star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Чук-чук! Бебето на Пийс е тук!
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чук-чук! Бебето на Пийс е тук!  (Прочетена 2415 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« -: Юли 28, 2017, 13:11:36 »

Имаме бебееее!!!
Малката Валери се е родила в 23.58ч на 27.07. Тежи 3195г и е 53см. И има прекрасни устнички!
Мама е щастлива и добре. А таткото е много горд!
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #1 -: Юли 28, 2017, 13:43:16 »

Честитоооо!  Happy birthday Да е много здрава малката Валери и да носи само радост на мама и тате!  Wub Чакаме разказ! Big grin
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #2 -: Юли 28, 2017, 13:57:22 »

Честита да е! Жива, здрава, щастлива, обичана... мама бързо да се възстановява :
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #3 -: Юли 28, 2017, 14:15:39 »

Авввввввв Wub Wub Wub Wub Clover Clover Clover Clover Clover Clover
Честита рожба, пийс. Много радостна новина!!! Kiss Бързо възстановяване ти пожелавам и скоро да се гушите вкъщи с малката принцеса.

Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #4 -: Юли 28, 2017, 15:41:20 »

Честита дъщеричка! Да е здрава, красива, щастлива и да ви прави много горди родители! Бързо възстановяване и бързо да свикнете една с друга.
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 666

« Отговор #5 -: Юли 28, 2017, 16:33:46 »

Честито Пийс! Wub Нека малката Валери бъде здрава, усмихната и любознателна, да ви радва и да ви дава безброй поводи да се гордеете с нея! Clover Kiss
А на теб бързо възстановяване. Кога се прибирате в къщи? Разкажи за раждането като имаш възможност.
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #6 -: Юли 28, 2017, 17:35:38 »

Честито розово вързопче щастие! Да расте здрава, щастлива, смела и безстрашна! На мама Пийс бързо възстановяване и безпроблемно кърмене!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #7 -: Юли 28, 2017, 19:06:43 »

Честита буба на мама Пийс!! МНого да ги слуша, обича и само поводи за радост!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8 -: Юли 28, 2017, 20:24:21 »

Честито! Да е здрава, палава и щастлива малката госпожица. На мама бързо възстановяване, на тати бързо изтрезняване.  Wub
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #9 -: Юли 28, 2017, 22:41:41 »

Честита радост! Да сте здрави, щастливи и хармонични! Очакваме разказ като се окопитите  Big grin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #10 -: Юли 29, 2017, 01:44:20 »

Честито! Бъдете здрави!  Чака те голямо щастие!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #11 -: Юли 30, 2017, 23:49:21 »

Честито! Love eyes
Жива и здрава да бъде!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #12 -: Юли 31, 2017, 05:44:45 »

Благодаря ви за топлото посрещане на бебка!  Kiss Пo план днес ще трябва да ни пуснат да си хoдим и си чакам визитацията и айде че ми писна в болницата да седя. Бебче е мнoгo будно, разглежда тати с oсoбен интерес и гледа мама строго, кoгато храната не е сервирана на секундата.  Cheesygrin Кърмата ми почна да надига обороти, нo oще се дохранваме, че е голямо гладниче. А таткото не мoга да опиша кoлкo безкрайно мил и грижовен е.  Wub Тея дни ще напиша и разказ, самo да влезем в ритъм вкъщи.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #13 -: Юли 31, 2017, 21:35:55 »

честито момиченце Пийс, да сте много здрави и щастливи  Wub
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #14 -: Август 05, 2017, 20:31:18 »

Здравейте мили съфорумници. Тропнах бебка на гърда и сядам да пиша, че колкото повече време минава , толкова по-леко ми се струва раждането, а пък все пак трябва да сме обективни.  Smile
Всичко си беше наред до 25.07 вечерта, когато започнах да усещам за първи път контракции, ама не подготвителни или Бракстън-Хикс или подобно - контракции, на всеки 5 до 10 минути с продължение 30 секунди. Цяла нощ! Не спах, половинката и той не спа.
 На сутринта отидохме в болницата. Прегледа ме една млада докторица, при това доста болезнен преглед ми удари и отрече - 2 сантиметра разкритие, без родилна дейност. Пратиха си ме вкъщи, ама аз цял ден не мога да се събера от болки. Вечерта пак ходихме до болницата, защото контракциите станаха по минута и половина, но накрая пак ни пратиха по живо, по здраво. "Не са родилни контракции, ти ще ги усетиш, когато станат такива."Втора безсънна вечер.
На 27.07 сутринта ходих до моята гинеколожка, тя каза, че сигурно са леки контракции, потвърди 2 сантиметра разкритие, бебка си спеше вътре най-спокойно. По-късно вкъщи изтече обилно петно свежа кръв ,та три пъти за щастие, ние се юрнахме към болницата. Пак ме прегледа същата загубена докторица, която каза, че няма да раждам скоро, но ме настаниха в болницата, защото се явявам за трети път в рамките на 24ч. Една много мила акушерка ме сложи на тонове, прегледа ме, каза че бебче е добре и по-късно пак да ида за тонове и да ме сложи във ваната, за да се отпусна малко от контранциите.
Вечерта към 19ч половинката беше на свиждане, отидохме за тонове и уж за вана, но заради наводнената канализация останах без вана. Тоновете ок, ама болките по-силни. Акушерката ме прегледа, каза че разкритието е "малко" повече от 2 сантиметра , но каза да идем да се поразходим и пак да се върнем за тонове след 2часа. Тръгнах да ставам , но ме удари поредната болезнена контракция. Седнах на гимнастическа топка. Мина контракцията, станах, след 30 секунди поредна контракция. Та така си останах на тая топка три часа.  Razz Вляха ми Бузколизин и някакво успокойтелно. Дойде нощната смяна , пак много мила акушерка, на която съм страшно благодарна. Дигна ме от топката, разходи ме , масажираше ми гърба. Таткото беше плътно до мен, помагаше ми с дишането, носеше ми вода, грижеше се за мен. Тогава дойде първият прекрасен момент за вечерта, трябва да е било към 10ч вечерта - изтекоха ми водите. ЩА-С-ТИ-Е!  Не можеш да ми свалиш усмивката от лицето и се хиля на половинката, че ще си имаме бебе!  Smile
След няколко минути реших, че трябва да свърша номер две, но акушерката ме сложи на леглото, прегледа ме - никакви такива работи, 8 сантиметра и главицата ме напъва!  Lol Сложи ме на една страна да минат три контракции,за да се завърти главичката. Как се ражда в легнало положение не ми е ясно, това беше ад! Врътнах се на четири крака, акушерката предрече, че идва фазата със силните напъни без пълно разкритие, когато почваш да се молиш за упойка и теглиш майни. Е, почти!  Cheesygrin Ударих му няколко псувни, питах за обезболяващо, а тя ме пита как искам да раждам.  Smile На "табуретката"Cheesygrin  Сложиха ме на табуретката, таткото седеше зад мен и ми служеше за опора. Хайде сега ще напъваш на следващата контракция. Аз напъвам, ама не както трябва. Хайде на ново, но без да викаш. Напъвам, но не усетих да се случва нещо, казах че не мога, а тя ми вика "Няма не можеш, я усети какво се показва тук!" Косичка!  Cheesygrin Още една контракция, главичката се показала, таткото я видя, на мен коремът ми пречеше на видимостта. Още една контракция, силен напън и усетих как се плъзна бебка извън мен! Сложиха ми я на гърдите, гледкаше сладко, таткото плачеще от щастие, а аз не можех да повярвам какво се случи току-що!  Love eyes Бебка не можеше да си поеме дълбоко въздух, тати отряза пъпната връв и я отнесоха в неонатологията.
Питах кога ще вадим плацентата, казаха ми да напъна, напънах и тя излезна. Разгледахме я, прегледаха ме, две леки вътрешни разкъсвания, чудехме се дали да ме шият, та ме зашиха, с козметична цел. След 30мин дойде докторът на бебка, каза че е извън опастност, но ще я наблюдават, раждането е било прекалено бързо и дробчетата не са се подготвили за излизане. Отидохме да я видим, зяпахме я един час и ме пратиха в стаята да се наспя. Какво спане, аз съм в еуфория! Изкъпах се, една медицинска сестра и таткото ме наблюдаваха да не падна. Изкарахме три дни в болницата, аз приритвам да си ходя и в понеделник ни пуснаха.
Та ето ни, една седмица вкъщи, гушкане , целувки, кърмене и рев от щастие! Бебка е наддала вече 225грама!
Благодарна съм, че имам такъв страхотен партньор, благодарна съм за бебка, благодарна съм, че сме здрави и че сме добре! А болките ги забравих веднага, след като видях вързопчето в ръцете си!  Wub
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #15 -: Август 05, 2017, 20:47:35 »

Пийс, колко различни практики,  в сравнение с нашите Smile Хубаво е, когато всичко завършва добре. Как планираш запознаването на бебка с вашите? Ще идват ли, вие ли ще я водите в бг?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #16 -: Август 05, 2017, 21:46:44 »

Много хубав разказ, пийс. Въпреки, че и тук упорити хора внасят или се опитват да внасят позитивни промени, да проправят път за полезни, хубави практики, все още е несравнимо при теб... Но те тия хора се броят на пръстите на двете ми ръце де, та има време докато се наложат...
Дано ви е все така хармонично и прекрасно и се включвайте по-често и двете с Кат с разказчета за бебковците, хубаво водене на дневник е, аз онзи ден си четох темата за Ади и ми беше много приятно да си припомня неща от развитието ѝ  Smile
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #17 -: Август 05, 2017, 22:24:52 »

Ейй, че хубаво звучиш! <3
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Август 05, 2017, 23:13:56 »

Много готино, макар че те съжалих колко време си се мъчила с тия контракции, иначе самото раждане ми звучи много леко и бързо Smile Все така да ви е щастливо у дома Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 06, 2017, 15:54:53 »

Oпределено се процедира другояче oт в България. Иначе си бях за съжаление два дни с кoнтракции, докторката не ми вярва, акушерката казва, че те са леки кoнтракции, не са родилни. Все еднo си ги измислях тея кoнтракции.  Rolling Eyes
Самoто раждане беше мнoгo емоционално и леснo, сравнение с тея два мъчителни дни. Такoва раждане пожелавамввсекиму!  Smile Иначе тoва си гoвoрихме с пoлoвинката, че в България така не се действа, там раждането е oще на магаре, нали?  Unsure
Иначе родата ще идва да види бебка, аз не се наемам да я разнасям пo самолети, такава малка мишка.
Мнoгo ни е миличка, самo я гледаме и стенем oт любов с баща й. Тя почна да ни навиква, я кoремчето я мъчи, я нещо ни oбяснява с гръмогласност.  Cheesygrin Имаме си акушерка (един вид midwife), кoятo идва вкъщи да ни види и да следи как се развива бебето, дали суче, дали се грижим дoбре, дали и аз се възстановявам. Пък в края на месеца ще хoдим на педиатър.  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20 -: Август 06, 2017, 16:44:03 »

Магарето ми беше най-малкият проблем. Честно казано не ми е хрумнало изобщо да искам да сменя позицията, не можех да мисля направо. Но в "Надежда" май може да раждаш в каквато поза искаш, не знам.
« Последна редакция: Август 06, 2017, 17:12:52 от utopia » Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #21 -: Август 06, 2017, 19:22:42 »

Честито бебче, Пийс! Много хубав разказ, толкова сте мили и разтапящи <3 Пожелавам ви много блажено да се гледате и да расте много здраво и приказно детенце Валери!

Колкото до позите - мен ме караха на първото раждане още  предродилна да напъвам в няколко различни пози, за да слезе бебето надолу, но ми беше ужасно неудобно и нищо не можех да свърша. Най-ефективно и удобно си беше на магарето - и двата пъти излизаха за по 2-3 напъна. Но е хубаво да имаш избор, наистина.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #22 -: Август 07, 2017, 10:56:59 »

Не е задължително магарето тук, две приятели вече разказваха, че са родили клекнали, едната даже беше в Шейново, та не е само при частните болници явно.
Но и аз не мога да си представя друга поза, така акушерката има добра видимост, а и стана доста бързо, та не ми е било проблем магарето, освен това като си с упойка и система май това си е най=удобно, иначе ще ги мисля кабелите и т.н.  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Август 07, 2017, 13:06:26 »

Корни, ти с упойка ли беше? Забравила съм.

При мен не беше никак лесно и може би друга поза щеше да е по-лесна, знам ли, но наистина не можех да мисля и да взимам никакви решения, та...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #24 -: Август 07, 2017, 16:49:14 »

Корни, ти с упойка ли беше? Забравила съм.

О, да, аз съм най-големият фен на упойките, съвсем честно не разбирам защо някои доброволно се отказва от тях, но да не навлизаме в тази дискусия....
Активен

Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: