star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 ... 7 8 [9]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 14455 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3153

« Отговор #200 -: Юни 21, 2018, 17:49:06 »

От вечерта зареждаш в бутилката необходимото количество и в просъница сипваш вида от термос или сега става и стайна температура. Само му давам шишето и не го прибирам, твоят бебок е и голям, може да го намери и да го допие. Това,че седи кротък и се радва на хората, както и че си яде без драматизъм от каквото му дадеш, е страхотно. Ще си прекарате спокойни,че няма да умре от глад. И аз като Корни държах бебето ми да може да пие от биберон. И го научих , за да не се чудя,когато се наложи какво да правя.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17481

A believer

« Отговор #201 -: Юни 21, 2018, 18:31:19 »

То въпросът е и какво пие, кат не ще. Радвайте се  😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #202 -: Юни 21, 2018, 20:49:46 »

Как какво, скъпото АМ, да му се не знае и принца. Има и по-евтини, ма той разбира кога се опитваш да го минеш.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17481

A believer

« Отговор #203 -: Юни 21, 2018, 21:23:19 »

Бе пак, че пие АМ, и аз пробвах няколки вида, ма пустата цицоманка 😂
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7757

Heart follower

« Отговор #204 -: Юни 21, 2018, 22:43:42 »

Хич не подбира мойто пиги, аз купувам ДМ-ското дето е десет лева за половин кило  Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #205 -: Юни 21, 2018, 22:48:29 »

Браво на Дамянчето, този номер не премина у нас. Даже аз пих да сравнявам АМ, ми ДМ е много вкусно, но явно само според мен.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #206 -: Юли 19, 2018, 19:18:13 »

Мойто малко чудо навърши годинка  Wub Все не смогвам да,пиша, но просто все по-малко време остава.  Stuart Наддал е супер много тоя месец,адаптираното мляко си каза думата  Razz 750 гр. Вече е 9450 гр. и 75 см. Ходихме на ортопед заради уж кривите му крака и тя каза, че няма нищо обезпокоително, но да идем пак през март за наблюдение. В сряда пък сме на кардиолог да проследим какво се случва със сърдечната,му особеност, ще го гледа пак д-р Велковски, който му я откри на феталната ехокардиография. Хемоглобинът му се крепи на долната граница - 112 (над 108 е нормата) въпреки яйцата, месата, копривата, спанака, Малтофера и всьо, ще си пие сиропче доо... и аз не знам докога  Unsure Толкоз за здравословното му състояние.
Почтиии е проходил, ама не съвсем. Може, прави си крачки, стабилен е, ако има за какво д се хване направо е Джо Светкавицата. Обаче е нервак и бързак (необяснимо, с баща му сме супер спокойни хора) и иска да се пусне и да почне да тича, че по-бързо да,стигне, а то не става така. Съответно се пльосва и продължава към целта на четири крака. Затова и още не съм правила прощъпулник, тооо ще си изчака крайния срок, за да проходи като хората, то се е видяло  Lol Вече е на етап да носи неща, като кученце е, даже понякога носи това, което си му поискал. Ако е в добро разположение на духа  Lol Оня ден занесе на прабаба си бастуна след като бе учтиво помолен. Онзи ден пък ръфаше едни слушалки в пликче, по-късно аз му казах, че съм гладна и да ми даде да папкам и той реши, че слушалките са удачен избор и ми ги подаде към устата да ги ям и аз  Lol Говори нон стоп неговите си неща, още нищо отчетливо. Мама, тата, ам ам, ало, отскоро и нье  Lol аз съм се подготвила за късно проговаряне, защото е момче, но и понеже в отчетната имаме една мацка логопед, та тя ми е казвала, че жълтеницата се отразява на нещо си в мозъка и продължителната жълтеница след раждането епредпоставка за по-късно проговаряне. Той миличкият почти два месеца изкара с гадната жълтеница  Unsure има около девет зъба, постоянно нещо някъде расте и е лудница, последно изникна един предкътник и май последният резец също е пробил заедно с него. Спи по цяла нощ вече и като цяло е изключително слънчево, жизнено и палаво детенце. Голям инат е също така, за ужас на баба си, която само повтаря, че аз не съм била такава. Аз пък му се радвам, щото аз не съм много прокопсала като не съм се инатила, нека да си отстоява своето, та да не порасне мекотело като майка си  Razz
Не споменах какъв цирк направи като се върнахме от Барселона. Пет дни не ни беше виждал и ни посрещна с адското безразличие и студенина, които преминаха в бесен рев щом се опитах да го гушна. Само протягаше ръчички към баба си и ме блъскаше. Гадно беше  Rolling Eyes за сравнение, много хора ги вижда по-рядко от веднъж на пет дни, но не реве от тях Razz Майка ми беше много впечатлена и споделила с психоложката, с която се вижда всеки месец във връзка с работата. Тя казала, че това е била реакция на дете, изпитващо гняв, и че така ни е наказал, че сме го оставили. То е близко до ума де. Razz Иначе супер си прекарва при баба си и много я обича, стои при нея без проблем и не ме търси изобщо. И така, ако се сетя още нещо, ще допълвам Stuart
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #207 -: Септември 01, 2018, 12:08:59 »

Значиии, да побутна темата. Детето има 13! зъба! Горните кучешки ги изкара заедно и без гък да каже, спи като пор, яде като змей. Без оплаквания съм  Cheesygrin Ходи самичък вече, пада, става, жули коленете, пак без гък да каже, истински мъжага. Репертоарът от думички се увеличава бавно, говори на котките с "маау" и "маци" (освен това вече ги гали много нежно и им мяука на ушенце и те спряха да се страхуват от него, хвана им цаката, преди им влизаше директно с бой и крясъци и бяха доста стресирани милите), нямахме успех с "бау-бау", но на кучетата (и всякакви други животни) казва "аф-аф" или "баф-баф". И най-милото от всичко - ТАТИ. Като го чуя, се разтапям  Wub Мама не ще да казва, нито баба, нито нищо друго. Вкъщи сочи снимките на етажерката и вика "тате, тате, ТАТИИИ"  Lol Ама едно такова нежнооо, баща му става течен като го чуе. (в такива моменти си спомням как го беше страх и не искаше бебе и ми става смешно, но не му го казвам  Razz). Прекарва доста време при баба си последния месец, защото на мен ми изтече майчинството и започнах да работя. Добре че ми е наблизо и мога да разчитам на нея, а и те много се разбират, децата си играят много с него, даже на няколко пъти вече спи там ако имаме излизане до късно с баща му. Въобще, животът малко по малко навлиза в някакви коловози, каквито много ми липсваха през първата година след раждането. А аз обичам коловози, иначе се чувствам объркана и стресирана  Cheesygrin Приятно ми е да работя, а още по-приятно ми е като приключа и отида да си го взема и нагушкам.  Cheesygrin Вкъщи основно си играе самичък, аз го пускам на пода с кашона с играчки и си почивам, пък той си вършее, засега е доста самостоятелен. Само остава да закачим телевизора на стената, че иначе няма спасение, все е лепнат за него (дори да е изключен), страх ме е да не стане някоя беля. Има си книжки, разглежда си ги, показва къде е котето, кучето, мечето, банана... играе с топка, хвърля ми я, после аз я хвърлям и той я гони, много се смее и забавлява. На гърне понякога седи, понякога не, понякога всичко си върши вътре, понякога нищо, променлив успех общо-взето, но така или иначе не мисля, че е готов и не съм му дала зор. Просто колкото по-малко ми се налага да мия наакано дупе, толкова по-доволна съм, така че не ми е излишно да си пробвам.  Razz
Видях, че не съм казала какво стана при кардиолога. Вече има само една вена, другата се е превърнала в шнурче, както се изрази той, така че сърчицето му е абсолютно нормално вече. Откри му уголемена тимусна жлеза. Четох, че била свързана с намален имунитет (засега не забелязвам такова нещо) и че може да притиска дробовете, от което да се получават едни особени хрипове и хъркания, които той ги има понякога и това обяснява всичко.
Миналата седмица го водихме при Драганов, ортопеда, защото има доста криви крака. Каза, че е придобито и не е проблем, ще се изправят. Дядото на мъж ми продължава да е убеден, че има рахит, и не спира да кърши ръце, че не се развивал добре, и тези криви крака... Пускам си го покрай ушите. Детенцето ми е супер и съм много щастлива и горда мама. Stuart
Активен

Страници: 1 ... 7 8 [9]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: