star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 4811 пъти)
Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #100 -: Октомври 19, 2017, 08:38:15 »

Такова удоволствие е да те чета. Страхотна си!
Даже понякога малко ме е яд, че аз от стрес и недоспиване, някак не можах да се насладя на тези първи месеци и бях като зомби Cheesygrin. Сега си давам сметка, че е можело да го карам далеч по-спокойно, ама...
Дамян е прекрасен Kiss
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #101 -: Октомври 19, 2017, 08:39:00 »

Боян след 3тия месец започнах да го кърмя от двете гърди на всяко кърмене. Та още си се кърмим, не го приемай драматично : )
Аз също исках да е със светли очи моят или поне пъстри. Но той пък с кафевите на баща си. Но затова пък са някакви огромни и всички му се кефят. Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #102 -: Октомври 19, 2017, 11:02:38 »

Лилия  Kiss То като си недоспал е трудно да се наслаждаваш на каквото и да е, а при теб са и две, аз не знам как бих се оправяла с близнаци  Rolling Eyes Просто на мен ми се падна същия поспалнко като майка си и ми е лесно да ставам с усмивка и да се радвам на всичко.  Cheesygrin Иначе както някои хора стават зли, ако са гладни или не са пили кафе, така аз ставам зла, ако не съм се наспала  Lol За късмет на всички спя Lol
Смайли, Боян е разкошен, голям любимец ми е, точно с тези огромни кафяви очи  Love eyes Аз Дамян преди да се роди си го представях като бузесто бебе с кръгла глава и големи кафяви очи, пък той се роди пипончо като татко си и синеок, нищо общо с моите очаквания  Lol Но доста по-хубав, отколкото някога съм си представяла, хаха, нали си е мойто гардже  Lol
Това за кърменето е успокояващо. Нещо явно подсъзнстелно съм се филмирала, че е качил на долната граница тоя месец, уж знам, че си е добре.  Razz
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #103 -: Октомври 19, 2017, 11:19:00 »

Аз и двамата ги кмърмех от двете гърди почти от ден 1ви... единия 10м, другия 14м Smile та споко не се шашкай за кърменето Smile
Радвам се, че спите и че си в такова розово облаче Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #104 -: Ноември 09, 2017, 12:50:08 »

Идвам да си похваля котарачето, че днес навършва цели четири месеца  Wub Четири месеца любов от ново измерение за мен, дори не съм подозирала, че съм способна на такива чувства и че нещо толкова прекрасно ще влезе в живота ми. Просто го обожавам това малко човече.
Накратко този месец беше месец на бурно развитие, започна да се обръща, да се опитва да пълзи и да се смее с глас. Последното все още рядко се случва, но се надявам да зачести. Веднъж се смя на един анцуг, който шумолеше, явно му беше много забавно.  Cheesygrin А друг път се смя на отражението си в огледалото. Останалите случаи са като го ръчкам и гъделичкам, и му се лигавя.  Lol Много жилав се оказа, като е буден постоянно е в движение, върти се от гръб по корем, ръкомаха, рита, обръща се с краката нагоре в креватчето, влачи се по корем. По мои сметки отново е наддал 600 гр. този месец, но то с това движение и аз щях да съм тънка вейка  Lol Иначе хапва добре, все по-често си му давам и двете гърди, даже веднъж ги пресуши и двете и леко се притесних, но това беше миналата седмица и не се е повтаряло, явно производството се е увеличило. Яде си супер детето и ако педиатърката иска да го дохранвам, ще и обясня, че кърма имам, той даже понякога толкова се тъпче, че връща. Обяснението ми е единствено, че не застава мирен и гори много калории, не е онова заспало бебе от първите месеци, което само лежи по гръб и нищо не прави.
В понеделник сме на ДК за мерки и теглилки и последната порция ваксини за момента - двете задължителни + Ротатек. Все още няма белег от БЦЖ и сииилно се надявам да се появи, че да не се налага реимунизация.  Razz
Горе-долу пишката му е забелена, бавно и полека в рамките на три месеца, мисля, че добре се справихме, та да не го мисля поне това. И май покрай розовите облаци съм забравила да спомена, че едното му око сълзи и гурелясва почти два месеца вече, всичко пробвах, капки, почистване с лайка, сребърна вода, преварена вода, масажи, даже братовчедка ми ми даде вода от лоза, че много помагала, веднъж мацнах и после ме беше шубе.  Razz Не ще и не ще. На шестия месец ще  ходим на очен и може да се наложи да се сондира каналчето, умирам от ужас, дано не се налага. Тези дни ми се струва по-добре, да чукна на дърво. Реших да му дам малко почивка и не го закачам и ми се струва, че се е поуспокоило като не го тормозя с всякакви отвари и гадости. Razz
И така е при нас, гледам си го, обичам си го и му се радвам, чакам с вълнение всяко ново умение и постижение, а толкова бързо расте малката гъба, че имам чувството, че докато мигна и ще бъде абитуриент  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #105 -: Ноември 09, 2017, 13:52:00 »

А антибиотични капки пробвала ли си за окото? Предполгам има възможност дори за тази възраст, по-добре ми се вижда от това със сондирането (не вярвам да се наложи).

Че 600 грама си е екстра за 4ти месец, не виждам защо ще предлагат дохранване. То остана месец и нещо до захранване..
Предстои най-хубавото, лазене, още много смях, ходене, а като започне и да те целува и да ти казва, че те обича съвсем ще се разтопиш  Wub
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #106 -: Ноември 09, 2017, 14:40:55 »

Оххх, нямам търпение  Wub
За окото, антибиотични не съм капала. Първия месец имаше проблем с другото око и педиатърката му изписа, но зълва ми се възмути как на такова малко бебе антибиотик и ни посъветва да слагаме изкуствени сълзи и да го почистваме, тогава действително мина. Но това не ще. Вероятно ще прибегне до капките все пак, че взе да ми писва. Явно трябва по-радикално да се действа, тия лайки и други простотии изобщо не помагат в неговия случай.  Unsure
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #107 -: Ноември 09, 2017, 15:17:03 »

Е, не е болна за умиране едни капки, пък сигурно ще мине за седмица и ще забравиш, питай си педиатърката Smile Едва ли ще се стигне до пункция.

Корни, чакаме момента за казване на "обичам те".  Wub Моята госпожица вече целува, доближава устнички до бузата ти и казва звучно "пу" :-DDD
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #108 -: Ноември 13, 2017, 14:42:44 »

Бърз отчет от детската консултация. Дамян е качил 500 гр. и е пораснал с 4 см., мерките му са 6050 гр. и 64 см. Пак „малко”, но здраве да е. Иначе е здрав, жизнен и много енергичен, хапва и ака много, завиден метаболизъм явно  Cheesygrin С педиатърката сме на едно мнение - никакво дохранване и захранване. Второто след шести месец. Първото надявам се никога   Stuart Биха му третите ваксини и дадоха последната ротавирусна. Малко поплака, както и аз по стара традиция  Lol Сега спинка изтощен и облепен с кулпач. Говорихме да дадем още време на окото преди да ходим на очен, да правя масажи на канала. Откакто не го закачам с разни отвари и помади изглежда много по-добре. Понеже съм гъска, забравих да питам за антибиотични капки.  Razz Още си няма белег от БЦЖ. И май това е всичко от днешната консултация.  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #109 -: Ноември 13, 2017, 15:13:05 »

Кат, то май късно да го казвам, но защо не разделяте ваксините? Аз така процедирах след първия път, когато не се замислих и му наблъскаха 2 наведнъж (едната многокомпнентна) и имаше реакции. Като са по една е по-добре като че ли.

А дохранване не го казвай като нещо толкова страшно, аз например сама го реших, без да се налага и не видях минуси, само плюсове. Хем кърмих, колкото исках, хем баща му можеше да го поема нощем и баби за по-дълго денем. А, май еднствен минус беше занимавката с шишета ,по-практично си е на гърда  Big grin (но примерно в кола и това е плюс).
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #110 -: Ноември 13, 2017, 16:28:14 »

Корни, педиатърката така прави и ми се стори безсмислено да се налагам за нещо, в което никак не съм сигурна как е най-добре.  Unsure Предишните два пъти много леко ги понесе, с много малко повишена температура, та разчитам, че е ок така.
А против дохранването имам два довода: 1. Мързи ме да се занимавам с шишета  Big grin и 2. Доколкото съм се информирала, дохранването е първа стъпка към отбиването и намаляването на кърмата, а си правя планове до шест месеца да бъде изключително кърмен и нататък колкото мога, до годинка оптимално. А тръгна ли толкова рано да дохранвам не знам колко ще мога да кърмя изобщо. Пък и не виждам защо като имам кърма засега.   Rolling Eyes Ако видя, че не достига, първо ще направя всичко възможно да я увелича и ако не става, чак тогава ще почвам АМ. Дано не се налага. Не че съм някаква фанатичка на тема кърмене, просто наистина за момента не виждам смисъл.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #111 -: Ноември 15, 2017, 00:04:06 »

500гр и 4!!! см за 4м си е лично за мен съвсем ок.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #112 -: Ноември 15, 2017, 08:44:33 »

500гр и 4!!! см за 4м си е лично за мен съвсем ок.

И аз така мисля...Не се обаждам, защото не съм аз най-добрата кърмачка била Razz Lol
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: