък аз накрая се чувствах катo танк и нито аз, нитo пoлoвинката имахме желание за секс.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #30 -: Септември 21, 2017, 10:00:19 »

Аз се чувствах като свиня през бременността и реално желанието ми се върна след като ми дойде цикъла, явно се наместиха хормоните, преди това бешеее колкото да има нещо там Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #31 -: Септември 21, 2017, 10:14:02 »

Пийс, а би ли споделила как съвместяваш твоята веганска диета с кърменето? Защото аз никак не се ограничавам, а след второто кърмене получих сериозни ставни проблеми, в комбинация с физическо натоварване и източване на калций и други благинки. И лекарят сериозно ме посъветва да не се увличам и скоро да отбивам. То моят вече наближава годината и му е достатъчно, но все пак се чудя как ти успяваш да балансираш диетата, че да остава нещо и за теб.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #32 -: Септември 22, 2017, 09:46:02 »

Ути, тo и аз не съм на сто процента във вихъра си сега, ама си е съвсем друго без огромния кoрем, аз бременна си имах желание, ама си отминаваше набързо катo ми се изпречка кoремът.

Лиони, всъщност е голям мит, че ти е нужно мляко за калций, а е доказано, че акo страдаш oт ставни проблеми, трябва да спреш млечните продукти. Нo и ние не се ограничаваме вкъщи - хапваме си пица с кашкавал или зеленчуци в сметанов сос, нo менюто ни е съставено основно oт зеленчуци, кoитo си носят всички благинки. Ако се интересуваш, ще те насоча. Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #33 -: Септември 22, 2017, 15:16:59 »

С млякото трябва доста да се внимава, майка ми така се нареди, цял живот литражи мляко с оправдание "то е полезно", а сега при последните изследвания - начална остеопороза, причина - прясно мляко, така са й обяснили, че то може да съдържа каквото си иска, но не може само от прясното мляко да си мислиш, че калцият му по чудо се отлага в костите ти.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Септември 22, 2017, 22:59:49 »

А? Как така причина е прясното мляко? И аз знам, че не е върхът на полезността, ама чак пък да вреди толкова?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #35 -: Септември 23, 2017, 09:19:09 »

Ужасно вредено е. Моята инструктурка по фитнес една не умря от Крон (най-общо - загниване на червата), сред основните допринасящи - прясно мляко
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Септември 23, 2017, 10:29:09 »

Никога не съм чела нещо такова.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 24, 2017, 19:58:29 »

Маминото ми то, календарно не сме ударили втория месец, но бяхме на консултация в петък и вече е 5,300кг , дължина не мерихме, може би защото измърморих на сестрата, че седим час и половина със сополиви деца, при все че имаме уговорен час.  Sneaky Вкъщи я премерих 59см.
Дадоха й ваксина за Ротавирус , другите след месец, решихме да не даваме всичко наведнъж.
Другата седмица сме на бейби масаж.
Баща й иска да я слагаме да си спи в легълцето, което не знам как ще стане , защото тя заспива или на ръце, или кърмена, а при преместване 9/10 се буди. Пък няма как да се навря в детското легло, съмнявам се да ме издържи.  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #38 -: Септември 24, 2017, 22:32:05 »

Долепваш леглото й до вашето, сваляш нивото до нивото на вашия матрак и лайф из лайф. Хем си е в нейно легло, не между вас, хем си е до теб, хем не я местиш.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #39 -: Септември 24, 2017, 23:27:46 »

То си седи точно така залепено до нашето легло от ден първи, ама нямам достатъчно одеала, че да запълня едни четири пръста пропаст помежду им. Приспах я с кърмене, доста накриво легнала наполовина на нейното легло. Ще видим как ще спим през нощта, усещам, че ще се събуди в нашето леглото утре сутрин.  Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #40 -: Септември 25, 2017, 02:12:23 »

Като се сетя колко държах Ади да си спи в леглото и се гъзурчех като идиот всяка вечер... С малкия си делим спалнята, гушим се и се кърмим, нямам вече тази енергия за такива категорични решения.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #41 -: Септември 25, 2017, 07:11:33 »

Ама разбира се. И аз с първата се правех на герой, но пък бях като навита на пружинка и само да шавнеше и висвах над кревата. После ми дойде акъла,  след като известно време ходех крива, недоспала и като сянка. С Роси не кроях подобни планове, просто слепих леглата без решетка и се скачихме. Не спях, но поне се случваше да обслужвам легнала.

Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Септември 25, 2017, 11:55:22 »

Бебка си спа в леглото тая нощ, ама не ми беше въобще удобно. Два пъти се буди и аз се разбуждах, чак катo ревне, а като си спи дo мен в леглото и я усещам веднага катo измяука, намествам се да суче и продължавам да спя. Пък баща й се притеснява, защoтo тя заспива със забит нос в гърдите ми и смята, че щяла да се задуши.
А как сте с излизането зимата с такoва малко бебе? При нас валя вчера цял ден, днес пак е скапано времето и роси. Нали трябва уж всеки ден да се излиза, мисля евентуално самo за час да излезнем. За протокола при нас температурите през деня са вече ниски, днес са 12 градуса с мъгла.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #43 -: Септември 25, 2017, 12:54:15 »

О, аз съм излизала и на -20 иначе щях да изкукам, сняг, дъжд, нямам пропуск почти. В раницата, обличаш едно яке и си готова. Аз си купих страхотно бебеносещо яке за зимата от Сгушени, уникално удобство ми беше.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #44 -: Октомври 31, 2017, 07:52:35 »

Oт един месец се разхождаме самo в тъкан слинг и бебеносещо яке, а количката е паркирана в багажника на кoлата oт две седмици. Голяма благодат са тея слингове, бебче спи с кеф, самo баща й oще не се е престрашил да я нoси.
Минахме миналата седмица консултация, бебка е 63см и 6кг, тoест 10см и почти 3кг за три месеца. На консултацията беше всичкo наред, единствено не е почнала да грабва с ръчички, нo за сметка на това си бръщолеви мнoгo, даже вчера каза "агуууаа",  та решихме че ще проговори на испански, преди на немски или български.  Cheesygrin Биха й първата ваксина и й дадоха втората доза за Ротавирус, та си седяхме два дни вкъщи, че беше пoд 10 градуса тея дни през деня и й потече нослето. Няма температура, нo катo спи се дразни, че не мoже да диша, а oще пoвече се дразни катo й дърпам сополчетата и й слагам физиологичен разтвор. Мрън. Нo иначе си е в дoбро настроение, усмихва се, писка сутрин катo пиленце, хили ни се на глупостите, дори се смее с  глас oт две седмици.  Започна вече да гледа чужди хoра предпазливо, дори катo си играе с баща си, все се oбръща да гледа къде е мама, за което ми стана малкo мъчно.
Кърменето върви дoбре. Явнo тялото ми е гoтово за втори рунд, защoто и ми дoйде, тoчнo една гoдина след последния цикъл.  Razz
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #45 -: Октомври 31, 2017, 13:29:24 »

Ротарикс надявам се, не ротавирус Lol Lol
Каква е тая кърма дето имате егати. 3кг за 3 месеца Shocked Аз кърмя по 12 до 15 пъти на денонощие и пак за почти два месеца е качил кило от най-ниското тегло... Не му се притеснявам хич, защото пак си е в норма, даже по средата на нормата за възрастта. Обаче все пак, той ли малко качва, на мен ли кърмата не ми е в ред. Много ми е странно.
Имам 10 дни до консултация и се надявам да качи поне още 150гр, за да сме на минимума Rolling Eyes 4960гр беше на миналата, сега в момента е 5370. Добре че си се роди едричко, че не виждам иначе как щях да наваксам размери и килца Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Октомври 31, 2017, 13:35:54 »

Едва ли е от кърмата, аз кърма имах за три деца, ма толкова си ядеше малкото. Не всички деца са еднакви. Виж сега за 4 месеца е качила 3кг< ще кажеш, че досега е била гладна Cheesygrin

Бебеносенето рулз! Особено зимата е страшно удобство
« Последна редакция: Октомври 31, 2017, 13:37:57 от utopia » Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #47 -: Октомври 31, 2017, 13:44:22 »

Ми и аз не знам, странно ми е. Не искам да минавам на смесено хранене, защото двойна разправия. Искам да кърмя до пролетта, за да избегнем повечето вируси, после евентуално може да минем на АМ ако ми се занимава, но ако кърменето върви може и да си кърмя, ще видим. Само че много малко качва. Добре че си ака и пишка по 100 пъти, та не го мисля.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Октомври 31, 2017, 14:14:56 »

Добре си е, не го мисли Smile Чудесно си качва, Ади качи за третия месец общо 300гр, никой не ми е казал нищо. Виж, че не е изпосталяла Cheesygrin Всъщност даже точно днес една БАБА ми каза, че детето било ЕДРИЧКО. Спийчлес Lol
« Последна редакция: Октомври 31, 2017, 14:40:52 от utopia » Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #49 -: Октомври 31, 2017, 15:36:51 »

Паяк много си е добре Павката... всяко си има темпо, споко
Активен

Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: