star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Размисли и страсти на една бъдеща кума
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Размисли и страсти на една бъдеща кума  (Прочетена 6932 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« -: Април 02, 2017, 14:29:04 »

Айде една тема и от мен извън децата - предстой ни да кумуваме. Девер ми ще се жени и днес ни поканиха за кумове... Ще се радвам да споделите как са протекли при вас моминските партита или някакви готини идей, за които се сещате, че около двете деца в момента това ми е малко далечно... Освен това моето момиско се провали поради семейни причини и съвсем нямам опит, а знам колко е специално и важно Smile
Другото което ще ми е много полезно са идей/игри/закачки за самата сватбата, за да има малко и наш принос в техния ден...
Да не говорим, че съм в див ужас заради рокли, прически, децаа и всичко...
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #1 -: Април 02, 2017, 21:46:21 »

И сватбата и партитата много ти зависят от вкуса на младоженците. Моето моминско много си ми хареса. Имаше дрес код и тема като момичетата се бяха заредили с аксесоари по темата. Пратиха ми призовка в колко трябва да се явя пред вкъщи и ми пратиха шофьор. Бях забранила стриптизьори та минахме без тази част. Бяха ми направили гердан от бонбони, които да раздавам на мъжете из заведението и бяха приготвили някоя и друга игра и така.
На сватбата най-якият подарък от кумувете беше табелка за вратата. Изключително полезно  Cheesygrin няколко тематични музикални поздрава и това беше. Разпитайте ги какво очакват и се водете по това.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #2 -: Април 02, 2017, 22:23:53 »

Не мое, ама съм ходила на моминско парти на СПА. Беше много яко.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #3 -: Април 03, 2017, 10:13:07 »

Била съм на доста момински партита вече, но, колкото и нескромно да звучи, най си ми хареса това, което аз организирах като бях кума  Lol Но булката беше (и все още е) много нестандартна натура, отворена към приключения. Само ще кажа, че включваше флапърски ленти с пера, изискан ресторант, бири пред Народния, рок бар, „отвличане” с мотор и неочаквана татуировка  Lol Та затова важно е булката какво харесва и какъв характер е. На някои им се щурее, други като мен предпочитат тихо и кротко събиране с приятелки. Иначе идеи всякакви в нета. Иначе на самата сватба като кумувах, ме помолиха да водя една игра с въпроси, вече става банална малко - кой какво први вкъщи, младоженците с гръб един към друг и вдигат обувката съответно на младоженеца или на булката, спрямо верния отговор. Но може да се измислят персонализирани въпроси, а не просто кой мие чиниите, затова е по-весело познат човек да мисли въпросите, а не ДЖ. Иначе за мен най-готиното нещо, което кумовете могат да направят, е просто да купонясвст много, да танцуват, да се циркаджосват, където се налага, и да повдигат общото настроение.  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #4 -: Април 03, 2017, 10:31:25 »

Според мен много зависи от булката и най-вече от компанията, която се събира. Аз първо смятам традицията за малоумна, второ кумата тотално не се справи с организацията на някакъв щур купон, какъвто ми се искаше, и компанията беше все от единични бройки, които не са се сработили..абе...приятно беше, но в никакъв случай не си го представях така.

Намирам дрескода за абсолютно отвратителна идея. На едно моминско парти ме накараха да съм с черна рокля, супер тъпо. Може да вземеш воал, ленти за през рамо, но най-вече питай булката какво иска и как си го представя. Без неочаквани крадения, изненади, резервации в друг град за три дена без да сте ѝ казали и ей такива.

И без торти и мъфини с пишки Exclamation Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #5 -: Април 03, 2017, 11:45:09 »

Абе какво й има на тортата с пишка  Lol Особено като е ръчно направена  Razz
Иначе аз нещо не мога да се запаля от ентусиазма покрай момински/ергенски партита. Какво празнувам, при положение, че от години сме били заедно преди брака.
Както и да е де, дали са ти напътствия. За мен е важен празника на самата сватба. Нашите кумове се раздадоха и с речи, и с емоции, и с организирани номера, които е важно да не минават разумната граница.
Единствено ми хрумва да си наемете фотограф, да й направите хубав момински албум с ваши общи снимки преди да се бракува.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #6 -: Април 03, 2017, 13:11:00 »

Била съм на 2 момински партита (не мое, аз не ги харесвам тези неща и бойкотирах всякакви организации  Lol)
Иначе сме били в заведение, едното в бар, другото в ресторант, но и в двата случая на обособено място, отделно от други клиенти. Имаше разни ръчно правени дреболии за закичване, подаръчета-шеги, както и тематични полезни подаръци като книги например, поднесени пак под формата на шега. Наистина много зависи какво харесва булката и какъв темперамент е. Важното е да се съберете между приятелки и да си прекарате хубаво, не заради моминското парти, а заради самите вас, да си побъбрите по женски.

На самата сватба нашите кумове имаха реч, участваха в ръченица, бяха купили чаши за шампанско, кумата беше поръчала булчинския букет (в съгласие с цвета и всички мои желания и напътствия)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #7 -: Април 03, 2017, 13:12:07 »

Нашите кумове не направиха абсолютно нищо, освен че кумът държа реч. Толкоз.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*

« Отговор #8 -: Април 03, 2017, 13:13:42 »

Темата на сватбата е вино и лозя, та много ми се иска да отидем за една вечер в някоя винарна - например Старосел - вино, спа, зеленина Smile Само по женски, но трябва да питам първо и другите момичета, защото все пак са си пари и разходи... Иска ми се по-скоро да е уикенд/ден по женски, а не на бар...  Wink
За жалост това, което Ути го казва е много наболяло при нас, защото аз не се познавам с приятелките й... виждали сме се 1-2 пъти, но те са на по 22-23г, коя с гадже, коя без... още учат... А аз съм с двама мъника и съвсем друго мислене вече... НО съм решила, че ще измислим нещо яко  Stuart
Иначе ще си има фотографка сред нас Smile и ще си направим сесия, мисля и албум за снимки и спомени ръчно правен да й подарим Smile
За кумуването и раздаването на макс е ясно, макар че ще пропусна поне част от сватбата покрай децата Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9 -: Април 03, 2017, 13:14:57 »

Аз лично не бих отишла на моминско парти някъде, свързано с пътуване, ако не познавам другите момичета и не сме една компания, а просто оттук-оттам събрани познати. Поне на мен би ми било тъпо.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #10 -: Април 03, 2017, 13:16:46 »

Ути, те се познават, аз не ги познавам... а на мен навсякъде би ми било "тъпо", щото децата ще са някъде...
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #11 -: Април 03, 2017, 13:21:06 »

Е хайде, ще се намери някой да ги гледа за ден.
На мен ми звучи добре идеята за някаква изба, дегустация и изобщо събиране извън града. Може да стане и без нощувка, обаче ще ви трябва шофьор  Lol Свържи се с момичетата, разпитай и тях какво те харесват, какво тя харесва, какви са има възможностите и ще го измислите.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #12 -: Април 03, 2017, 13:29:40 »

Ути, голям си хейт  Lol Lol Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #13 -: Април 03, 2017, 13:43:15 »

Такава съм си. Пенсия Cheesygrin Може би, защото си нямам готина момичешка компания.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #14 -: Април 03, 2017, 13:59:11 »

Що да е пенЦия, аз също не бих се чувствала на място да ходя и да купонясвам с непознати, че и аз да им организирам купона, да бе да  Lol
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #15 -: Април 03, 2017, 15:49:25 »

Щом девойките още учат, ще трябва да се съобразиш с това колко пари могат и те да вложат, защото сигурно ще трябва от родителите си да искат пари. Една разходка до Старосел на мен ми звучи добре,вино и спа е супер, но не е ясно дали на булката ще й е по вкуса, нали сега много ходят до Слънчев бряг с една нощувка, парти-марти и на другия ден обратно.
Питай я нея какво си представя общо казано и оттам ще се развие най-добре един план. Пък после правиш една група с другите момичета и действаш.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #16 -: Април 03, 2017, 15:50:04 »

Аз на почти всички момински партита, на които съм ходила (даже това, дето го организирах) познавах само булката  Lol Но там специално с момичетата много си допаднахме и някак задружно се получи, даже хич не мога да си припиша цялостната организация, понеже всички бяха много дейни с идеите и се получи много весело. На моето пък ми хареса, че толкова много приятелки се събраха заради мен на едно място, бях много поласкана, особено предвид, че са в различни компании (а Ути даже никого не познаваше  Cheesygrin) и все пак седнаха на една маса заради мен (то там друга драма имаше с организацията, ама предпочетох да я repress-на, да не ми разваля спомените  Lol). Виж, за ергенското парти на мъж ми още се носят легенди, чак малко му завиждам  Lol Ама там си беше като по филмите, отвлякоха го в Пловдив и три дена кОпооон  Lol Не преди да съгласуват с мен, разбира се  Cheesygrin
Ама да се върна на темата, аз може би бих отишла на друго място даже да не познавам останалите мацки, нали булката познавам.  Cheesygrin  Аз принципно съм малко стеснителна и антисоциална, ама се справям в такива ситуации и даже ми е приятно да се запознавам с нови хора, обикновено се получават нещата, най-вече ако другите са отворени към запознанства и не са темерути  Razz Много е индивидуално всичко обаче. За мен най-якото нещо в тия партита е именно това да се съберете по женски и булката да се почувства специална и център на вниманието. На мен поне такива неща са ми много приятни, да видя, че някой заради мен специално прави нещо. Хич не ми е за купони, кръчми и стриптизьори. Просто жестът е хубав и в крайна сметка може да се получи много приятно събиране и без да е мега амбициозно.
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #17 -: Април 28, 2017, 23:08:11 »

И аз се включвам. Моминските парти и сватбите са ми актуална тема тази година, та ще се радвам и аз да почерпя идеи.  Съгласявам се със съветите на останалите - да се прецени както вкуса на булката, така и възможностите на замесените.

Аз досега съм била на 3 момински партита, 2 от тях на много близки приятелки и всички бяха супер различни.

Първото протече на 4 етапа: 1) Обиколка на ул. Витоша, като младоженката трябваше да прави разни щуротии: да прави фокуси на непознати; да си спечели безплатен коктейл от бар; да свири на флейта и да събере поне 2 лв. и доста други.  2) Отидохме до едно езеро около София, където бяхме наели 2ма музиканти, имаше винце, леко хапване и фотограф. Тъкмо уцелихме залеза, получи се много сладко и имаме страхотни снимки. 3) Преместихме се в бар, където разигравахме семейни казуси. Младоженката трябваше да изкаже становище по казус (тя тогава учеше за адвокат). Имахме съдия (сестрата на булката) и тя трябваше да отсъжда дали казусът би го спечелила младоженката или младоженеца. Е, познайте. 4) Завършихме на диско.

При второто отвлякохме младоженката в Берлин без да знае.  Cheesygrin Програмата там беше изпълнена с всякакви щуротии - състезание да направим булченски рокли от тоалетна хартия, ескейп руум с шотове, бар и дискотека, игри, обиколка на града с трабантче. Беше суууупер як уикенд.

Последното моминско също беше много customized. Там познавах само 3 момичета, понеже идвам от страна на младоженеца, но не ми попречи да си изкарам мн добре. Денят започна с hunt, който бяхме организирали за младоженеца и младоженката. Разделихме се на 2 отбора. Трябваше да обикаляме парка пред НДК, да търсим определени места, двамата да отговарят на супер дебилни въпроси и много се посмяхме. След това моминското мина на домашно парти - Great Gatsby dresscode, съобразено пак с предпочитанията на булката. Играхме игри, пихме шотове, имахме фотограф, направихме си Манекен челиндж. Аз си тръгнах, другите продължиха на пиано бар и сляха двете партита.

Сега предстоят още 2 партита. Едното ще е СПА уикенд, но още не знам много подробности. Другото е за бъдещата жена на брат ми, която ми е и близка приятелка и като цяло говорихме с кумата да се заема с повечко неща покрай организацията. : ) Тя е голяма купонджийка, та съм й измислила динамична вечер с неща, които обича да прави: ескейп руум с шотове, бар, парти бус, салса парти (евентуално) и караоке. А заедно с това си мисля да й изпратим предварително Bachelorette survival kit със забавни артикули вътре. Също си мисля и за моминското, и за ергенското да направим Bingo или Scavenger hunt, обща фб група, където да постваме снимки и да се състезаваме кой ще изпълни предивикателствата по-бързо. Ама ще видим.

Активен

Винаги очаквай неочакваното!
black_berry
Newbie
*

« Отговор #18 -: Април 28, 2017, 23:16:02 »

Говорихме си и сме на една вълна - 2 дена някъде сами, ние +3те шаферки...
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #19 -: Април 28, 2017, 23:18:27 »

Таз Веселуши какви идеи, братче...
Искам да се омъжа пак, че да ми организираш моминско парти Lol
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 28, 2017, 23:20:47 »

А, и за сватбата да кажа - най-якият подарък от една кума беше велосипед тандем. Заедно с брутално яка реч, свързана с баланса в живота и в една връзка. : )

За на брат ми сватбата мисля да подаря комплект от няколко неща: скреч карта на света с пожелание да продължават да откриват нови кътчета; родословно дърво с послание да не забравят родното си място; ръчно направен албум за снимки; табелка за врата + някакви забавни неща покрай семейния живот като тапи за уши, патрончета алкохол, но още не ми е дошло вдъхновение за тях.  
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #21 -: Април 28, 2017, 23:21:36 »

Искам да се омъжа пак, че да ми организираш моминско парти Lol

Хайде, и без да се омъжваш пак, ще ти организирам!  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #22 -: Април 28, 2017, 23:32:56 »

При второто отвлякохме младоженката в Берлин без да знае.

Ужас. Мега досадно да се развалят плановете на хората. Razz

Почвам да се кефя, че не са ми организирали някоя простотия Lol

Харесват ми идеите за подаръци за брат ти, Веселуши Smile Също и за scavenger hunt и предизвикателства Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #23 -: Април 29, 2017, 00:04:40 »

Е, Ути, на теб и на мен естествено, че няма да ни организират такива изненади, като ни знаят какви сме праволинейни и не обичаме да ни се развалят плановете  Lol Сигурна съм, че са взели предвид характера на булката и че тя си е изкарала незабравимо. Иначе и аз не бих се изкефила да ме завлекат някъде непланирано или, както в онзи случай, да ми правят татуировка, ама хората са различни. За някои точно в изненадата и неочакваното е мега якото и незабравимо усещане. Аз мойто моминско парти няма да го помня до края на живота си, предполагам и ти твоето (освен с ония откачалки  Razz), другите с шантавите изненади ще си го помнят и ще се радват, че са ги изненадали. Което не значи в никакъв случай, че аз бих предпочела незабравимо моминско парти, в никакъв случай  Razz Ма това, че ние сме така, не значи, че за другите е ужасно и несъобразително, и им е причинило адския дискомфорт Cheesygrin

Веселушке, и аз да кажа, че идеите за подаръци за брат ти са много яки. Направо ти се възхищавам колко си изобретателна и пълна с идеи, аз на мъжа си не знам какво да купя за рождения ден, камо ли за други хора и по други поводи  Lol
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #24 -: Април 29, 2017, 10:47:06 »

Ужас. Мега досадно да се развалят плановете на хората. Razz
Хаха. Плановете й бяха да няма планове за уикенда.
Иначе, Ути, схванахме - никога не трябва да ти се организират изненадващи изненади.  Cheesygrin

Аз също съм so so за изненадите. Нямам нищо против, даже обичам да ме изненадват, ноооо историята показва, че рядко изненадите са по вкуса ми. Явно съм претенциозна по това отношение.  Cheesygrin Мисля си, че малко хора могат да  надушат какво нестандартно и неочаквано нещо да направят и как да го организират добре.

Много се радвам, че ви харесват идеите, значи има хляб в тях. Аз за такива поводи доста се раздавам - нито време, нито средства жаля. Смятам, че трябва да се запомнят подобаващо.   Stuart
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: