star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 ... 6 7 [8]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 9587 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7721

Heart follower

« Отговор #175 -: Февруари 16, 2018, 21:33:11 »

Да, няколко минути по-късно стана  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #176 -: Март 13, 2018, 17:32:04 »

Ето ме и мен с 8-месечен Дамян. Това дете е чудо на чудесата  Lol Абсолютен щурак е, стопява ми лагерите ежедневно, не застава на едно място. Научи се да става и вече прави кръгчета в креватчето. Днес си измисли и нова игра, с едната ръка се държи, с другата си взима книжката, вдига я, после пак я хвърля, за да може да се наведе и пак да я вземе  Lol Първоначално мислех, че я изпуска, но след като го понаблюдавах, съвсем целенасочено я пуска пак и веднага се навежда да си я вземе. Също така точно на девети започна да седи стабилно най-после. Играе си и като седи на столчето за хранене, аз му оставям играчки и той ги хвърля. Веднъж скришом си подложих ръката да ги хващам във въздуха и ми беше много смешно как хвърля и веднага замижава, защото очаква да се чуе трясък  Cheesygrin Прави причинно-следствени връзки вече.
Миналия месец изкара и първото си боледуване, за мое най-голямо съжаление стигна и до антибиотик  Unsure Почти две седмици беше, но оцеляхме, макарт че в един момент си мислех, че никога няма да ги изкашля тия храчки. Поради това стопирах захранването и зверски изостанах, по план трябваше вече да съм въвела трите меса и вече да въвеждам глутена, но не би... едва днес почнах да въвеждам пилешкото и приключа ли с него, ще давам нататък. Определено не искам да бавя глутена повече. А и ми омръзна за всичко да внимавам да е безглутеново, дано да няма проблеми с него и въвеждането да мине гладко. Иначе яде като змей. Изяжда по 200 грама пюре на обяд и не му стига. Така му се радвам с какъв ентусиазъм подхожда към храната (все пак е мой син  Lol), с такъв апетит си хапва всичко, което му дам, и домашни, и купени пюрета, особено много харесва месните. Замислям се да му увеличавам порциите, че ги излапва за норматив и пак отваря устата и чака още. Продължава да пие желязо, покрай боледуването му пускаха пак кръвни изследвания и хемоглобинът вече е 105, т.е. с 9 единици се е вдигнал и сега поне е в границите, макар и по-скоро на долната граница  Razz
Днес бяхме на ДК Дамянчето много е пораснало - цееели 550 гр. и 2 см.! Мерките му са 7800 гр. и 71 см. Педи каза, че са тръгнали едновременно 3-4 зъба, които до другата консултация трябвало да пробият! Което обяснява киселия му период напоследък. В неделя за първи път го оставихме на баба му за цял ден, излязохме в 12 и се прибрахме в 20, той много добре се държал и съм обнадеждена. Ние ходихме на кино и шопинг, много беше освежаващо. Също така понеже вече е голямо момче, а не бебе, се учим на приспиваме без гърда. Вчера си легна около час след последното хранене, заспа само с полюшваше и слушайки любимия влак. През нощта се събуди и въпреки че много ми се спеше и по-лесно щеше да ми е да му дам да суче, бях упорита и успях да го приспя без гърда, надявам се постепенно пак да отпадне нощното хранене, което си върна след Нова година. И на обяд след като хапна пюренце, реших да пробвам, заспа си в креватчето, много съм хепи. Педи вика да му останело само едно кърмене Confused Не мисля да я слушам за момента. Давам си по моя план, като плановете ми за отбиване са към годинката, дотогава поне ще си го кърмя, пък после ще видим как ще се развият нещата.
И май за друго не се сещам за момента. Ако се сетя ще пиша, а сега приключвам, че баба му му дава каша досега и сега си чака десерта кърма  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8459

« Отговор #177 -: Март 14, 2018, 08:26:20 »

Сладур Cheesygrin Хубаво си решила за кърмата, ако от сега намалиш на веднъж на ден до месец ще спре производството.
От какво беше болен? Грип ли усложни?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6262

Усмивка

« Отговор #178 -: Март 14, 2018, 08:34:48 »

Кърми толкова колкото искаш, а и той щом още си търси, не виждам причина да му намаляваш кърменията. След годинка си е напълно нормално да си го отбиеш ако решиш.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #179 -: Март 14, 2018, 21:16:03 »

Така мисля да действам, кърмата си е важна, а и аз за момента си имам, доста по-плавно мисля да се случват нещата. Ужасно е да не си съгласен с лекарите, много ми е тъпо, ама поне храненето на детето си смятам, че съм компетентна да определям  Razz
Лъвче, не можахме да разберем какво стана. Някакъв вирус беше, който се усложни, подозирам семейно събиране четири дни по-рано, макар че ми се вижда доста дълъг период, но е факт, че няколко души се разболяха по същото време и по същия начин след това събиране. Започна със задна хрема и влажна кашлица, температура около 38. Закарах го при личната, тя каза, че гърдите са чисти, изписа си нормалните сиропи и хомеопатични + инхалации. Уикенда изглеждаше като да се подобрява и в понеделник наново вдигна температура и кашлицата взе да става зловеща. Заведохме го пак на лекар и ни зарадва с антибиотик за пет дни, гърдите били страшно задръстени със секрети, като дишаше вибрираше чак, беше и някак омърлушен миличкият. След антибиотика беше кукуряк, без странични реакции, но аз доста тежко го изживях тоя антибиотик. Почти две седмици минаха докато напълно се оправи, голям кошмар беше. Като накрая потвърдиха, че е здрав, направо не можех да повярвам колко е лесно и хубаво да ти е здраво детето, да може да диша и спи спокойно, да не го тъпчеш с хиляда лекарства и да му завираш аспиратор в носа и да го гониш с инхалатора. Що рев изревахме и аз, и той... А знам, че тепърва се почва с болестите, и по-страшни ще има Unsure
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8940

« Отговор #180 -: Март 15, 2018, 13:46:43 »

Съчувствам, напълно разбирам драмата ти с антибиотика и болничкото дете, толкова малък и крехък е. Но важното е, че се е оправил, някак много бързо забравяме болестите веднага щом се оправят, или поне аз съм така- вижда ми се, че е било в друг живот онова ужасно дебнене с термометъра и лекарствата (нищо, че е било онзи ден примерно). Предполагам знаеш за пробиотика и си давала, сори ако си писала, ама чета по диагонал малко. Уж спомага и за имунитета. Ако яде плодове и зеленчуци, давай по-честичко няколко седмици. И сега предстоят хубави пролетни месеци и страхотни моменти с прохождането ;)
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #181 -: Април 16, 2018, 15:19:07 »

Писах, писах и без да искам натиснах back  Lol
Да си отчета гарджето на девет месеца. Качил е 400 гр. и е пораснал с 2 см., мерките му са 8200 гр. и 73 см. Хемоглобинът се е качил, вече е 117, юхууу. Има три зъба общо, четвъртия го чакаме всеки момент. Изправя се постоянно, купих му буйки за прохождане за навън, много се амбицира от братовчедка си и иска и той да ходи, става все по-стабилен.
Яде много, има две заместени хранения, от няколко дни замествам третото (закуската), въведох глутена и сега въвеждам млечните. Ще въвеждам и риба и телешко и мисля другия месец да го запиша на кухня. Обича да яде детето (по наследство  Lol), но не знам къде му се лепи  Lol Суче веднъж нощем (явно така ще е докато го мъчат зъбите), рано сутрин, късната закуска е смесена, обяд и следобедна закуска са твърда храна, вечерята и преди сън са кърма. Ако питам педиатърката, всичко трябва да е манджа, а преди лягане една доза АМ. Ноооо не стоят така нещата. Razz
Расте светкавично, заиграва се сам и ми е много мило да го гледам Wub Голяма терца е, редовно като му сваля памперса почва да пълзи по спалнята по голо дупе и да се хили, заорава с муцуната в чаршафа и само се чува приглушено „хъ-хъ-хъ”  Lol
Сутрешен ритуал е след ставане да седи на гърне. Пишка и ака вътре, ама само сутрин. Хич не съм амбицирана да махам преждевременно памперса, давам ден за ден и ми е ясно, че както сега седи кротко и си играе, така другата седмица може да му тракне нещо и да пищи от гърнето. Засега сутрешното акане поне отива на правилното място и ми е добре дошло  Lol
Не знам откъде е взел тези очииии, ама мацките има да припадат  Lol Прокрадват се и разни медни отблясъци в косичката, явно наследство от моя баща. Но може и да се промени, разбира се. Ежедневно ме изненадва колко е пораснал. Стига съм се превъзнасяла, жив и здрав да ми е, обожавам го няма как да е другояче  Wub
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3026

« Отговор #182 -: Април 16, 2018, 17:35:38 »

Много е сладък. Това с гърнето е хубаво, супер даже. Сладък човек.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #183 -: Април 16, 2018, 19:01:06 »

Благодаря, Ди!  Kiss
Активен

Страници: 1 ... 6 7 [8]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: