star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага новина дойде, роди се артистичното дете!
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага новина дойде, роди се артистичното дете!  (Прочетена 4812 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Юли 09, 2017, 13:10:39 »

И такааа, имам щастието да обявя официално новината- роди се Дамян! В 11.03, с мерки 3430 и 50 см. Мама Катрин сега ще спи и ще се възстановява, ще я чакаме да се включи с цялата емоция на събитието.
Орисвам Дамян да е силен и красив като името си, талантлив и интелигентен като родителите си, да има прекрасен и пълноценен живот!
Вълнувам се много, пиша това край морето след една емоционална сватба и нямам повече думи, оставям на вас да се пълни темата с красиви пожелания!
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #1 -: Юли 09, 2017, 13:18:47 »

Добре дошъл на света, бебе Дамян! Нека е здрав, палав, любопитен към света и вдънхоевен и артистичен като мама и тати! Бързо възстановяване мамо Кат и много усмивки с малкия човек!
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #2 -: Юли 09, 2017, 13:26:12 »

Честито, мамо Кат, честито, мило сeмейство! Честит ви син! Ох, тоооолкова се вълнуваааам, все едно аз съм родила Cheesygrin

Да е жив и здрав малкият красавец Дамян, да е толкова спокоен, уравновесен, щастлив, вдъхновен, артистичен, умен, мил и отговорен като мама и татко!

На мама светкавично възстановяване и скоро да се гушкат с малкото сладко вързопче!

Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #3 -: Юли 09, 2017, 13:37:41 »

Мъничъъъък  Wub Wub Wub Wub Clover Clover Clover Clover
Да е здравичък малкия чочко и бързо възстановяване на мама Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #4 -: Юли 09, 2017, 13:44:35 »

Честит Дамян, Кат! Да ви здрав, умен и прекрасен, да вземе най-доброто от вас и да ви надмине. Аз го орисвам да е благо и послушно бебе, да спи, да слушка и мама да се наслаждава на майчинството!
Желая ти бързичко скокване на крака и още по-бързо възстановяване.
Цял ден опаковам кутии, творя магични гифт боксове и си мисля за вас.  Wub Love eyes
Добре дошли в клуба на родителите  Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #5 -: Юли 09, 2017, 18:17:23 »

Корни, завъртяхме се, пак е твой ред, ахахах Tongue
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #6 -: Юли 09, 2017, 18:34:13 »

Честито прекрасно бебе на вашето семейство. Бъдете здрави и сплотени.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #7 -: Юли 09, 2017, 19:33:33 »

Много ви благодаря!  Wub И специални благодарности на Корни за темата!  Kiss
Вчера вечерта ме хвана паниката и си поревах дали всичко ще е наред, дали ще се справя. Наядох се със сладолед за утеха (преди 20 ч. Cheesygrin). Наревах се, после си поспах добре през нощта и в 6:30 бях кукуряк, изпълнена с оптимизъм и готова за голямата среща. И тръгнахме към болницата с мъжа ми, мама и свекър ми. Май аз бях най-малко нервният човек в колата  Cheesygrin Стигнахме, попълних цялата докуметация, облякох си нощничката, мериха ми кръвното, правиха запис на тоновете, набодоха ме за кръвни изследвания и ми сложиха система, гледаха бебо на ехограф и после ме качиха към операционната. От всичко най-дълго ми.се стори попълването на бумагите  Lol Междувременно свекър ми бил на тръни, казал, че му се иска да присъства, но не знае дали аз ще съм съгласна. И мама веднага казала „Съгласна е”  Lol Та и той е бил в операционната, но аз хич не го видях. Та качиха ме в операционната, пльоснаха ме на масата, дойде анестезиоложката и всичко се случи адски бързо. Най-страшното ми беше спиналната упойка, като ми каза да се свия, бодна ми игла в гръбнака и каза „При никакви обстоятелства недей да мърдаш!”  Surprised Шубеее... е, не мръднах. Много бързо ме хвана упойката, сложиха ми катетър, опънаха ми краката, дойдоха лекарите и аз докато се настроя, че ще ме режат будна, анестезиоложката каза „Вадят го!” и след малко видях малкото вързопче и чух как измяука  Wub Лекаритеката ми каза „Аууу, много е хубав!” и изкоментираха, че бил доста надарен  Lol Показаха ми го и го отнесоха, аз се успокоих и така. След малко го донесоха изкъпан и повит и ми дадоха да му нацелувам бузките  Wub Направи ми впечатление колко е беличък. После го отнесоха, а аз си останах да ме шият, вече спокойна, даже почти подремнах на операционната.  Cheesygrin Казаха, че било изключително леко секцио с много малка кръвозагуба. Преместиха ме в реанимация, на път за там видях моите хора, всички с блеснали от сълзи очи, а аз нахилена като ряпа. После в реанимацията всички дойдиха да ме нацелуват, много емоционално беше. Мъжът ми ме гледаше като богиня, все едно кой знае какъв подвиг съм извършила, пък аз просто си лежах  Red face И мама и свекър ми ме разцелуваха, после ни оставиха с мъжа ми и той само ме целуваше и ми повтаряше, че ме обича и колко е щастлив, и колко прекрасен син имаме  Wub Направо няма такова щастие... Сама съм в реанимация и е доста спокойно, нали е неделя. Подремнах си следобед, минават да ме наглеждат сестрите от време на време и всичко е спокойно. Пия си водичката, преди час ме раздвижиха и беше доста добре. Трудно, но аз съм борец и не се глезя.  Razz От пустия катетър много ме беше страх, но сега съм благодарна, че го има  Cheesygrin Покървих си доста отдолу, но май в рамките на нормалното. Температура нямам. И така... само телефонът ми е развлечението сега. Ще гледам да си почивам, че утре предстои втора среща с Дамян и искам да съм в кондиция. Много се вълнувам, много искам вече да го гушна! Стискайте палци да потръгне кърменето! Оххх, няма такава емоция, нечовешко е  Love eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8 -: Юли 09, 2017, 20:17:02 »

Оххх, чета и рева, като някоя баба съм сатанала Smile) страхотно звучи всичко, особено тази част как мъж ти те е гледал като богиня.. прекрасно семейство имаш  Wub
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #9 -: Юли 09, 2017, 21:33:26 »

Честито, Катрин! Бъдете здрави и много щастливи! Нека Дамян е здрав, палав, любознателен и бъде вашата гордост! Clover Clover Clover
Звучиш много въодушевена и позитивна, браво! Ще се подредят нещата и бързо ще се нагодите, ти знаеш, че можеш да разчиташ на съвети тук.
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #10 -: Юли 09, 2017, 21:37:04 »

Sad eyes Sad eyes Sad eyes колко щастие ви чака оттук насетне.... Казах вече, съвършен Дамян!!!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #11 -: Юли 09, 2017, 22:32:28 »

Честито, Катрин! Да сте много щастливи, много хармония и любов да ви донесе Дамян!
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #12 -: Юли 10, 2017, 08:22:50 »

Честито! Love eyes
Да е жив и здрав и да расте много щастливо дете!
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #13 -: Юли 10, 2017, 08:27:07 »

Хайде, Кат, честити да сте! Здрав да ви е Дамян. Желая ви обич, топлина и взаимност! Бъдете благословени!
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #14 -: Юли 10, 2017, 08:31:21 »

Честит син, прекрасно семейство! Да е здрав и много щастлив!
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #15 -: Юли 10, 2017, 09:09:48 »

Честито вързопче!!! Много, много да ВИ радва, обича, слуша и изненадва!!
Бързо нагаждане един към други на теб бързо възстановяване!!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #16 -: Юли 10, 2017, 12:07:59 »

Отново - честит син, милo семейство!  Kiss Мнoгo страшно ми звучи тoва секцио пък, нo ти си се справила геройски! Сега да се нагушите и да се накърмите еднo хубавo! Леко възстановяване и скoрo да сте си вкъщи, да се гледате тримката влюбено.  Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

juliet
Newbie
*

« Отговор #17 -: Юли 13, 2017, 10:07:34 »

Кат, как сте? Изписаха ли ви вече?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Юли 13, 2017, 10:09:21 »

И аз чакам новини, първи опити за кърмене, мама как е и т.н.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #19 -: Юли 13, 2017, 10:58:06 »

Стискаме палци да ги изпишат днес Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #20 -: Юли 13, 2017, 12:34:48 »

Здравейте! Изписват ни след малко и съм много щастлива. От вкъщи ше пиша повече като се поокопитя. Добре сме, даже чудесно, и двамата сме с отлични изследвания, даже жълтеничката му е много лека и почти е отшумяла. Имахме проблем със свалените грамчета, педиатърката заплаши вчера, че ако продължи да сваля няма да ни изпишат днес. Вчера затова падна лудо кърмене и дохранване, само и само да ни пуснат. Днес не е свалил повече и си отиваме. Изписват го 3170 гр. Аз имам мноооого кърма, направо се изненадвам, не очаквах така бързо и лесно да слезе честно казано. Дамян е поспалив и го понамързява, но иначе като хвана цаката на сученето, си суче с ентусиазъм и правилно. Аз само като го помириша, гърдите ми протичат като реки, сега се уча да балансирам с помпата така че да не направя някой мастит, нито да си докарам хиперлактация. Иначе детенцето ми е много миличко, ама знам, че в болницата повечето са така и не съм се успокоила съвсем. Преброих 36 часа, в които изобщо не се разплака, за нищо! А последните две нощи си спинка при мен, та сме почти постоянно заедно. Голям бонбон е и искам да го изям понякога, особено.като ме погледне с тоя синеок поглед отнесен. Сега съм ужасно.щастлива, че си отиваме, но и треска ме тресе как ще се справям без помощния персонал в болницата. Макар че ме ядосват как всяка смяна нещо различно казват и май предпочитам сама да се оправям по свое усмотрение.  Razz Стискайте палци бързо да се адаптираме  Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #21 -: Юли 13, 2017, 13:05:17 »

Стискаме палци! Първото денонощие е малко стрес, после си влизат в релси нещата, а и ние сме тук да помагаме ако имаш нужда, не се тревожи! :-* Ама той щом си засука вече, няма да имаш проблеми никакви Smile Кърменето е най-страшното Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Юли 13, 2017, 14:02:01 »

Абе, Кат, много ти се кефя. Трябва да ми простиш, но мислех, че ще си майка орлица, параноичка и всички екстри, а ти си такава спокойна, умерена, балансирана. Браво, бе! Блаво. Само така.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Юли 13, 2017, 16:25:12 »

Супер звучиш, Кат, и Ут май беше права като каза, че ще ви се падне бебе-ангелче и ще си плувате  в розова семейна хармония  Wub

Щом кърменето е тръгнало, наистина нямаш повод за терзания идните седмици/месеци  Cheesygrin

Аз така и не разбрах как става това с потичането на мляко чак до втория месец, никаква кърма не виждах, явно каквото и да разправят консултантите, си има жени с повече и по-малко кърма.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #24 -: Юли 13, 2017, 17:00:56 »

Корни, някои приятелка текоха по 6 месеца, аз примерно 1. Но още си имам кърма де.

Фей, аз мислех, че ще съм от майките, дето за всяко падане/сопол/кихане ще откачат, няма да я пускат сама да мръдне и на милиметър и ще я слушам вечер дали диша, ама нищо подобно Cheesygrin Изненадана съм от себе си, поне в това отношение съм много дзен. (тва звучи мн странно, знам)
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #25 -: Юли 14, 2017, 10:53:52 »

Хаха, Фей, и аз така си мислех, засега съм доста балансирана  Cheesygrin Е поплаквам си от време на време, но то е от хормоните, пък и си е голяма и стресираща промяна, и като добавиш престоя в болницата, който допринесе за това да съм по-лабилна... Колкото до болницата, честно казано съм доволна, че избрах Тина Киркова. Има си своите минуси, естествено, но като цяло много добре, операционната хубава отремонтирана, детското отделение също, персоналът като цяло се държеше много добре и не само с мен, щото съм връзкарка, те повечето не знаеха  Cheesygrin Точно.като ме преместиха от реанимация една акушерка ми помогна много със съвети за кърменето, които и сега си прилагам. Лекарката ми всеки ден идваше да ме вижда и също много ми помогна да се справя психически, и пред нея си поплаках. Почти всички бяха любезни и отзивчиви, готови да отговарят на всякакви въпроси и да помагат. Аз исках единична ВИП стая, но.попаднах явно в кофти момент и нямаше свободна, та имах съквартирантка и деляхме обща баня със съседната стая. Но нямаше проблем, напаснахме се. Стаята не беше нищо особено, май такава улучих просто, имаше си счупени плочки, механизмът на леглото не работеше, но все пак приемливи условия като за държавн болница. А и като разбрах какво е на не-вип етажа, направо екстра, спокойно, чисто, без странни субелти и сто човека в стая с обща баня и тоалетна.    Stuart  Акушерките и педиатрите много насърчават кърменето, бебетата са при майките почти постоянно, само през нощта ги взимат, но понеже имаше бейби бум, педиатрията се напълни и някои бебета се наложи да си стоят при майките и през нощта, което беше супер от една страна. Та така за моя престой, иначе аз се възстановявам много добре, махнаха ми конците и съм почти като нова, почти половината качени килограми оставих в болницата, коремът ми доста се прибра, особено като за толкова скоро след секцио.
Първата ни нощ вкъщи.мина добре, сменяме памперси, мием дупе, третираме пъпче и аз го кърмя, за момента на три часа. По-натам като заякне малко ще пробвам на поискване, но засега е много сънлив и не се буди много за ядене. А жълтеницата се оправяла с кърмене, та затова му настоявам. Много сладко суче, и заспива блажено  Cheesygrin И обича дупето му да е топнато във вода  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #26 -: Юли 15, 2017, 20:39:29 »

Кат, много добре звучиш! Радвам се, че ви е потръгнало и кърменето и че и ти и беб се чувствате добре!  Clover
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #27 -: Юли 17, 2017, 21:14:53 »

Идвам да се отчета. Много блага работа било да се гледа малко бебе  Cheesygrin Мъж ми си взе бащинството и сме си двамата вкъщи, заедно правим всичко, само в кърменето не помага, но пък чисти, готви, пазарува... Забавляваме се много покрай малкия, днес такъв нмер ни извъртя при смяната на памперса, обстреля ни с оръдието, докато се чудех с какво да отбия струята, реши да се изака мощно, почна да се въргаля доволно в локвата, която сътвори, и накрая ревна, че му е мокро Lol За момента плаче само когато е гол, хич не обича. Но иначе е много благ, мяука като котенце, ръмжи като тигърче, кокори се, спи с отворена уста и се плези, а ние се разтапяме като го гледаме. Само се чудим как сме успели да сътворим такова чудо  Cheesygrin Днес докато му миехме дупето, хвана баща си за брадата, едвам го спасих  Lol Кърменето върви супер засега, той си хапва добре, пишка и ака като змей, та въобще не се съмнявам, че се храни добре, даже не съм купувала АМ за вкъщи. Почнах да пускам музика докато го кърмя, хем да ми минава по-бързо времето, хем да почвам рано с музикалното възпитание.  Cheesygrin Определено се заслушва в музиката. Имахме една лоша нощ, когато беше неспокоен и беше тегаво, така и не разбрах защо, но се справихме. Дано да са малко такива, макар че се задават коликите  Unsure Дано бързо и леко да минат... Утре сме на фотосесия за новородени, много се вълнувам. Имах неблагоразумието да кажа на майка ми и тя се притесни и възмути, как толкова малко бебе... Гледам да не се впечатлявам, но вече ми е трудно да слушам критики по.отношение на родителските си решения. Някой като дойде и или.ще изкоментира, че е много топло.вкъщи, или че го държим на течение, или че е много облечен, или.че е с късо ръкавче... сега критики, че го.мъкнем по фотосесии толкова малък... трябва да се науча да игнорирам, но ми е трудно засега. Трябва да си отстоявам позициите защо не искам да го държа затворен 40 дни, не давам вода със захар за жълтеницата и не желая да го къпя по 100 пъти на ден... трябва да преодолея това да се чувствам като ужасна майка взеки.път когато някой не е съгласен с родителските ми решения. За момента това ми е най-трудно в майчинството.  Cry
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #28 -: Юли 17, 2017, 21:44:00 »

Абе аз съм супер впечатлена колко прекрасно се справяш и колко си спокойна!!! Я да не слушаш глупости :* Справяш се фантастично с нещо толкова ново и плашещо. Свиркай си и гуши малкото мъркащо коте <3
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #29 -: Юли 17, 2017, 21:54:46 »

Супер си, все така да ви е хармонично.
Съветите и опити за намеса винаги ще ги има, не се оправдавай какви решения взимаш, бъдете уверени и спокойни. Понякога околните ще са прави, понякога ще говорят пълни глупости, все едно, човек греши и се учи и така е най-сладко.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Юли 17, 2017, 21:56:45 »

Браво, Кат!!!
Да не си посмяла да слушаш никого. Никой не знае по-добре за едно дете от майка му. И
 Точка!!!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #31 -: Юли 17, 2017, 22:33:54 »

Мнoгo хармонично и щастливо звучите, все така да ви е! И на мен вече ми дават непоискани съвети за отглеждане на дете, а oще не съм родила. Свиркай си и според човека oтбивай безсмислено дадените съвети. И в никакъв случай не се oправдавай!
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #32 -: Юли 18, 2017, 12:40:21 »

За непоисканите съвети от гостуващи най-важно е да не се впечатляваш. Понякога дори са прави, но не им показвай, че е така, а след като си тръгнат си преценяваш и действаш според своя усет.
На мен ми е интересно запознахте ли бебо с котките и какви са реакциите. Нямам търпение за снимки с котки Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Юли 18, 2017, 12:48:51 »

При мен нашите от време на време питат ужасено дали още кърмя, май се отказаха вече. Решили са, че до първи клас не ми мърда Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Юли 18, 2017, 20:52:20 »

При мен нашите от време на време питат ужасено дали още кърмя, май се отказаха вече. Решили са, че до първи клас не ми мърда Cheesygrin

Lol Lol Lol
Оф. Голям тормоз! Не само това, де.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #35 -: Юли 18, 2017, 21:00:28 »

И моите ме питат постоянно дали "го кърмя ОЩЕ"....
За тегавата нощ, помисли какво си хапвала за вечеря например. Може да му е бил неспокоен стомахът. По принцип съм на максимата, че кърмачката може да си хапва всичко, стига да не прекалява. И спазвам този принцип. Само с черешите внимавам, защото в първите седмици на Боян, а той се роди в сезона на черешите, след хапване на череши от моя страна той се скъсваше от колики. Та само това забелязах, че му влияе.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Юли 18, 2017, 21:03:55 »

Що се смееш, знаеш ли колко е досадно, всеееки път като се видим да ми дуднат как ОООЩЕ ли кърмиш, все едно детето е на 5 години и цъкане с език.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Юли 18, 2017, 21:32:50 »

Смея се на това за I клас. Иначе аз моите ги режа с триона. И родители, и свекита Ban

Днес това се въртеше в Майките на София

"1.КЪРМИШ ЛИ?!
След появата на малкото човече всякаш целия свят насочва вниманието си към гърдите ти- роднини, приятели, служителите в банката, в магазина, мъже, жени... всички са пряко заинтересовани от тялото ти и какви процеси извършва то! Ако кажеш не започват да валят тъжни физиономии примесени със съжаление към бебето и едва ли не омраза към гърдите ти ( на които са о тя им липсва след всичко, което им се случва)+ бонус разясняване какво да ядеш на пълнолуние...аз лично на въпроса имаш ли кърма отговарях с "Ела да провериш" доста нелепи разговора ми спести това изречение.
2.ЗАЩО РЕВЕ?!
Според бабите или му е топло или му е студено....но ооо изненада РЕВЕ ЗАЩОТО Е БЕБЕ!!! Има колики и е сърдито на целия свят!
3. Къпете ли го?!
"Що за въпрос естествено, че не.... чакаме кръщенето!" Това беше единствения по абсурден отговор от самия въпрос.
4. КЪДЕ Е БЕБЕТО?!
Когато си излязла на вън да напазаруваш, да идеш на лекар или да свършиш някаква твоя работа това е въпроса, който всички усърдно задават. Хора нали не очаквате да нося навсякъде със себе си бебе на 2 седмици февруари месец?! Човека попитал "Къде е бебето " получаваше моментален словесен изстрел от рода на "Подарих го!"
5.СПИ ЛИ БЕБЕТО?!
Неее.. как ти хрумна?!
За смешните ситуации и нелепите съвети мога да пиша до утре:
1. Когато някой се сбогува с двумесечното ти бебе..."Кажи чаоооо чао чао чаоооооо..."
Единствената ми мисъл тук е "Боже, ако наистина продължи докато го каже това сбогуване ще е дълго"
2.На детето му е студено!
И...ако не си наоколо да защитиш детето ще го намериш с ръкавици,чорапи, шапка и климатик на 28 градуса! Чудя се как се размножават ескимосите например....
3. При детето не трябва да влизат жени в цикъл защото ще се обрине!
Значи ще си видя детето след около 30г като вляза в климактериум?!
4.Махни му биберона няма да реве!
След 3 мин ме молят да му го дам...
5.От възглавничката (която е дебела 3мм) ще му се изкриви гръбнака!
До сега не бях забелязала, че цялото човечество е с гърбица!
6.Не го учи на ръце!
Това явно се отнася само за мен, защото те носят детето във всеки удобен и неудобен момент, но аз не трябва!
7. Ето ти рецепти...за 5 годишно!
Явно след 5г интернета ще изчезне!
8. Тука съм купила едни дрешки...
Ама тези дрехи са за първокласник...предлагам да разгледаме и университетите!
9.Децата родени с цезарово се раждат с по-къс крак!!
...ама...ама ляв или десен,за да знам кой крачол да скъся?!
10. Слагай сол във ваничката когато го къпеш..
Слагам... и оцет и пипер и сядаме около него за вечеря!!!"
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Юли 18, 2017, 22:13:33 »

Защо плаче, да не е гладно? Май е гладно... 😂😂😂
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #39 -: Юли 19, 2017, 08:39:07 »

Хахахах, доволно се покикотих, Фей. Lol
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юли 20, 2017, 09:40:11 »

Кат, много ми е сладко как го сравняваш Дамянчо само с представители на семейство котки  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #41 -: Юли 24, 2017, 11:17:35 »

Кат, много ми е сладко как го сравняваш Дамянчо само с представители на семейство котки  Lol
Че как иначе  Cheesygrin Той си е коте на мама  Wub
Идвам малко на отчет. Човекът яде много, свикна си с хранене на три часа и вече сам се буди като дойде време за манджа. Пишка и ака много. Само дето още ми е жълтичък, онзи ден се виждах с моята лекарка и тя ми вика да му давам вода, казвам й, че той не иска и тя ми казва да му слагам захар. Не ща, хорааа... то сигурно нищо няма да му стане, ама защо  Unsure Не го приемам това. Как пък няма да си будя спящото дете да му тикам вода със захар между храненията. А той не е дехидратиран в никакъв случай, всеки.път като сменям памперс е страшно мокър и обикновено докато го сменям и е по голо дупе се изпикава още веднъж обилно. Значи не е да е обезводнен. Заради резус конфликта ще си я влачи дълго сигурно, ама дотогава не знам как да удържам напора за пустата вода със захар, тая седмица трябва да ходим при педиатъра, да лъжа ли, че давам? Хич не знам  Cry
Също не знам дали не започват коликите, последните два дни е доста неспокоен, мрънка, свива се и пръцка много. Имам възглавничка против колики и мисля да я пробвам.
Снощи пък съм спала като съм сменяла памперса явно, защото сутринта се събуди с пронизителен рев, веднага го проверих и се оказа, че е пропуснал памперсът и цялото боди беше напикано, заедно с част от чаршафа. Добре че има протектор отдолу  Lol
Иначе ми е много миличък и много си го обичам, расте с часове малката гъбка  Wub Снощи имах пристъп на baby blues и си поплаках, много тъжно ми беше без причина, но като го гушнах и започнах да го кърмя, хормоните ми се наместиха за секунди и ми стана едно хубавооо. Като му видя сладката муцунка и се разтапям просто.  Wub
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #42 -: Юли 24, 2017, 11:23:18 »

Ние сме коментирали доста за водата със захар и жълтеницата. Ние нали също бяхме с резус конфликт и Боян влачи до месец и половина някъде жълтеницата. По принцип се смята за нормално, споко. А вода, глюкоза не съм давала. Имах някакви моменти на заблуда в началото като теб и съм давала, нооо той предимно спеше и между хранения нямаше как. Не исках да го будя. Та! Билирубинът с еотделя с акото. А няма как да ака, ако не цока. Така че яко цокане му е майката. Водата няма да помогне по никакъв начин. Още повече и със захар.
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юли 24, 2017, 11:28:21 »

Много добре звучиш, Катрин! Супер че кърменето ви върви добре, браво!
За жълтеницата не се притеснявай излишно, щом добре суче и пълни памперса! Ти за резус фактора си знаеш, но имай също така предвид, че при изцяло кърмените бебета, жълтеницата отминава по-бавно. При нас беше абсолютно същото (резус фактор и кърма) влачи я Алекс доста, една малоумна докторица ми изкара на първата консултация всички възможни акъли, взима му кръв на няма и един месец да изследва за някакви чернодробни показатели, добре че беше дулата да ме върне тогава в реалността.... Тогава тя ми обясни, също както Смайли го е написала, че билирубина се отделя чрез акото, но при кърмените бебета процеса е по-продължителен. За водата и захарта каза само, че бъркат кърменето, а дефакто за жълтеницата нищо не допринасят. Твоят човек си суче здраво и сам си търси, не го мисли хич даже!
« Последна редакция: Юли 24, 2017, 11:34:19 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #44 -: Юли 24, 2017, 11:45:34 »

Благодаря за окуражаването Kiss Със сигурност не искам да давам, но не знам как да тропна с крак на лекари и да си отстоявам позициите. Или пък да лъжа, за да ме оставят на мира  Unsure

Още нещо се сетих да споделя. Помня Корни едно време как сравняваше Бо с елф. Ами май и аз си имам фантастично същество вкъщи, само че моето е хобит  Lol Краката му са огромни, хорааа.... не се пибират в ританки и чорапи за новородени още от самото начало. Как ще купуваме обувки не знам, явно се е засилил да надминава баща си, който носи обувки номер 46  Lol Само му говоря как ще става голям мъж, а мъжът ми ме поправя, че можело да си е малък мъж с големи крака  Lol Хобит  Stuart
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #45 -: Юли 24, 2017, 12:34:34 »

Режи ританките.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юли 24, 2017, 17:17:08 »

Жълтеницата може да остави трайни поражения върху детето.Да речем,че имам личен опит и не говоря,за да се заяждам. И аз не давах вода със захар щото много знам, и глюкозата после не давах щото пак много знам. Приеми някой съвет от лекар и разкарай жълтеницата,защото високия билирубин влияе на мозъка на бебето.
« Последна редакция: Юли 24, 2017, 17:20:02 от D.Dimitrova » Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юли 24, 2017, 17:40:40 »

В случай на изключително силно изразена жълтеница не се ли препоръчва по-скоро фототерапия преди вода със захар. Аз си мисля, че ако наистина беше толкова силно изразена жълтеницата още в болницата щяха да обърнат внимание. Rolling Eyes Не съм специалист и в никакъв случай не пропагандирам неглижиране!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юли 24, 2017, 19:13:20 »

Мога да говоря само от наученото на теория от докторите, с които съм говорила. Докторите, които последно са научили нещо ново преди 30 години все още препоръчват глюкоза. Докторите, които редовно ходят на семинари и правят подновителни обучения - препоръчват кърмене и не препоръчват даването на вода или захар.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #49 -: Юли 24, 2017, 19:22:33 »

Ох, много ми е объркано... чувствам се като някаква патка дето не слуша лекарите, а чете по интернет  Cry Но и според моите проучвания по-съвременните лекари отричат водата със захар, само дето не съм говорила аз лично с такъв, което ме кара да се чувствам като кифла  Cry Иначе още в болницата питах за тая пуста жълтеница и казаха, че е много лека и не се налага нищо да се прави. Все си мисля, че ако беше проблематична, щяха да ни задържат повече в болницата, една майка от отчетната пак в същата болница я държаха десет дни заради остра жълтеница на бебето. При нас обаче не била проблем, дори не ми казаха да правя нищо като се приберем, педиатърката като дойде у нас каза за водата със захар. Той според мен не е особено жълт. Просто не знам и аз вече какво да мисля и да правя  Unsure
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #50 -: Юли 24, 2017, 19:40:26 »

Ако до другия понеделник не мине жълтото, просто го заведи педиатърката да му хвърли един поглед и да прецени.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #51 -: Юли 24, 2017, 19:47:00 »

При Мариела имаше космически стойности билирубинът. Който между другото редовно следяхме. Аз мисля, че ако жълтее, е въпрос на време да отмине. Щерката беше яко жълта, лл предпочете да я следим с изследвания, преди да избере фототерапия или друго. Кърмене му е майката. Захарта е доказано неефективна. Не ти коства и да направиш консултация с ЛЛЛ. Или с Фоксова  Wink
Иначе звучиш хармонична. Убедена съм, че проблеми си намираш сама и са само в твоята глава. Нацункай го писанчо, всяко помирисване на бебешката глава ми оправяше безсъние, кривотия и лоши майчини мисли  Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #52 -: Юли 24, 2017, 21:12:33 »

Тепърва предстои да се питаш за всяко взето решение, ще свикнеш с отговорността, гуш :*
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #53 -: Юли 26, 2017, 23:25:17 »

Олеле, честито!!!
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #54 -: Юли 28, 2017, 16:33:46 »

Благодаря!  Kiss

Ние бяхме на консултация вчера, екстра е младежът, сърце и дробове слушаха и са супер, малко още жълтее  (в епикризата нищо не пише за пустата жълтеница  Razz) и е наддал 380 гр. за две седмици само на кърма  Hero Вече.тежи 3550 гр. Има си вече и ЕГН и удостоверение за раждане. Ние си се гледаме и кърмим все така хармонично, той все по-често будува, особено късно вечер след ядене. Не плаче, но сумти, ръмжи и мрънка, вече сериозно подозирам колики  Razz Иначе.още е много благичък, реве с пълно гърло само като е гол и много гладен  Cheesygrin Но пък как реве... качество за сметка на количество  Lol Особено в три през нощта е много освежаващо   Razz С всеки изминал ден се оформя и променя, а аз съм безвъзвратно влюбена в сладката му муцунка  Wub
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #55 -: Август 07, 2017, 18:44:52 »

Гледам, че отдавна не съм писала, затова пак идвам на отчет. Реално в петък сме на консултация, но живот и здраве и тогава ще пиша. Сега ми е паднало, детето спи щастливо.  Cheesygrin Имаме си добри и лоши дни, разбира се, но друго не съм и очаквала, така че за момента мога да кажа, че майчинството, както бременността и раждането, не е толкова страшно, колкото си го представях.  Cheesygrin Неспането е кофти, но пък за момента не е чак толкова много, та карам я ден за ден, поспивам винаги, когато мога, и всичко е наред.
Дамян има колики последните две седмици, някои дни и нощи е нетърпимо, други е много добре, гушкам, разнасям, масажирам коремче и се радвам небивало на всяко пръцкане  Lol Преди няколко нощи заспах кърмейки го пред телевизора, но като си легнахме, той реши, че е време за купон, и патрулирах до креватчето, тиках биба, гушках, сменях памперси и кърмих и така до към 3-4, въпреки че няколко часа по-рано вече бях с празни батерии. Други дни пък си заспива съвсем нормално, вече прави по 4-5 часа пауза през нощта. Иначе през деня яде на 2-4 часа, според зависи от настроението му (и моето, дали преценявам, че е редно да го събудя или не е наложително). Мисля, че се наяжда добре, аз имам много кърма, а той дебелее и пълни здраво памперсите, та приемам, че е добре, в петък ще видим педиатърката какво ще каже. Струва ми се, че вече не е толкова жълт, дано.
Гледаме да излизаме, когато можем, много ме е яд, че последния месец времето е адски скапано. Точно когато събрах кураж да го изкараме, удари студената вълна и стана дъждовно и неприятно за разходки. Сега пък е нетърпима жега и направо си е опасно да го изкарваме по светло. Гледаме почти всеки ден привечер да го разходим, миналата седмица излязохме с приятели в парка към 21 и се прибрахме в 23. Онзи ден пък бяхме на барбекю у зълва ми на двора, той си изкара без проблем 4 часа и не му чухме гласа, спинка си като ангелче в количката. Все повече време прекарва буден, но когато не е гладен и не го мъчат коликите само си гледка и си мърмори нещо на бебешки без да плаче, много е сладък. Днес преподреждах гардероба, той не мигна, но и не гъкна, пуснах музика, свърших си работата, той си слушаше тихичко и си разглеждаше наоколо, доколкото може да вижда, гушкахме се, танцувахме и беше пълна идилия.
Сутринта го оставих да спи в спалнята докато подомакинствам, като го наглеждах периодично, а той все си спинкаше. Последния път като надникнах, той се беше събудил и гледаше с един сърдито-отчаян поглед тип "Майко, защо ме изостави?" и ме заля вълната любов  Wub Посмях му се на смешната муцунка, после го нацелувах хууубаво по дебелите бузки и го взех да го храня. Много е смешно, като го сложа на повивалника и той ме гледа с тоя сладък поглед, аз не издържам и почвам да му целувам бузките, а той ако е гладен, върти глава и почва да смуче моята буза и все едно ме целува и той  Lol Абе голяма любов е това, направоооо... не знам как е възможно. Ох, сигурно и още неща пропускам, обаче някой се събуди и скърца, време е за кърмене, затова ще приключвам засега.  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #56 -: Август 08, 2017, 00:09:20 »

По-утопична си и от Утопия  Cheesygrin
Да ви е жив и здрав Дамян, голям мъж да порасте, да ви народи внуци с разбрана снаха, театър да основе, пиеси и музика да пише. Рекох!

Между другото, зълвището осмисли ли реалността?
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #57 -: Август 08, 2017, 00:42:33 »

Благодаря, Гал!  Kiss Откакто се е родил малкият, се държи много добре, пу-пу. Дано е свършила тая драма завинаги, че много ме тормозеше това положение  Unsure
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #58 -: Август 09, 2017, 10:18:14 »

Ох, искам го това твоето бебе  Cheesygrin Следващото го поръчвам такова!
Страхотно звучи всичко, браво за излизанията с него, а в жегите спокойно си излизайте сутрин, много е свежо и поне до 10ч си е поносимо.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Август 09, 2017, 10:24:40 »

Ох, искам го това твоето бебе  Cheesygrin Следващото го поръчвам такова!

И аз като я чета си мисля, че просто аз нещо не съм правила както трябва, защо на мен не ми беше така Cheesygrin И аз такова си поръчвам Cheesygrin
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #60 -: Август 09, 2017, 12:47:49 »

Ут, не си се отказала от второ? Еваларка  Lol Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #61 -: Август 09, 2017, 12:50:57 »

На теория не съм, ама на практика ако родя второ вече никога няма да видя слънчева светлина, както никой не ми помага, та не съм много сигурна.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #62 -: Август 09, 2017, 16:40:57 »

За това изчакай Ади да стане достатъчно голяма, че да ти помага. Моите са с почти 5 години разлика и ми е голяма отмяна. Даже вече се къпят сами. Е, искат и да излизат сами, но не им се получи  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #63 -: Август 09, 2017, 17:23:08 »

О, тва с помощта ми е болна тема. Експлоатирали са ме достатъчно със сестра ми Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #64 -: Август 09, 2017, 19:44:39 »

Е, не смятам за експлоатация къпането заедно, общото занимание под формата на игра, разказването на приказка или воденето до тоалетна.
Но ако питаш Мими, не иска да си имаме трето, защото не иска да гледа още едно бебе  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #65 -: Август 11, 2017, 15:25:13 »

Ути и Корни, на вас вторите ще са ви еднорози, нали знаете  Cheesygrin Аз не смятам, че е еднорог мойто, просто още е мъничък, има си лошите моменти (като вчера  Razz), но като цяло не е и демон, имам си го за средностатистическо бебе. В
отчетната има някои много страшни бебета и само чета всякакви истории и съм благодарна, че не е от тях (засега).

Аз да се отчета, че бяхме на детска консултация и младежът е наддал едно кило от изписването и е пораснал с три сантиметра.  Cheesygrin Той иска да го играе римлянин, от вчера преяжда, повръща малко и иска още да яде  Lol Иначе жълтеницата почти е минала, това е добра новина, нормално жълт бил като за кърмено бебе.  Cheesygrin Ще го водим на ортопед профилактично особено заради моята луксация на тазобедрените стави. И от другия месец почваме с ваксините.  Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #66 -: Август 17, 2017, 21:12:37 »

Днес Дамян навърши 40 дни и вече официално мога да го представям пред хората, неофициално го представям и разнасям от седмия му ден  Cheesygrin По тоя повод с мама отидохме на черква за чиста молитва, чудех се дали да ходя, ама така го почувствах в крайна сметка и отидох. Сутринта човекът се представи подобаващо и почти успяхме да закъснеем, защото така се наака, че се увъртя до ушите и си нацапа официалното боди-риза, което му бях облякла  Lol В крайна сметка му облякох каквото ми беше най-лесно и отидохме. За късмет се оказа, че точно днес в черквата е попът, който ни венча, познат на свекър ми, та добре се получи. Дамян се държа много добре, изобщо не му се чу гласът, а като попът почна да чете, се унесе и заспа  Lol После с мама се черпихме с банички по случая  Cheesygrin Взех и здравноосигурителната му книжка и трябваше да купя витамин К, защото по епикриза трябвало да му се даде след първия месец и педиатърката написа рецепта. Да, ама не знам що аптекарите ме гледат като полезно изкопаемо и твърдят, че нямало течна форма за бебета и се смущават много как така на бебе да се дава... а то в епикризата си пише, че има в болницата един прием и после да се направим още един.  Confused Както и да е, ще търсим.
Дамян от време на време се усмихва, но като цяло не е от най-нахилените бебета. В отчетната има едно бебе, родено на същата дата, на всички снимки е нахилен като тиква, пък моят е един сериозен, замислен...  Razz Надявам се, че е нормално. Усмихва се все още предимно насън и много рядко като е буден, основно като го закачам по бузките или дрънкам с дрънкалката. Мъчат го колики понякога, смених малко капките, да видим с новите как ще е, макар че ми е ясно, че трудно помагат такива неща. Принципно почна да прави по-голяма нощна пауза редовно, обаче... не иска да спи вечер. Яде към 23 и после ние искаме да си лягаме, ама няма, братче  Lol Купооон. Докато не дойде време за следващо ядене (след 3 часа горе-долу) не спи, или плаче и се свива от колики, или нещо си мрънка и се върти и нищо не може да го приспи. Вече като се видя в чудо и пак го накърмя, тогава си заспива (обикновено между 1 и 3 през нощта) и си прави около 5-6 часа пауза. А не е да не се наяжда, даже това му е най-продължителното ядене към 23, случва се и над час да суче, а кърма си имам, не е да не му стига.  Confused Ще видим как ще се оправяме или ще свикваме, той е шефът и той ще каже  Cheesygrin
И в неделя ще правя погача, нещо хич не ми се занимава, ако трябва да съм честна, ама на хората им се идва, ще бъде в много тесен кръг, мама, братовчедките и 2-3 приятелки. Поръчах му торта и сладка питка. И като завършек да кажа, че тортата е с някакви украси от фондан, ама в сравнение с тортите на Лора ще бъде мега грозна  Lol Но това е положението, развали ми се отношението към всякакви други торти, то не остана база за сравнение  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #67 -: Август 17, 2017, 22:11:06 »

Хм осигурителна книжка, витамин К, говориш ми на друг език  Lol Нямам спомен за такива неща. Само Вит Д уж се дава, макар че моето бебе беше лятно и с твърде малка фонтанела, та и това не съм давала.
Аз на чиста молитва отидох,защото майка ми много държеше и не можех да се измъкна, че бяхме заедно на море точно на 40тия ден и ме замъкна   Cheesygrin Иначе бих си го спестила.
Да не  би да преяжда на храненето в 23ч? Опитай с по-обилно към 20-21ч, след това по-скромно в 22-23 и сигурно знаеш- последното хранене на тъмно,тишина, без ТВ и разговори, да разбере, че е дошла нощта. Постепенно трябва да го свикнете да заспива в нормални часове.

Съзнателни редовни усмивки на 40 дена- рано е, след 2рия месец стават по-яки.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Август 17, 2017, 23:05:24 »

Има витамин К течен, тия в ред ли са, аз даже имам вкъщи понеже пих по време на бременността, това нещо е по-гадно и от течен аналгин, помня много добре, щото ми се и драйфаше Cheesygrin За здравната книжка при нас май си стои при личните лекари, не съм си я взимала.

Пробвала ли си слинг? Аз не мисля, че преяжда точно в 23ч, вероятно тогава му е пикът на коликите просто и го притеснява коремчето Sad
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #69 -: Август 18, 2017, 22:12:13 »

И аз имах предписание за вит.К с малката. Или е практика в определени болници, или е нещо ново, не знам. Помня, че бях купила, но дали дадох или забравих не помня...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Август 18, 2017, 22:27:29 »

При нас ЛЛ го даде.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #71 -: Август 19, 2017, 08:31:53 »

А за какво се предписва?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #72 -: Август 19, 2017, 08:33:27 »

По календар си е задължително.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #73 -: Септември 04, 2017, 15:07:01 »

Бяхме на ортопед и всичко му е наред на човечето. Вика ме пак на шест месеца заради фамилна обремененост - и аз, и майка ми, и баба ми сме с проблемни стави.  Unsure И аз трябвало да мина на преглед да се види как се е отразила бременността.
Иначе Дамян е една малка прелест. В момента май е в някакъв скок в растежа, но не съм сигурна, понеже има и добри дни, редуват се. Яде и пълни памперсите постоянно, оня ден го измерих 5100 гр. и 60 см. Докторката все го изкарва по-малко, та по нейните мерки се водя, но наистина много е пораснал. В понеделник сме на консултация и вече е време за ваксини  Cry
Иначе вече се усмихва доста повече, намира много странни неща за забавни - например като си мия зъбите пред него или докато ака  Lol Голямо забавление пада. Любимото му нещо е един черно-бял суичер с Джон Бонъм на мъж ми, който виси на закачалката в коридора. По няколко пъти на ден му правим посещение, гледа го като хопнотизиран, понякога и му говори.  Cheesygrin
Уикендите го оставяме за по час-два на прабаба му да му се порадва, а ние да напазаруваме. Добре се държи и не плаче много. Вчера пак така, и зълва ми беше там. Бил се наакал и му сменила памперса. После се обадила на мъж ми да му каже, че му било зачервено дупето. И аз веднага го приех лично.  Lol Едва ли не все едно ме обвинява... все едно аз не виждам кога му е червено дупето на детето ми  Razz Не съм го оставила да се подсече досега очевидно. Просто понякога ака по-често по малко и не мога да му насмогна да поддържам дупето сухо. Както и да е, не ми става приятно от такива вмятания, досега смятам, че съм добра майка и се справям супер, особено предвид, че го гледам сама. А мъж ми ме нервира, че каквото каже тя е закон, щото е родила няколко месеца преди мен и вече е майка на годината, каквото каже все е най-правилното.  Razz Ама си мълча засега и се опитвам да не се настройвам негативно.
И тъй е при нас в момента, отчетох се  Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #74 -: Септември 04, 2017, 15:12:18 »

Сладък е Дамянчо, а ти си типично луда майка. И на мен да ми дадат да гледам бебе ще кажа после ако му е зачервено дупето, защото може и да не му е било червено допреди това, може родителите да не знаят, може сега да е станало. Я си гледай бебока сладък и престани да се самонавиваш... Или даваш детето да се гледа от други хора и търпиш коментари, или си го гледаш сама като майка героиня и след време се оплакваш как никой не го взима, тва е, няма две добри Lol Lol  Kiss
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #75 -: Септември 04, 2017, 16:20:39 »

Катрин, да ти кажа само, че за пръв път виждам бебе, което толкова много да прилича на Алекс на тази възраст. Ще ти пусна специално снимка в групата, има една особено, на която в първия момент се опулих, понеже знам че не съм качвала негови бебешки снимки, а толкова прилича на него.

Пропускай необосновани критики покрай ушите си, за твоето бебе няма по-добра майка от теб!  Kiss
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #76 -: Септември 05, 2017, 17:21:18 »

Бела, много ще ми е интересно да го видя  Stuart После ще следим и дали като по-големи си приличат  Cheesygrin

Паяче, така е, права си, просто там имаме история и затова въм на нокти, очаквам всеки момент някоя изцепка в духа на „ако не съм аз да ви нсуча как се гледа бебе, сте загубени”. Затова и съм чувствителна към нея специално.  Rolling Eyes

Леле, хора, има ли такива нещо като твърде много сън за бебе? Снощи си пропусна последното хранене, откърти и се събуди с моя помощ в 6:30. Щях да прелея ако не го бях събудила да яде. После спа пак до следващото хранене около три часа, после будува половин час и още 4 часа спа непробудно. Пак с моя помощ.се събуди, защото ме подгони параноята, че нещо му има. Взех да се тревожа, а иначе е здрав, мисля. Няма температура, като е буден е жизнен и се държи нормално. Голяма съм патка, знам... като не спи - защо не спи, като  спи - защо спи... Просто толкова не е спал от родилното и се стресирам.  Confused  Явно просто му се спи на детето и нощес ще компенсира с купон  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #77 -: Септември 11, 2017, 19:30:32 »

Имам си мъжленце на два месеца  Wub Днес мина консултацията, вече е 4950 гр. и 58 см., т.е. 750 гр. и 5 см. за месец. Идеален е, мисля  Cheesygrin Мнооого бързо се издължи това човече, за дни му окъсяха някои бодита. Все така благичък е, но си има лошите дни и като му е лош ден, стискаме зъби и чакаме да мине. Иначе вече почти всяка нощ спи по 6-7 часа, много съм доволна.
Биха му днес двете първи ваксини, държа се мъжки за разлика от мен. Проплака за съвсем мъничко и това беше. Аз си поплаках малко повече  Lol Сигурно понеже беше в добро настроение, искаше да говори на докторката и се усмихваше.  Wub Сега си спинка, сложила съм му кул пач отстрани до убодените места и го следя, дано не направи реакция милото. Но как жално мяука, когато го боли, миличкото, сърцето ми се къса, не може да се сбърка тоя плач  Cry
Има сухо петънце на гърдите и ще го мажа с някакви кремове, макар че и без това го мажа с млякото на А-дерма за атопична кожа, пък не се влияе особено. Аз се опасявах да не е някакъв лишей, но педиатърката каза, че просто била суха кожата Rolling Eyes  И с крусти се сдоби, ще ги борим и тях.
Онзи ден излязох със слинга за първи път да плащам сметки и мина добре, мисля. Още трудно го връзвам обаче, докато му хвана цаката, Дамян ще стане твърде тежък да го нося с мойте калпави стави  Lol Но беше освежаващо да изляза без количка и да мога да вляза в някакви магазини с детето.
Та това е при нас, гушкам си го, кърмя си го, безкрайно съм влюбена и наистина се чудя как съм живяла без него толкова време. Ако знаех колко ще го обожавам и колко прекрасен ще бъде, и колко приятно ще ми бъде да съм майка, нямаше толкова години да живея в ужас дали няма да ми се случи.  Razz Ама това е от нещата, които човек докато не изпита лично, няма как някой да му ги обясни. Rolling Eyes Като ме погледне с тези разкошни очи и ми се усмихне просто се топя  Love eyes Ужасно е лигаво, но е факт.
И за себе си да кажа това-онова, че все пак не искам въпреки всичко да се възприемам само като майка.  Cheesygrin Гледам да не занемарявам социалния живот, виждам се с приятели, повечко идват у нас и по-малко излизаме, но не се чувствам изолирана. Емоционално се чувствам чудесно, май ми се размина следродилната депресия засега, а от нея много ме беше страх. Физически също съм ок, самочувствието ми малко го няма, за разлика от времето, в което бях бременна, хич не се чувствам секси, но го приемам за нормално. Имам си едни пет кила за сваляне докато стигна теглото от преди бременността. Коремът  не се е прибрал съвсем, но не ми пречи, аз и преди имах шкембе. По-скоро ми тежат излишните кила на бедрата и ме дразнят. Ще ми се да почвам някакви леки упражнения, но чакам да мине контролният преглед, да се уверя, че всичко е наред с операцията. Сексът за момента е мираж, но се надявам скоро това да се промени, все пак доскоро имах лохии и малкият ядеше и нощем, не се наспивах... надявам се постепенно нещата да влязат в релси. Като за начало трябва да отида на фризьор, че съм пуснала корени до коленете, и като си върна малко самочувствието, вероятно ще се осмеля и за другото.  Cheesygrin Дано, че на мъж ми медал трябва да му се даде за търпението  Lol А знам, че нямам оправдание, все пак секциото не е като естественото Razz
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #78 -: Септември 12, 2017, 13:48:25 »

Да, първите месеци растат много бързо и постоянно се обновява гардероба, след 12 месеца някои неща се носят и по цяла година, поне при нас е така ;)

Хубаво е, че се чувстваш добре, че се виждаш с приятели. Кг не ги мисли, на мен и двата пъти ми трябваше по цяла година да ги съмкна, при това не без усилие. Преди да започнеш да правиш каквито и да е упражнения провери дали нямаш диастаза (има много клипчета с обяснения), за да не се получи обратен ефект и при най-малката болка или дискомфорт спираш и опитваш отново след известно време. Освен това понякога изглежда, че имаме корем заради неправилна стойка, обърни внимание и на това. Аз цяла година след раждането си нося широките и бременни дрехи, чек сега докарвам някаква прилична визия  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #79 -: Септември 21, 2017, 22:38:32 »

Като ме погледне с тези разкошни очи и ми се усмихне просто се топя  Love eyes Ужасно е лигаво, но е факт.

То аз се топя, дето нося на бебеизми всякакви, пък и съм далеч от хормонална вече, какво остава за теб.
Голямо е Произведение, Дамян, две думи няма, Кат. Жив и здрав да ви е мишочкин.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #80 -: Септември 22, 2017, 12:55:46 »

Много благодаря, Гале!  Wub Казвахте ми вие, че е много хубаво, ама акъл море, глава шамандура  Lol Не знам как съм живяла без него наистина, всичко ми е мъгла  Lol

Сияна, благодаря за съветите, трябва да проверя за диастазата. Иначе шкембе определено си имам, до последно внимавах много със стойката и мисля, че не се в променила прекалено много. Просто шкембето бавно се прибира, а аз се грижа да го поддържам кръгло. Леле какъв глад ме гони посроянно... такова нещо през бременността не е било, това кърмене ме прави звяр. Особено месо много ми се яде, а цяла бременност не можех да го гледам. Сега.почти всяка вечер сме на скара. И покрай скарата хлебец  Rolling Eyes Ужас. Поне засега задържам теглото, цяло чудо е, че не тръгва нагоре. Ако тръгне ще се слагам в ред.
Пък Дамян оня ден се уплаши от баща си и рева неудържимо. Хем умрях от смях, хем малко тъпо ми стана.  Razz Ама много беше смешен, гледа го, гледа го и току обърна джуката драматично  Lol Мъж ми после цяла вечер гушка котката и и говори „Поне ти ме обичаш”  Lol
И.да питам, много се върти туй дете насън, сутрин все го намирам със залепена, муцуна в решетката, а ако му се ака се мята нервно и чак удря тиквата в решетката. Задачката-закачка е кое е по-опасно - да си почуква главата или да сложа обиколник и да спи със забит нос в него?- Confused

Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #81 -: Септември 22, 2017, 15:19:18 »

Аз обиколници не съм слагала. И моето се въртеше много (още се върти), нищо няма да му стане като си чукне леко главата.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #82 -: Септември 22, 2017, 15:20:43 »

И аз не съм ползвала обиколник, то и креватче не съм... Евентуално да премяташ пелена или хавлийка откъм главата му, за да не се чуква?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #83 -: Септември 22, 2017, 22:58:57 »

Аз ползвам обиколници и сега понеже много се буди като си чукне главата и почва да врещи и да иска да се гушка познайте в кого Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #84 -: Септември 23, 2017, 13:41:20 »

Обиколници използвам от ден първи. В последатвие освен обиколниците сложих и едно наша олекотено одеало, което седи до ден днешен. Обиколникът се ползва вече за възглавница. Аз обаче отглеждам торнадо, което се върти на 360 градуса по7-8 пъти на нощ и ударите глава-легло са доста мощни  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #85 -: Септември 23, 2017, 14:29:20 »

Ххаха, същото и у нас, то е търкаляне, пълзене, блъскане
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #86 -: Октомври 11, 2017, 18:04:36 »

Идвам и аз на отчет по случай детската консултация днес и това, че чукна три месеца онзи ден. Биха ваксини, пак ревна за малко и после се успокои бързо и спа дъъълго. Пораснал е два сантиметра и вече е 60 см. Всеки месец качва по 200 грама по-малко от предишния, дано не се запази тенденцията  Razz Този път е качил "само" 600 грама и е вече 5550 гр. Педиатърката беше на ръба да е недоволна, но все пак каза, че минимума си го е качил, така че просто да му настоявам повече да хапва кърма. Също така пробно да се изцедя с помпата да видя дали ще събера 130 мл., колкото трябвало да изяжда на едно хранене. Аз съм чела, че това абсолютно не е релевантно, но все пак от любопитство взех да цедя, хем да си замразя едно пликче в случай че го оставям на някого за повече време. Начи, тая помпа откакто се прибрах от болницата не съм я докосвала. Сега я почистих и стерилизирах и викам дай да се помъча. В резултат за има-няма пет минути и без изобщо да си давам никакъв зор със скоростно натискане, успях да изцедя 130 мл. (според пликчето за съхранение 150 мл, не знам кое е по-вярно - скалата на шишето или на пликчето) и после спрях, иначе и още си имаше. Та да, каква изненада, имам много кърма и не е в това "проблемът". Макар че не бих го нарела проблем дори. Детето си яде добре, пълни памперсите, жизнено е, има меки бузки, които целувам и лигавя постоянно, въобще - нищо обезпокоително. Имаше един период миналия месец около три седмици акото му беше леко зеленикаво и слузесто, но се оказа май от коликите, оправи се от самосебе си, иначе се бях притеснила (нищо добро не идва от много четене в нета  Razz), че може да има лактозна непоносимост, понеже ям доста млечни продукти. Има си и крусти, мия го с пяната на Мустела, но се махат баавноооо. И толкоз за здравословното му състояние.
Аз съм влюбена в това дете, просто е една малка прелест, бузки, очички, устичка, всичко сме му го направили съвършено  Love eyes Споменах ли, че още спим по цяла нощ?  Cheesygrin Заспива към 23, буди се към 7, понякога и по-късно. И даже не се буди с рев, ами почва да се върти и да сумти и го надушвам. Отивам до креватчето, казвам му "добро утро, Дамяне" и той ми се нахилва и гука в отговор. Като казах "Дамяне", имаме пълно несъответствие в това кой как му казва  Lol Аз си харесвам цялото име и си му казвам Дамян, Дамянче най-много, никак не ми идва да го съкращавам. ММ също. Оттам натам се почва - Дани, Дами, Дими...  Lol Хората и те не знаят как да му викат, питат ни, ма и ние не знаем и им казваме да го наричат, както им харесва. И на мен по три различни начина ми казват роднини и приятели, та съм свикнала, явно и той ще е така.  Lol
Котките все повече се присламчват към него, големият все още се опитва да се катери върху него докато го кърмя, едвам успявам да го накарам да се гушне отстрани. Даже сме го оставяли (под строг надзор) да лежи до него, а той, както повечето домашни животни, се оказа много нежен към човешки бебета. Дамян го удря, скуба, дърпа му ухото, но котьо стоически изтърпя и даже не си тръгна  Wub
Също така установихме на кого прилича - одрал е кожата на баща си като малък  Cheesygrin Само устата му е различна - моята е  Lol Гледахме бебешки снимки и стана ясно  Razz Дотук с клишето, че момчетата приличали на майките си.  Stuart
Сигурно ще се сещам и други неща, но засега ще приключвам, че човечето се събуди и иска внимание.  Wub

Още нещо се сетих - сексът вече не е мираж, амааа... хормоните хич ги няма, ще мине време докато ми се възстанови желанието май.  Cry
И си принтирах една снимка от фотосесията на канава 60х60, много и се радвам и чакам мъж ми да си дойде да я закачи на стената, първият ни семеен портрет, ще остане  за поколенията  Cheesygrin
« Последна редакция: Октомври 11, 2017, 18:23:15 от Catherine » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #87 -: Октомври 12, 2017, 10:52:13 »

Их, че приказно всичко, трябва по-често да те чета, че да се навия на второ  Cheesygrin

Браво и за кърменето, и за нагласата, и за спането на Дамян браво  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #88 -: Октомври 12, 2017, 11:58:03 »

Кат, ти си егати яката майка...Направо...искам да си ми майка. Честно. Такава спокойно и балансирана. Интересно дали е темперамент или защото ти повече си работиш от вкъщи и не натрупваш шибания офисен стрес и този да препускаш като луда с колата до офис и да събираш деца от градини и паланки. Мен това адски ме нерви. Даже още не съм почнала, а вече съм нервна Cheesygrin И после си го отнасят децата. Много тъпо Rolling Eyes Идеята ми беше, че ти се кефя и си остани такава! Просто е страхотно и се отразява супер много на детето!

Дамянчо ми е голям любимец. Такова пък хубаво и умно гледащо бебе! Пупу!

Иначе за имената и нас така ни питат редовно с Теодор - Тео ли бил или Теди Lol Идеята беше да е Тео, ама и ние му викаме Теодорче Lol Lol Lol Много кратко, нали? Lol Lol Lol Сега аз почнах да му викам Теоче, звучи по-скоро като телче Lol и също Теочо-гъзе-дебелчо Lol Lol Lol Lol Lol

За сексът...м да, нормално...по-бавно се случват нещата, особено първият път.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #89 -: Октомври 12, 2017, 13:15:24 »

Кат, ти си егати яката майка...Направо...искам да си ми майка. Честно. Такава спокойно и балансирана.

И аз! Страшно ѝ се кефя, а тя така се притесняваше!
И искам да не съм кълбо от безсъние и нерви...ако може. Ма няя Cheesygrin Аз явно съм си откачалка Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #90 -: Октомври 12, 2017, 14:22:02 »

Според мен отчасти понеже си работи от вкъщи, а и е фен на самотата донякъде, не я смазва социалната изолация. Мен лично това ме довърши първите месеци. А и бебе, което спи по 8ч, няма да коментирам 😂😂😂
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #91 -: Октомври 12, 2017, 14:34:03 »

Ох, ще ме разревете сега.  Sad eyes Справям се както мога, повече по инстинкт и по-малко чета и приемам съвети, основно защото се чувствам уверена като цяло, стига да не ме кририкуват нещо, тогава се замислям твърде много  Razz Много се.надявам наистина да му се отразява добре на детето, старая се откакто е заченат.да бъда спокойна и щастлива, може пък.затова да ми е такъв кротушко, кой знае  Lol Веднъж го държах и креснах на единия котарак, защото правеше някаква голяма беля. Дамян целият подскочи.и така уплашено ме погледна, че някак ме разтърси колко е крехък, колко много разчита на мен и че трябва да пазя самообладание, доколкото мога.
Вероятно и заради това, че.не съм свикнала да ходя на работа, ежедневието ми не се е променило чааак толкова драстично, пак съм си вкъщи, но вместо да превеждам сменям памперси. Като казах памперси, реших да се пробвам с ЕБХ. Никога не ми е било цел и честно казано дори не съм го обмисляла, не съм някаква много еко майка, но той самият си показва кога му се ака много ясно, та ще е грехота да не се пробвам поне. Днес се изпишка в легена, дано успее и да се изака другия път  Cheesygrin
Сега има малко температура след ваксините, но слагам куул пач и мисля да го изведа на въздух, времето е твърде хубаво, за да стоим втори ден затворени. Дано не вдига над 38  Unsure
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #92 -: Октомври 12, 2017, 14:54:13 »

А бе как ги правите тия бебета, дето спят по осем часа! Явно аз така и не се научих, моето в добрите нощи (веднъж седмично, обикновено в сряда или четвъртък), ни пуска аванта и реве за първи път чак в 4, та сме се наспали до тогава. Дори да не реве става и обикаля кошарата на всеки половин-един час.
И съм лоша, нервна майка, все се изнервям на околната среда. Айде, сега сме пълен комплект и уж съм спокойна, ама пак не спим.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #93 -: Октомври 12, 2017, 15:05:14 »

Не казват! Моето и сега не спи по 8ч...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #94 -: Октомври 12, 2017, 16:37:48 »

Моите си спяха и двете...
Ама не за туй основно ми беше думата...
Именно за изолацията. Явно при нея го има тоя елемент, защото при по-социални хора това направо те удря като бързия влак. Поне мен жестоко ме размаза с Цвета. Уж с Тео бях подготвена, но не и че ще са нон-стоп болни и ще сме домашен арест тримата 4 месеца...
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #95 -: Октомври 12, 2017, 22:20:22 »

Ами аз съм си свикнала сама по цял ден, така че ефектът „ ужас, сама съм вкъщи с бебе по цял ден” беше заменен от ефекта „Ура, вече не съм сама по цял ден, имам си бебе”  Lol Иначе не ми се отрзява много на социалния живот, ходя на.кафе с приятелки с него, вкъщи през ден идват хора още от първата седмица. Той толкова е свикнал да си спи в шезлонга до нас, когато имаме гости, че по-слоро се сърди ако се опитаме да го оставим сам в спалнята да спи. Свикнал е да спи навсякъде, на светло, на шумно, просто е железен. Ако му се спи, и на пода в дискотека да му постеля одеялце, ще си спи като пич.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #96 -: Октомври 12, 2017, 22:55:38 »

ТИ ЩЕ ВИДИШ!  Lol Lol Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #97 -: Октомври 13, 2017, 14:14:07 »

ТИ ЩЕ ВИДИШ!  Lol Lol Lol

Lol Lol Lol

Ква е блажена. Бебето е на 3 м., а?
Той и Теочо гъзе-дебело беше така на 3, на 4, че и на 5 Smile))
Послееее...като седна, та пролази, та проходи и КРАААААЙ. Сега не можеш да се изпикаеш, братче.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #98 -: Октомври 13, 2017, 14:36:39 »

И зъбите, охооо, като почнааат  Lol Lol Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #99 -: Октомври 19, 2017, 00:13:28 »

Дамян днес за първи път ми се засмя с глас  Sad eyes Боже, неописуемо е просто... да наблюдаваш как от едно безпомощно паленце постепенно се превръща в истинско малко човече е такава привилегия, такова вълнение и любооов, много, много любов. Днес цял ден търси вниманието ми и ако се опитвам да върша нещо друго, много се разстройва. Като почна да му говоря и да го закачам, целият грейва и гука ли, гука... преди баня докато беше голичък го погъделичках по коремчето и той почна да се смее  Wub Щях да стана на локва захарен сироп, честна дума. Така ревах от умиление като се усмихна за първи път.
Иначе последната седмица ни е малко драматична откъм кърмене, много ми разраняваше зърната, чак кръв смучеше, аз стисках зъби и с насълзени очи го кърмех всеки път. Но смених позата и сега е мнооого по-добре. Освен това съм си втълпила, че кърмата ми намалява и пия чай. Вече няколко пъти не му стига само едната гърда и не мога да разбера дали го мързи да суче като спре да тече лесно, дали нуждите му много са нараснали или моята кърма намалява с тия големи паузи, които прави. Във всеки случай много се сърди и бие  Razz. Амбицирала съм се, че поне до шест месеца ще го кърмя, пък каквото ще да става. Ако трябва ще го будя по-рано сутрин, колкото и абсурдно да звучи. Едвам успявам да вместя шест хранения в денонощието  Razz
Също да се похваля, че много добре върви експериментът с ЕБХ. Даже забелязвам, че ако му се ака, директно се свива в ембрионална позиция, както го държа аз. С пишкането хич не мога да го хвана, но с акането е много добре. За пет дни потреблението ни на памперси драстично намаля. Малко е досадно, ама ако ще помогне после за научаването на гърне и да не му стои наакано дупето, напълно си заслужава. Надявам се да не ми писне и да се откажа, защото детенце много добре се справя да си показва нуждите.
И последно, днес бях на среща с други юлски бебета. Така като гледам, май си имам светлооко момченце, може да не остане синеок, но поне ще е с пъстри.очи като баща си.  Wub Избистрят се с всеки изминал ден. Казвам го във връзка с това, че днес се нагледах на бебенца с кафяви очи и.определено не може да се сбърка. Не че няма да си го харесвам, ако.ще и с червени очи да е  Lol Но ми е много интересно просто, шансовете уж не се особено големи, ама на.  Rolling Eyes
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #100 -: Октомври 19, 2017, 08:38:15 »

Такова удоволствие е да те чета. Страхотна си!
Даже понякога малко ме е яд, че аз от стрес и недоспиване, някак не можах да се насладя на тези първи месеци и бях като зомби Cheesygrin. Сега си давам сметка, че е можело да го карам далеч по-спокойно, ама...
Дамян е прекрасен Kiss
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #101 -: Октомври 19, 2017, 08:39:00 »

Боян след 3тия месец започнах да го кърмя от двете гърди на всяко кърмене. Та още си се кърмим, не го приемай драматично : )
Аз също исках да е със светли очи моят или поне пъстри. Но той пък с кафевите на баща си. Но затова пък са някакви огромни и всички му се кефят. Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #102 -: Октомври 19, 2017, 11:02:38 »

Лилия  Kiss То като си недоспал е трудно да се наслаждаваш на каквото и да е, а при теб са и две, аз не знам как бих се оправяла с близнаци  Rolling Eyes Просто на мен ми се падна същия поспалнко като майка си и ми е лесно да ставам с усмивка и да се радвам на всичко.  Cheesygrin Иначе както някои хора стават зли, ако са гладни или не са пили кафе, така аз ставам зла, ако не съм се наспала  Lol За късмет на всички спя Lol
Смайли, Боян е разкошен, голям любимец ми е, точно с тези огромни кафяви очи  Love eyes Аз Дамян преди да се роди си го представях като бузесто бебе с кръгла глава и големи кафяви очи, пък той се роди пипончо като татко си и синеок, нищо общо с моите очаквания  Lol Но доста по-хубав, отколкото някога съм си представяла, хаха, нали си е мойто гардже  Lol
Това за кърменето е успокояващо. Нещо явно подсъзнстелно съм се филмирала, че е качил на долната граница тоя месец, уж знам, че си е добре.  Razz
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #103 -: Октомври 19, 2017, 11:19:00 »

Аз и двамата ги кмърмех от двете гърди почти от ден 1ви... единия 10м, другия 14м Smile та споко не се шашкай за кърменето Smile
Радвам се, че спите и че си в такова розово облаче Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #104 -: Ноември 09, 2017, 12:50:08 »

Идвам да си похваля котарачето, че днес навършва цели четири месеца  Wub Четири месеца любов от ново измерение за мен, дори не съм подозирала, че съм способна на такива чувства и че нещо толкова прекрасно ще влезе в живота ми. Просто го обожавам това малко човече.
Накратко този месец беше месец на бурно развитие, започна да се обръща, да се опитва да пълзи и да се смее с глас. Последното все още рядко се случва, но се надявам да зачести. Веднъж се смя на един анцуг, който шумолеше, явно му беше много забавно.  Cheesygrin А друг път се смя на отражението си в огледалото. Останалите случаи са като го ръчкам и гъделичкам, и му се лигавя.  Lol Много жилав се оказа, като е буден постоянно е в движение, върти се от гръб по корем, ръкомаха, рита, обръща се с краката нагоре в креватчето, влачи се по корем. По мои сметки отново е наддал 600 гр. този месец, но то с това движение и аз щях да съм тънка вейка  Lol Иначе хапва добре, все по-често си му давам и двете гърди, даже веднъж ги пресуши и двете и леко се притесних, но това беше миналата седмица и не се е повтаряло, явно производството се е увеличило. Яде си супер детето и ако педиатърката иска да го дохранвам, ще и обясня, че кърма имам, той даже понякога толкова се тъпче, че връща. Обяснението ми е единствено, че не застава мирен и гори много калории, не е онова заспало бебе от първите месеци, което само лежи по гръб и нищо не прави.
В понеделник сме на ДК за мерки и теглилки и последната порция ваксини за момента - двете задължителни + Ротатек. Все още няма белег от БЦЖ и сииилно се надявам да се появи, че да не се налага реимунизация.  Razz
Горе-долу пишката му е забелена, бавно и полека в рамките на три месеца, мисля, че добре се справихме, та да не го мисля поне това. И май покрай розовите облаци съм забравила да спомена, че едното му око сълзи и гурелясва почти два месеца вече, всичко пробвах, капки, почистване с лайка, сребърна вода, преварена вода, масажи, даже братовчедка ми ми даде вода от лоза, че много помагала, веднъж мацнах и после ме беше шубе.  Razz Не ще и не ще. На шестия месец ще  ходим на очен и може да се наложи да се сондира каналчето, умирам от ужас, дано не се налага. Тези дни ми се струва по-добре, да чукна на дърво. Реших да му дам малко почивка и не го закачам и ми се струва, че се е поуспокоило като не го тормозя с всякакви отвари и гадости. Razz
И така е при нас, гледам си го, обичам си го и му се радвам, чакам с вълнение всяко ново умение и постижение, а толкова бързо расте малката гъба, че имам чувството, че докато мигна и ще бъде абитуриент  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #105 -: Ноември 09, 2017, 13:52:00 »

А антибиотични капки пробвала ли си за окото? Предполгам има възможност дори за тази възраст, по-добре ми се вижда от това със сондирането (не вярвам да се наложи).

Че 600 грама си е екстра за 4ти месец, не виждам защо ще предлагат дохранване. То остана месец и нещо до захранване..
Предстои най-хубавото, лазене, още много смях, ходене, а като започне и да те целува и да ти казва, че те обича съвсем ще се разтопиш  Wub
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #106 -: Ноември 09, 2017, 14:40:55 »

Оххх, нямам търпение  Wub
За окото, антибиотични не съм капала. Първия месец имаше проблем с другото око и педиатърката му изписа, но зълва ми се възмути как на такова малко бебе антибиотик и ни посъветва да слагаме изкуствени сълзи и да го почистваме, тогава действително мина. Но това не ще. Вероятно ще прибегне до капките все пак, че взе да ми писва. Явно трябва по-радикално да се действа, тия лайки и други простотии изобщо не помагат в неговия случай.  Unsure
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #107 -: Ноември 09, 2017, 15:17:03 »

Е, не е болна за умиране едни капки, пък сигурно ще мине за седмица и ще забравиш, питай си педиатърката Smile Едва ли ще се стигне до пункция.

Корни, чакаме момента за казване на "обичам те".  Wub Моята госпожица вече целува, доближава устнички до бузата ти и казва звучно "пу" :-DDD
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #108 -: Ноември 13, 2017, 14:42:44 »

Бърз отчет от детската консултация. Дамян е качил 500 гр. и е пораснал с 4 см., мерките му са 6050 гр. и 64 см. Пак „малко”, но здраве да е. Иначе е здрав, жизнен и много енергичен, хапва и ака много, завиден метаболизъм явно  Cheesygrin С педиатърката сме на едно мнение - никакво дохранване и захранване. Второто след шести месец. Първото надявам се никога   Stuart Биха му третите ваксини и дадоха последната ротавирусна. Малко поплака, както и аз по стара традиция  Lol Сега спинка изтощен и облепен с кулпач. Говорихме да дадем още време на окото преди да ходим на очен, да правя масажи на канала. Откакто не го закачам с разни отвари и помади изглежда много по-добре. Понеже съм гъска, забравих да питам за антибиотични капки.  Razz Още си няма белег от БЦЖ. И май това е всичко от днешната консултация.  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #109 -: Ноември 13, 2017, 15:13:05 »

Кат, то май късно да го казвам, но защо не разделяте ваксините? Аз така процедирах след първия път, когато не се замислих и му наблъскаха 2 наведнъж (едната многокомпнентна) и имаше реакции. Като са по една е по-добре като че ли.

А дохранване не го казвай като нещо толкова страшно, аз например сама го реших, без да се налага и не видях минуси, само плюсове. Хем кърмих, колкото исках, хем баща му можеше да го поема нощем и баби за по-дълго денем. А, май еднствен минус беше занимавката с шишета ,по-практично си е на гърда  Big grin (но примерно в кола и това е плюс).
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #110 -: Ноември 13, 2017, 16:28:14 »

Корни, педиатърката така прави и ми се стори безсмислено да се налагам за нещо, в което никак не съм сигурна как е най-добре.  Unsure Предишните два пъти много леко ги понесе, с много малко повишена температура, та разчитам, че е ок така.
А против дохранването имам два довода: 1. Мързи ме да се занимавам с шишета  Big grin и 2. Доколкото съм се информирала, дохранването е първа стъпка към отбиването и намаляването на кърмата, а си правя планове до шест месеца да бъде изключително кърмен и нататък колкото мога, до годинка оптимално. А тръгна ли толкова рано да дохранвам не знам колко ще мога да кърмя изобщо. Пък и не виждам защо като имам кърма засега.   Rolling Eyes Ако видя, че не достига, първо ще направя всичко възможно да я увелича и ако не става, чак тогава ще почвам АМ. Дано не се налага. Не че съм някаква фанатичка на тема кърмене, просто наистина за момента не виждам смисъл.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #111 -: Ноември 15, 2017, 00:04:06 »

500гр и 4!!! см за 4м си е лично за мен съвсем ок.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #112 -: Ноември 15, 2017, 08:44:33 »

500гр и 4!!! см за 4м си е лично за мен съвсем ок.

И аз така мисля...Не се обаждам, защото не съм аз най-добрата кърмачка била Razz Lol
Активен

Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: