star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 6792 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6172

Усмивка

« Отговор #150 -: Януари 12, 2018, 22:02:37 »

Да, още ти е малък и може да си дохранваш с кърмене. То при мен така се случваше на обед, защото реално след като хапне го приспивах на гърда и си допълваше тумбака доволно и с цокане. Та може да се каже, че обедно заместих едва наскоро, когато спрях да го приспивам на гърда на обяд.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1885

« Отговор #151 -: Януари 12, 2018, 22:10:45 »

Чета една книга пo темата сега, ние oще не сме почнали със захранване, нo според най-новите теории няма забранени продукти (oсвен мед), дори и за деца, чийто родители имат алергии. Плодова каша препоръчват един месец след зеленчуковата. Зърнена - един месец след плодовата. Така е пo книга, пък ти сама си решаваш как е най-дoбре за вас.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7707

Heart follower

« Отговор #152 -: Януари 13, 2018, 10:42:10 »

Някъде бях чела, че не било хубаво да се смесват дори с вече въведено.... Абе пламнала ми е главата,казвам ви  Lol Вече от много четене нищичко не разбирам. Сигурно ще ги смесвам де. Иначе пак от лъжичка-две да почваме ми е странно, той вече свикна да хапва пюренце, вчера изяде 80 гр. Днес мисля да дам морков. А като стигна до кашата, понеже я дават като следобедно ядене, другото остава ли си или спирам пюрета и въвеждам кашата на негово място?  Confused
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16748

A believer

« Отговор #153 -: Януари 13, 2018, 11:02:51 »

Ми сложи в тия 80гр половината от старото и половината от новото нещо. Тва с лъжичките не го спазвах. Каша въведох след като мина месец от захранването за сз, обедното си остава.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6172

Усмивка

« Отговор #154 -: Януари 13, 2018, 11:18:50 »

Нали идеята е постепенно да свикне с "човешка храна", манджи, които са си смес между зеленчуци/месо/млечни и т.н. Смесвай смело. За първи път чувам, че не трябвало да се смесват нови с вече въведени. А и аз съм изчела доста.
Както Ути е написала, просто добави към това, което в момента даваш, новото.
И да. Даваш си обедното, после следобед даваш каша. Остава си всичко. Просто гледай в един ден да НЕ даваш и на обед, и следобед нещо ново. Ако направи реакция, няма да знаеш от кое е.
И докато боледува и приема лекарства също избягвай да даваш нови храни. На мен Боян ми се е изривал след няколко дни Т, отделно от прием на Изопринозин направи уртикария. В първия случай бях въвела нещо ново, не си спомням какво, та се чудех дали е от храна, дали от вируса. Във втория случай си знаех да не давам нови неща и бяхме категорични с лекарката, че е заради приема на лекарство.
Отделно около ваксини по същия начин. Спираш въвеждането поне 3 дни (някои и за повече спират) преди и след биенето.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #155 -: Януари 13, 2018, 12:18:24 »

Мерси, момичета  Kiss  Ваксините поне няма да ги мисля, изчистили сме всички до годината, освен ако не трябва да се повтори БЦЖ, защото не мисля, че има белег като белег  Unsure Малко по-розова е кожата там като че ли и се напипва топче, но не става на пъпка.  Rolling Eyes Дано не се налага да му я бият наново. Това между другото  Stuart  Иначе знам уж основните принципи дето казвате, без две нови наведнъж, само ако е здрав, разхлабващи със запичащи... ама като трябва да прилагам, ми е каша и все ме е страх нещо да не сбъркам. Към сладкия картоф, който яде, какво бих могла да добавя? Досега не беше запечен, днес ми се струва, че се напъва повечко. Мислех да почвам с морковите, ама да не го стегне съвсем, пък и не знам дали могат да се смесват. Другият вариант ми е тиква, тя е близка по вкус до батата и без това.  Rolling Eyes Но така съм го решила, следващите да са морков, тиква, нормален картоф (умишлено не исках да е първи зеленчук, че май тенденцията е вече да се отлага за по натам заради скорбялата, ама пък имам домашни и ми се ще да му дам от тях, да не ги изпусна и да прораснат). Ама ако ги оставя морков и картоф да са едно след друго, дали няма да му дойде в повече запичането... А, и пащърнак. И евентуално ако намеря био тиквички, че хич не им е сезонът и на тях. И после някой плод и месата, тях с готови пюрета (тях заради желязото ми се ще да не ги бавя много). Такъв ми е беглият план в момента, ама дали е читав...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11974

« Отговор #156 -: Януари 13, 2018, 13:11:37 »

Изобщо не го мисли толкова, запичащи, скорбяла, ала бала Smile Давай смело зеленчуци, смесвай както ти дойде. Моята схема съвсем грубо е била картоф->картоф+морков->картоф+морков+тиквичка и т.н. , като от първия ден и малко авокадо като мазнина. Варя на пара, пасирам, замразявам във формички за лед и всеки път вадя по няколко кубчета от различните зеленчуци (и кърма даже, абе много кубчета имаше Cheesygrin) към варените картофи/ориз и правя някакъв микс. Тоест самостоятелно зеленчук съм давала само на най-първото хранене и това е.
Каши почти не съм давала, в интерес на истината, само от плодовите за следобедно хранене или закуска, но също рядко, че ми миришеха много изкуствено.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #157 -: Януари 13, 2018, 13:21:48 »

Мерси за окуражаването, Лор  Kiss Ще гледам да не се втелясвам толкова, просто се обърквам. Много мразя като няма един правилен начин да се прави нещо, ама явно с отглеждането на деца с всичко е така и е добре да свиквам Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16748

A believer

« Отговор #158 -: Януари 13, 2018, 13:35:24 »

Бе взимай една от схемите и следвай, не се тревожи толкова Smile Но те разбирам, със захранването и мен ме беше много шубе, не знам защо.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11974

« Отговор #159 -: Януари 13, 2018, 15:34:16 »

И аз много се шашках преди захранването, четях ги тука момичетата и супер сложно ми изглеждаше, но като започнах, то само си се нареди. И педиатърката ми е много адекватна и ме насочваше какво кога се въвежда, но всъщност почти всичко от тук съм го научила. Тази схема ти е добра, карай си така.
А за хемоглобина си спомням, че и при двете деца точно на тия 6-месечните изследвания беше нисък и личната казваше, че е нормално при късното захранване да падне и че е нещо като показател да се въвежда нормална храна вече. Не съм давала нищо допълнително.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #160 -: Януари 13, 2018, 15:55:33 »

Ох, нашта чак ни прати на изследване за анемия  Rolling Eyes И давам допълнително желязо сега. Ама тя каза да го захранвам със сок и да изпива по 60 мл. сок на ден, и директно да му давам и каша, та...  Rolling Eyes Малко съм резервирана, за съжаление. Същевременно имаше семеен скандал що не сме я слушали и сме разболели детето едва ли не... Абе полудяла съм вече наистина.  Cry
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13348

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #161 -: Януари 13, 2018, 18:45:05 »

Кашата е ок за захранване. Има риск после да не долюбва зарзавата, но при нас не се отрази. Роси заради рефлукса и вечно разхлабения й корем е захранена с оризова, а после към нея и плодови пюрета.
Той щото сокът щеше да му вдигне хемоглобина  Razz
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 553

« Отговор #162 -: Януари 14, 2018, 09:24:54 »

Кат, не се тревожи, захранването винаги в началото изглежда трудно, но малко по-малко ще придобиеш увереност и ще се наредят нещата и докато се усетиш, вече ще хапва всичко.
Не се връзвай какво ти говорят, аз изобщо не знам, кой в днешно време захранва със сок?! Никой около мен не го е правил.
Активен

Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: