star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Буболече номер 2
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Буболече номер 2  (Прочетена 35770 пъти)
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2739

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #50 -: Януари 27, 2017, 14:47:17 »

Вярвам си на лекарката, каквото каже. Може би по-скоро клони към без цито, защото спомена как и без това в момента нищо не може да се направи.
В крайна сметка, пак ще прозвуча безсърдечна, но моят живот ми е в пъти по-ценен от този на един ембрион... Така че ако каже цито, цито. Ако каже имаш карцином, махни бебето ако искаш да оцелееш, well, I'll be damned if I die for an embryo..
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*
Публикации: 17614

A believer

« Отговор #51 -: Януари 27, 2017, 14:49:44 »

Е, ти па се сетИ за цито Exclamation  Razz *виртуални шамари*
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*

« Отговор #52 -: Януари 27, 2017, 14:51:09 »

Lol Lol Kiss Само казвам, че ако каже, правим, по-наясно е с медицината от мен и вас при всички положения.
Ако не, чакам до септември, раждам, възстановявам се и се мятам на конизациото Lol Razz
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6366

Усмивка

« Отговор #53 -: Януари 27, 2017, 15:03:03 »

Не са ми правили цито повреме на бременност. Не разбирам. Доверих се на лекаря и акушерката.
Паяк, палцестис всичко да е наред!
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6353

« Отговор #54 -: Януари 27, 2017, 15:46:02 »

Ако скоро е правена цитонамазка е излишно да се бърка в канала, поради риск от кървене. Не е оправдано. Ако жената не е ходила редовно на профилактични е редно цитонамазката да се вземе с тупфер за микробиология.

В случая ти имаш полип. Бременността "размеква" тъканите и увеличава кръвоснабдяването. Полипите си имат хранещ съд. В този ред на мисли е излишен риск да се взима цитонамазка,недай Боже да се захваща цервикален полип с инструмент и да се маха!

Активен

Моето име е Любов.
paiachka
Newbie
*

« Отговор #55 -: Януари 27, 2017, 15:54:21 »

Мерси, Хепи. Това за тъканите и кръвоснабдяването и докторицата ми го каза, предполагам, че ще е по-серт наистина. Чакам микро, ще ходя на кръвни, с изключение на гаденето се чувствам добре. Всичко ще е точно Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #56 -: Януари 27, 2017, 15:55:15 »

Хепи, а с тупфер за микробиология не е ли пак по-добре, отколкото нищо?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #57 -: Февруари 05, 2017, 19:37:16 »

Как си, Паяк Stuart
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #58 -: Февруари 06, 2017, 00:27:09 »

Оооо, мерси, че питаш. Ядва се. Гади си ми се, гледам да хапвам по мъничко да го пресичам, пия промишлени количества фреш от лимон и портокал Lol Водата ми е безвкусна и блудкава.
Вечер имам яко газове Lol Lol Отврат. А сутрин се будя с един отвратен вкус в устата..
Утре ще съм на доктор, може да я помоля да нагледаме същественцето, че ме притесни миналия път и не знам как ще издържа до края на седмицата.
Всеки ден ми се яде нещо различно и никога месо, нали Lol Но поне не и някакви боклуци де. Дояждат ми се плодове и зеленчуци.
Хемоглобинът ми е 135, лекарката ме кара да съм почвала едни таблетки желазо, но не ми се ще докато ми е зле, представям си и те какъв вкус ще ми докарват в устата, само това ми липсва.
На кг не съм мръднала засега.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Февруари 06, 2017, 03:48:15 »

Е откъде накъде при 135 да блъскаш таблетки? Странно
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #60 -: Февруари 06, 2017, 08:23:13 »

Как ме дразнят с това желязо  Angry Не бих си мръднала пръста при 135. Вземи си билкова кръв за по-натам. Да не би да знае, че не ядеш месо и да е решила, че без таблетките ще умреш  Lol
Всичко ще бъде наред, достатъчно е да го вярваш!
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6366

Усмивка

« Отговор #61 -: Февруари 06, 2017, 08:24:17 »

Аз бях със 115. Никога не са ми споменавали за желязо...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #62 -: Февруари 06, 2017, 10:18:14 »

Да бе, разбирам да го изписват при нужда, ама в 9та седмица при 135! Да вземе да се гръмне тая докторица!
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4354

« Отговор #63 -: Февруари 06, 2017, 10:29:43 »

Аз май годокарах до 117.. ама забравих вече.. иначе ти съчувствам за гаденето.. и за смотаната вода Smile
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #64 -: Февруари 06, 2017, 11:16:24 »

И миналата бременност си я следих при нея и ме знае как се обезжелезих яко по едно време. Но определено нямам намерение да пия таблетки де, няма как да стане засега. Тя по спомен ми ги каза преди да са излезли изследванията, защото съм бяла като платно, буквално. Реши, че нямам желязо явно. Нямам идея, как и да е.
Следобед съм при нея, ще гледаме резултати, надявам се и нещото.

едит. Обожавам вода. Това е напитката на боговете и да ми е гадна е сууупер непонятно за мен. А се очаква да пия поне по 2л на ден, е как да стане, като ми докарва позиви и има вкус на кал Surprised
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #65 -: Февруари 06, 2017, 12:32:34 »

Щом пиеш фрешове, пускай по някой резен лимон или портокал във водата. Поне да разкара гадния мирис, а и ще е ароматно.
Пък без вода се оцелява, споко. Аз цял живот не я пия  Lol
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #66 -: Февруари 06, 2017, 18:10:41 »

Пробвах, не става, само дето придобива допълнителен ужасен отенък Lol Пия по глътка две на честичко и то ледена от чешмата или ако се сетя да си купя минерална.
Не гледахме нещенцето днес, но други ден отивам да си взема болничния от ЛКК и ще го видим.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #67 -: Февруари 08, 2017, 16:48:00 »

Днес прокървих. Сууупер малко е, но достатъчно да се притесня. И без това трябваше да ида до лекарката за болничния.. Според нея е от полипа, защото гледахме на ехограф и няма отлепване. Даже изглежда стабилно. Чуди се дали при това положение не е редно да се отстрани, защото ако за в бъдеще има кървене ще се шашкаме и няма да знаем аджеба от него ли е, отлепване ли е... Unsure
Дечето махаше с крайници, дори аз видях, сърчицето му бие ли бие. Напълно си отговаря на 9та седмица и всичко му е наред.
Лекарката каза, че ако кървенето продължава или засили директно да отивам в майчин дом, междувременно да си лежа, да пия но-шпа, фолиева и течности и общо взето да си почивам. Абсолютно ми забрани секса, не че имам подобни аспирации изобщо.. Точно след един секс бях прокървила без дори да разбера преди няколко седмици, та не се давам. Lol
Считам вземането ми на болничен за най-доброто решение в тая бременност досега, ако трябваше да стоя и там да ме тормозят, нямаше да го бъде сигурно. Вкъщи спя до късно, полягвам през деня, лежа си, гледам си сериали. И като напредна, ако всичко е наред ще си помисля дали да се върна за 2-3 месеца, обаче отсега като гледам, надали...
Нямам търпение да кажа на Ади, мислех днес да ѝ съобщя, но сега с това прокървяване не знам колко добра идея е, пък дори да е от полипа.. Уф, а тя е толкова миличка. Онзи ден ми каза, че много се притеснява за мен как ми е лошо и дали не съм болна. Аз ѝ обясних да не се притеснява, че мама е добре, просто да ме слушка. И през половин-един час идва и ме пита "Мамо, аз слушам ли те?". И като цяло е станала толкова добричка и послушна, че не мога да ѝ се нарадвам и само я гушкам и целувам. Но има общо и с факта, че съм ѝ спряла всякакво сладко, с много малки изключения. Значи, няма такава промяна просто. И на дерматита ѝ се отразява и на поведението, и на характера като цяло. В тая връзка, Фей, отрежи всякакво сладко на твоя зверил да видиш разлика..

едит: Ади от седмица обяснявала в детската градина как иска да има братче и то да се казва като баща ѝ Lol
« Последна редакция: Февруари 08, 2017, 16:49:36 от paiachka » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #68 -: Февруари 08, 2017, 20:44:41 »

Считам вземането ми на болничен за най-доброто решение в тая бременност досега, ако трябваше да стоя и там да ме тормозят, нямаше да го бъде сигурно. Вкъщи спя до късно, полягвам през деня, лежа си, гледам си сериали. И като напредна, ако всичко е наред ще си помисля дали да се върна за 2-3 месеца, обаче отсега като гледам, надали...

Тихо само Ути да не те чуе Lol

Мъти Kiss
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #69 -: Март 07, 2017, 12:58:08 »

Не съм писала от месец, та да се отчета.
Не съм имала повече кървене, а и полип нямам вече. То затова е било и зацапването, полипът на следващия ден падна Big grin Тялото си знае работата, не му трябва да храни някакъв си полип и го изхвърли.
Бях на БХС, изследване, в което абсолютно не вярвам, но да има там Lol Резултатите са нормални, не се притеснявам, дечкото си има носна костица и нухалната гънка е с чудни размери. Таткото каза, че е махало, но аз не можах да видя, че мониторът беше накриво, а като го завъртяха към мен вече беше в покой. Lol
Мисля, че усетих точето онзи ден за мъничко като бях сложила ръка и попритиснала корема. Почти като чревни движения бяха, но някак имаше разлика и си мисля, че беше то. Нали само мята насам крачета и ръчички.
Имам си шкембе. Гаденето отшумява бавно, но сигурно и лелеее, какво ядене пада. Качила съм 4кг Lol Начи искрено се надявам да не стана пак тюфлек, ама като гледам как ми се яде, нищо чудно Lol Razz
И така, нищо интересно, за архива просто.
Чудя се къде да ида на фетална, за където още би имало часове към началото на април, идеи?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Март 07, 2017, 13:04:07 »

Ама ти трябва да идеш на фетална днес или утре иначе няма смисъл? Втората фетална е чак в 20та седмица.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #71 -: Март 07, 2017, 13:41:21 »

И това го има. С Ади забременях по същото време, на 8ми март се записах на Ж.К. и съм ходила на второто БХС и късната фетална. Не се притеснявам и не си давам зор и сега, мисля да се запиша отново за късна ако изобщо, чудя се.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7796

Heart follower

« Отговор #72 -: Март 07, 2017, 13:43:20 »

Че ти сега с БХС си минала и на ранна фетална де факто.  Cheesygrin Иначе аз ходя в Света Петка на ФМ, ама нямам идея как стои въпросът с часовете за април.  Confused

Радвам се за хубавите новини!  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #73 -: Март 07, 2017, 14:00:24 »

Е, ако е отишла на ехограф е била вече, да, хаха
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1901

« Отговор #74 -: Март 07, 2017, 14:38:59 »

Охо, 13-та седмица, честито! Казахте ли на Ади вече?  Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: