star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Криза на 30-те (не твърде насериозно)
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Криза на 30-те (не твърде насериозно)  (Прочетена 1104 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Февруари 23, 2017, 14:03:53 »

Такаам..отдавна не съм се вихрила с нова тема из тия раздели, ама дано се раздвижим малко така. Напоследък хич не ми е интересна бебешката тематика, ужасна майка съм, но ще стигнем и дотам.

Аз от месеци съм в тази т.нар. "криза", всъщност е много интересен период и ми беше любопитно дали/при колко от вас се е случвало. Може и да е на 28 или 35, не го приемайте буквално. Идеята е, че е много силен период за равносметка, започваш да си мислиш какво си пропуснал, какво искаш занапред, да излизаш от рамките на досегашното си аз, базирано на възпитанието и опита. Отваряш се за нови гледни точки, поставяш всичко под съмнение, отново мислиш за смисъла на живота и какво ще оставиш след себе си. При мен е много силно, като втори пубертет, дори сетивата ми са отворени, усещам миризми, цветове, сексуално излъчване при мъже и жени по-силно, отколкото досега (не, не съм бременна). Пълна съм с енергия, забавлява ми се, правя глупости, намирам нови хора, откривам грешките на родителите си (и правя свои собствени като родител). И това, което и преди бях споделяла тук, но някак не ме разбрахте- след като си постигнал "стандарта" за годините си според някакви масови норми (работа, мъж, дете), какво следва оттук нататък? Това ли е всичко? Какъв е пътяt за лично усъвършестване, с какво мога да допринеса да не измине животът ми ей така, да развия капацитета си на максимум? Сега ще кажа нещо ужасно според някои, но на мен децата не ми стигат. Ще им дам колкото мога и се радвам, че имам (засега едно де), но просто не искам да свърша дотам. Не съм само родител, не съм само съпруга, много повече съм или поне искам да бъда. Миналия път казахте, че какво повече искам, да, това било всичко...Но сега се надявам да има и други шматки като мен (мисля, че Лор имаше такова включване например) и да поразмишляваме заедно.

И пак да уточня, че нищо депресивно няма тук, не знам дали мога добре да го обясня, но аз се чувствам изключително добре, като преродена, просто се блъскат твърде много въпроси в главата ми...
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #1 -: Февруари 23, 2017, 16:52:55 »

Аз пак ще следя темата с интерес и пак няма да допринеса с нищо продуктивно по нея май  Stuart Но ще си се изкажа все пак  Lol Ще трябва да се роди детето, да мине известно време и да видя какво ще е отношението ми.
При мен кризите на личността са си постоянни откакто съм влязла в пубертета, мине се не мине някакво време и аз пак съм си на кръстопът, пак преоценявам всичко, което съм постигнала и което ми се е случило, преживявам мини катарзис, разбутвам си мозъчните и творческите клетки с някое ново хоби или занимание и за известно време има мир в душата ми. После почвам пак наново. Мисля, че цял живот ще си бъда така, но и това е хубаво, защото по някакъв начин не ми позволява да се оставя на течението. Постоянно преосмислям всичко и си задавам въпроси коя съм аз точно в този момент и коя бих искала/могла да бъда.
В момента съм на прага на голяма за мен промяна, тук всички знаете колко огромно нещо за мен е това, че ще имам дете. Винаги съм имала някакви набелязани неща, които да ми се случат, да направя или да преживея преди да си мисля за деца и в един момент горе-долу отметнах всички кутийки и нямаше какво повече да правя на тоя етаж (от живота си  Cheesygrin), трябваше да се качвам на следващия. Сега няма какво да си кривя душата, аз съм от досадните бременни дето се чувстват все едно светът се върти около тяхното размножаване, въпреки че се старая да не прекалявам. Осъзнавам, че съм и много повече от просто бъдеща майка, но на мен лично това ми е новото и интересното в момента. Не че животът не си продължава повече или по-малко постарому, но аз гледам да се концентрирам върху предстоящото майчинство и това ми е приоритет, защото точно това време няма да се върне никога. После ще имам възможност да търся себе си отново и да преоткривам нови начинания, чрез които да се самоусъвършенствам.
Знам, че пак не ти отговарям баш по темата, ама мозъкът ми толкова може в момента.  Lol Мисля, че в края на краищата това, което искам да кажа, е, че постоянно търся нов смисъл и ново нещо, нов начин за реализация (не професионална, това никога не ми било е приоритет, знаете  Razz) на потенциала си, но повечето неща, които откривам, са по-скоро най-много някакъв начин за разнообразяване на ежедневието. В края на краищата се връщам отново към това, че важното ми е здравето, семейството, мирът и спокойствието в малкото ми балонче и толкоз. Другото е по желание и при възможност. Света няма да го променям, ама пък ако знаете колко втрещена останах след като хора, които гледаха постановката ни или прочетоха пиесата, дойдоха при мен и ми казаха със сълзи на очи "Ти разбираш за какво става въпрос!". Е тогава се чувствах все едно съм тръгнала да го променям, наистина  Red face Дано и занапред да намирам такива пориви и енергия да се опитвам да правя нещо градивно и с потенциал, а не просто за разнообразяване на ежедневието. Но съм позитивна, животът е пред мен, очаквам с нетърпение пристигането на детето и знам, че то ще ми отвори вратички в съзнанието и личността, за които не съм и подозирала. Освен че ще имам период на безсъние, затъпяване и зацикляне, което май си е неизбежно. Но и той ще мине и после ще видим какви ще ги върша.  Cheesygrin Във всеки случай не съм на етап "Това ли е всичко?" а по-скоро "Колко много неща ми предстоят!".
Съжалявам, че в твойта тема си изливам разбърканите мисли, Корни  Lol Ама ти ме провокира...  Razz
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #2 -: Февруари 23, 2017, 17:08:48 »

Аз съм в някаква дзен фаза, в която изобщо не ми дреме какво и колко съм постигнала, гледам си детето, радвам му се и честно казано в професионален план малко си отдъхвам, че ето, за 29 години стигнах някакъв етап, в който никой нищо не очаква от мен и не се надпреварвам с нечии очаквания. Много ми е добре така! Вярно, пак се натоварвам психически и пак се състезавам със собствените си очаквания, но е съвсем различно. Сигурно като се върна на работа ще изтрещя като Корни, но засега и аз съм в блажения балон.

Всъщност даже мога да си се представя, Корни, как се чувстваш в момента, дай ми година и нещо и ще се напиваме заедно Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #3 -: Февруари 23, 2017, 23:18:21 »

Ъм...Имам дежавю Razz
Не ми е сред краткосрочните житейски цели Пулицър и Нобелова награда за мир. В тази връзка съм щастлива с това, което съм постигнала до тук и в личен, и в служебен план. Да, не ми стигат само децата и затова имам още хиляди неща в живота си, макар те да не са ваксина срещу рака. Важно ми е да съм щастлива и спокойна. Да се събуждам с усмивка от това, което съм. И за сега това е факт. Смятам, че този баланс е нещо изключително рядко и ценно в наши дни, така че не е малко като постижение сам по себе си. Другото, към което се стремя, е да уча нови неща - дали в курсове, академии, но да уча.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #4 -: Февруари 24, 2017, 07:33:34 »

https://www.youtube.com/watch?v=ez1rWBPznEc - нещо, което гледах наскоро по темата.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #5 -: Февруари 24, 2017, 15:44:53 »

Май имах такъв период преди децата. После като забременях за втори път въздишах по невъзможността да използвам предоставените ми възможности за кариерно развитие. Сега седя и се чудя какви побъркани хормони са ме били обзели да си го мисля, идеално ми е вкъщи с децата. Особено сега, с идването на пролетта съм нон стоп навън. Мисля за самолетни билети и пътувания.. и не искам да се сещам, че по принцип съобразявам всичко с 20 дни отпуск в цялата година. Е, може да са станали малко повече като имам някакъв стаж и 2 деца, но пак е сходно. И така, остваила съм се на течението. Смисълът на живота не го знам, нито го търся. Искам хората около мен да са щастливи. Родителите ми също. Минах през отрицание и отхвърляне, направих нещата, които не бах направила, спирана от родителите ми. Искам да съм по-добър родител, надявам се в желанието ми да не направя  техните грешки да не допусна други, по-големи. И се старая да ги виждам достатъчно често, да се държа добре, защото някой ден няма да ги има.
Женствеността ми се събира в купуване на рокли и някое червило Lol После не ми остава достатъчно време да се наконтя  Lol Поне съм доволна от фигурата си - обличам дрехи от преди сватбата!  Clap
Сънувах самолети, пилоти и актьори  Lol  Къде е Фройд да обясни колко много секс има в такъв сън Lol 
И все пак - втори пубертет не е думичката която бих използвала за никой от тези периоди, защото знам какво съм и нямам време и сили за губене в чужди идеи и идеали.
« Последна редакция: Февруари 24, 2017, 15:46:44 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Февруари 24, 2017, 16:21:10 »

И така, остваила съм се на течението. Смисълът на живота не го знам, нито го търся. Искам хората около мен да са щастливи. Родителите ми също.
С тази разлика, че аз не съм по размишленията и личните драми. Никога не съм се вайкала дали сгреших, че родих млада, че се омъжих млада, че образованието не ми влезе в употреба. По-скоро съм от хората, които разсъждават, че така е трябвало да се случи и има защо да е за добро. Пускам се по течението, с него живея, по него живея и не ми тежи нищо в личен и професионален план. Установих за себе си, че без много да се напъвам и с постоянство, нещата ми/ни се получават. Заедно сме, обичаме се, подкрепяме се и някак кризи преди и по време на 30-те не съм и не изживявам. Ще видим като се навъртят повече. Всъщност, клише, но смисълът ми е семейството, и съм го казвала и преди, но ако зависи от мен, ще си кретам на едни 4 часа на работа и ще си гледат трите момичета и мъжа.  Lol
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: