star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 16972 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7767

Heart follower

« Отговор #175 -: Февруари 16, 2018, 21:33:11 »

Да, няколко минути по-късно стана  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #176 -: Март 13, 2018, 17:32:04 »

Ето ме и мен с 8-месечен Дамян. Това дете е чудо на чудесата  Lol Абсолютен щурак е, стопява ми лагерите ежедневно, не застава на едно място. Научи се да става и вече прави кръгчета в креватчето. Днес си измисли и нова игра, с едната ръка се държи, с другата си взима книжката, вдига я, после пак я хвърля, за да може да се наведе и пак да я вземе  Lol Първоначално мислех, че я изпуска, но след като го понаблюдавах, съвсем целенасочено я пуска пак и веднага се навежда да си я вземе. Също така точно на девети започна да седи стабилно най-после. Играе си и като седи на столчето за хранене, аз му оставям играчки и той ги хвърля. Веднъж скришом си подложих ръката да ги хващам във въздуха и ми беше много смешно как хвърля и веднага замижава, защото очаква да се чуе трясък  Cheesygrin Прави причинно-следствени връзки вече.
Миналия месец изкара и първото си боледуване, за мое най-голямо съжаление стигна и до антибиотик  Unsure Почти две седмици беше, но оцеляхме, макарт че в един момент си мислех, че никога няма да ги изкашля тия храчки. Поради това стопирах захранването и зверски изостанах, по план трябваше вече да съм въвела трите меса и вече да въвеждам глутена, но не би... едва днес почнах да въвеждам пилешкото и приключа ли с него, ще давам нататък. Определено не искам да бавя глутена повече. А и ми омръзна за всичко да внимавам да е безглутеново, дано да няма проблеми с него и въвеждането да мине гладко. Иначе яде като змей. Изяжда по 200 грама пюре на обяд и не му стига. Така му се радвам с какъв ентусиазъм подхожда към храната (все пак е мой син  Lol), с такъв апетит си хапва всичко, което му дам, и домашни, и купени пюрета, особено много харесва месните. Замислям се да му увеличавам порциите, че ги излапва за норматив и пак отваря устата и чака още. Продължава да пие желязо, покрай боледуването му пускаха пак кръвни изследвания и хемоглобинът вече е 105, т.е. с 9 единици се е вдигнал и сега поне е в границите, макар и по-скоро на долната граница  Razz
Днес бяхме на ДК Дамянчето много е пораснало - цееели 550 гр. и 2 см.! Мерките му са 7800 гр. и 71 см. Педи каза, че са тръгнали едновременно 3-4 зъба, които до другата консултация трябвало да пробият! Което обяснява киселия му период напоследък. В неделя за първи път го оставихме на баба му за цял ден, излязохме в 12 и се прибрахме в 20, той много добре се държал и съм обнадеждена. Ние ходихме на кино и шопинг, много беше освежаващо. Също така понеже вече е голямо момче, а не бебе, се учим на приспиваме без гърда. Вчера си легна около час след последното хранене, заспа само с полюшваше и слушайки любимия влак. През нощта се събуди и въпреки че много ми се спеше и по-лесно щеше да ми е да му дам да суче, бях упорита и успях да го приспя без гърда, надявам се постепенно пак да отпадне нощното хранене, което си върна след Нова година. И на обяд след като хапна пюренце, реших да пробвам, заспа си в креватчето, много съм хепи. Педи вика да му останело само едно кърмене Confused Не мисля да я слушам за момента. Давам си по моя план, като плановете ми за отбиване са към годинката, дотогава поне ще си го кърмя, пък после ще видим как ще се развият нещата.
И май за друго не се сещам за момента. Ако се сетя ще пиша, а сега приключвам, че баба му му дава каша досега и сега си чака десерта кърма  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8566

« Отговор #177 -: Март 14, 2018, 08:26:20 »

Сладур Cheesygrin Хубаво си решила за кърмата, ако от сега намалиш на веднъж на ден до месец ще спре производството.
От какво беше болен? Грип ли усложни?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #178 -: Март 14, 2018, 08:34:48 »

Кърми толкова колкото искаш, а и той щом още си търси, не виждам причина да му намаляваш кърменията. След годинка си е напълно нормално да си го отбиеш ако решиш.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #179 -: Март 14, 2018, 21:16:03 »

Така мисля да действам, кърмата си е важна, а и аз за момента си имам, доста по-плавно мисля да се случват нещата. Ужасно е да не си съгласен с лекарите, много ми е тъпо, ама поне храненето на детето си смятам, че съм компетентна да определям  Razz
Лъвче, не можахме да разберем какво стана. Някакъв вирус беше, който се усложни, подозирам семейно събиране четири дни по-рано, макар че ми се вижда доста дълъг период, но е факт, че няколко души се разболяха по същото време и по същия начин след това събиране. Започна със задна хрема и влажна кашлица, температура около 38. Закарах го при личната, тя каза, че гърдите са чисти, изписа си нормалните сиропи и хомеопатични + инхалации. Уикенда изглеждаше като да се подобрява и в понеделник наново вдигна температура и кашлицата взе да става зловеща. Заведохме го пак на лекар и ни зарадва с антибиотик за пет дни, гърдите били страшно задръстени със секрети, като дишаше вибрираше чак, беше и някак омърлушен миличкият. След антибиотика беше кукуряк, без странични реакции, но аз доста тежко го изживях тоя антибиотик. Почти две седмици минаха докато напълно се оправи, голям кошмар беше. Като накрая потвърдиха, че е здрав, направо не можех да повярвам колко е лесно и хубаво да ти е здраво детето, да може да диша и спи спокойно, да не го тъпчеш с хиляда лекарства и да му завираш аспиратор в носа и да го гониш с инхалатора. Що рев изревахме и аз, и той... А знам, че тепърва се почва с болестите, и по-страшни ще има Unsure
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9127

« Отговор #180 -: Март 15, 2018, 13:46:43 »

Съчувствам, напълно разбирам драмата ти с антибиотика и болничкото дете, толкова малък и крехък е. Но важното е, че се е оправил, някак много бързо забравяме болестите веднага щом се оправят, или поне аз съм така- вижда ми се, че е било в друг живот онова ужасно дебнене с термометъра и лекарствата (нищо, че е било онзи ден примерно). Предполагам знаеш за пробиотика и си давала, сори ако си писала, ама чета по диагонал малко. Уж спомага и за имунитета. Ако яде плодове и зеленчуци, давай по-честичко няколко седмици. И сега предстоят хубави пролетни месеци и страхотни моменти с прохождането ;)
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #181 -: Април 16, 2018, 15:19:07 »

Писах, писах и без да искам натиснах back  Lol
Да си отчета гарджето на девет месеца. Качил е 400 гр. и е пораснал с 2 см., мерките му са 8200 гр. и 73 см. Хемоглобинът се е качил, вече е 117, юхууу. Има три зъба общо, четвъртия го чакаме всеки момент. Изправя се постоянно, купих му буйки за прохождане за навън, много се амбицира от братовчедка си и иска и той да ходи, става все по-стабилен.
Яде много, има две заместени хранения, от няколко дни замествам третото (закуската), въведох глутена и сега въвеждам млечните. Ще въвеждам и риба и телешко и мисля другия месец да го запиша на кухня. Обича да яде детето (по наследство  Lol), но не знам къде му се лепи  Lol Суче веднъж нощем (явно така ще е докато го мъчат зъбите), рано сутрин, късната закуска е смесена, обяд и следобедна закуска са твърда храна, вечерята и преди сън са кърма. Ако питам педиатърката, всичко трябва да е манджа, а преди лягане една доза АМ. Ноооо не стоят така нещата. Razz
Расте светкавично, заиграва се сам и ми е много мило да го гледам Wub Голяма терца е, редовно като му сваля памперса почва да пълзи по спалнята по голо дупе и да се хили, заорава с муцуната в чаршафа и само се чува приглушено „хъ-хъ-хъ”  Lol
Сутрешен ритуал е след ставане да седи на гърне. Пишка и ака вътре, ама само сутрин. Хич не съм амбицирана да махам преждевременно памперса, давам ден за ден и ми е ясно, че както сега седи кротко и си играе, така другата седмица може да му тракне нещо и да пищи от гърнето. Засега сутрешното акане поне отива на правилното място и ми е добре дошло  Lol
Не знам откъде е взел тези очииии, ама мацките има да припадат  Lol Прокрадват се и разни медни отблясъци в косичката, явно наследство от моя баща. Но може и да се промени, разбира се. Ежедневно ме изненадва колко е пораснал. Стига съм се превъзнасяла, жив и здрав да ми е, обожавам го няма как да е другояче  Wub
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3172

« Отговор #182 -: Април 16, 2018, 17:35:38 »

Много е сладък. Това с гърнето е хубаво, супер даже. Сладък човек.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #183 -: Април 16, 2018, 19:01:06 »

Благодаря, Ди!  Kiss
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #184 -: Май 17, 2018, 17:15:41 »

Идвам на отчет за месеца.  Cheesygrin
Онзи ден бяхме на консултация и Дамян е качил само 200 гр., но за сметка на това цели 4 сантиметра  Confused Не ми се вярва това със сантиметрите, сигурно грешно са го измерили, че много мърда, ама де да знам... все пак е син на баща си  Razz Та мерките му са 8400 гр. на 77 см. Краката му са пораснали и вече буйките не му стават, минаваме на 19 номер.
Хапва си от началото на седмицата детска кухня и ми е голямо улеснение това, направо се родих. Имам наблизо пункт и си взимам на място, той си е както винаги добро прасенце и всичко си изяжда.  Cheesygrin
Това с гърнето, както бях сигурна, беше чудо за три дни, след едно грандиозно запичане му се обърка схемата и спря да ака сутрин, съответно спря да си ака в гърнето. Слагам го, но си играе, след 5 минути му писва и пали нанякъде. Но той е малък и без това, не съм се разбързала, просто ми беше удобно поне едната порция да не отива намазана по дупето  Lol
Имам голяма хвалба също така - слъзният канал се отпуши! Вече се бях отчаяла, очната беше казала, че до годинка ще го израсте вероятно, а до годинката остава вече месец и... и се подготвях психически за сондиране, въпреки че бях решена до последно да отлагам, поне до година и половина, ако се наложи... но ето на, вече почти седмица окото е чисто и аз място не си намирам от радост, край с ежедневното чистене по 10 пъти на ден, което продължи цели седем месеца...
Иначе детето ми е абсолютен щурак, много ме радва, защото е адски смел, отракан, радва се на хората, ходи опрян на мебелите, после продължава по стената, пада, става и продъжава, учи разни неща бързо, мести щипките от кошницата в коша за играчки  Lol, оня ден се ядосваше, че не може да си залепи играчката за вратата - у прабаба си играе с магнитите на хладилника и явно оттам е решил, че всичко се залепя  Lol, изключително лъчезарен и почти винаги ухилен ми е. Не че не реве, разбира се, но си го пази основно за пред мен  Lol
Все още суче сутрин, вечер и веднъж нощем, аз се замислям вече за плавно отбиване, защото като му се доспи и ми бърка в пазвата и нервничи  Rolling Eyes А и наближава пътуването ни в чужбина, пет дни ще сме разделени и не искам да се отбива по гадния начин, искам да е подготвен, ако трябва бих подменила и с АМ постепенно, защото знам, че още трябва да пие мляко, а на мен кърмата ми взе да намалява. Още го умувам. Мнооого ще ми е мъчно на мен си, егоистично, иначе се чувствам като да съм му дала вече основното и най-важното. Никога не ми е било самоцел да го кърмя възможно най-дълго, или да го кърмя изобщо, винаги съм казвала - ако стане - стане, ако не, здраве да е... Радвам се, че го кърмя вече толкова време, естествено, че мъничко се и гордея, че не се отказах, макар че откакто беше на 4 месеца до ден днешен мога да го кърмя само легнала, иначе адски ми разранява зърната и по едно време беше рев и сополи, и кървища. За болката да не говорим. Но като смених позата с легнала, нещата се оправиха и така сме до ден днешен. Не че е кой знае какво постижение, разбира се. Та както си бях спокойна, че го кърмя и не може да се разболее едва ли не, така това боледуване с антибиотика през февруари ме отрезви малко. Направих си сметката, че той за 7 месеца на кърма успя да се разболее страшно и да пие антибиотик, а племенницата ми, дето не е кърмена и един ден, разбра какво е лекарство след годинката някога... градски легенди и митове и цялата тая работа. Не че не съм убедена, че това е най-доброто за моето бебе, просто той вече не е бебе. Та затова не ми е съвестно да го лиша, той вече най-доброто е взел, а и толкова бързо расте. Мъчно ми е, че вече няма да се гушкаме по онзи умилителен бебешки начин и ми се реве. Ще видим де, нищо не съм решила категорично все още.
Иначе с напредъка - още нищо смислено не е казал, вика и приказва по цял ден някакви бебешки съчетания, но нищо смислено. Все пак е момче и друго не очаквам.  Cheesygrin Някои девойки в отчетната уж вече казвали мама, баба, тата, кака с ясно съзнание какво значи. Той вика куо, теде, нде, къдяяяя и т.н., но го прави толкова убедително, че почти звучи все едно знае какво иска да каже.  Lol С прохождането също е в застой, понякога се пуска, но бързо тупва. Може да ходи стабилно и само за една ръчичка, преди се окесваше, но сега му трябва само за баланс да се държи. Но както е тръгнало може би все пак след годинката ще си проходи, по някое време изглеждаше да се е разбързал, но вече не ми се струва така  Cheesygrin Обаче как пълзиии  Lol
Има пет зъба. Може би шестият ще дойде скоро. Унищожава солети, бисквити, оризовки, корички хляб със скоростта на електрически трион.  Lol Не е захранван по ЗВБ, но яденето с ръка и дъвкането не му се опират изобщо. Razz
Почва да ми прилича на мен понякога  Stuart Ама по-красива версия някак, синеока  Lol Иначе основно си е копи-пейст на баща си де.
И в заключение да кажа и нещо за себе си - днес съм много доволна, защото най-после ми дойде. През изминалия месец усещах някаква положителна промяна у себе си, някак взех да се чувствам пак женствена, да ми се прави секс, да искам да си обуя токчета или да сложа червило... и ето защо било, хормоните явно са си дошли на мястото, вече не съм безполова млекоцентрала, йей  Cheesygrin Мразя цикъла, ужасно нещо е, но е факт, че откакто родих не съм се чувствала особено добре в кожата си, макар че не съм безпаметно дебела (само малко  Razz). Просто някак хормонално не бях добре... не мога да го обясня. Но последния месец усетих пробуждащата се женственост пак, даже бях почти сигурна кога съм в овулация и бях заложила, че на 20.05. ще ми дойде, почти познах  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2342

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #185 -: Май 18, 2018, 15:25:58 »

Както винаги е приятно да те чета  Kiss

Много ми е интересно защо аз никога не мога да я усетя тази овулация, но определено има  разлика в настроението и желанията в различните периоди на месеца - нещо което преди бременностите не съществуваше за мен.

Има време да проходи и да проговори детето, малката до година и 1-2 месеца никаква сричка не казваше, започна с цели думи направо Blink
А сега съм шах  и мат колко правилни изречения прави, сложни, с всякакви посянения и съгласувани (сестра й само единични думи казваше по това време). Няма смисъл да сравняваш,, всичко е индивидуално.
« Последна редакция: Май 18, 2018, 15:27:42 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #186 -: Май 18, 2018, 16:21:05 »

Кат, така лесно звучи да имаш бебе през твоите постове, трябва по-често да те чета  Kiss
Звучи като да е в много сладка възраст.

За кърменето, щом си на тази вълна- аз бих махнала първо нощното, т.е. да се научи да се успокоява по други начини (3 нощи тегаво- гушкане по нощите, баща му може да помага). Така хем ще спите по-плътно, хем ще останат 2 кърмения. Може да махнеш после вечерното, за да не прави асоциация кърмене- успокояване- заспиване. След това ще видиш как ще върви и можеш да махнеш сутрешното, когато прецениш. Ще излезе към годинката. За мен е идеално време, аз кърмих толкова и така плавно стана, че дори не помня кой ден реших да не дам и просто край.

Не знам той как е с шишето, ползва ли, и колко нужда от мляко ще има- Бо пи адаптирано нощем няколко месеца, защото просто не ми се получи да спра нощните хранения и да въведа друго преди заспиване, но за мен не е правилно. Можеш да му правиш закуска с АМ или пюрета, или от чаша да си пие, варианти много, ако мислиш, че ще има още нужда от мляко, а не искаш да кърмиш.

Честит цикъл, макар че за мен е ужасно, ама браво колко дълго си изкарала...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17533

A believer

« Отговор #187 -: Май 18, 2018, 16:24:23 »

Кат, разбирам те чудесно, и аз се чувствах ужасно непривлекателна, асексуална и безполова машина за кърма, докато не ми дойде. Сега съм само дебела Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #188 -: Май 28, 2018, 18:18:17 »

Аз пиша нещо като се добера до компютър, че през телефона ми е трудно, после чакам пак да ми се отвори възможност да отговоря и накрая забравям, че имам да отговарям  Lol

Сияна, много се радвам  Kiss Опитвам се да не съм досадна, ама по принцип ми е сложно, отдавна съм си многословна  Lol

Ути, много гадни са тия хормони, ся, ясно, че природата ти казва "Имаш малко дете, сядай си на г**а и не си мисли за някакви други глупости от сорта на това как изглеждаш или, сакън, за СЕКС"  Lol Ама много е гадно усещането, все едно не си ти, все едно са ти изсмукали цялата предишна същност и си някаква ходеща цица, и то дори не в сексуалния смисъл на думата  Lol Радвам се, че този период свършва...

Корни, радвам се, че така звучи  Cheesygrin Фокусирам се върху положителното, за щастие не ми се налага много да се напъвам, защото наистина така ги виждам нещата.

Аз направих експеримент с АМ. Понеже бойкотирах помпата, щото НИМОА просто  Chair Ходихме на кино миналата седмица и оставих АМ на майка ми да го нахрани вечерта вместо с кърма. Никакъв проблем с шишето, като го засмуче, не пуска докато не изпие цялото мляко. Като го види, вече се ориентира, че е "ам-ам" (това не знам дали да го броя за първа съзнателна дума, щото като става въпрос за манджа, даже само лъжичката да си види, почва едно АМАМАМАМА  Lol ), даже вчера бяхме навън с едно бебе, на което му правеха адаптирано мляко и той като го видя в шишето, взе да възклицава "ам-ам!"и да протяга ръчички  Lol Аз му обяснявам, че това амам е на бебенцето и че той си има друго ядене, ама, дето вика майка ми, много му разбира пацата  Lol
Също така експериментирах няколко вечери да го натъпча с АМ преди лягане да видя дали ще спи по-спокойно (тайно се надявах  Lol), но уви, не. Никаква разлика не намерих и се върнах към кърменето. Напредък имам с нощното кърмене обаче, от една седмица като се събуди в 3, го гушкам при мен, давам биба и така заспиваме. Не знам дали е за хвалба, че половината нощ я изкарва в нашето легло, но поне май свиква, че няма да получи мляко и се надявам малко по малко да спре и да се буди. Нощното да махна, другото се преживява, а и щом си пие АМ от шише, нямам притеснения за отбиването. По-скоро ще ми е мъчнооо. А точно след месец заминаваме за 5 дни в Испания и все пак дотогава трябва да съм измислила план за действие, ще отбивам ли, няма ли... не искам да го гледам от емоционалната страна, същевременно не съм и от хората, които биха спрели рязко да кърмят умишлено, за мен е излишен стрес за детето. Както и да е...
Имаше тези дни мистериозна раничка на пръста, мислех, че е трънче, но май не беше, спукаха му гнойното мехурче, дезинфекцирахме, след два дни пак набра, пак същото... сега спи с превръзка с йодасепт и май най-после се оправя, но много странна работа  Razz И също така семейният лекарски съвет заключи, че на Дамян са му съмнително криви краката и мрънкат да го заведем ВЕДНАГА на ортопед, даже да не сме чакали годинка, когато мислехме да го заведем, за да му видят ставите. Все едно ако го заведем месец по-рано, ще му оправят кривите крака  Rolling Eyes Те вярно са като скоби малко, ама първо, той е мъж, второ - е малък. Ама ужасно е твойто дете да е второто в семейството, каквото му е по-различно от на първото, веднага се счита за ужасяващ проблем. Вече тръпна в очакване как няма да проходи като племенницата ми на 11 месеца и ще има АМА ТОЙ ЗАЩО НЕ ХОДИ ВЕЧЕ Х НА ТАЗИ ВЪЗРАСТ ХОДЕШЕ ЗАВЕДЕТЕ ГО НА ЛЕКАР ВЕДНАГААА  Chair Филмираха ме де, сега ми е криво малко и само му гледам краката. Все си мисля, че ако имаше нещо тревожно, педиатърката щеше да обърне внимание, а и може би щеше да му пречи да се придвижва, щеше да има някакви индикации, че нещо не е наред... въпреки че аз с моята луксация съм проходила на годинка и лекарите били изумени как с такъв сериозен проблем съм проходила изобщо, та... явно не е показателно.

С нещо смешно да завърша, Дамян като един истински мъж иска да пикае прав  Lol Понеже вече го преобувам на спалнята, на два пъти се измъква по голо дупе и хилейки се се хваща за таблата, докато успея да го хвана ми се изпикава на възглавницата  Lol Упражнението се повтаря няколко пъти и не върху възглавницата ми, просто остане ли по пишка и прав, веднага пуска струята  Razz Очите ми трябва да са на четири... Също така е на етап да удря всичко и да хапе с петте си зъба. Правя му строго забележка, а той ми се хили, всичко му е игра на него  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #189 -: Май 28, 2018, 19:10:16 »

О, голямо улеснение, че яде Ам. Ади беше потрееесена. Не близна даже. Гадина 😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #190 -: Май 28, 2018, 20:49:02 »

Хахаха, дааа, засмука го като стар пияница мастика  Lol Чак малко обидно ми стана, че така лесно замени вездесъщата кърма без хич да се трогне  Lol И после си спеше като пич, не е търсил цица за приспиване... поне до три през нощта  Sneaky
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #191 -: Юни 15, 2018, 19:40:59 »

В събота Дамянчето навърши 11-месеца   Stuart ече почна да се пуслка и тези дни започна да прави по 5-6 крачки  Wub Макар че си го намързява и предпочита алтернативнои методи на придвижване  Lol Ако ходи за ръчичка, държи да е само една, ако подадеш и другата, блъска я с отвращение  Lol Има седем зъба, последните два избиха едновременно, явно нямат намерение да забавят хода. Говори по цял ден, но все така нищо разбираемо, негови си работи. Ам-ам е единственото разбираемо  Razz Обича да папка, но не обича канела и отказва да яде каквото и да е с канела. Последните дни е малко болничък и малко повече се борим с апетита, но успявам да го нахраня, добре че ми е лакомник. Мисля, че с Ади на Ути са с един и същи вирус  Razz Имаше 2-3 дни температура 38-40 градуса без други симптоми. След температурата имахме ден почивка и го почна хрема и кашлица  Sad А сега и аз съм болна  Lol Двама педиатри го преслушаха и казаха, че не е от дробовете, а от гърлото. Вероятно оттам и по-трудното хранене. Вече суче само сутрин и вечер, махнах нощното окончателно. Тези дни имах фал с кърмата вечерта, уж сука, но след това опищя света, оказа се от глад, но късно разбрах. Изпи 230 мл. АМ и заспа блажено. След час ходене по мъките и чудене от какво е. Оттогава след кърмене вечер понякога го дохранвам с АМ, обикновено почти всичко си изпива. Знам, че ако искам да запазя кърмата, не трябва, но на този етап не виждам смисъл, той е голям, не е 3-месечно, че да е ключово да я връщам. Ако естествено се случат нещата, ще съм много щастлива. Също така бяхме на ДК, качил е 300 гр. и тежи 8700 гр. Колко е висок не е ясно, миналия път беше 77, сега пък 74 бил  Razz Lol  Много ми е благичък, макар че е характерче и ме изненадва ежедневно с ината си  Stuart
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #192 -: Юни 21, 2018, 10:40:13 »

Пак в моята тема ще си пиша. Ами то май така се получи, че човечето го отбивам.  Rolling Eyes Пак съм с много смесени чувства, може би поради дългото ми членуване в кърмачески групи, където да отбиеш детето преди 2-годишна възраст и особено без то само да е дошло при теб и с думи човешки да ти е казало "Майко, аз вече не бих желал да суча от тази твоя гръд, екскюзе муа" се счита за престъпление почти по-голямо от това въобще изобщо да не го кърмиш  Lol Но както и във фейсбук писах, получих зверски външен отит, ухото ми стана на възглавница, не чувам, станах неадекватна от болки, загубих си три дни в локално лечение на нещо, което явно нямаше как да се оправи локално (след консултация с лекар, да не си помислите, че съм се самолекувала  Razz), в резултат няколко дни на доста силни обезболяващи и сега на антибиотик, преустанових кърменето, той замина за два дни при баба си. Искахме да видим и без това дали ще му е ок да си живее там, защото другата седмица ни предстои пътуване за 5 дни и ще го оставим там, а дори не знаехме дали той ще приеме добре идеята да не ме вижда, да спи там и въобще да прекарва толкова време там. За мое щастие хайванчето си изкара супер, много обича децата там, много играе с тях, постоянно му се обръща внимание, хапва си, спи си и даже не се сеща за мен. Оня ден като отидох да го видя след 27 часа раздяла, бях с едното от приемните деца на майка ми, той мен не ме отрази изобщо, почна на детето да се радва и смее  Lol Почти се обидих, но и много ми олекна. Пие си сутрин и вечер по една голяяма доза АМ със същата блажена физиономия, с която суче, само на майка му ѝ е криво. Замислих се, че той явно няма някаква особена потребност да суче, не си търси, почти на годинка е, което си бях поставила като примерен срок да го кърмя, тъкмо докато се изчистя от цялата химия и ще заминем за още 5 дни... и някак прецених, че няма смисъл да правя чудеса от храброст да си запазвам лактацията след като 11 месеца и 10 дни е едно добро кърмаческо време и мисля, че и двамата сме готови за следващия етап. Само сутрешното хранене с АМ ми е мноооого гадно, супер лесно беше да го мушна при мен в леглото и да си доспивам докато суче, а сега ставай, топли вода, бъркай мляко... бля  Weird И докато приключим цялата галимация, и двамата сме се разсънили. Опитвам се да не се замислям прекалено много за разни сантиментални глупости от сорта на "не знаех, че го кърмя за последен път", като цяло се опитвам много-много да не го мисля и да подхождам разумно и хладнокръвно, понеже си знам, че съм склонна да драматизирам, и не искам няколко дни да лея сълзи и сополи, което би се случило ако седна да се размислям много-много. Той за мое щастие не е пристрастено кърмаче, така че няма никаква драма или травма от негова страна, той просто иска манджа и не му дреме под каква форма е. Сигурно ако го питаме, ще каже, че е по-приятно да си я получава от цицата, но явно не е чак такъв табиетлия, че да го прави на проблем  Lol И слава Богу  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #193 -: Юни 21, 2018, 10:54:48 »

Е аз като отбих плавно също не знаех, че е за последно 😃 сега ще ти е малко мъчно и тъжно, ама ще мине бързо 😃 радвай се, че така безболезнено става за всички. Гуш
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #194 -: Юни 21, 2018, 11:12:37 »

Кат, нали знаеш трика за термоса и сухото мляко- сипваш си точното количество лъжици направо в шишето (измито, но сухо), отмерваш си вода и сипваш в термос вечерта и сутрин просто заливаш и клатиш, без да ставаш от леглото ;) Дори да е хладко, не топло, на тази възраст и лятото си е ок.
Така правех по едно време за нощно/сутрешно АМ, че и аз кажи речи на същата възраст спрях да кърмя. За мен е идеален период за спиране около годинката.  Kiss

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #195 -: Юни 21, 2018, 11:18:39 »

Явно само моето дете е било отвратено до смърт от АМ. И от бибероните. Ценителка от малка 😂
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #196 -: Юни 21, 2018, 11:24:07 »

Аз държах на това да свиква с шише и от първите месеци  по малко е пил в шише и ял с лъжица (капки за колики и кърма, но все пак  Cheesygrin), понеже съм с умерена позиция на тема кърмене. А и редовно го оставях на баба/мъж за няколко часа с шише изцедена кърма, иначе щях съвсем да полудея.

А и момчетата са по-лакоми, всичко ядат  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #197 -: Юни 21, 2018, 12:47:19 »

Ади е дама, наясно е с нещата, мъжете са друга бира  Lol

Корни, вярваш ли ми, че изобщо не се бях сетила, ае тоолкова близко до ума  Hammering Аз нали съм нова в адаптираното мляко, още меря с термометър водата да е 50 градуса Stuart
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #198 -: Юни 21, 2018, 13:02:20 »

Ахахахха, е не, верно ли мериш, душичка 😂

Корни, и аз съм я оставяла с шише, горе-долу беше ок, нооо само кърма се признаваше, АМ само да го помирише и дотам беше. Биберон се опитвах до десетия месец да пробутам, не и не 😃
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #199 -: Юни 21, 2018, 13:29:22 »

Аз приключих с кърменето на по почти 5 месеца и двете. Обаче сухото и термоса с вода седяха до мен, сипвах механично и по навик, тиках шишето и после пак сън. Дори бях свикнала да ги чувам като се поразмърдат и да изпреварвам баш буденето. Не се коси, все щеше да дойде и този ден. Сега ще имаш още по-голяма свобода Smile
Весело да си изкарате. Имаш нужда да се откъснеш от майчинство и рутина  Kiss
Активен

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: