star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 4880 пъти)
bella
Newbie
*
Публикации: 666

« Отговор #75 -: Септември 04, 2017, 16:20:39 »

Катрин, да ти кажа само, че за пръв път виждам бебе, което толкова много да прилича на Алекс на тази възраст. Ще ти пусна специално снимка в групата, има една особено, на която в първия момент се опулих, понеже знам че не съм качвала негови бебешки снимки, а толкова прилича на него.

Пропускай необосновани критики покрай ушите си, за твоето бебе няма по-добра майка от теб!  Kiss
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #76 -: Септември 05, 2017, 17:21:18 »

Бела, много ще ми е интересно да го видя  Stuart После ще следим и дали като по-големи си приличат  Cheesygrin

Паяче, така е, права си, просто там имаме история и затова въм на нокти, очаквам всеки момент някоя изцепка в духа на „ако не съм аз да ви нсуча как се гледа бебе, сте загубени”. Затова и съм чувствителна към нея специално.  Rolling Eyes

Леле, хора, има ли такива нещо като твърде много сън за бебе? Снощи си пропусна последното хранене, откърти и се събуди с моя помощ в 6:30. Щях да прелея ако не го бях събудила да яде. После спа пак до следващото хранене около три часа, после будува половин час и още 4 часа спа непробудно. Пак с моя помощ.се събуди, защото ме подгони параноята, че нещо му има. Взех да се тревожа, а иначе е здрав, мисля. Няма температура, като е буден е жизнен и се държи нормално. Голяма съм патка, знам... като не спи - защо не спи, като  спи - защо спи... Просто толкова не е спал от родилното и се стресирам.  Confused  Явно просто му се спи на детето и нощес ще компенсира с купон  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #77 -: Септември 11, 2017, 19:30:32 »

Имам си мъжленце на два месеца  Wub Днес мина консултацията, вече е 4950 гр. и 58 см., т.е. 750 гр. и 5 см. за месец. Идеален е, мисля  Cheesygrin Мнооого бързо се издължи това човече, за дни му окъсяха някои бодита. Все така благичък е, но си има лошите дни и като му е лош ден, стискаме зъби и чакаме да мине. Иначе вече почти всяка нощ спи по 6-7 часа, много съм доволна.
Биха му днес двете първи ваксини, държа се мъжки за разлика от мен. Проплака за съвсем мъничко и това беше. Аз си поплаках малко повече  Lol Сигурно понеже беше в добро настроение, искаше да говори на докторката и се усмихваше.  Wub Сега си спинка, сложила съм му кул пач отстрани до убодените места и го следя, дано не направи реакция милото. Но как жално мяука, когато го боли, миличкото, сърцето ми се къса, не може да се сбърка тоя плач  Cry
Има сухо петънце на гърдите и ще го мажа с някакви кремове, макар че и без това го мажа с млякото на А-дерма за атопична кожа, пък не се влияе особено. Аз се опасявах да не е някакъв лишей, но педиатърката каза, че просто била суха кожата Rolling Eyes  И с крусти се сдоби, ще ги борим и тях.
Онзи ден излязох със слинга за първи път да плащам сметки и мина добре, мисля. Още трудно го връзвам обаче, докато му хвана цаката, Дамян ще стане твърде тежък да го нося с мойте калпави стави  Lol Но беше освежаващо да изляза без количка и да мога да вляза в някакви магазини с детето.
Та това е при нас, гушкам си го, кърмя си го, безкрайно съм влюбена и наистина се чудя как съм живяла без него толкова време. Ако знаех колко ще го обожавам и колко прекрасен ще бъде, и колко приятно ще ми бъде да съм майка, нямаше толкова години да живея в ужас дали няма да ми се случи.  Razz Ама това е от нещата, които човек докато не изпита лично, няма как някой да му ги обясни. Rolling Eyes Като ме погледне с тези разкошни очи и ми се усмихне просто се топя  Love eyes Ужасно е лигаво, но е факт.
И за себе си да кажа това-онова, че все пак не искам въпреки всичко да се възприемам само като майка.  Cheesygrin Гледам да не занемарявам социалния живот, виждам се с приятели, повечко идват у нас и по-малко излизаме, но не се чувствам изолирана. Емоционално се чувствам чудесно, май ми се размина следродилната депресия засега, а от нея много ме беше страх. Физически също съм ок, самочувствието ми малко го няма, за разлика от времето, в което бях бременна, хич не се чувствам секси, но го приемам за нормално. Имам си едни пет кила за сваляне докато стигна теглото от преди бременността. Коремът  не се е прибрал съвсем, но не ми пречи, аз и преди имах шкембе. По-скоро ми тежат излишните кила на бедрата и ме дразнят. Ще ми се да почвам някакви леки упражнения, но чакам да мине контролният преглед, да се уверя, че всичко е наред с операцията. Сексът за момента е мираж, но се надявам скоро това да се промени, все пак доскоро имах лохии и малкият ядеше и нощем, не се наспивах... надявам се постепенно нещата да влязат в релси. Като за начало трябва да отида на фризьор, че съм пуснала корени до коленете, и като си върна малко самочувствието, вероятно ще се осмеля и за другото.  Cheesygrin Дано, че на мъж ми медал трябва да му се даде за търпението  Lol А знам, че нямам оправдание, все пак секциото не е като естественото Razz
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #78 -: Септември 12, 2017, 13:48:25 »

Да, първите месеци растат много бързо и постоянно се обновява гардероба, след 12 месеца някои неща се носят и по цяла година, поне при нас е така ;)

Хубаво е, че се чувстваш добре, че се виждаш с приятели. Кг не ги мисли, на мен и двата пъти ми трябваше по цяла година да ги съмкна, при това не без усилие. Преди да започнеш да правиш каквито и да е упражнения провери дали нямаш диастаза (има много клипчета с обяснения), за да не се получи обратен ефект и при най-малката болка или дискомфорт спираш и опитваш отново след известно време. Освен това понякога изглежда, че имаме корем заради неправилна стойка, обърни внимание и на това. Аз цяла година след раждането си нося широките и бременни дрехи, чек сега докарвам някаква прилична визия  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #79 -: Септември 21, 2017, 22:38:32 »

Като ме погледне с тези разкошни очи и ми се усмихне просто се топя  Love eyes Ужасно е лигаво, но е факт.

То аз се топя, дето нося на бебеизми всякакви, пък и съм далеч от хормонална вече, какво остава за теб.
Голямо е Произведение, Дамян, две думи няма, Кат. Жив и здрав да ви е мишочкин.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #80 -: Септември 22, 2017, 12:55:46 »

Много благодаря, Гале!  Wub Казвахте ми вие, че е много хубаво, ама акъл море, глава шамандура  Lol Не знам как съм живяла без него наистина, всичко ми е мъгла  Lol

Сияна, благодаря за съветите, трябва да проверя за диастазата. Иначе шкембе определено си имам, до последно внимавах много със стойката и мисля, че не се в променила прекалено много. Просто шкембето бавно се прибира, а аз се грижа да го поддържам кръгло. Леле какъв глад ме гони посроянно... такова нещо през бременността не е било, това кърмене ме прави звяр. Особено месо много ми се яде, а цяла бременност не можех да го гледам. Сега.почти всяка вечер сме на скара. И покрай скарата хлебец  Rolling Eyes Ужас. Поне засега задържам теглото, цяло чудо е, че не тръгва нагоре. Ако тръгне ще се слагам в ред.
Пък Дамян оня ден се уплаши от баща си и рева неудържимо. Хем умрях от смях, хем малко тъпо ми стана.  Razz Ама много беше смешен, гледа го, гледа го и току обърна джуката драматично  Lol Мъж ми после цяла вечер гушка котката и и говори „Поне ти ме обичаш”  Lol
И.да питам, много се върти туй дете насън, сутрин все го намирам със залепена, муцуна в решетката, а ако му се ака се мята нервно и чак удря тиквата в решетката. Задачката-закачка е кое е по-опасно - да си почуква главата или да сложа обиколник и да спи със забит нос в него?- Confused

Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #81 -: Септември 22, 2017, 15:19:18 »

Аз обиколници не съм слагала. И моето се въртеше много (още се върти), нищо няма да му стане като си чукне леко главата.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #82 -: Септември 22, 2017, 15:20:43 »

И аз не съм ползвала обиколник, то и креватче не съм... Евентуално да премяташ пелена или хавлийка откъм главата му, за да не се чуква?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #83 -: Септември 22, 2017, 22:58:57 »

Аз ползвам обиколници и сега понеже много се буди като си чукне главата и почва да врещи и да иска да се гушка познайте в кого Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #84 -: Септември 23, 2017, 13:41:20 »

Обиколници използвам от ден първи. В последатвие освен обиколниците сложих и едно наша олекотено одеало, което седи до ден днешен. Обиколникът се ползва вече за възглавница. Аз обаче отглеждам торнадо, което се върти на 360 градуса по7-8 пъти на нощ и ударите глава-легло са доста мощни  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #85 -: Септември 23, 2017, 14:29:20 »

Ххаха, същото и у нас, то е търкаляне, пълзене, блъскане
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #86 -: Октомври 11, 2017, 18:04:36 »

Идвам и аз на отчет по случай детската консултация днес и това, че чукна три месеца онзи ден. Биха ваксини, пак ревна за малко и после се успокои бързо и спа дъъълго. Пораснал е два сантиметра и вече е 60 см. Всеки месец качва по 200 грама по-малко от предишния, дано не се запази тенденцията  Razz Този път е качил "само" 600 грама и е вече 5550 гр. Педиатърката беше на ръба да е недоволна, но все пак каза, че минимума си го е качил, така че просто да му настоявам повече да хапва кърма. Също така пробно да се изцедя с помпата да видя дали ще събера 130 мл., колкото трябвало да изяжда на едно хранене. Аз съм чела, че това абсолютно не е релевантно, но все пак от любопитство взех да цедя, хем да си замразя едно пликче в случай че го оставям на някого за повече време. Начи, тая помпа откакто се прибрах от болницата не съм я докосвала. Сега я почистих и стерилизирах и викам дай да се помъча. В резултат за има-няма пет минути и без изобщо да си давам никакъв зор със скоростно натискане, успях да изцедя 130 мл. (според пликчето за съхранение 150 мл, не знам кое е по-вярно - скалата на шишето или на пликчето) и после спрях, иначе и още си имаше. Та да, каква изненада, имам много кърма и не е в това "проблемът". Макар че не бих го нарела проблем дори. Детето си яде добре, пълни памперсите, жизнено е, има меки бузки, които целувам и лигавя постоянно, въобще - нищо обезпокоително. Имаше един период миналия месец около три седмици акото му беше леко зеленикаво и слузесто, но се оказа май от коликите, оправи се от самосебе си, иначе се бях притеснила (нищо добро не идва от много четене в нета  Razz), че може да има лактозна непоносимост, понеже ям доста млечни продукти. Има си и крусти, мия го с пяната на Мустела, но се махат баавноооо. И толкоз за здравословното му състояние.
Аз съм влюбена в това дете, просто е една малка прелест, бузки, очички, устичка, всичко сме му го направили съвършено  Love eyes Споменах ли, че още спим по цяла нощ?  Cheesygrin Заспива към 23, буди се към 7, понякога и по-късно. И даже не се буди с рев, ами почва да се върти и да сумти и го надушвам. Отивам до креватчето, казвам му "добро утро, Дамяне" и той ми се нахилва и гука в отговор. Като казах "Дамяне", имаме пълно несъответствие в това кой как му казва  Lol Аз си харесвам цялото име и си му казвам Дамян, Дамянче най-много, никак не ми идва да го съкращавам. ММ също. Оттам натам се почва - Дани, Дами, Дими...  Lol Хората и те не знаят как да му викат, питат ни, ма и ние не знаем и им казваме да го наричат, както им харесва. И на мен по три различни начина ми казват роднини и приятели, та съм свикнала, явно и той ще е така.  Lol
Котките все повече се присламчват към него, големият все още се опитва да се катери върху него докато го кърмя, едвам успявам да го накарам да се гушне отстрани. Даже сме го оставяли (под строг надзор) да лежи до него, а той, както повечето домашни животни, се оказа много нежен към човешки бебета. Дамян го удря, скуба, дърпа му ухото, но котьо стоически изтърпя и даже не си тръгна  Wub
Също така установихме на кого прилича - одрал е кожата на баща си като малък  Cheesygrin Само устата му е различна - моята е  Lol Гледахме бебешки снимки и стана ясно  Razz Дотук с клишето, че момчетата приличали на майките си.  Stuart
Сигурно ще се сещам и други неща, но засега ще приключвам, че човечето се събуди и иска внимание.  Wub

Още нещо се сетих - сексът вече не е мираж, амааа... хормоните хич ги няма, ще мине време докато ми се възстанови желанието май.  Cry
И си принтирах една снимка от фотосесията на канава 60х60, много и се радвам и чакам мъж ми да си дойде да я закачи на стената, първият ни семеен портрет, ще остане  за поколенията  Cheesygrin
« Последна редакция: Октомври 11, 2017, 18:23:15 от Catherine » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #87 -: Октомври 12, 2017, 10:52:13 »

Их, че приказно всичко, трябва по-често да те чета, че да се навия на второ  Cheesygrin

Браво и за кърменето, и за нагласата, и за спането на Дамян браво  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #88 -: Октомври 12, 2017, 11:58:03 »

Кат, ти си егати яката майка...Направо...искам да си ми майка. Честно. Такава спокойно и балансирана. Интересно дали е темперамент или защото ти повече си работиш от вкъщи и не натрупваш шибания офисен стрес и този да препускаш като луда с колата до офис и да събираш деца от градини и паланки. Мен това адски ме нерви. Даже още не съм почнала, а вече съм нервна Cheesygrin И после си го отнасят децата. Много тъпо Rolling Eyes Идеята ми беше, че ти се кефя и си остани такава! Просто е страхотно и се отразява супер много на детето!

Дамянчо ми е голям любимец. Такова пък хубаво и умно гледащо бебе! Пупу!

Иначе за имената и нас така ни питат редовно с Теодор - Тео ли бил или Теди Lol Идеята беше да е Тео, ама и ние му викаме Теодорче Lol Lol Lol Много кратко, нали? Lol Lol Lol Сега аз почнах да му викам Теоче, звучи по-скоро като телче Lol и също Теочо-гъзе-дебелчо Lol Lol Lol Lol Lol

За сексът...м да, нормално...по-бавно се случват нещата, особено първият път.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #89 -: Октомври 12, 2017, 13:15:24 »

Кат, ти си егати яката майка...Направо...искам да си ми майка. Честно. Такава спокойно и балансирана.

И аз! Страшно ѝ се кефя, а тя така се притесняваше!
И искам да не съм кълбо от безсъние и нерви...ако може. Ма няя Cheesygrin Аз явно съм си откачалка Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #90 -: Октомври 12, 2017, 14:22:02 »

Според мен отчасти понеже си работи от вкъщи, а и е фен на самотата донякъде, не я смазва социалната изолация. Мен лично това ме довърши първите месеци. А и бебе, което спи по 8ч, няма да коментирам 😂😂😂
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #91 -: Октомври 12, 2017, 14:34:03 »

Ох, ще ме разревете сега.  Sad eyes Справям се както мога, повече по инстинкт и по-малко чета и приемам съвети, основно защото се чувствам уверена като цяло, стига да не ме кририкуват нещо, тогава се замислям твърде много  Razz Много се.надявам наистина да му се отразява добре на детето, старая се откакто е заченат.да бъда спокойна и щастлива, може пък.затова да ми е такъв кротушко, кой знае  Lol Веднъж го държах и креснах на единия котарак, защото правеше някаква голяма беля. Дамян целият подскочи.и така уплашено ме погледна, че някак ме разтърси колко е крехък, колко много разчита на мен и че трябва да пазя самообладание, доколкото мога.
Вероятно и заради това, че.не съм свикнала да ходя на работа, ежедневието ми не се е променило чааак толкова драстично, пак съм си вкъщи, но вместо да превеждам сменям памперси. Като казах памперси, реших да се пробвам с ЕБХ. Никога не ми е било цел и честно казано дори не съм го обмисляла, не съм някаква много еко майка, но той самият си показва кога му се ака много ясно, та ще е грехота да не се пробвам поне. Днес се изпишка в легена, дано успее и да се изака другия път  Cheesygrin
Сега има малко температура след ваксините, но слагам куул пач и мисля да го изведа на въздух, времето е твърде хубаво, за да стоим втори ден затворени. Дано не вдига над 38  Unsure
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #92 -: Октомври 12, 2017, 14:54:13 »

А бе как ги правите тия бебета, дето спят по осем часа! Явно аз така и не се научих, моето в добрите нощи (веднъж седмично, обикновено в сряда или четвъртък), ни пуска аванта и реве за първи път чак в 4, та сме се наспали до тогава. Дори да не реве става и обикаля кошарата на всеки половин-един час.
И съм лоша, нервна майка, все се изнервям на околната среда. Айде, сега сме пълен комплект и уж съм спокойна, ама пак не спим.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #93 -: Октомври 12, 2017, 15:05:14 »

Не казват! Моето и сега не спи по 8ч...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #94 -: Октомври 12, 2017, 16:37:48 »

Моите си спяха и двете...
Ама не за туй основно ми беше думата...
Именно за изолацията. Явно при нея го има тоя елемент, защото при по-социални хора това направо те удря като бързия влак. Поне мен жестоко ме размаза с Цвета. Уж с Тео бях подготвена, но не и че ще са нон-стоп болни и ще сме домашен арест тримата 4 месеца...
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #95 -: Октомври 12, 2017, 22:20:22 »

Ами аз съм си свикнала сама по цял ден, така че ефектът „ ужас, сама съм вкъщи с бебе по цял ден” беше заменен от ефекта „Ура, вече не съм сама по цял ден, имам си бебе”  Lol Иначе не ми се отрзява много на социалния живот, ходя на.кафе с приятелки с него, вкъщи през ден идват хора още от първата седмица. Той толкова е свикнал да си спи в шезлонга до нас, когато имаме гости, че по-слоро се сърди ако се опитаме да го оставим сам в спалнята да спи. Свикнал е да спи навсякъде, на светло, на шумно, просто е железен. Ако му се спи, и на пода в дискотека да му постеля одеялце, ще си спи като пич.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #96 -: Октомври 12, 2017, 22:55:38 »

ТИ ЩЕ ВИДИШ!  Lol Lol Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #97 -: Октомври 13, 2017, 14:14:07 »

ТИ ЩЕ ВИДИШ!  Lol Lol Lol

Lol Lol Lol

Ква е блажена. Бебето е на 3 м., а?
Той и Теочо гъзе-дебело беше така на 3, на 4, че и на 5 Smile))
Послееее...като седна, та пролази, та проходи и КРАААААЙ. Сега не можеш да се изпикаеш, братче.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #98 -: Октомври 13, 2017, 14:36:39 »

И зъбите, охооо, като почнааат  Lol Lol Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #99 -: Октомври 19, 2017, 00:13:28 »

Дамян днес за първи път ми се засмя с глас  Sad eyes Боже, неописуемо е просто... да наблюдаваш как от едно безпомощно паленце постепенно се превръща в истинско малко човече е такава привилегия, такова вълнение и любооов, много, много любов. Днес цял ден търси вниманието ми и ако се опитвам да върша нещо друго, много се разстройва. Като почна да му говоря и да го закачам, целият грейва и гука ли, гука... преди баня докато беше голичък го погъделичках по коремчето и той почна да се смее  Wub Щях да стана на локва захарен сироп, честна дума. Така ревах от умиление като се усмихна за първи път.
Иначе последната седмица ни е малко драматична откъм кърмене, много ми разраняваше зърната, чак кръв смучеше, аз стисках зъби и с насълзени очи го кърмех всеки път. Но смених позата и сега е мнооого по-добре. Освен това съм си втълпила, че кърмата ми намалява и пия чай. Вече няколко пъти не му стига само едната гърда и не мога да разбера дали го мързи да суче като спре да тече лесно, дали нуждите му много са нараснали или моята кърма намалява с тия големи паузи, които прави. Във всеки случай много се сърди и бие  Razz. Амбицирала съм се, че поне до шест месеца ще го кърмя, пък каквото ще да става. Ако трябва ще го будя по-рано сутрин, колкото и абсурдно да звучи. Едвам успявам да вместя шест хранения в денонощието  Razz
Също да се похваля, че много добре върви експериментът с ЕБХ. Даже забелязвам, че ако му се ака, директно се свива в ембрионална позиция, както го държа аз. С пишкането хич не мога да го хвана, но с акането е много добре. За пет дни потреблението ни на памперси драстично намаля. Малко е досадно, ама ако ще помогне после за научаването на гърне и да не му стои наакано дупето, напълно си заслужава. Надявам се да не ми писне и да се откажа, защото детенце много добре се справя да си показва нуждите.
И последно, днес бях на среща с други юлски бебета. Така като гледам, май си имам светлооко момченце, може да не остане синеок, но поне ще е с пъстри.очи като баща си.  Wub Избистрят се с всеки изминал ден. Казвам го във връзка с това, че днес се нагледах на бебенца с кафяви очи и.определено не може да се сбърка. Не че няма да си го харесвам, ако.ще и с червени очи да е  Lol Но ми е много интересно просто, шансовете уж не се особено големи, ама на.  Rolling Eyes
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: