star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 4815 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #25 -: Юли 14, 2017, 10:53:52 »

Хаха, Фей, и аз така си мислех, засега съм доста балансирана  Cheesygrin Е поплаквам си от време на време, но то е от хормоните, пък и си е голяма и стресираща промяна, и като добавиш престоя в болницата, който допринесе за това да съм по-лабилна... Колкото до болницата, честно казано съм доволна, че избрах Тина Киркова. Има си своите минуси, естествено, но като цяло много добре, операционната хубава отремонтирана, детското отделение също, персоналът като цяло се държеше много добре и не само с мен, щото съм връзкарка, те повечето не знаеха  Cheesygrin Точно.като ме преместиха от реанимация една акушерка ми помогна много със съвети за кърменето, които и сега си прилагам. Лекарката ми всеки ден идваше да ме вижда и също много ми помогна да се справя психически, и пред нея си поплаках. Почти всички бяха любезни и отзивчиви, готови да отговарят на всякакви въпроси и да помагат. Аз исках единична ВИП стая, но.попаднах явно в кофти момент и нямаше свободна, та имах съквартирантка и деляхме обща баня със съседната стая. Но нямаше проблем, напаснахме се. Стаята не беше нищо особено, май такава улучих просто, имаше си счупени плочки, механизмът на леглото не работеше, но все пак приемливи условия като за държавн болница. А и като разбрах какво е на не-вип етажа, направо екстра, спокойно, чисто, без странни субелти и сто човека в стая с обща баня и тоалетна.    Stuart  Акушерките и педиатрите много насърчават кърменето, бебетата са при майките почти постоянно, само през нощта ги взимат, но понеже имаше бейби бум, педиатрията се напълни и някои бебета се наложи да си стоят при майките и през нощта, което беше супер от една страна. Та така за моя престой, иначе аз се възстановявам много добре, махнаха ми конците и съм почти като нова, почти половината качени килограми оставих в болницата, коремът ми доста се прибра, особено като за толкова скоро след секцио.
Първата ни нощ вкъщи.мина добре, сменяме памперси, мием дупе, третираме пъпче и аз го кърмя, за момента на три часа. По-натам като заякне малко ще пробвам на поискване, но засега е много сънлив и не се буди много за ядене. А жълтеницата се оправяла с кърмене, та затова му настоявам. Много сладко суче, и заспива блажено  Cheesygrin И обича дупето му да е топнато във вода  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #26 -: Юли 15, 2017, 20:39:29 »

Кат, много добре звучиш! Радвам се, че ви е потръгнало и кърменето и че и ти и беб се чувствате добре!  Clover
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #27 -: Юли 17, 2017, 21:14:53 »

Идвам да се отчета. Много блага работа било да се гледа малко бебе  Cheesygrin Мъж ми си взе бащинството и сме си двамата вкъщи, заедно правим всичко, само в кърменето не помага, но пък чисти, готви, пазарува... Забавляваме се много покрай малкия, днес такъв нмер ни извъртя при смяната на памперса, обстреля ни с оръдието, докато се чудех с какво да отбия струята, реши да се изака мощно, почна да се въргаля доволно в локвата, която сътвори, и накрая ревна, че му е мокро Lol За момента плаче само когато е гол, хич не обича. Но иначе е много благ, мяука като котенце, ръмжи като тигърче, кокори се, спи с отворена уста и се плези, а ние се разтапяме като го гледаме. Само се чудим как сме успели да сътворим такова чудо  Cheesygrin Днес докато му миехме дупето, хвана баща си за брадата, едвам го спасих  Lol Кърменето върви супер засега, той си хапва добре, пишка и ака като змей, та въобще не се съмнявам, че се храни добре, даже не съм купувала АМ за вкъщи. Почнах да пускам музика докато го кърмя, хем да ми минава по-бързо времето, хем да почвам рано с музикалното възпитание.  Cheesygrin Определено се заслушва в музиката. Имахме една лоша нощ, когато беше неспокоен и беше тегаво, така и не разбрах защо, но се справихме. Дано да са малко такива, макар че се задават коликите  Unsure Дано бързо и леко да минат... Утре сме на фотосесия за новородени, много се вълнувам. Имах неблагоразумието да кажа на майка ми и тя се притесни и възмути, как толкова малко бебе... Гледам да не се впечатлявам, но вече ми е трудно да слушам критики по.отношение на родителските си решения. Някой като дойде и или.ще изкоментира, че е много топло.вкъщи, или че го държим на течение, или че е много облечен, или.че е с късо ръкавче... сега критики, че го.мъкнем по фотосесии толкова малък... трябва да се науча да игнорирам, но ми е трудно засега. Трябва да си отстоявам позициите защо не искам да го държа затворен 40 дни, не давам вода със захар за жълтеницата и не желая да го къпя по 100 пъти на ден... трябва да преодолея това да се чувствам като ужасна майка взеки.път когато някой не е съгласен с родителските ми решения. За момента това ми е най-трудно в майчинството.  Cry
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #28 -: Юли 17, 2017, 21:44:00 »

Абе аз съм супер впечатлена колко прекрасно се справяш и колко си спокойна!!! Я да не слушаш глупости :* Справяш се фантастично с нещо толкова ново и плашещо. Свиркай си и гуши малкото мъркащо коте <3
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #29 -: Юли 17, 2017, 21:54:46 »

Супер си, все така да ви е хармонично.
Съветите и опити за намеса винаги ще ги има, не се оправдавай какви решения взимаш, бъдете уверени и спокойни. Понякога околните ще са прави, понякога ще говорят пълни глупости, все едно, човек греши и се учи и така е най-сладко.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #30 -: Юли 17, 2017, 21:56:45 »

Браво, Кат!!!
Да не си посмяла да слушаш никого. Никой не знае по-добре за едно дете от майка му. И
 Точка!!!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #31 -: Юли 17, 2017, 22:33:54 »

Мнoгo хармонично и щастливо звучите, все така да ви е! И на мен вече ми дават непоискани съвети за отглеждане на дете, а oще не съм родила. Свиркай си и според човека oтбивай безсмислено дадените съвети. И в никакъв случай не се oправдавай!
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #32 -: Юли 18, 2017, 12:40:21 »

За непоисканите съвети от гостуващи най-важно е да не се впечатляваш. Понякога дори са прави, но не им показвай, че е така, а след като си тръгнат си преценяваш и действаш според своя усет.
На мен ми е интересно запознахте ли бебо с котките и какви са реакциите. Нямам търпение за снимки с котки Cheesygrin
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Юли 18, 2017, 12:48:51 »

При мен нашите от време на време питат ужасено дали още кърмя, май се отказаха вече. Решили са, че до първи клас не ми мърда Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Юли 18, 2017, 20:52:20 »

При мен нашите от време на време питат ужасено дали още кърмя, май се отказаха вече. Решили са, че до първи клас не ми мърда Cheesygrin

Lol Lol Lol
Оф. Голям тормоз! Не само това, де.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #35 -: Юли 18, 2017, 21:00:28 »

И моите ме питат постоянно дали "го кърмя ОЩЕ"....
За тегавата нощ, помисли какво си хапвала за вечеря например. Може да му е бил неспокоен стомахът. По принцип съм на максимата, че кърмачката може да си хапва всичко, стига да не прекалява. И спазвам този принцип. Само с черешите внимавам, защото в първите седмици на Боян, а той се роди в сезона на черешите, след хапване на череши от моя страна той се скъсваше от колики. Та само това забелязах, че му влияе.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Юли 18, 2017, 21:03:55 »

Що се смееш, знаеш ли колко е досадно, всеееки път като се видим да ми дуднат как ОООЩЕ ли кърмиш, все едно детето е на 5 години и цъкане с език.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Юли 18, 2017, 21:32:50 »

Смея се на това за I клас. Иначе аз моите ги режа с триона. И родители, и свекита Ban

Днес това се въртеше в Майките на София

"1.КЪРМИШ ЛИ?!
След появата на малкото човече всякаш целия свят насочва вниманието си към гърдите ти- роднини, приятели, служителите в банката, в магазина, мъже, жени... всички са пряко заинтересовани от тялото ти и какви процеси извършва то! Ако кажеш не започват да валят тъжни физиономии примесени със съжаление към бебето и едва ли не омраза към гърдите ти ( на които са о тя им липсва след всичко, което им се случва)+ бонус разясняване какво да ядеш на пълнолуние...аз лично на въпроса имаш ли кърма отговарях с "Ела да провериш" доста нелепи разговора ми спести това изречение.
2.ЗАЩО РЕВЕ?!
Според бабите или му е топло или му е студено....но ооо изненада РЕВЕ ЗАЩОТО Е БЕБЕ!!! Има колики и е сърдито на целия свят!
3. Къпете ли го?!
"Що за въпрос естествено, че не.... чакаме кръщенето!" Това беше единствения по абсурден отговор от самия въпрос.
4. КЪДЕ Е БЕБЕТО?!
Когато си излязла на вън да напазаруваш, да идеш на лекар или да свършиш някаква твоя работа това е въпроса, който всички усърдно задават. Хора нали не очаквате да нося навсякъде със себе си бебе на 2 седмици февруари месец?! Човека попитал "Къде е бебето " получаваше моментален словесен изстрел от рода на "Подарих го!"
5.СПИ ЛИ БЕБЕТО?!
Неее.. как ти хрумна?!
За смешните ситуации и нелепите съвети мога да пиша до утре:
1. Когато някой се сбогува с двумесечното ти бебе..."Кажи чаоооо чао чао чаоооооо..."
Единствената ми мисъл тук е "Боже, ако наистина продължи докато го каже това сбогуване ще е дълго"
2.На детето му е студено!
И...ако не си наоколо да защитиш детето ще го намериш с ръкавици,чорапи, шапка и климатик на 28 градуса! Чудя се как се размножават ескимосите например....
3. При детето не трябва да влизат жени в цикъл защото ще се обрине!
Значи ще си видя детето след около 30г като вляза в климактериум?!
4.Махни му биберона няма да реве!
След 3 мин ме молят да му го дам...
5.От възглавничката (която е дебела 3мм) ще му се изкриви гръбнака!
До сега не бях забелязала, че цялото човечество е с гърбица!
6.Не го учи на ръце!
Това явно се отнася само за мен, защото те носят детето във всеки удобен и неудобен момент, но аз не трябва!
7. Ето ти рецепти...за 5 годишно!
Явно след 5г интернета ще изчезне!
8. Тука съм купила едни дрешки...
Ама тези дрехи са за първокласник...предлагам да разгледаме и университетите!
9.Децата родени с цезарово се раждат с по-къс крак!!
...ама...ама ляв или десен,за да знам кой крачол да скъся?!
10. Слагай сол във ваничката когато го къпеш..
Слагам... и оцет и пипер и сядаме около него за вечеря!!!"
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Юли 18, 2017, 22:13:33 »

Защо плаче, да не е гладно? Май е гладно... 😂😂😂
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #39 -: Юли 19, 2017, 08:39:07 »

Хахахах, доволно се покикотих, Фей. Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #40 -: Юли 20, 2017, 09:40:11 »

Кат, много ми е сладко как го сравняваш Дамянчо само с представители на семейство котки  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #41 -: Юли 24, 2017, 11:17:35 »

Кат, много ми е сладко как го сравняваш Дамянчо само с представители на семейство котки  Lol
Че как иначе  Cheesygrin Той си е коте на мама  Wub
Идвам малко на отчет. Човекът яде много, свикна си с хранене на три часа и вече сам се буди като дойде време за манджа. Пишка и ака много. Само дето още ми е жълтичък, онзи ден се виждах с моята лекарка и тя ми вика да му давам вода, казвам й, че той не иска и тя ми казва да му слагам захар. Не ща, хорааа... то сигурно нищо няма да му стане, ама защо  Unsure Не го приемам това. Как пък няма да си будя спящото дете да му тикам вода със захар между храненията. А той не е дехидратиран в никакъв случай, всеки.път като сменям памперс е страшно мокър и обикновено докато го сменям и е по голо дупе се изпикава още веднъж обилно. Значи не е да е обезводнен. Заради резус конфликта ще си я влачи дълго сигурно, ама дотогава не знам как да удържам напора за пустата вода със захар, тая седмица трябва да ходим при педиатъра, да лъжа ли, че давам? Хич не знам  Cry
Също не знам дали не започват коликите, последните два дни е доста неспокоен, мрънка, свива се и пръцка много. Имам възглавничка против колики и мисля да я пробвам.
Снощи пък съм спала като съм сменяла памперса явно, защото сутринта се събуди с пронизителен рев, веднага го проверих и се оказа, че е пропуснал памперсът и цялото боди беше напикано, заедно с част от чаршафа. Добре че има протектор отдолу  Lol
Иначе ми е много миличък и много си го обичам, расте с часове малката гъбка  Wub Снощи имах пристъп на baby blues и си поплаках, много тъжно ми беше без причина, но като го гушнах и започнах да го кърмя, хормоните ми се наместиха за секунди и ми стана едно хубавооо. Като му видя сладката муцунка и се разтапям просто.  Wub
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #42 -: Юли 24, 2017, 11:23:18 »

Ние сме коментирали доста за водата със захар и жълтеницата. Ние нали също бяхме с резус конфликт и Боян влачи до месец и половина някъде жълтеницата. По принцип се смята за нормално, споко. А вода, глюкоза не съм давала. Имах някакви моменти на заблуда в началото като теб и съм давала, нооо той предимно спеше и между хранения нямаше как. Не исках да го будя. Та! Билирубинът с еотделя с акото. А няма как да ака, ако не цока. Така че яко цокане му е майката. Водата няма да помогне по никакъв начин. Още повече и със захар.
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #43 -: Юли 24, 2017, 11:28:21 »

Много добре звучиш, Катрин! Супер че кърменето ви върви добре, браво!
За жълтеницата не се притеснявай излишно, щом добре суче и пълни памперса! Ти за резус фактора си знаеш, но имай също така предвид, че при изцяло кърмените бебета, жълтеницата отминава по-бавно. При нас беше абсолютно същото (резус фактор и кърма) влачи я Алекс доста, една малоумна докторица ми изкара на първата консултация всички възможни акъли, взима му кръв на няма и един месец да изследва за някакви чернодробни показатели, добре че беше дулата да ме върне тогава в реалността.... Тогава тя ми обясни, също както Смайли го е написала, че билирубина се отделя чрез акото, но при кърмените бебета процеса е по-продължителен. За водата и захарта каза само, че бъркат кърменето, а дефакто за жълтеницата нищо не допринасят. Твоят човек си суче здраво и сам си търси, не го мисли хич даже!
« Последна редакция: Юли 24, 2017, 11:34:19 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #44 -: Юли 24, 2017, 11:45:34 »

Благодаря за окуражаването Kiss Със сигурност не искам да давам, но не знам как да тропна с крак на лекари и да си отстоявам позициите. Или пък да лъжа, за да ме оставят на мира  Unsure

Още нещо се сетих да споделя. Помня Корни едно време как сравняваше Бо с елф. Ами май и аз си имам фантастично същество вкъщи, само че моето е хобит  Lol Краката му са огромни, хорааа.... не се пибират в ританки и чорапи за новородени още от самото начало. Как ще купуваме обувки не знам, явно се е засилил да надминава баща си, който носи обувки номер 46  Lol Само му говоря как ще става голям мъж, а мъжът ми ме поправя, че можело да си е малък мъж с големи крака  Lol Хобит  Stuart
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #45 -: Юли 24, 2017, 12:34:34 »

Режи ританките.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #46 -: Юли 24, 2017, 17:17:08 »

Жълтеницата може да остави трайни поражения върху детето.Да речем,че имам личен опит и не говоря,за да се заяждам. И аз не давах вода със захар щото много знам, и глюкозата после не давах щото пак много знам. Приеми някой съвет от лекар и разкарай жълтеницата,защото високия билирубин влияе на мозъка на бебето.
« Последна редакция: Юли 24, 2017, 17:20:02 от D.Dimitrova » Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #47 -: Юли 24, 2017, 17:40:40 »

В случай на изключително силно изразена жълтеница не се ли препоръчва по-скоро фототерапия преди вода със захар. Аз си мисля, че ако наистина беше толкова силно изразена жълтеницата още в болницата щяха да обърнат внимание. Rolling Eyes Не съм специалист и в никакъв случай не пропагандирам неглижиране!
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юли 24, 2017, 19:13:20 »

Мога да говоря само от наученото на теория от докторите, с които съм говорила. Докторите, които последно са научили нещо ново преди 30 години все още препоръчват глюкоза. Докторите, които редовно ходят на семинари и правят подновителни обучения - препоръчват кърмене и не препоръчват даването на вода или захар.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #49 -: Юли 24, 2017, 19:22:33 »

Ох, много ми е объркано... чувствам се като някаква патка дето не слуша лекарите, а чете по интернет  Cry Но и според моите проучвания по-съвременните лекари отричат водата със захар, само дето не съм говорила аз лично с такъв, което ме кара да се чувствам като кифла  Cry Иначе още в болницата питах за тая пуста жълтеница и казаха, че е много лека и не се налага нищо да се прави. Все си мисля, че ако беше проблематична, щяха да ни задържат повече в болницата, една майка от отчетната пак в същата болница я държаха десет дни заради остра жълтеница на бебето. При нас обаче не била проблем, дори не ми казаха да правя нищо като се приберем, педиатърката като дойде у нас каза за водата със захар. Той според мен не е особено жълт. Просто не знам и аз вече какво да мисля и да правя  Unsure
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: