star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Чук-чук! Бебето на Пийс е тук!
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чук-чук! Бебето на Пийс е тук!  (Прочетена 2395 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« -: Юли 28, 2017, 13:11:36 »

Имаме бебееее!!!
Малката Валери се е родила в 23.58ч на 27.07. Тежи 3195г и е 53см. И има прекрасни устнички!
Мама е щастлива и добре. А таткото е много горд!
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #1 -: Юли 28, 2017, 13:43:16 »

Честитоооо!  Happy birthday Да е много здрава малката Валери и да носи само радост на мама и тате!  Wub Чакаме разказ! Big grin
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #2 -: Юли 28, 2017, 13:57:22 »

Честита да е! Жива, здрава, щастлива, обичана... мама бързо да се възстановява :
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #3 -: Юли 28, 2017, 14:15:39 »

Авввввввв Wub Wub Wub Wub Clover Clover Clover Clover Clover Clover
Честита рожба, пийс. Много радостна новина!!! Kiss Бързо възстановяване ти пожелавам и скоро да се гушите вкъщи с малката принцеса.

Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #4 -: Юли 28, 2017, 15:41:20 »

Честита дъщеричка! Да е здрава, красива, щастлива и да ви прави много горди родители! Бързо възстановяване и бързо да свикнете една с друга.
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #5 -: Юли 28, 2017, 16:33:46 »

Честито Пийс! Wub Нека малката Валери бъде здрава, усмихната и любознателна, да ви радва и да ви дава безброй поводи да се гордеете с нея! Clover Kiss
А на теб бързо възстановяване. Кога се прибирате в къщи? Разкажи за раждането като имаш възможност.
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #6 -: Юли 28, 2017, 17:35:38 »

Честито розово вързопче щастие! Да расте здрава, щастлива, смела и безстрашна! На мама Пийс бързо възстановяване и безпроблемно кърмене!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #7 -: Юли 28, 2017, 19:06:43 »

Честита буба на мама Пийс!! МНого да ги слуша, обича и само поводи за радост!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8 -: Юли 28, 2017, 20:24:21 »

Честито! Да е здрава, палава и щастлива малката госпожица. На мама бързо възстановяване, на тати бързо изтрезняване.  Wub
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #9 -: Юли 28, 2017, 22:41:41 »

Честита радост! Да сте здрави, щастливи и хармонични! Очакваме разказ като се окопитите  Big grin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #10 -: Юли 29, 2017, 01:44:20 »

Честито! Бъдете здрави!  Чака те голямо щастие!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #11 -: Юли 30, 2017, 23:49:21 »

Честито! Love eyes
Жива и здрава да бъде!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #12 -: Юли 31, 2017, 05:44:45 »

Благодаря ви за топлото посрещане на бебка!  Kiss Пo план днес ще трябва да ни пуснат да си хoдим и си чакам визитацията и айде че ми писна в болницата да седя. Бебче е мнoгo будно, разглежда тати с oсoбен интерес и гледа мама строго, кoгато храната не е сервирана на секундата.  Cheesygrin Кърмата ми почна да надига обороти, нo oще се дохранваме, че е голямо гладниче. А таткото не мoга да опиша кoлкo безкрайно мил и грижовен е.  Wub Тея дни ще напиша и разказ, самo да влезем в ритъм вкъщи.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #13 -: Юли 31, 2017, 21:35:55 »

честито момиченце Пийс, да сте много здрави и щастливи  Wub
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #14 -: Август 05, 2017, 20:31:18 »

Здравейте мили съфорумници. Тропнах бебка на гърда и сядам да пиша, че колкото повече време минава , толкова по-леко ми се струва раждането, а пък все пак трябва да сме обективни.  Smile
Всичко си беше наред до 25.07 вечерта, когато започнах да усещам за първи път контракции, ама не подготвителни или Бракстън-Хикс или подобно - контракции, на всеки 5 до 10 минути с продължение 30 секунди. Цяла нощ! Не спах, половинката и той не спа.
 На сутринта отидохме в болницата. Прегледа ме една млада докторица, при това доста болезнен преглед ми удари и отрече - 2 сантиметра разкритие, без родилна дейност. Пратиха си ме вкъщи, ама аз цял ден не мога да се събера от болки. Вечерта пак ходихме до болницата, защото контракциите станаха по минута и половина, но накрая пак ни пратиха по живо, по здраво. "Не са родилни контракции, ти ще ги усетиш, когато станат такива."Втора безсънна вечер.
На 27.07 сутринта ходих до моята гинеколожка, тя каза, че сигурно са леки контракции, потвърди 2 сантиметра разкритие, бебка си спеше вътре най-спокойно. По-късно вкъщи изтече обилно петно свежа кръв ,та три пъти за щастие, ние се юрнахме към болницата. Пак ме прегледа същата загубена докторица, която каза, че няма да раждам скоро, но ме настаниха в болницата, защото се явявам за трети път в рамките на 24ч. Една много мила акушерка ме сложи на тонове, прегледа ме, каза че бебче е добре и по-късно пак да ида за тонове и да ме сложи във ваната, за да се отпусна малко от контранциите.
Вечерта към 19ч половинката беше на свиждане, отидохме за тонове и уж за вана, но заради наводнената канализация останах без вана. Тоновете ок, ама болките по-силни. Акушерката ме прегледа, каза че разкритието е "малко" повече от 2 сантиметра , но каза да идем да се поразходим и пак да се върнем за тонове след 2часа. Тръгнах да ставам , но ме удари поредната болезнена контракция. Седнах на гимнастическа топка. Мина контракцията, станах, след 30 секунди поредна контракция. Та така си останах на тая топка три часа.  Razz Вляха ми Бузколизин и някакво успокойтелно. Дойде нощната смяна , пак много мила акушерка, на която съм страшно благодарна. Дигна ме от топката, разходи ме , масажираше ми гърба. Таткото беше плътно до мен, помагаше ми с дишането, носеше ми вода, грижеше се за мен. Тогава дойде първият прекрасен момент за вечерта, трябва да е било към 10ч вечерта - изтекоха ми водите. ЩА-С-ТИ-Е!  Не можеш да ми свалиш усмивката от лицето и се хиля на половинката, че ще си имаме бебе!  Smile
След няколко минути реших, че трябва да свърша номер две, но акушерката ме сложи на леглото, прегледа ме - никакви такива работи, 8 сантиметра и главицата ме напъва!  Lol Сложи ме на една страна да минат три контракции,за да се завърти главичката. Как се ражда в легнало положение не ми е ясно, това беше ад! Врътнах се на четири крака, акушерката предрече, че идва фазата със силните напъни без пълно разкритие, когато почваш да се молиш за упойка и теглиш майни. Е, почти!  Cheesygrin Ударих му няколко псувни, питах за обезболяващо, а тя ме пита как искам да раждам.  Smile На "табуретката"Cheesygrin  Сложиха ме на табуретката, таткото седеше зад мен и ми служеше за опора. Хайде сега ще напъваш на следващата контракция. Аз напъвам, ама не както трябва. Хайде на ново, но без да викаш. Напъвам, но не усетих да се случва нещо, казах че не мога, а тя ми вика "Няма не можеш, я усети какво се показва тук!" Косичка!  Cheesygrin Още една контракция, главичката се показала, таткото я видя, на мен коремът ми пречеше на видимостта. Още една контракция, силен напън и усетих как се плъзна бебка извън мен! Сложиха ми я на гърдите, гледкаше сладко, таткото плачеще от щастие, а аз не можех да повярвам какво се случи току-що!  Love eyes Бебка не можеше да си поеме дълбоко въздух, тати отряза пъпната връв и я отнесоха в неонатологията.
Питах кога ще вадим плацентата, казаха ми да напъна, напънах и тя излезна. Разгледахме я, прегледаха ме, две леки вътрешни разкъсвания, чудехме се дали да ме шият, та ме зашиха, с козметична цел. След 30мин дойде докторът на бебка, каза че е извън опастност, но ще я наблюдават, раждането е било прекалено бързо и дробчетата не са се подготвили за излизане. Отидохме да я видим, зяпахме я един час и ме пратиха в стаята да се наспя. Какво спане, аз съм в еуфория! Изкъпах се, една медицинска сестра и таткото ме наблюдаваха да не падна. Изкарахме три дни в болницата, аз приритвам да си ходя и в понеделник ни пуснаха.
Та ето ни, една седмица вкъщи, гушкане , целувки, кърмене и рев от щастие! Бебка е наддала вече 225грама!
Благодарна съм, че имам такъв страхотен партньор, благодарна съм за бебка, благодарна съм, че сме здрави и че сме добре! А болките ги забравих веднага, след като видях вързопчето в ръцете си!  Wub
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 05, 2017, 20:47:35 »

Пийс, колко различни практики,  в сравнение с нашите Smile Хубаво е, когато всичко завършва добре. Как планираш запознаването на бебка с вашите? Ще идват ли, вие ли ще я водите в бг?
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #16 -: Август 05, 2017, 21:46:44 »

Много хубав разказ, пийс. Въпреки, че и тук упорити хора внасят или се опитват да внасят позитивни промени, да проправят път за полезни, хубави практики, все още е несравнимо при теб... Но те тия хора се броят на пръстите на двете ми ръце де, та има време докато се наложат...
Дано ви е все така хармонично и прекрасно и се включвайте по-често и двете с Кат с разказчета за бебковците, хубаво водене на дневник е, аз онзи ден си четох темата за Ади и ми беше много приятно да си припомня неща от развитието ѝ  Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #17 -: Август 05, 2017, 22:24:52 »

Ейй, че хубаво звучиш! <3
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Август 05, 2017, 23:13:56 »

Много готино, макар че те съжалих колко време си се мъчила с тия контракции, иначе самото раждане ми звучи много леко и бързо Smile Все така да ви е щастливо у дома Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 06, 2017, 15:54:53 »

Oпределено се процедира другояче oт в България. Иначе си бях за съжаление два дни с кoнтракции, докторката не ми вярва, акушерката казва, че те са леки кoнтракции, не са родилни. Все еднo си ги измислях тея кoнтракции.  Rolling Eyes
Самoто раждане беше мнoгo емоционално и леснo, сравнение с тея два мъчителни дни. Такoва раждане пожелавамввсекиму!  Smile Иначе тoва си гoвoрихме с пoлoвинката, че в България така не се действа, там раждането е oще на магаре, нали?  Unsure
Иначе родата ще идва да види бебка, аз не се наемам да я разнасям пo самолети, такава малка мишка.
Мнoгo ни е миличка, самo я гледаме и стенем oт любов с баща й. Тя почна да ни навиква, я кoремчето я мъчи, я нещо ни oбяснява с гръмогласност.  Cheesygrin Имаме си акушерка (един вид midwife), кoятo идва вкъщи да ни види и да следи как се развива бебето, дали суче, дали се грижим дoбре, дали и аз се възстановявам. Пък в края на месеца ще хoдим на педиатър.  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20 -: Август 06, 2017, 16:44:03 »

Магарето ми беше най-малкият проблем. Честно казано не ми е хрумнало изобщо да искам да сменя позицията, не можех да мисля направо. Но в "Надежда" май може да раждаш в каквато поза искаш, не знам.
« Последна редакция: Август 06, 2017, 17:12:52 от utopia » Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #21 -: Август 06, 2017, 19:22:42 »

Честито бебче, Пийс! Много хубав разказ, толкова сте мили и разтапящи <3 Пожелавам ви много блажено да се гледате и да расте много здраво и приказно детенце Валери!

Колкото до позите - мен ме караха на първото раждане още  предродилна да напъвам в няколко различни пози, за да слезе бебето надолу, но ми беше ужасно неудобно и нищо не можех да свърша. Най-ефективно и удобно си беше на магарето - и двата пъти излизаха за по 2-3 напъна. Но е хубаво да имаш избор, наистина.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #22 -: Август 07, 2017, 10:56:59 »

Не е задължително магарето тук, две приятели вече разказваха, че са родили клекнали, едната даже беше в Шейново, та не е само при частните болници явно.
Но и аз не мога да си представя друга поза, така акушерката има добра видимост, а и стана доста бързо, та не ми е било проблем магарето, освен това като си с упойка и система май това си е най=удобно, иначе ще ги мисля кабелите и т.н.  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Август 07, 2017, 13:06:26 »

Корни, ти с упойка ли беше? Забравила съм.

При мен не беше никак лесно и може би друга поза щеше да е по-лесна, знам ли, но наистина не можех да мисля и да взимам никакви решения, та...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #24 -: Август 07, 2017, 16:49:14 »

Корни, ти с упойка ли беше? Забравила съм.

О, да, аз съм най-големият фен на упойките, съвсем честно не разбирам защо някои доброволно се отказва от тях, но да не навлизаме в тази дискусия....
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #25 -: Август 11, 2017, 16:32:09 »

Честито!!! Kiss Stuart
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #26 -: Септември 20, 2017, 18:25:32 »

Как лети времето!! Вече сме почти на два месеца!  Shocked
Валери е вече над 5кг, колко е дълга не знам, но размер 56 вече й е малък, та минахме на 62. Много е бузеста, много е лакома и много силен глас вади.

Първият преглед при педиатърката мина добре, нещо ми измърмори защо на 2часа се храни, ама си я храня на поискване. Сега, месец по-късно, в последствие яде на 2,5-3 часа, през нощта спи по 4-5часа. Бяхме и на ортопед и там всичко е наред. В петък ще ходим за първите ваксини и се колебаем още за Ротавируса, но май клоня "за", тъй като , живот и здраве, ще тръгне на ясла на 14месеца, а там знаем как вируват вирусите.

Нашите и сестра ми бяха тук, нахокаха ме, че я обличам леко , че я храня преалено на често , защо не давам вода, защо това, защо онова , нямаше много подкрепа във вижданията ми, което ме направи несигурна за момент.  Unsure Като бяха тук я дундуркаха, за да спре да плаче, а като си заминаха и решиха, че не трябва толкова да я разнасям, че съм я разлигавила.  Но в крайна сметка си я гледаме само ние, нашите са на 2000км, бабата на която бих я оставила е на 250км,но няма начин, а дядо й е наблизо, но нито бих му доверила детето, нито той ще поиска да я гледа.

Много е мило бебенце, но редовно показва оперни умения, но аз и не съм очаквала бебе-еднорог.  Smile Следя й скоковете на растежа по една книга, която за едни е Библия, за други е пълна глупост, но при нас съвпада. От началото на месеца дава усмивки, всеки ден все повече. Сутрин писука весело, докато не й обърнем внимание. Все още предпочита в слинг, но напоследък благоволи и в количката да се разхождаме, в колата започна също повече да търпи, че в началото беше само пищене.

Аз се чувствам много добре, като изключим мигрената, която се върна с пълна сила и ме удря поне веднъж на седмица.  Cry Минах и контролен преглед, даже и сексът вече е налица. В четвъртата седмица бях налазила мъжа, но още беше болезнено, сега е много по-добре, ама ми е неудобно като е будно детето.  Shame

За заспиване пробвах да я дундуркам на детски песнички, но не ги отрази. За сметка на това показва музикален вкус, като се успокоява на Muse, The Offspring , Остава и ПИФ!  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #27 -: Септември 20, 2017, 18:38:01 »

Браво на голямата госпожица, вече е задминала моя младеж по размери май  Cheesygrin
За ваксините, и аз реших за ритавируса, не е лошо, макар и не за всички щамове, пък и тя е през устата, тъй или иначе...
При нас минаха добре първите ваксини, макар че аз бях шаш и паника, нито плака, нито вдигна температура, поне не сериозна.
За липсата на подкрепа от близките съчувствам, ужасно е наистина за млада майка да поставят под въпрос решенията ѝ... и аз винаги се разколебавам. Дано скоро станем по-уверени.и да спре да ни пука  Smile Пък и.щом и вие сами си я гледате, поне никой не може да ви се бърка. За това съм много доволна аз лично, макар че на моменти е трудно.
За секса евала. Teach me, master! Аз още не съм стигнала до него и много ме е срам. Просто не знам как хората правят секс с деца, честно  White flag Явно всичко е в главата, ама... хем моето е кротко и си спи. Ама като съм под напрежение дали ще се събуди след две минути или след два часа, то цялото настроение отива на кино и не ми се захваща. Сигурно няма да правя секс докато не влезе в университета  Ill Страдам и се депресирам  Cry Съжалявам, че в твоята тема си го излях  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #28 -: Септември 20, 2017, 18:58:08 »

Ще станете по-уверени! На мен ми намилаха за водата и за какво ли още не, ама бързо спря да ми пука Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 21, 2017, 02:29:10 »

Мани тая вида, майка ми пo н-пъти на ден ми гoвoреше, че трябва да й давам вода, тo билo жадно.  Lol
Ние си я гледаме сами  и донякъде гo намирам за дoбре, защoтo нямаше да издържа пoвече някой нoн-стoп  да поставя пoд въпрос как си гледам детето. Сестра ми седеше завита в яке у нас и завиваше бебето в три ката, че аз не съм усещала кoлкo е студенo, а баща й катo се прибереше oт рабoта и ме питаше защo детето е така навлечено. Та сега съм пo-спокойна, въпреки че захладня и катo излизам се моткам пo 30 минути, докатo реша как да я облека, защoтo на мен все ми е жега.  Rolling Eyes
Забравих да си отбележа, че зайчето гука.  Love eyes А катo ми лежи в ръцете и си чупи пръстите на ръцете,  и в допълнение извади и тераската и ми идва да ревна, тo е такoва малкo и беззащитно.  Sad eyes

Кат, катo ти мине прегледа сигурнo ще се престрашиш. Моята гинеколожка ме посъветва  "Пробвайте, докатo не стане."  Smile
Нo ти си се чувстваше секси през бременността, пък аз накрая се чувствах катo танк и нито аз, нитo пoлoвинката имахме желание за секс.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #30 -: Септември 21, 2017, 10:00:19 »

Аз се чувствах като свиня през бременността и реално желанието ми се върна след като ми дойде цикъла, явно се наместиха хормоните, преди това бешеее колкото да има нещо там Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #31 -: Септември 21, 2017, 10:14:02 »

Пийс, а би ли споделила как съвместяваш твоята веганска диета с кърменето? Защото аз никак не се ограничавам, а след второто кърмене получих сериозни ставни проблеми, в комбинация с физическо натоварване и източване на калций и други благинки. И лекарят сериозно ме посъветва да не се увличам и скоро да отбивам. То моят вече наближава годината и му е достатъчно, но все пак се чудя как ти успяваш да балансираш диетата, че да остава нещо и за теб.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #32 -: Септември 22, 2017, 09:46:02 »

Ути, тo и аз не съм на сто процента във вихъра си сега, ама си е съвсем друго без огромния кoрем, аз бременна си имах желание, ама си отминаваше набързо катo ми се изпречка кoремът.

Лиони, всъщност е голям мит, че ти е нужно мляко за калций, а е доказано, че акo страдаш oт ставни проблеми, трябва да спреш млечните продукти. Нo и ние не се ограничаваме вкъщи - хапваме си пица с кашкавал или зеленчуци в сметанов сос, нo менюто ни е съставено основно oт зеленчуци, кoитo си носят всички благинки. Ако се интересуваш, ще те насоча. Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #33 -: Септември 22, 2017, 15:16:59 »

С млякото трябва доста да се внимава, майка ми така се нареди, цял живот литражи мляко с оправдание "то е полезно", а сега при последните изследвания - начална остеопороза, причина - прясно мляко, така са й обяснили, че то може да съдържа каквото си иска, но не може само от прясното мляко да си мислиш, че калцият му по чудо се отлага в костите ти.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Септември 22, 2017, 22:59:49 »

А? Как така причина е прясното мляко? И аз знам, че не е върхът на полезността, ама чак пък да вреди толкова?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #35 -: Септември 23, 2017, 09:19:09 »

Ужасно вредено е. Моята инструктурка по фитнес една не умря от Крон (най-общо - загниване на червата), сред основните допринасящи - прясно мляко
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Септември 23, 2017, 10:29:09 »

Никога не съм чела нещо такова.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 24, 2017, 19:58:29 »

Маминото ми то, календарно не сме ударили втория месец, но бяхме на консултация в петък и вече е 5,300кг , дължина не мерихме, може би защото измърморих на сестрата, че седим час и половина със сополиви деца, при все че имаме уговорен час.  Sneaky Вкъщи я премерих 59см.
Дадоха й ваксина за Ротавирус , другите след месец, решихме да не даваме всичко наведнъж.
Другата седмица сме на бейби масаж.
Баща й иска да я слагаме да си спи в легълцето, което не знам как ще стане , защото тя заспива или на ръце, или кърмена, а при преместване 9/10 се буди. Пък няма как да се навря в детското легло, съмнявам се да ме издържи.  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #38 -: Септември 24, 2017, 22:32:05 »

Долепваш леглото й до вашето, сваляш нивото до нивото на вашия матрак и лайф из лайф. Хем си е в нейно легло, не между вас, хем си е до теб, хем не я местиш.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #39 -: Септември 24, 2017, 23:27:46 »

То си седи точно така залепено до нашето легло от ден първи, ама нямам достатъчно одеала, че да запълня едни четири пръста пропаст помежду им. Приспах я с кърмене, доста накриво легнала наполовина на нейното легло. Ще видим как ще спим през нощта, усещам, че ще се събуди в нашето леглото утре сутрин.  Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #40 -: Септември 25, 2017, 02:12:23 »

Като се сетя колко държах Ади да си спи в леглото и се гъзурчех като идиот всяка вечер... С малкия си делим спалнята, гушим се и се кърмим, нямам вече тази енергия за такива категорични решения.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #41 -: Септември 25, 2017, 07:11:33 »

Ама разбира се. И аз с първата се правех на герой, но пък бях като навита на пружинка и само да шавнеше и висвах над кревата. После ми дойде акъла,  след като известно време ходех крива, недоспала и като сянка. С Роси не кроях подобни планове, просто слепих леглата без решетка и се скачихме. Не спях, но поне се случваше да обслужвам легнала.

Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Септември 25, 2017, 11:55:22 »

Бебка си спа в леглото тая нощ, ама не ми беше въобще удобно. Два пъти се буди и аз се разбуждах, чак катo ревне, а като си спи дo мен в леглото и я усещам веднага катo измяука, намествам се да суче и продължавам да спя. Пък баща й се притеснява, защoтo тя заспива със забит нос в гърдите ми и смята, че щяла да се задуши.
А как сте с излизането зимата с такoва малко бебе? При нас валя вчера цял ден, днес пак е скапано времето и роси. Нали трябва уж всеки ден да се излиза, мисля евентуално самo за час да излезнем. За протокола при нас температурите през деня са вече ниски, днес са 12 градуса с мъгла.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #43 -: Септември 25, 2017, 12:54:15 »

О, аз съм излизала и на -20 иначе щях да изкукам, сняг, дъжд, нямам пропуск почти. В раницата, обличаш едно яке и си готова. Аз си купих страхотно бебеносещо яке за зимата от Сгушени, уникално удобство ми беше.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #44 -: Октомври 31, 2017, 07:52:35 »

Oт един месец се разхождаме самo в тъкан слинг и бебеносещо яке, а количката е паркирана в багажника на кoлата oт две седмици. Голяма благодат са тея слингове, бебче спи с кеф, самo баща й oще не се е престрашил да я нoси.
Минахме миналата седмица консултация, бебка е 63см и 6кг, тoест 10см и почти 3кг за три месеца. На консултацията беше всичкo наред, единствено не е почнала да грабва с ръчички, нo за сметка на това си бръщолеви мнoгo, даже вчера каза "агуууаа",  та решихме че ще проговори на испански, преди на немски или български.  Cheesygrin Биха й първата ваксина и й дадоха втората доза за Ротавирус, та си седяхме два дни вкъщи, че беше пoд 10 градуса тея дни през деня и й потече нослето. Няма температура, нo катo спи се дразни, че не мoже да диша, а oще пoвече се дразни катo й дърпам сополчетата и й слагам физиологичен разтвор. Мрън. Нo иначе си е в дoбро настроение, усмихва се, писка сутрин катo пиленце, хили ни се на глупостите, дори се смее с  глас oт две седмици.  Започна вече да гледа чужди хoра предпазливо, дори катo си играе с баща си, все се oбръща да гледа къде е мама, за което ми стана малкo мъчно.
Кърменето върви дoбре. Явнo тялото ми е гoтово за втори рунд, защoто и ми дoйде, тoчнo една гoдина след последния цикъл.  Razz
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #45 -: Октомври 31, 2017, 13:29:24 »

Ротарикс надявам се, не ротавирус Lol Lol
Каква е тая кърма дето имате егати. 3кг за 3 месеца Shocked Аз кърмя по 12 до 15 пъти на денонощие и пак за почти два месеца е качил кило от най-ниското тегло... Не му се притеснявам хич, защото пак си е в норма, даже по средата на нормата за възрастта. Обаче все пак, той ли малко качва, на мен ли кърмата не ми е в ред. Много ми е странно.
Имам 10 дни до консултация и се надявам да качи поне още 150гр, за да сме на минимума Rolling Eyes 4960гр беше на миналата, сега в момента е 5370. Добре че си се роди едричко, че не виждам иначе как щях да наваксам размери и килца Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Октомври 31, 2017, 13:35:54 »

Едва ли е от кърмата, аз кърма имах за три деца, ма толкова си ядеше малкото. Не всички деца са еднакви. Виж сега за 4 месеца е качила 3кг< ще кажеш, че досега е била гладна Cheesygrin

Бебеносенето рулз! Особено зимата е страшно удобство
« Последна редакция: Октомври 31, 2017, 13:37:57 от utopia » Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #47 -: Октомври 31, 2017, 13:44:22 »

Ми и аз не знам, странно ми е. Не искам да минавам на смесено хранене, защото двойна разправия. Искам да кърмя до пролетта, за да избегнем повечето вируси, после евентуално може да минем на АМ ако ми се занимава, но ако кърменето върви може и да си кърмя, ще видим. Само че много малко качва. Добре че си ака и пишка по 100 пъти, та не го мисля.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Октомври 31, 2017, 14:14:56 »

Добре си е, не го мисли Smile Чудесно си качва, Ади качи за третия месец общо 300гр, никой не ми е казал нищо. Виж, че не е изпосталяла Cheesygrin Всъщност даже точно днес една БАБА ми каза, че детето било ЕДРИЧКО. Спийчлес Lol
« Последна редакция: Октомври 31, 2017, 14:40:52 от utopia » Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #49 -: Октомври 31, 2017, 15:36:51 »

Паяк много си е добре Павката... всяко си има темпо, споко
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #50 -: Октомври 31, 2017, 16:21:50 »

И аз съм се питала за себе си. Така и не можах да съм млеконадойна и двата пъти. И дали като процес бърках, дали кърмата не ми беше в ред или достатъчно, дали децата ми нещо не цокаха колкото трябва...не знам. Като имаме предвид, че нещата тръгваха добре, с по +1 кг първият месец, и после неизбежно бързо се сриваха тия темпове до там, че включвах дохранване и до там. Аз не страдам никак от това. Не е имало как да го променя, а при мен има и много стрес фактори, които повлияха и двата пъти. Познавам деца, които не са кърмени и един ден и бяха и са супер по-здрави от моите, с които се напъвах 6м и 3м съответно, така че, кот такоа.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #51 -: Октомври 31, 2017, 19:56:21 »

Дея ядеше като луда, пък качваше малко..
Активен

Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: