star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 12883 пъти)
Liliq
Newbie
*
Публикации: 607

« Отговор #100 -: Октомври 19, 2017, 08:38:15 »

Такова удоволствие е да те чета. Страхотна си!
Даже понякога малко ме е яд, че аз от стрес и недоспиване, някак не можах да се насладя на тези първи месеци и бях като зомби Cheesygrin. Сега си давам сметка, че е можело да го карам далеч по-спокойно, ама...
Дамян е прекрасен Kiss
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6317

Усмивка

« Отговор #101 -: Октомври 19, 2017, 08:39:00 »

Боян след 3тия месец започнах да го кърмя от двете гърди на всяко кърмене. Та още си се кърмим, не го приемай драматично : )
Аз също исках да е със светли очи моят или поне пъстри. Но той пък с кафевите на баща си. Но затова пък са някакви огромни и всички му се кефят. Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7735

Heart follower

« Отговор #102 -: Октомври 19, 2017, 11:02:38 »

Лилия  Kiss То като си недоспал е трудно да се наслаждаваш на каквото и да е, а при теб са и две, аз не знам как бих се оправяла с близнаци  Rolling Eyes Просто на мен ми се падна същия поспалнко като майка си и ми е лесно да ставам с усмивка и да се радвам на всичко.  Cheesygrin Иначе както някои хора стават зли, ако са гладни или не са пили кафе, така аз ставам зла, ако не съм се наспала  Lol За късмет на всички спя Lol
Смайли, Боян е разкошен, голям любимец ми е, точно с тези огромни кафяви очи  Love eyes Аз Дамян преди да се роди си го представях като бузесто бебе с кръгла глава и големи кафяви очи, пък той се роди пипончо като татко си и синеок, нищо общо с моите очаквания  Lol Но доста по-хубав, отколкото някога съм си представяла, хаха, нали си е мойто гардже  Lol
Това за кърменето е успокояващо. Нещо явно подсъзнстелно съм се филмирала, че е качил на долната граница тоя месец, уж знам, че си е добре.  Razz
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1433

« Отговор #103 -: Октомври 19, 2017, 11:19:00 »

Аз и двамата ги кмърмех от двете гърди почти от ден 1ви... единия 10м, другия 14м Smile та споко не се шашкай за кърменето Smile
Радвам се, че спите и че си в такова розово облаче Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #104 -: Ноември 09, 2017, 12:50:08 »

Идвам да си похваля котарачето, че днес навършва цели четири месеца  Wub Четири месеца любов от ново измерение за мен, дори не съм подозирала, че съм способна на такива чувства и че нещо толкова прекрасно ще влезе в живота ми. Просто го обожавам това малко човече.
Накратко този месец беше месец на бурно развитие, започна да се обръща, да се опитва да пълзи и да се смее с глас. Последното все още рядко се случва, но се надявам да зачести. Веднъж се смя на един анцуг, който шумолеше, явно му беше много забавно.  Cheesygrin А друг път се смя на отражението си в огледалото. Останалите случаи са като го ръчкам и гъделичкам, и му се лигавя.  Lol Много жилав се оказа, като е буден постоянно е в движение, върти се от гръб по корем, ръкомаха, рита, обръща се с краката нагоре в креватчето, влачи се по корем. По мои сметки отново е наддал 600 гр. този месец, но то с това движение и аз щях да съм тънка вейка  Lol Иначе хапва добре, все по-често си му давам и двете гърди, даже веднъж ги пресуши и двете и леко се притесних, но това беше миналата седмица и не се е повтаряло, явно производството се е увеличило. Яде си супер детето и ако педиатърката иска да го дохранвам, ще и обясня, че кърма имам, той даже понякога толкова се тъпче, че връща. Обяснението ми е единствено, че не застава мирен и гори много калории, не е онова заспало бебе от първите месеци, което само лежи по гръб и нищо не прави.
В понеделник сме на ДК за мерки и теглилки и последната порция ваксини за момента - двете задължителни + Ротатек. Все още няма белег от БЦЖ и сииилно се надявам да се появи, че да не се налага реимунизация.  Razz
Горе-долу пишката му е забелена, бавно и полека в рамките на три месеца, мисля, че добре се справихме, та да не го мисля поне това. И май покрай розовите облаци съм забравила да спомена, че едното му око сълзи и гурелясва почти два месеца вече, всичко пробвах, капки, почистване с лайка, сребърна вода, преварена вода, масажи, даже братовчедка ми ми даде вода от лоза, че много помагала, веднъж мацнах и после ме беше шубе.  Razz Не ще и не ще. На шестия месец ще  ходим на очен и може да се наложи да се сондира каналчето, умирам от ужас, дано не се налага. Тези дни ми се струва по-добре, да чукна на дърво. Реших да му дам малко почивка и не го закачам и ми се струва, че се е поуспокоило като не го тормозя с всякакви отвари и гадости. Razz
И така е при нас, гледам си го, обичам си го и му се радвам, чакам с вълнение всяко ново умение и постижение, а толкова бързо расте малката гъба, че имам чувството, че докато мигна и ще бъде абитуриент  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9029

« Отговор #105 -: Ноември 09, 2017, 13:52:00 »

А антибиотични капки пробвала ли си за окото? Предполгам има възможност дори за тази възраст, по-добре ми се вижда от това със сондирането (не вярвам да се наложи).

Че 600 грама си е екстра за 4ти месец, не виждам защо ще предлагат дохранване. То остана месец и нещо до захранване..
Предстои най-хубавото, лазене, още много смях, ходене, а като започне и да те целува и да ти казва, че те обича съвсем ще се разтопиш  Wub
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #106 -: Ноември 09, 2017, 14:40:55 »

Оххх, нямам търпение  Wub
За окото, антибиотични не съм капала. Първия месец имаше проблем с другото око и педиатърката му изписа, но зълва ми се възмути как на такова малко бебе антибиотик и ни посъветва да слагаме изкуствени сълзи и да го почистваме, тогава действително мина. Но това не ще. Вероятно ще прибегне до капките все пак, че взе да ми писва. Явно трябва по-радикално да се действа, тия лайки и други простотии изобщо не помагат в неговия случай.  Unsure
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17292

A believer

« Отговор #107 -: Ноември 09, 2017, 15:17:03 »

Е, не е болна за умиране едни капки, пък сигурно ще мине за седмица и ще забравиш, питай си педиатърката Smile Едва ли ще се стигне до пункция.

Корни, чакаме момента за казване на "обичам те".  Wub Моята госпожица вече целува, доближава устнички до бузата ти и казва звучно "пу" :-DDD
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #108 -: Ноември 13, 2017, 14:42:44 »

Бърз отчет от детската консултация. Дамян е качил 500 гр. и е пораснал с 4 см., мерките му са 6050 гр. и 64 см. Пак „малко”, но здраве да е. Иначе е здрав, жизнен и много енергичен, хапва и ака много, завиден метаболизъм явно  Cheesygrin С педиатърката сме на едно мнение - никакво дохранване и захранване. Второто след шести месец. Първото надявам се никога   Stuart Биха му третите ваксини и дадоха последната ротавирусна. Малко поплака, както и аз по стара традиция  Lol Сега спинка изтощен и облепен с кулпач. Говорихме да дадем още време на окото преди да ходим на очен, да правя масажи на канала. Откакто не го закачам с разни отвари и помади изглежда много по-добре. Понеже съм гъска, забравих да питам за антибиотични капки.  Razz Още си няма белег от БЦЖ. И май това е всичко от днешната консултация.  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9029

« Отговор #109 -: Ноември 13, 2017, 15:13:05 »

Кат, то май късно да го казвам, но защо не разделяте ваксините? Аз така процедирах след първия път, когато не се замислих и му наблъскаха 2 наведнъж (едната многокомпнентна) и имаше реакции. Като са по една е по-добре като че ли.

А дохранване не го казвай като нещо толкова страшно, аз например сама го реших, без да се налага и не видях минуси, само плюсове. Хем кърмих, колкото исках, хем баща му можеше да го поема нощем и баби за по-дълго денем. А, май еднствен минус беше занимавката с шишета ,по-практично си е на гърда  Big grin (но примерно в кола и това е плюс).
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #110 -: Ноември 13, 2017, 16:28:14 »

Корни, педиатърката така прави и ми се стори безсмислено да се налагам за нещо, в което никак не съм сигурна как е най-добре.  Unsure Предишните два пъти много леко ги понесе, с много малко повишена температура, та разчитам, че е ок така.
А против дохранването имам два довода: 1. Мързи ме да се занимавам с шишета  Big grin и 2. Доколкото съм се информирала, дохранването е първа стъпка към отбиването и намаляването на кърмата, а си правя планове до шест месеца да бъде изключително кърмен и нататък колкото мога, до годинка оптимално. А тръгна ли толкова рано да дохранвам не знам колко ще мога да кърмя изобщо. Пък и не виждам защо като имам кърма засега.   Rolling Eyes Ако видя, че не достига, първо ще направя всичко възможно да я увелича и ако не става, чак тогава ще почвам АМ. Дано не се налага. Не че съм някаква фанатичка на тема кърмене, просто наистина за момента не виждам смисъл.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #111 -: Ноември 15, 2017, 00:04:06 »

500гр и 4!!! см за 4м си е лично за мен съвсем ок.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16069

« Отговор #112 -: Ноември 15, 2017, 08:44:33 »

500гр и 4!!! см за 4м си е лично за мен съвсем ок.

И аз така мисля...Не се обаждам, защото не съм аз най-добрата кърмачка била Razz Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #113 -: Ноември 29, 2017, 19:54:44 »

Вече видяхте как се смее Дамянчето  Stuart Много ми е миличък и само го гнявя да го разсмивам. Горе-долу установихме режим на хранене, според който първото е към 6, а последнито към 21. Той така си го прави и мен ме устройва. Че и време ми остава да се видя с мъжа, да се изкъпя, да си оправя маникюра...
Мисля, че тоя месец яде много добре, дори и да не качва толкова добре (за две седмици около 250 гр. го изкарах). Доста често взе да връща по малко, а по принцип няма рефлукс.
Днес се ослушвам, че нещо май се прокашля от време на време, не като от лигите, макар че в повечето случаи е щото си е бръкнал с пръст в гърлото  Rolling Eyes То от това рязко застудяване и аз покашлям от време на време, вкъщи радиаторите работят на макс и пак температурата е 20-21 градуса.  Razz Дано не го простудя, обличам го добре, мисля.
Сигурно ще се възмутите, ама съм страшно доволна, че бихме по две ваксини наведнъж, леко ги понесе и няма да ги влачим сто години, особено както навлизаме в грипния сезон, поне ми е спокойно, че сме приключили. В отчетната като гледам какво протакане е, просто се радвам, че мина. Също така мисля, че се показва белегът от БЦЖ, йеее. Напипвам го като подкожна пъпчица на лявото рамо, и като се загледам, май леко розовее кожата, но с много въображение. Дано е това, да не се налага манту.
И последно да кажа, в отчетната тема сме се събрали много яки каки. Бях много мнителна в началото, влязих с идеята повече да гледам сеир, но се оказаха страшно готини мацките, заформихме си тайна група във фейса и никой вече не се вясва в бгмама, много си ни е добре така. Излизах тук с една съгражданка вече на разходка. Та така, оказа се, че не всички бгмами по отчетните са изтрещели, изобщо не го очаквах  Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #114 -: Ноември 29, 2017, 20:04:45 »

И последно да кажа, в отчетната тема сме се събрали много яки каки. Бях много мнителна в началото, влязих с идеята повече да гледам сеир, но се оказаха страшно готини мацките, заформихме си тайна група във фейса и никой вече не се вясва в бгмама, много си ни е добре така. Излизах тук с една съгражданка вече на разходка. Та така, оказа се, че не всички бгмами по отчетните са изтрещели, изобщо не го очаквах  Cheesygrin

И в моята група са яки каките. И ние във фб имаме група, по-ограничена, даже разкараха доста неактивни профили. Пак сме 150, но все пак е доста уютно. Даже ще си правим Коледно парти другия месец във Варна. В София също ще си правят. А април месец ходихме и на национална среща (към 25 семейства бяхме), която беше също много приятна. Та... се радвам, че и някой друг има положителен опит из групи покрай бгмама.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #115 -: Ноември 29, 2017, 20:16:49 »

Да, много изненадващо за мен, понеже бях слушала градски легенди какви кокошки са по отчетните. Та и аз много се радвам, че има нормални майки  Lol Ние сме само 60, спряхме приема на нови още като всички влязохме в деветия месец, после имаше няколко чистки на неактивни и останахме най-готините . Big grin Друго си е като всички са на един етап и преминават през еднакви неща горе-долу.  Stuart
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #116 -: Ноември 29, 2017, 22:43:47 »

Ние сме 55, повечето са...абе да кажем не пращят от интелект, ама има няколко готини мадами, с които си общувам редовно, виждаме се, ходим си по рождени дни и така.

Кат, 20-21 градуса си е перфектна температура за дете, много по-вероятно да се разболее на 25-6, защото се пресушават лигавиците, отколкото на 20-21 Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #117 -: Декември 11, 2017, 19:23:07 »

Ние бяхме на ДК днес и се отчитам. Дамянче е пораснало с 1 см. (макар че според мен са два, просто миналия път не го бях сложила добре на метъра и го изкараха един см. повече според мен) и е наддал 450 гр., вече е 65 см. на 6500 гр. Продължава да наддава "малко", но според мен си е добре, предвид колко е активен. Не ми е казвала да го дохранвам, но предложи при това положение захранването да започне на 5,5 месеца, вместо на 6. Също така каза да го захранвам със сокче, но не мисля да я слушам. Може би след Нова година ще го пробвам без много да му настоявам с пюре, ако потъргне - добре, ако не, ще чакам да стане готов и така. Похвали го колко е спокоен и колко добре си държи главичката, колко е подвижен... Аз ѝ казах, че се влачи и по коремче, а тя каза "Оооо, не, много му е рано за такива упражнения!" Пък аз какво да го правя, да го вържа ли?  Rolling Eyes Беснее му се на детето, няма как да го задържа просто. Редовно изпълзява от активната гимнастика. Пак има проблем с окото и ни издаде направление за очен.  Sad Дано не се налага сондиране на каналчето. Също така каза да почваме упражнения да го изправям до седнало положение, но той и без това се хваща и се набира сам на ръцете ми. Фурия е, не застава на едно място, когато е буден. Подозирам, че това е причината така добре да си поспива, мнооого енергия изразходва. Както и че не качва супер много.
Също така миналата седмица отбелязахме първо падане от дивана  Unsure Нямам обяснение как успя да се изтърси като бях до него и само за малко се обърнах, подозирам, че се е свлякъл и съответно не е било тежко падане, защото го бях оставила напречно на дивана, за да му постеля одеялце. Подозирам, че с краката се е набрал, свлякъл се е и се е побил по лице на пода. Намерих го с глава, облегната на долния плот на масата. Порева си малко, но не чак толкова, колкото бих очаквала. Имаше и червена линия там, където се е ударил, но за няколко часа мина и нищо му нямаше после. Обаче много изтръпнах.  Cry Сега си отварям очите на 20, защото е шило безподобно и е абсолютно неудържим. Но пък ми е толкова миличък, че се скъсвам да го мляскам по цял ден  Lol
Много обича да се снима също така. Като извадя фотоапарата, даже и да е ревал досега, веднага вади моделската физиономия и почва да позира. Мисля, че просто много се кефи на щракането, много го забавлява.
Все повече проявява интерес към котките. Вече ги "гали" дори, не знам дали бях споменала. Умира си да мачка и гали козината на големия, ние го доближаваме и така с нежни движение викаме "Ооо, добро коте, меко коте"  Lol Той си умира от кеф. То си е приятно да мачкаш нещо меко  Cheesygrin От време на време го взимам с мен в кухнята докато готвя, оставям го на пода в столчето за кола и той си се забавлява с играчките докато сготвя, много му е интересно да смени малко пейзажа.
Това е по-интересното при нас май, ако се сетя още нещо, ще допълвам Stuart
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16069

« Отговор #118 -: Декември 12, 2017, 08:27:59 »

И безподобен сладур е! Kiss

Аз не мисля, че наддава малко..., но и двете ми деца са захранени на 5 и половина, напълно успешно и всичко си е 6, така че...Сок не бих дала.

Има да пода още много от къде ли не, внимавай само с остри ръбове. При удар веднага намазвай с олио и няма да остане синина.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #119 -: Декември 12, 2017, 09:01:07 »

Полезен съвет за олиото, мерси, Фей  Kiss Чувала съм го, но бях забравила.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #120 -: Декември 12, 2017, 09:21:03 »

Добре си наддава мoмчето. И ние тoва с кoтките гo правим, самo че нашето мече не гали, а скубе и дърпа.  Lol
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #121 -: Декември 12, 2017, 10:11:03 »

Добре си му е наддаването и според мен. Със захранването аз започнах 6м без една седмица. Със зеленчукови пюрета. Сокове още не съм давала. Предпочитам плод направо. Не виждам смисъл в сока.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #122 -: Януари 03, 2018, 19:47:13 »

Пак почти месец не съм си писала в темата  Stuart Да си похваля Дамян какъв е слънчев смешко, все по-често успявам да го разсмея и се кикоти с най-заразителния смях, простооо искам да го мачкам постоянно. Иначе напоследък има доста кисели дни, не знам дали не почва зъбната сага, но в устата засега наченки на зъби няма.
Преди НГ се разкашля, точно на рождения ми ден, та го водихме да го преслуша личната. Дробовете се оказаха чисти, но гърлото било леко зачервено. Вдигаше и малко температура. Малко според живачния - 37,2. Според безконтактния до 39, инфаркт щеше да ми докара, накрая исках да го метна отнякъде. Иначе беше спокоен, жизнен и усмихнат и не даваше признаци да има 39 градуса  Razz Не съм давала Панадол съответно. Но му давам Синекод за кашлицата, мислих мислих и реших, че ще бъда онази майка, която се презастрахова с лекарство, а не майката, която до последно бута хомеопатия и се надява да мине самО. И двете са кофти, знам, но много ме е страх да не се влоши, в юлската група наскоро имаше такъв случай и стигнаха до хоспитализация дори, тааа страх лозе пази. И без това личната изписа някаква много минимална доза. Та тези дни беше добре, но сутринта пак ми се прокашля  Unsure
Като стана въпрос за Нова година, официално прерязахме лентата на вилата и спахме там за първи път. Дамян го понесе много добре, легна си към 22 в кошарката на горния етаж и спа страшно спокойно за моя изненада, за първи път спи на ново място. Абе чистият въздух си е друга бира  Cheesygrin На другия ден времето беше разкошно и се разходихме на слънчице из селото, той пак си поспа доволно. Мисля, че много добре му се отрази и нямаме търпение да отидем отново  Wub
Днес пък бяхме на очен лекар. Дамян не благоволи да се събуди, макар че лекарката му отваря окото да го гледа  Lol Изписа му антибиотични капки, обясни ни защо така се получава и че не е нищо кой знае какво, каза, че не вижда смисъл да се сондира и че педиатрите излилно пришпорват на шест месеца за сондиране като можело до годинката да се израсте без сериозни интервенции, беше много мила. Много му се зарадва, беше ѝ първият пациент за годината и каза, че щяло да и върви с такъв кротък и сладък първи пациент. Не спря да му се радва, ама той така сладко спинкаше в столчето за кола. Не искаше да го буди, само му повдигна клепача и отдолу се облещи синьото око, и тя пак взе да възклицава  Lol Доволна съм и определено ми е по-добре след като отидохме.
Дамян официално е готов за захранване. От около седмица се буди за нощно хранене, което не се беше случвало от над три месеца. Гледа ме много лакомо как ям и дъвче заедно с мен, опитва се да краде храна от масата. Давам му сиропа за кашлица с лъжичка и той много се кефи, после правим сухи тренировки с празна лъжичка, защото много му харесва и само отваря човчицата и смуче лъжицата с голяма усмивка  Wub Даже сам ми хваща ръката и си набутва лъжицата в устата. Исках да го захранвам веднага след Нова година, но понеже не е съвсем здрав, ще си изчакам, може и до шест навършени, въпреки че, както казах, според мен той вече е готов. Но тая болест ми обърка плановете, така и не разбрах къде я лепна. Баща му беше болен, но ходеше с маска и спеше в другата стая, даже не го доближаваше (за мое съжаление, хич не можеше да ми помага), аз проветрявах като луда и ето на, пак прихвана. Май всичко е на късмет  Razz
Май това е всичко ново покрай нас. На 11.01. сме на детска консултация, ще взимат кръв и урина тоя път, а на 16.01. сме на ортопед отново. В тоя случай „сме” не е случайно в множествено число, защото след него и мен ще ме преглеждат да се види каква е хавата след бременността. А и не съм била на контролен преглед от над десет години  Unsure
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #123 -: Януари 03, 2018, 19:54:30 »

Кат, те сега много лесно спят на ново място, като по-големи е драмата, възползвайте се Smile

За захранването - супер, аз така и не видях признаци, ахах, пращай го тоя твоя мъж у нас като се оправи да му дам авента Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11999

« Отговор #124 -: Януари 03, 2018, 21:55:56 »

Кат, възползвай се сега като е мъничък и му действат леките неща. В началото всичко пресичахме само с коластра, витамин ц, осцилококцинум и т.н, наистина имаха ефект, който с годините понамаля. Но и сега основно с лека артилерия ги карам, доста лежерно подхождам към болестите (все пак съм им и свикнала де, усещам кога е леко и кога не). Синекод и сега давам в краен случай, той е потискащ кашлицата, което не е много добре. Има едни миризливи мехлемчета за мазане на гърдите - много ги ползвам, облекчават кашлицата докато спят (стига да няма температура). И тенджера с гореща вода с лайка до леглото....такива неща.
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: