star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 14452 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6346

Усмивка

« Отговор #150 -: Януари 12, 2018, 22:02:37 »

Да, още ти е малък и може да си дохранваш с кърмене. То при мен така се случваше на обед, защото реално след като хапне го приспивах на гърда и си допълваше тумбака доволно и с цокане. Та може да се каже, че обедно заместих едва наскоро, когато спрях да го приспивам на гърда на обяд.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #151 -: Януари 12, 2018, 22:10:45 »

Чета една книга пo темата сега, ние oще не сме почнали със захранване, нo според най-новите теории няма забранени продукти (oсвен мед), дори и за деца, чийто родители имат алергии. Плодова каша препоръчват един месец след зеленчуковата. Зърнена - един месец след плодовата. Така е пo книга, пък ти сама си решаваш как е най-дoбре за вас.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7757

Heart follower

« Отговор #152 -: Януари 13, 2018, 10:42:10 »

Някъде бях чела, че не било хубаво да се смесват дори с вече въведено.... Абе пламнала ми е главата,казвам ви  Lol Вече от много четене нищичко не разбирам. Сигурно ще ги смесвам де. Иначе пак от лъжичка-две да почваме ми е странно, той вече свикна да хапва пюренце, вчера изяде 80 гр. Днес мисля да дам морков. А като стигна до кашата, понеже я дават като следобедно ядене, другото остава ли си или спирам пюрета и въвеждам кашата на негово място?  Confused
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17481

A believer

« Отговор #153 -: Януари 13, 2018, 11:02:51 »

Ми сложи в тия 80гр половината от старото и половината от новото нещо. Тва с лъжичките не го спазвах. Каша въведох след като мина месец от захранването за сз, обедното си остава.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #154 -: Януари 13, 2018, 11:18:50 »

Нали идеята е постепенно да свикне с "човешка храна", манджи, които са си смес между зеленчуци/месо/млечни и т.н. Смесвай смело. За първи път чувам, че не трябвало да се смесват нови с вече въведени. А и аз съм изчела доста.
Както Ути е написала, просто добави към това, което в момента даваш, новото.
И да. Даваш си обедното, после следобед даваш каша. Остава си всичко. Просто гледай в един ден да НЕ даваш и на обед, и следобед нещо ново. Ако направи реакция, няма да знаеш от кое е.
И докато боледува и приема лекарства също избягвай да даваш нови храни. На мен Боян ми се е изривал след няколко дни Т, отделно от прием на Изопринозин направи уртикария. В първия случай бях въвела нещо ново, не си спомням какво, та се чудех дали е от храна, дали от вируса. Във втория случай си знаех да не давам нови неща и бяхме категорични с лекарката, че е заради приема на лекарство.
Отделно около ваксини по същия начин. Спираш въвеждането поне 3 дни (някои и за повече спират) преди и след биенето.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #155 -: Януари 13, 2018, 12:18:24 »

Мерси, момичета  Kiss  Ваксините поне няма да ги мисля, изчистили сме всички до годината, освен ако не трябва да се повтори БЦЖ, защото не мисля, че има белег като белег  Unsure Малко по-розова е кожата там като че ли и се напипва топче, но не става на пъпка.  Rolling Eyes Дано не се налага да му я бият наново. Това между другото  Stuart  Иначе знам уж основните принципи дето казвате, без две нови наведнъж, само ако е здрав, разхлабващи със запичащи... ама като трябва да прилагам, ми е каша и все ме е страх нещо да не сбъркам. Към сладкия картоф, който яде, какво бих могла да добавя? Досега не беше запечен, днес ми се струва, че се напъва повечко. Мислех да почвам с морковите, ама да не го стегне съвсем, пък и не знам дали могат да се смесват. Другият вариант ми е тиква, тя е близка по вкус до батата и без това.  Rolling Eyes Но така съм го решила, следващите да са морков, тиква, нормален картоф (умишлено не исках да е първи зеленчук, че май тенденцията е вече да се отлага за по натам заради скорбялата, ама пък имам домашни и ми се ще да му дам от тях, да не ги изпусна и да прораснат). Ама ако ги оставя морков и картоф да са едно след друго, дали няма да му дойде в повече запичането... А, и пащърнак. И евентуално ако намеря био тиквички, че хич не им е сезонът и на тях. И после някой плод и месата, тях с готови пюрета (тях заради желязото ми се ще да не ги бавя много). Такъв ми е беглият план в момента, ама дали е читав...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #156 -: Януари 13, 2018, 13:11:37 »

Изобщо не го мисли толкова, запичащи, скорбяла, ала бала Smile Давай смело зеленчуци, смесвай както ти дойде. Моята схема съвсем грубо е била картоф->картоф+морков->картоф+морков+тиквичка и т.н. , като от първия ден и малко авокадо като мазнина. Варя на пара, пасирам, замразявам във формички за лед и всеки път вадя по няколко кубчета от различните зеленчуци (и кърма даже, абе много кубчета имаше Cheesygrin) към варените картофи/ориз и правя някакъв микс. Тоест самостоятелно зеленчук съм давала само на най-първото хранене и това е.
Каши почти не съм давала, в интерес на истината, само от плодовите за следобедно хранене или закуска, но също рядко, че ми миришеха много изкуствено.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #157 -: Януари 13, 2018, 13:21:48 »

Мерси за окуражаването, Лор  Kiss Ще гледам да не се втелясвам толкова, просто се обърквам. Много мразя като няма един правилен начин да се прави нещо, ама явно с отглеждането на деца с всичко е така и е добре да свиквам Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #158 -: Януари 13, 2018, 13:35:24 »

Бе взимай една от схемите и следвай, не се тревожи толкова Smile Но те разбирам, със захранването и мен ме беше много шубе, не знам защо.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #159 -: Януари 13, 2018, 15:34:16 »

И аз много се шашках преди захранването, четях ги тука момичетата и супер сложно ми изглеждаше, но като започнах, то само си се нареди. И педиатърката ми е много адекватна и ме насочваше какво кога се въвежда, но всъщност почти всичко от тук съм го научила. Тази схема ти е добра, карай си така.
А за хемоглобина си спомням, че и при двете деца точно на тия 6-месечните изследвания беше нисък и личната казваше, че е нормално при късното захранване да падне и че е нещо като показател да се въвежда нормална храна вече. Не съм давала нищо допълнително.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #160 -: Януари 13, 2018, 15:55:33 »

Ох, нашта чак ни прати на изследване за анемия  Rolling Eyes И давам допълнително желязо сега. Ама тя каза да го захранвам със сок и да изпива по 60 мл. сок на ден, и директно да му давам и каша, та...  Rolling Eyes Малко съм резервирана, за съжаление. Същевременно имаше семеен скандал що не сме я слушали и сме разболели детето едва ли не... Абе полудяла съм вече наистина.  Cry
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13772

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #161 -: Януари 13, 2018, 18:45:05 »

Кашата е ок за захранване. Има риск после да не долюбва зарзавата, но при нас не се отрази. Роси заради рефлукса и вечно разхлабения й корем е захранена с оризова, а после към нея и плодови пюрета.
Той щото сокът щеше да му вдигне хемоглобина  Razz
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 624

« Отговор #162 -: Януари 14, 2018, 09:24:54 »

Кат, не се тревожи, захранването винаги в началото изглежда трудно, но малко по-малко ще придобиеш увереност и ще се наредят нещата и докато се усетиш, вече ще хапва всичко.
Не се връзвай какво ти говорят, аз изобщо не знам, кой в днешно време захранва със сок?! Никой около мен не го е правил.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #163 -: Февруари 01, 2018, 17:50:48 »

Ето ме отново с новините покрай нас. Захранването върви с пълна пара, това дете се оказа много ящно! Единственото, което не приема засега, е чисто картофено пюре. Има си по-любими и не толкова любими, но хапва много стабилно, понякога стига и до 180 гр. И ако не свърши в купичката пюрето, сигурно още ще изяде. Гълта като гладно гъсоче, само като си види купичката, отваря устата и с едно настоятелно ръмжене вика Ааааааа, и размахва и удря с ръцете Lol Пробва банан и сега като аз ям и той иска, давам му да го лигави, а като му го взема се сърди и реве  Lol Също прави разлика какво яде той и какво ние, като аз ям нещо различно пред него, си го търси като наследство и ме гледа въпросително що не му давам от мойто, ми пробутвам някви пюрета, хич не е будала Lol За момента съм въвела батат, морков, тиква, картоф, тиквичка (и ориз покрай нея, че е купешка), пащърнак, авокадо и банан. И жълтък заради желязото. Днес на дневен ред е крушата. Мисля, че няма да имам проблем да заместя хранене, ако си го поставя за цел, засега не съм и си суче по малко за десерт. Но умирам от кеф с какъв апетит яде, още не е преглътнал и вече вика Аааа  Lol Дано и занапред да е така. Знам, че реално калориите му идват от кърмата, но го претеглих вчера и освен ако кантарът ми не е кардинално откачил, вече е качил 400 гр., а имаме почти две седмици до прегледа. Миналия месец беше качил толкова общо. Определено е направил бузи и взе да ми тежи...
Също така, Дамян се движи! Той НЕ СЕ СПИРА, хора  Shocked Аз не знам какво ще го правя това дете... онзи ден беше до мен на дивана, за секунда посегнах към масата и се чу туп. Нашият изпълзял директно от ръба на дивана и пльокнал по лице на паркета. Ама буквално по лице. Текна кръв от устата, от носа... рев до безобразие (тайно се надявах да се отпуши каналът поне, но не би). Хукнахме към болницата, прегледаха го, нямаше му нищо друго освен устата и носа и ни пратиха да си ходим и да го наблюдаваме все пак. Той удари един сън и после беше като нов, само с тройна горна джука  Lol Все едно имаше инжектиран хиалурон милото. Абсолютна хала е. Проблем ми беше, че не иска да си седи на дюшечето, което съм му постлала на пода, ами все излиза отстрани. Ама той вече почна и от стаята да излиза! Иска да изследва, да се завира, да пипа, ходя по него и прибирам всичко опасно. А дори още не пълзи нормално. Влачи се по корем. Същински гущер е, ама се движи със скоростта на бесен пинчер. Настоява всичко да разгледа, опипа, ако му взема нещо, се сърди. Аз ходя с парцала ежедневно, чудя се как да хигиенизирам, бърша с някакъв еко препарат уж там, където ходи, ама вече май навсякъде трябва. В чудо се виждам. Мръсно ли е, студено ли е.... хич не знам, само го гледам как кръстосва и се въздържам да му се меся, защото знам, че това е част от израстването и е полезно дори. Колко беше лесно като само спеше и не мърдаше  Lol А като знам още колко екшън има тепърва... Surprised
Много обича да разглежда картинки, сред играчките най-много се намират книжки и музикални инструменти. Мисля, че почва да схваща понятието за музика, защото като си пусне на пианото някоя мелодия, се изправя на ръце и колене и почва да се клати. Прави го като се кефи на нещо. Вчера баща му му удряше в някакъв такт с палките по дивана и той пак се заклати  Lol После разбира се искаше и той да свири с палките.  Lol Любимо забавление му е да удря разни неща. Баща му свири на електронните барабани, той на два метра от него спи като пън, като спре се буди и реве. Lol Да се чудиш...
Бяхме на травматолог, кардиолог и нефролог. Всичко със ставите, органите и сърцето е наред. Не сме правили ЕКГ засега, кардиологът, при когото ходихме, не прави по принцип. Той ни посъветва да отидем като проходи, защото като се изправят се изменяло натоварването на сърцето или нещо подобно и щяло да си проличи ако има проблем, но е малко вероятно. Та ще чакаме да проходи и пак ще го заведем, този път при лекаря, който му откри аномалията, най-вече от любопитство дали все още я има, все пак в 34 г.с. все още имаше вероятност да изчезне. И да си знаем. Доколкото разбрах, може да създава проблеми единствено при поставяне на плеймейкър на много по-късна възраст, дано не се стига до там, но е добре и той да си го знае. Вярвам, че няма да има проблеми, все пак се оказа от малкия процент хора, при които тази аномалия е изолирана и не върви в комплект с по-тежки дефекти, за щастие.
Всеки.месец му вадя най хубавите снимки на хартия и ги редя в албумите, за шест месеца напълних едно от 300 снимки  Cheesygrin Мисля да продължавам така, много е мило да си има човек снимките на хартия, някак различно се разглеждат на екран и в албум. Ще ги показвам на гаджетата му някой ден, хохо  Cheesygrin
И май това е всичко, за което се сещам. Ако има друго, допълвам. Казах ли пак колко безкрайно и умопомрачително съм влюбена в това синеоко момченце? Как е възможно, боже... просто съм си загубила ума по него. Чудя се как съм живяла, как изобщо е съществувал светът милиарди години без него. Ужас!  Cheesygrin

А, да, и вече има цели два зъба  Wub
« Последна редакция: Февруари 01, 2018, 18:14:43 от Catherine » Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #164 -: Февруари 01, 2018, 19:40:37 »

Не се втелясвай за пода. Вкъщи е близан многократно. Боян също пълзеше като гущер докато не проходи. И започни лека-полека да вдигаш неща на горни рафтове, обезопаси контактите и най-долните чекмеджета преди да е разбрал, че се отварят Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #165 -: Февруари 01, 2018, 20:18:27 »

Да, скоро ще спре да ти пука за пода. На мен спря след като облиза колелата на количката Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #166 -: Февруари 02, 2018, 00:10:29 »

О, на мен за нищо не ми пука вече, второто дете е захренено по спомени, без никаква схема, а като пропълзя имаше достъп до всичко, защото каката услужливо преместваше всякакви импровизирани бариери...

Цел ми е и аз да си направя албумчета, искам и снимки в рамки за украса, но като седна на кампютъра настава безобразие и не стигам да сортирам изобщо... Браво, отново звучиш прекрасно  Wub
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #167 -: Февруари 15, 2018, 23:29:45 »

И тъй, Дамян стана на седем месеца. Бяхме на ДК, качил е 350 гр. и е пораснал с един см - 7250 гр. и 69 см. Има белег от БЦЖ и няма да го боцкат, много ми олекна. Аз не го виждах, но ми го показаха, едно розово петънце. Аз се бях подготвила за гнойни пъпки и гадости, а то явно не е задължително. Педиатърката вика да му правя попарка със сухари и сирене вече, ама аз по друга схема действам, глутена и особено млечните ще си почакат  Cheesygrin Уикенда ще започвам с месата.
Иначе явно пренавитата ми пружинка ми е стигнала за седем месеца ентусиазъм и усещам, че вече изнемогвам да съм шесторъкият Шива и приемам всякаква помощ. Днес сутринта си поревах (може би е предвестник на цикъл, още не ми е идвало), защото нещо ми се натрупа твърде много време сама с детето, много отсъстващ татко, приятелките всичките са,в особено периоди и няма кой да дойде да ме разведри, Дамян почна трудно да заспива и нощем да се буди да яде... все така маниакално сутрин изблизвам пода и домакинствам и в един момент взех да давам заето. Та майка ми дойде, изми ми съдовете и се занимава с Дамян докато ида до магазина да взема въздух. Той пък тая вечер е просто чуден (за разлика от вчера, когато ме подлуди и ни развали „празника” с баща му), самичък си играе по пода, обикаля, говори си на играчките и не ме закача за нищо.Стискайте палци пак да почне да спи спокойно, че е тегавко така. Той иначе е мега сладък, отприщил се е да си приказва, още не пълзи на колене, а само като войник, и не седи стабилно, но има голям мерак да става, постоянно се набира. Обожава баща си, баба си и котките. Обича да бие играчки в пода и една в друга, и да яде! Яде много стабилно, днес олапа почти 200 гр. оризова каша с пюре, не можах да го спра просто. И после сука  Shocked Голям мъж ще става, сериозно се е захванал със задачата  Lol Засега само това се сещам, ако ми изникне и друго интересно, ще пиша  Cheesygrin Малко на „мило дневниче” съм го обърнала, но се радвам да чета мнения и препоръки винаги, когато имате какво да кажете  Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #168 -: Февруари 15, 2018, 23:54:33 »

Дано не го тормозят мн зъбите, щото иначе няма да има сън скоро. Ужасно е. Безсънието е най-ужасното от всичко. После е тръшкането ахаха

Стискам палци 😃 а ти си почивай повече като имаш възможност
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13772

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #169 -: Февруари 16, 2018, 10:25:45 »

Ути ти го е казала. Възползвай се от всяка възможност, почивай и събирай сили, когато кротува и спи. Не е далеч бурно озъбващия период и ще ти трябват заредени батерии.
А Дамян изглежда толкова слънчев, чак не вярвам да те тормози  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #170 -: Февруари 16, 2018, 11:07:46 »

Тя и Ади изглежда самата нежност и невинност 😃 нея още я мъчат зъби, вече над година стана...

Да избиват бързо на Дамян
« Последна редакция: Февруари 16, 2018, 11:10:02 от utopia » Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #171 -: Февруари 16, 2018, 11:46:31 »

Тази нощ спах добре. В 2:30 ревна, но с тикане на бибата и шъткане няколко минути отцепи и спа до 7:30  Surprised
Аз подозирам, че зъбки го мъчат, но педиатърката каза, че още били високо и няма изгледи скоро да избиват.  Sad
Той като цяло е много спокойно и слънчево дете, но си има кисели периоди, основно когато не му давам да вилнее, оревава махалата. Много е заякнал в краката, като тръгна да го слагам в столчето за кола или за хранене, опъва краката, дава контра с петите и почва да пищи. Ама е голям кеф да го съблека гол на повивалника и да го вдигна с опрени крака, почва яко подскачане и друсане на пишката  Lol Хили се като зелка, с тия два зъба  Cheesygrin Абе много ми е готин, просто вече проявява характер, няма как, гледам го и понякога ми прилича на малко момченце, а не на бебе. Палав е, но иначе е душичка, просто светът е голям и той хич няма търпение да го изучава.  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #172 -: Февруари 16, 2018, 11:55:52 »

Да, тва е гадното на зъбите, че болят месеци преди да избият...
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #173 -: Февруари 16, 2018, 18:13:01 »

Диването се изправи! Набра се на ТВ шкафа и стана, все едно нищо особено не е  Lol
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2730

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #174 -: Февруари 16, 2018, 19:16:34 »

Много се смях на снимката "what mother?". Явно тогава е било Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: