star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 16800 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7764

Heart follower

« Отговор #125 -: Януари 03, 2018, 22:16:58 »

Ути, аз взех една приставка за тенджера за готвене на пара, първо ще я пробвам нея, че сме заринати с уреди и вече не знам къде да ги прибирам, нямаме плот за рязане свободен, масата е като склад за какво ли не и се давяяя в предмети  Lol Ако ме изнерви приставката, ще прибегна до предложението ти Kiss
Лор, аз точно щото е малък съм наплашена, че много бързо се влошавали ако не се действа адекватно, каквото и да значи адекватно.  Confused Но видях няколко примера вече как с билки и осцилококцинум се стига до бринхоспазъм и не знам какво още, съответно още по-голяма беля. Но за коластрата не се бях сетила, аз преди пиех на хапчета, но помня, че имаше и течна, Имунокол, за нея ли става въпрос? Определено бих му я приложила, аз за себе си бях много доволна като я пиех.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17527

A believer

« Отговор #126 -: Януари 03, 2018, 22:24:10 »

Хустагил е май гелчето за мазане, много хубаво нещо е наистина
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 12038

« Отговор #127 -: Януари 03, 2018, 22:25:46 »

Не помня, да ти кажа, отдавна беше...Но едва ли има кой знае каква разлика в марките. (за коластрата това)
Бронхоспазмът се усеща отдалече, едно метално откашляне и вкарваш веднага противоалергичните. Но там си е до дете, Дани никога не ми е правил, Саня от бебе така си тръгна. Аз направих наскоро, което беше най-интересното. Няма такава паника.
Обаче със Синекода и въобще с потискащите кашлицата, може да си докараш по-големи проблеми.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #128 -: Януари 03, 2018, 22:40:33 »

Мерси, момичета, супер сте  Kiss Ще ги потърся. Само за коластрата, нали е от крава, не е ли проблем тоя млечен протеин при положение че кравето мляко по-късно се въвежда? 🤔
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #129 -: Януари 03, 2018, 23:15:06 »

Аз лично мисля, че коластра от крава няма смисъл при положение, че кърмиш. Аз лично и досега давам само вит ц, инфлуцид, тонзилотрен и чат-пат осцилококцинум (да чукна на дърво за Паяка, аххаха)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 12038

« Отговор #130 -: Януари 03, 2018, 23:16:22 »

Адаптето и то е кравешко, предполагам, че и коластрата е адаптирана. Май имаше и коластри с различно възрастово ограничение - 0+, 3м+...нещо такова. Ужас, всичко съм забравила, сега ако ми дойде трето, ще гледам като теле!

Ути, аз само с коластра съм ги пресичала, имаше ефект. А тия, дето си ги изброила, също много действаха. Вече не Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #131 -: Януари 03, 2018, 23:42:33 »

Мисълта ми е, че докато кърмиш, няма смисъл от чужда коластра, кърмата е по-силна. Така съм чела поне. А за другите, дано продължават да действат още, но аз и още кърмя де.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #132 -: Януари 09, 2018, 18:03:26 »

Дамян стана на половин годинка! След като говорихме, му спрях Синекода и почнах да го мажа с Хустагил. Не знам дали е от това, но още на другия ден нямаше кашлица. Изкачах още 2-3 дни превантивно и почнах да го захранвам. Вече от няколко дни хапва пюре от сладък картоф и много му харесва. Дано и занапред да си яде с апетит. Също така напоследък има някакви кисели периоди и днес видях, че ще си има зъбче  Stuart Долу вдясно венецът има подутина под формата на зъб и леко прозира. Надявам се бързо и безболезнено да пробие, стискайте палци  Clover Вдругиден сме на консултация, още не съм решила дали ще лъжа педиатърката, че съм го захранила със сок, както беше нейната препоръка, или ще се правя на умряла лисица  LolИмам чувството, че е много тежък, а май дори няма 7 килограма  Rolling Eyes От няколко дни прави някакви нови муцуни и ми е много смешен. Научи се да отваря широко устата за лъжицата и да ръмжи, че иска манджа. Вчера докато вечеряхме у бабата на мъж ми, почна да прави същата муцуна - вдига юмручета, ръмжи и отваря устата широка като мечка, направо ме разбива  Lol Очовечава се страшно бързо.  Wub Ще пиша повече вдругиден след ДК  Stuart
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2734

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #133 -: Януари 09, 2018, 19:38:41 »

Аз те разбирам, че си "смотла" като мен и не обичаш конфронтации, ама няма да лъжеш, за да не ти кажела еди какво си лекарката!! Ако иска да захранва със сокче да си роди тя едно дете и да си го захранва с каквото иска, аман!!!
Много сладко Дамянче иначе  Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #134 -: Януари 09, 2018, 22:15:16 »

Така е, Паяче  Kiss Още не мога да свикна, че детето си е мое и не съм длъжна да слушам никого  Cheesygrin Добре че не мога и да лъжа  Lol
И между другото - ИМАМЕ ЗЪБЧЕЕЕ! Не мислех, че е пробило, но се оказа, че боцка, драска и тропа по лъжичката. Съвсем истинско е Wub Мъничето ми расте. Като си помисля, че ще свършат беззъбите усмивки, че бебешкият период върви към своя край, иии ми идва да ревна  Sad eyes Милото ми пате скоро ще стане малко момченце, няма да е вече бебок.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #135 -: Януари 09, 2018, 22:26:47 »

Хихихи, честито и тук! На мен Ади още ми е мъничко чочи <3 Но с характер хаха
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #136 -: Януари 09, 2018, 22:41:53 »

Мерсиии  Kiss Аз съм сигурна, че и като стане абитуриент, пак ще е на мама бебето  Lol Ама бебе в истинския смисъл на думата скоро ще спре да бъде  Surprised
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8562

« Отговор #137 -: Януари 10, 2018, 09:05:34 »

Ех, честито зъбче! Много хубаво, че не се е измъчил. Аз карам кошмарни нощи вече сума време и ми идва да си вържа тръбите, че и мъжът ми нещо взе да ми прави нови подмятания за деца, но няма да оцелеят с Още едно дете, което спи по 2-4 часа нощен сън.
А за бебето напълно те разбирам! Аз и на двамата съм окачила по един портрет 20/30 от съвсем бебешкия им период на стената, и всеки път като минаваме покрай тях им повтарям, че това са НА МАМА БЕБЕТАТА, и ще седят там ако ще и вече да са в пубертета, за да не забравят от какво парче месо съм ги направила хора  Lol И на гаджетата им ще ги показвам Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #138 -: Януари 10, 2018, 09:50:24 »

И аз страдах като му избиха първите два зъба, че няма да е с беззъба усмивка. Ама да ти кажа със зъби стават големи сладури също. Особено като се виждат само два примерно Cheesygrin
Но! По-важното. Пожелавам ти сън! През следващата година....и половина? Ама да излизат бързо и неусетно дано!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #139 -: Януари 10, 2018, 14:09:25 »

Аз съм казвала, ама Ади месец два имаше отгоре само един нацяло излязъл зъб. Мегаа смешно
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #140 -: Януари 12, 2018, 15:48:25 »

Благодаря, дано леко да излизат и другите  Stuart
Вчера бяхме на консултация и кръвни изследвания. От консултацията резултатите са 400 гр. И 3 см. нагоре, вече е 6900 гр. И 68 см. Удвоил си е теглото от раждането. На кръвните изследвания излезе нисък хемоглобин - 96. След голяма семейна драма и вменяване на вина ЗАЩООО детето е с нисък хемоглобин, днес личната го прати и на морфология на еритроцитите, изследване за анемии. Резултатите излязоха нормални за такъв хемоглобин, умерено понижени нива на желязото. Дамян ще пие Малтофер три месеца и пак ще го изследват.
 Иначе още хапва сладък картоф, днес му беше седми ден, изяде 80 гр., и от утре почвам по-скоростно въвеждане на други зеленчуци, че да стигна до месото и кашите. Пак на 2-3 дена де, както е нормално, няма да избързвам излишно. Това захранване е кошмар някакъв, толкова объркана отдавна не съм била. От всичко изчетено като махнем взаимноизключващите се твърдения, Дамян може да яде две три работи, за другото или е рано, или е алерген, или не знам какво. Бля. Силно съм изнервена   Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #141 -: Януари 12, 2018, 16:27:35 »

Е, още 2-3 работи бе, може да яде морков, картоф, сладък картоф, тиквичка, ориз, пащърнак, сливи, ябълки, банани, круши, като въведеш тия, вече може карфиол, броколи, спанак
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13794

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #142 -: Януари 12, 2018, 20:48:47 »

Е, как ще са 2-3 неща. Ути ти е изброила достатъчно на брой, които можеш да въвеждаш в двукомпонентни след въведен вече единия от зеленчуците. После и във всякакви комбинации и ето ти разнообразно и богато меню.
Кашата можеш да я въведеш и по-рано, дали ще е ориз или оризова каша, стига да намериш безмлечна, защо не. А и тях разнообразяваш, като добавяш плод. Сега, не знам приготвяш ли или залагаш на готовото, но аз лично в оризовите каши добавях плодови пюрета. За месото имаш достатъчно време, а и то само по себе си няма да му повиши хемоглобина, освен ако не си решила да му ръгаш дроб  Lol, риби, свинско месо и въобще това е доста странен мит как захранването влияе на хемоглобина. Всяко нещо с времето си.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #143 -: Януари 12, 2018, 20:56:34 »

Ми аз също мисля, че е мит това със захранването, то се слагат по 2-3 лъжички месо на 2-3 дни. По-скоро с коприва и спанак ще стане.

Но да, след тия основни неща вече се въвеждат масълце, лук, чушки, месо, и си стават разнообразни манджички.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #144 -: Януари 12, 2018, 20:57:03 »

Ути е изброила. Тиква е пропуснала. Също може да е от първите неща, а е и в сезон.
Комбинирай запичащо с разхлабващо. Картоф и морков на едно не. Може с трето тиквичка, за да стабилизира малко нещата. Принципно тиквичка, тиква са по-разхлабващи. Пащърнак май го водят стабилизиращ. Сладкия картоф не съм сигурна. С ориз може тиквичка. Или оризова каша с някакъв плод, че се води и запичаща. Плодовете в началото може леко да ги изваряваш, колкото да не са съвсем кисели. Това за ябълка и круша. Поне Боян не ги ядеше сурови в началото.
Кашите в началото гледай да са безмлечни, еднокомпонентни, безглутенови. Елда, ориз, царевична.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9125

« Отговор #145 -: Януари 12, 2018, 21:09:46 »

Кат, и Бо е с нисък хемоглобин, ако това ще те успокои- единия път излезе 106, другия- 112. Което си е ниско за толкова голямо дете, което уж яде всичко. Може пък нещо от зимата да е, самата ти ядеш по-малко зелени неща вероятно този сезон.
Моята лекарка каза 2-3 препоръки, но не стават още за Дамянче.
Не е ли идеята да ядеш ти повече желязосъдържащи, за да отидат в кърмата?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #146 -: Януари 12, 2018, 21:48:35 »

Мисля, че желязо не се синтезира с кърмата много много, поне така бях чела
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #147 -: Януари 12, 2018, 21:49:16 »

Корни, ще гледам да ям, но не знам дали ще е достатъчно. Ще пробвам всичко, само да се вдигне тоя хемоглобин.
Аз още не съм съвсем наясно как се комбинират, че нали в началото само по едно трябва да въвеждам без да ги смесвам, ще ми се и до кашите по-скоро да стигна. Трябва ли да имам заместени хранене вече, за да давам каша? Толкова много чета и все нищо не ми е ясно, чувствам се като в училище като учех за класно по математика  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #148 -: Януари 12, 2018, 22:00:44 »

Ти нали си въвела вече зеленчук. Към него можеш да добавяш вече малко количество от следващия зеленчук. И така да си вкарваш нови, добавяйки към вече въведените. Може да даваш отделно лъжичка-две чист нов зеленчук, колкото да опознае вкуса, но аз не съм го правила. Директно смесвах с вече въведени.
И не, не е задължително да има заместено хранене, за да продължиш с кашите. Аз бях въвела мисля 3-4 зеленчука и после започнах каши. Вкарах оризова и после круша или ябълка, не помня, за да ги комбинирам и да не го запича. Но нямаше особен успех. И минах на елда.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13794

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #149 -: Януари 12, 2018, 22:00:53 »

Не става въпрос да смесваш по 2 нови, а във вече въведения слаък картоф да сложиш зеленчукът за захранване например.
Колкото до заместеното хранене, това може да се случи и след месец. Което пък не трябва да те спира от въвеждането на още едно хранене. Може и двете да не са ти заместени. А и според мен е прекрасно да си дохранваш с кърмене. Не бързай да заместваш.
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: