star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 4879 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #50 -: Юли 24, 2017, 19:40:26 »

Ако до другия понеделник не мине жълтото, просто го заведи педиатърката да му хвърли един поглед и да прецени.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #51 -: Юли 24, 2017, 19:47:00 »

При Мариела имаше космически стойности билирубинът. Който между другото редовно следяхме. Аз мисля, че ако жълтее, е въпрос на време да отмине. Щерката беше яко жълта, лл предпочете да я следим с изследвания, преди да избере фототерапия или друго. Кърмене му е майката. Захарта е доказано неефективна. Не ти коства и да направиш консултация с ЛЛЛ. Или с Фоксова  Wink
Иначе звучиш хармонична. Убедена съм, че проблеми си намираш сама и са само в твоята глава. Нацункай го писанчо, всяко помирисване на бебешката глава ми оправяше безсъние, кривотия и лоши майчини мисли  Kiss
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #52 -: Юли 24, 2017, 21:12:33 »

Тепърва предстои да се питаш за всяко взето решение, ще свикнеш с отговорността, гуш :*
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #53 -: Юли 26, 2017, 23:25:17 »

Олеле, честито!!!
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #54 -: Юли 28, 2017, 16:33:46 »

Благодаря!  Kiss

Ние бяхме на консултация вчера, екстра е младежът, сърце и дробове слушаха и са супер, малко още жълтее  (в епикризата нищо не пише за пустата жълтеница  Razz) и е наддал 380 гр. за две седмици само на кърма  Hero Вече.тежи 3550 гр. Има си вече и ЕГН и удостоверение за раждане. Ние си се гледаме и кърмим все така хармонично, той все по-често будува, особено късно вечер след ядене. Не плаче, но сумти, ръмжи и мрънка, вече сериозно подозирам колики  Razz Иначе.още е много благичък, реве с пълно гърло само като е гол и много гладен  Cheesygrin Но пък как реве... качество за сметка на количество  Lol Особено в три през нощта е много освежаващо   Razz С всеки изминал ден се оформя и променя, а аз съм безвъзвратно влюбена в сладката му муцунка  Wub
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #55 -: Август 07, 2017, 18:44:52 »

Гледам, че отдавна не съм писала, затова пак идвам на отчет. Реално в петък сме на консултация, но живот и здраве и тогава ще пиша. Сега ми е паднало, детето спи щастливо.  Cheesygrin Имаме си добри и лоши дни, разбира се, но друго не съм и очаквала, така че за момента мога да кажа, че майчинството, както бременността и раждането, не е толкова страшно, колкото си го представях.  Cheesygrin Неспането е кофти, но пък за момента не е чак толкова много, та карам я ден за ден, поспивам винаги, когато мога, и всичко е наред.
Дамян има колики последните две седмици, някои дни и нощи е нетърпимо, други е много добре, гушкам, разнасям, масажирам коремче и се радвам небивало на всяко пръцкане  Lol Преди няколко нощи заспах кърмейки го пред телевизора, но като си легнахме, той реши, че е време за купон, и патрулирах до креватчето, тиках биба, гушках, сменях памперси и кърмих и така до към 3-4, въпреки че няколко часа по-рано вече бях с празни батерии. Други дни пък си заспива съвсем нормално, вече прави по 4-5 часа пауза през нощта. Иначе през деня яде на 2-4 часа, според зависи от настроението му (и моето, дали преценявам, че е редно да го събудя или не е наложително). Мисля, че се наяжда добре, аз имам много кърма, а той дебелее и пълни здраво памперсите, та приемам, че е добре, в петък ще видим педиатърката какво ще каже. Струва ми се, че вече не е толкова жълт, дано.
Гледаме да излизаме, когато можем, много ме е яд, че последния месец времето е адски скапано. Точно когато събрах кураж да го изкараме, удари студената вълна и стана дъждовно и неприятно за разходки. Сега пък е нетърпима жега и направо си е опасно да го изкарваме по светло. Гледаме почти всеки ден привечер да го разходим, миналата седмица излязохме с приятели в парка към 21 и се прибрахме в 23. Онзи ден пък бяхме на барбекю у зълва ми на двора, той си изкара без проблем 4 часа и не му чухме гласа, спинка си като ангелче в количката. Все повече време прекарва буден, но когато не е гладен и не го мъчат коликите само си гледка и си мърмори нещо на бебешки без да плаче, много е сладък. Днес преподреждах гардероба, той не мигна, но и не гъкна, пуснах музика, свърших си работата, той си слушаше тихичко и си разглеждаше наоколо, доколкото може да вижда, гушкахме се, танцувахме и беше пълна идилия.
Сутринта го оставих да спи в спалнята докато подомакинствам, като го наглеждах периодично, а той все си спинкаше. Последния път като надникнах, той се беше събудил и гледаше с един сърдито-отчаян поглед тип "Майко, защо ме изостави?" и ме заля вълната любов  Wub Посмях му се на смешната муцунка, после го нацелувах хууубаво по дебелите бузки и го взех да го храня. Много е смешно, като го сложа на повивалника и той ме гледа с тоя сладък поглед, аз не издържам и почвам да му целувам бузките, а той ако е гладен, върти глава и почва да смуче моята буза и все едно ме целува и той  Lol Абе голяма любов е това, направоооо... не знам как е възможно. Ох, сигурно и още неща пропускам, обаче някой се събуди и скърца, време е за кърмене, затова ще приключвам засега.  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #56 -: Август 08, 2017, 00:09:20 »

По-утопична си и от Утопия  Cheesygrin
Да ви е жив и здрав Дамян, голям мъж да порасте, да ви народи внуци с разбрана снаха, театър да основе, пиеси и музика да пише. Рекох!

Между другото, зълвището осмисли ли реалността?
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #57 -: Август 08, 2017, 00:42:33 »

Благодаря, Гал!  Kiss Откакто се е родил малкият, се държи много добре, пу-пу. Дано е свършила тая драма завинаги, че много ме тормозеше това положение  Unsure
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #58 -: Август 09, 2017, 10:18:14 »

Ох, искам го това твоето бебе  Cheesygrin Следващото го поръчвам такова!
Страхотно звучи всичко, браво за излизанията с него, а в жегите спокойно си излизайте сутрин, много е свежо и поне до 10ч си е поносимо.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Август 09, 2017, 10:24:40 »

Ох, искам го това твоето бебе  Cheesygrin Следващото го поръчвам такова!

И аз като я чета си мисля, че просто аз нещо не съм правила както трябва, защо на мен не ми беше така Cheesygrin И аз такова си поръчвам Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #60 -: Август 09, 2017, 12:47:49 »

Ут, не си се отказала от второ? Еваларка  Lol Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #61 -: Август 09, 2017, 12:50:57 »

На теория не съм, ама на практика ако родя второ вече никога няма да видя слънчева светлина, както никой не ми помага, та не съм много сигурна.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #62 -: Август 09, 2017, 16:40:57 »

За това изчакай Ади да стане достатъчно голяма, че да ти помага. Моите са с почти 5 години разлика и ми е голяма отмяна. Даже вече се къпят сами. Е, искат и да излизат сами, но не им се получи  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #63 -: Август 09, 2017, 17:23:08 »

О, тва с помощта ми е болна тема. Експлоатирали са ме достатъчно със сестра ми Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #64 -: Август 09, 2017, 19:44:39 »

Е, не смятам за експлоатация къпането заедно, общото занимание под формата на игра, разказването на приказка или воденето до тоалетна.
Но ако питаш Мими, не иска да си имаме трето, защото не иска да гледа още едно бебе  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #65 -: Август 11, 2017, 15:25:13 »

Ути и Корни, на вас вторите ще са ви еднорози, нали знаете  Cheesygrin Аз не смятам, че е еднорог мойто, просто още е мъничък, има си лошите моменти (като вчера  Razz), но като цяло не е и демон, имам си го за средностатистическо бебе. В
отчетната има някои много страшни бебета и само чета всякакви истории и съм благодарна, че не е от тях (засега).

Аз да се отчета, че бяхме на детска консултация и младежът е наддал едно кило от изписването и е пораснал с три сантиметра.  Cheesygrin Той иска да го играе римлянин, от вчера преяжда, повръща малко и иска още да яде  Lol Иначе жълтеницата почти е минала, това е добра новина, нормално жълт бил като за кърмено бебе.  Cheesygrin Ще го водим на ортопед профилактично особено заради моята луксация на тазобедрените стави. И от другия месец почваме с ваксините.  Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #66 -: Август 17, 2017, 21:12:37 »

Днес Дамян навърши 40 дни и вече официално мога да го представям пред хората, неофициално го представям и разнасям от седмия му ден  Cheesygrin По тоя повод с мама отидохме на черква за чиста молитва, чудех се дали да ходя, ама така го почувствах в крайна сметка и отидох. Сутринта човекът се представи подобаващо и почти успяхме да закъснеем, защото така се наака, че се увъртя до ушите и си нацапа официалното боди-риза, което му бях облякла  Lol В крайна сметка му облякох каквото ми беше най-лесно и отидохме. За късмет се оказа, че точно днес в черквата е попът, който ни венча, познат на свекър ми, та добре се получи. Дамян се държа много добре, изобщо не му се чу гласът, а като попът почна да чете, се унесе и заспа  Lol После с мама се черпихме с банички по случая  Cheesygrin Взех и здравноосигурителната му книжка и трябваше да купя витамин К, защото по епикриза трябвало да му се даде след първия месец и педиатърката написа рецепта. Да, ама не знам що аптекарите ме гледат като полезно изкопаемо и твърдят, че нямало течна форма за бебета и се смущават много как така на бебе да се дава... а то в епикризата си пише, че има в болницата един прием и после да се направим още един.  Confused Както и да е, ще търсим.
Дамян от време на време се усмихва, но като цяло не е от най-нахилените бебета. В отчетната има едно бебе, родено на същата дата, на всички снимки е нахилен като тиква, пък моят е един сериозен, замислен...  Razz Надявам се, че е нормално. Усмихва се все още предимно насън и много рядко като е буден, основно като го закачам по бузките или дрънкам с дрънкалката. Мъчат го колики понякога, смених малко капките, да видим с новите как ще е, макар че ми е ясно, че трудно помагат такива неща. Принципно почна да прави по-голяма нощна пауза редовно, обаче... не иска да спи вечер. Яде към 23 и после ние искаме да си лягаме, ама няма, братче  Lol Купооон. Докато не дойде време за следващо ядене (след 3 часа горе-долу) не спи, или плаче и се свива от колики, или нещо си мрънка и се върти и нищо не може да го приспи. Вече като се видя в чудо и пак го накърмя, тогава си заспива (обикновено между 1 и 3 през нощта) и си прави около 5-6 часа пауза. А не е да не се наяжда, даже това му е най-продължителното ядене към 23, случва се и над час да суче, а кърма си имам, не е да не му стига.  Confused Ще видим как ще се оправяме или ще свикваме, той е шефът и той ще каже  Cheesygrin
И в неделя ще правя погача, нещо хич не ми се занимава, ако трябва да съм честна, ама на хората им се идва, ще бъде в много тесен кръг, мама, братовчедките и 2-3 приятелки. Поръчах му торта и сладка питка. И като завършек да кажа, че тортата е с някакви украси от фондан, ама в сравнение с тортите на Лора ще бъде мега грозна  Lol Но това е положението, развали ми се отношението към всякакви други торти, то не остана база за сравнение  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #67 -: Август 17, 2017, 22:11:06 »

Хм осигурителна книжка, витамин К, говориш ми на друг език  Lol Нямам спомен за такива неща. Само Вит Д уж се дава, макар че моето бебе беше лятно и с твърде малка фонтанела, та и това не съм давала.
Аз на чиста молитва отидох,защото майка ми много държеше и не можех да се измъкна, че бяхме заедно на море точно на 40тия ден и ме замъкна   Cheesygrin Иначе бих си го спестила.
Да не  би да преяжда на храненето в 23ч? Опитай с по-обилно към 20-21ч, след това по-скромно в 22-23 и сигурно знаеш- последното хранене на тъмно,тишина, без ТВ и разговори, да разбере, че е дошла нощта. Постепенно трябва да го свикнете да заспива в нормални часове.

Съзнателни редовни усмивки на 40 дена- рано е, след 2рия месец стават по-яки.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Август 17, 2017, 23:05:24 »

Има витамин К течен, тия в ред ли са, аз даже имам вкъщи понеже пих по време на бременността, това нещо е по-гадно и от течен аналгин, помня много добре, щото ми се и драйфаше Cheesygrin За здравната книжка при нас май си стои при личните лекари, не съм си я взимала.

Пробвала ли си слинг? Аз не мисля, че преяжда точно в 23ч, вероятно тогава му е пикът на коликите просто и го притеснява коремчето Sad
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #69 -: Август 18, 2017, 22:12:13 »

И аз имах предписание за вит.К с малката. Или е практика в определени болници, или е нещо ново, не знам. Помня, че бях купила, но дали дадох или забравих не помня...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Август 18, 2017, 22:27:29 »

При нас ЛЛ го даде.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #71 -: Август 19, 2017, 08:31:53 »

А за какво се предписва?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #72 -: Август 19, 2017, 08:33:27 »

По календар си е задължително.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #73 -: Септември 04, 2017, 15:07:01 »

Бяхме на ортопед и всичко му е наред на човечето. Вика ме пак на шест месеца заради фамилна обремененост - и аз, и майка ми, и баба ми сме с проблемни стави.  Unsure И аз трябвало да мина на преглед да се види как се е отразила бременността.
Иначе Дамян е една малка прелест. В момента май е в някакъв скок в растежа, но не съм сигурна, понеже има и добри дни, редуват се. Яде и пълни памперсите постоянно, оня ден го измерих 5100 гр. и 60 см. Докторката все го изкарва по-малко, та по нейните мерки се водя, но наистина много е пораснал. В понеделник сме на консултация и вече е време за ваксини  Cry
Иначе вече се усмихва доста повече, намира много странни неща за забавни - например като си мия зъбите пред него или докато ака  Lol Голямо забавление пада. Любимото му нещо е един черно-бял суичер с Джон Бонъм на мъж ми, който виси на закачалката в коридора. По няколко пъти на ден му правим посещение, гледа го като хопнотизиран, понякога и му говори.  Cheesygrin
Уикендите го оставяме за по час-два на прабаба му да му се порадва, а ние да напазаруваме. Добре се държи и не плаче много. Вчера пак така, и зълва ми беше там. Бил се наакал и му сменила памперса. После се обадила на мъж ми да му каже, че му било зачервено дупето. И аз веднага го приех лично.  Lol Едва ли не все едно ме обвинява... все едно аз не виждам кога му е червено дупето на детето ми  Razz Не съм го оставила да се подсече досега очевидно. Просто понякога ака по-често по малко и не мога да му насмогна да поддържам дупето сухо. Както и да е, не ми става приятно от такива вмятания, досега смятам, че съм добра майка и се справям супер, особено предвид, че го гледам сама. А мъж ми ме нервира, че каквото каже тя е закон, щото е родила няколко месеца преди мен и вече е майка на годината, каквото каже все е най-правилното.  Razz Ама си мълча засега и се опитвам да не се настройвам негативно.
И тъй е при нас в момента, отчетох се  Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #74 -: Септември 04, 2017, 15:12:18 »

Сладък е Дамянчо, а ти си типично луда майка. И на мен да ми дадат да гледам бебе ще кажа после ако му е зачервено дупето, защото може и да не му е било червено допреди това, може родителите да не знаят, може сега да е станало. Я си гледай бебока сладък и престани да се самонавиваш... Или даваш детето да се гледа от други хора и търпиш коментари, или си го гледаш сама като майка героиня и след време се оплакваш как никой не го взима, тва е, няма две добри Lol Lol  Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: